Skocz do zawartości

Tyrol - Zillertal Arena


chemik

Rekomendowane odpowiedzi

Nie pamietam dokladnie, ale cos kolo 150km tras... Jak zwykle w Austrii swietnie przygotowane... Kazdy znajdzie cos dla siebie... Jednak to jeden z blizszych duzych osrodkow w stosunku do Niemiec, zatem w niemieckie swieta i ferie bywa tam dosc tloczno... Zwlaszcza na parkingu... Krótki opis ośrodka. Dla sredniozaawansowanych. Jeden z najbardziej zróżnicowanych i atrakcyjnych widokowo rejonów austriackich. Stanowi połączenie ośrodków: Zell, Gerlos, Königsleiten, GerlosPlate/HochKriml. Strona ośrodka: http://www.zillertal...art_winter.html http://www.zillertalinfo.pl/ Położenie W dolinie rzeki Ziller - Zillertal- jednej z alpejskich dolin odchodzących w bok od doliny rzeki Inn. Zillertal rozciąga się pomiędzy pasmami Tuxer Alpen a Alpami Kutzbuhelskimi. Zillertal to 54 kilometrowa dolina , oferująca 639 km tras obsługiwanych przez 167 wyciagów. Dojazd (jako propozycja) autostradą A1 do Salzburga, gdzie kierujemy się na A8. W pobliżu Rosenheim ( Niemcy) skrecamy na A93, wracamy do Austrii i w Kufstein wjeżdzamy na A12. W Wiesing zjezdżamy z autostrady w dolinę.Dojezdzamy do miejcsowości Zell am Ziller, praktycznie w środku doliny. Parkingi (Ilość miejsc, cena, odległość od stoku) Bezpłatne Miejscowości (krótka charakterystyka miejscowości w jakiej znajduje się ośrodek, lub miejscowości sąsiednich) Główna miejscowościa jest Zell, połozone na wys. 580m. W przeszłości cenione zagłębie górnicze, gdzie wydobywano złoto. Atrakcje: 1. Arena Coaster- tor saneczkowy o dług 1500 m , rozpoczyna sie przy stacji koleji Achterbahn 2. stara kopalnia złota 3. tradycyjna wytwórnia serów 4. Zillertal Bier:) - piwo wytwarzane w najstarszym prywatnym browarze Mieszkając w Zell mozna wybrać sie do Fugen i "odwiedzic" termy. Dobra baza wypadowa, gdy chce sie jeżdzic we wszystkich osrodkach doliny Noclegi Trasy (liczba tras, długość tras, poziom trudności, mapki) 165 km , 11 km czarnych, 114 km czerwonych, 40 km niebieskich, obsługiwanych przez 51 wyciągów http://ski3.intermap...l=Lifte&lang=en Ceny (cennik karnetów itp) http://www.zillertal...b4e8790&lang=en Oczywiście z ośrodka można korzystać w ramach "Zillertaler Super Skipass" Zillertal Arena Skipass i Zillertaler Super Skipass ważne są także w Ski Arena Wildkogel i Neukirchen Kamera online (link do strony z kamerą online na stok) http://www.zillertal...6fd681e4eb52265 Aktualne warunki (link do strony z aktualnymi warunkami) http://www.zillertal...6fd681e4eb52265 Serwis narciarski (czy jest/są serwisy narciarskie, + można coś więcej ceny, godziny itp) Instruktorzy / Opieka nad dziećmi Wyżywienie (gdzie można zjeść, jakie jedzenie, jakie ceny) Tyrolskie specjały: Tiroler Gerstlsuppe- rodzaj naszego krupnika Gebackene Schinkenfleckerl - suflet z łazankami i szynką Schutzkrapfen - pierozki ze szpinakiem Tiroler Rindersaftraten - krajana w plastry wołowina z parmezanem Grostal - zapiekane ziemniaki z mięsem, jajkami, cebula i biczkiem Tiroler Saftgulasch - gulasz z bekonem , podawany często z polentą Galeria zdjęć (link do galerii zdjęć z tego ośrodka)

Użytkownik malin edytował ten post 17 styczeń 2009 - 13:46

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 112
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
Zillertal Arena ;] Jak myślę o tym miejscu to chciałbym tam jeździć co roku. Pamiętam jak z rana wszyscy kotłowali się przy wejściach do wyciągu a z głośników leciała taka muzyczka: Zilletal Areeena ;D I taki rozwalający filmik do tego ;D Na serio genialne. Od razu ludzie zapominali, że za późno przyszli pod gondolkę i, że stoją w mijescu ;) Na szczęście max przy wyciągu stoi się 15 min. Potem już jest lajt. Masa knajpek, tyczki i widoki nie do zapomnienia. To jest właśnie Zillertal ;p Ja mieszkałem w tym roku w apartamencie w miejscowości Aschau. Idealne miejsce. Wszędzie blisko ;] Na prawdę gorąco polecam ;p EDIT. IVA. Masz racje. Włochy śmierdzą ;]

Użytkownik Ski_Retry edytował ten post 19 lipiec 2009 - 12:54

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cervinia+Zermatt, Ischgl się umywają, pomimo że nie ma połączeń wyciągami między wszystkimi ośrodkami to i tak uważam ten kurort za najlepszy w jakim byłem

Jak powinnam to zrozumiec, Zermatt-Cervinia faktycznie nie polaczone z Ischgl? O jakim Kurort piszesz bo Aschau to Wioska a nie Kurort.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
w zeszłym roku mieszkałem w Aschau w małym hoteliku St.Georg.wyjazd był zorganizowany przez biuro snow trex i wszystko było ok.jedzenie bardzo dobre,czysto,przystanek ski-busa przed samym hotelem.snow-trex ma ten hotelik w swojej ofercie również w tym sezonie,może nie jest super tanio ale naprawdę warto.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje! Rozmawiałem z Nimi dzisiaj ; proponują w tym okresie od 350 do 380 euro od osoby za sześć dni pobytu /noclegi +skipass/. Nie wiem czy to korzystnie? Sam skipass to 193 euro czyli za spanie od 26 do 31 euro osoba za dobę. chyba nie tanio?

Fakt...tanio to nie jest, lae pytanie co w tej cenie jest...jednak mimo wszystko nie jest to tanio, bo spanko za 20 euro tez można znaleźć...poszperaj po forum, powinieneś jakieś posty na ten temat znaleźć..pozdrowionka _m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam Mam pytanko ... Jak wygląda sprawa śniegu w tym regionie narciarskim na koniec listopada - początek grudnia, nie biorąc pod uwagę lodowca? Czy w takim terminie można pośmigać czy raczej śnieg w tym okresie tutaj to raczej loteria? Obecnie pogoda już tam zimowa ... http://www.skionline...iejscowosci=189 :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Mam pytanko ... Jak wygląda sprawa śniegu w tym regionie narciarskim na koniec listopada - początek grudnia, nie biorąc pod uwagę lodowca? Czy w takim terminie można pośmigać czy raczej śnieg w tym okresie tutaj to raczej loteria?

Snieg u góry bedzie na bank, ale... snieg sniegiem, a wyciagi wyciagami :) Nie wiem o jakie dokladnie ci daty chodzi ale pod koniec XI czesc osrodkow w dolinie Zillertal jest jeszcze nieczynna. Jest tak - daty otwarcia (w 2009): Zillertal Arena - Zell am Ziller, Gerlos - 4/5 XII Mayrhofen - 28 XI Hochzillertal (Kaltenbach) - 4 XII Hintertux: widomo, caly rok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ja również 1/2prokrzysiek mam w tym roku apartament w Zellbergu i tez mnie ciekawi jak z dojazdem i zjazdem ??? ---------------------------------------------------------- " Szkoda że w tamtym roku tam nie pojechałem zobaczyć ":mad:

no to czekamy, może ktoś odpowie :D z pewnych źródeł wiem, że drogi są tam dobrze utrzymane, jedynie po opadach może być gorzej, z tym że to informacja na temat dróg tak ogólnie, nie o tej konkretnej :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jadę na początku lutego :D dlatego mam małe obawy co do drogi...

Stan dróg w Austrii - codziennie aktualizowany, jest dostępny na stronie Austriackiego Automobilklubu http://www.oeamtc.at...strassenzustand . Strona niestety tylko w języku niemieckim, ale może się przyda. Pozdrawiamy serdecznie austria.info www.austria.info
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
drogi w 100% przejezdne, czarne, odśnieżone, mały koreczek na wylocie z Monachium , 8h jazdy z kotlinki ;) jutro napiszę jak warunki na stoku pozdrawiam z słonecznej dziś doliny Zillertal ;) EDIT 01.02.2010r Pogoda bajeczna, rano -9, po południu -4, i cały czas piękne słońce :D warunki bardzo dobre, mimo że śniegu nie ma aż tak dużo ;)

Użytkownik 1/2prokrzysiek edytował ten post 01 luty 2010 - 20:36

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

1. Ze względu na bardzo małą ilość dni nie za bardzo chce mi się jechać samochodem. Czy jest jakaś alternatywa - pociąg, samolot itp.? Chodzi mi o to, aby jak najwięcej wyciągnąć z wyjazdu. Wolałbym się umęczyć jazdą na nartach niż samochodem.

Jeśli to ma być intensywny ekspresowy wyjazd to musisz jechać samochodem, jak masz zmiennika to nie jest taki duży problem. Po pierwsze nie kojarzę wyjazdów autokarowych krótszych niż tydzień, a po drugie z tego tygodnia to autokarem robi się 9-10 dni. Schemat na ogół jest taki, że np. wyjeżdżasz w piątek po południu, w sobotę na miejscu a na narty dopiero w niedzielę. Jakąś alternatywą jest samolot, kojarzę, że są takie oferty - ale czy w Polsce? Nie wiem. Pogooglaj, rozważ Stubai - lotnisko w Innsbrucku jest stosunkowo blisko, kojarzę jakieś oferty z dowozem taksówką na miejsce - za dodatkowe 30 euro. O pociągach nic nie wiem - ale jeśli by ci się udało dojechać tak do Innsbrucka - to kto wie, może to ma sens.

2. Czy w tym okresie lepiej jest coś wcześniej zarezerwować, czy spokojnie można jechać w ciemno? Niestety nie mogę sobie ustalić z większym wyprzedzeniem dni wolnych.

W połowie marca nie powinno być żadnego problemu z kwaterą ale w ciemno - to szkoda czasu na szukanie na miejscu. Wyszukaj 2 dni wcześniej przez net, napisz, dogadaj się, potwierdź i jedź na gotowe - z moich doświadczeń - z Austriakami taka metoda wystarcza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie ludziska, nie zachwalajcie tak tego Zillertalu, bo w zeszła sobotę czyli 13 lutego jak i w sobote 20 lutego widzielismy OGROMNE korki przy wjeżdzie do doliny. A więc jest tam drogo bardzo, trasy bardzo trudne, młodzież niemieckojęzyczna niegrzeczna, kwatery brudne, małe; sławojki na dworze, gospodarze niegrzeczni- dogadać się z nimi nijak, bo po angielsku albo niemiecku trzeba, apres ski żadnego( broń Boże nie wspominajcie o termach w Fugen) i w ogóle do bani. Może dla nas zapaleńców, którzy kochają tę dolinę będzie wtedy lepiej ....;) Pozdrawiam

Użytkownik malin edytował ten post 23 luty 2010 - 14:15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ja nie zgadzam się z opiniami negatywnymi na temat Zillertalu. Byłem w zeszłym roku w Zell (2 połowa lutego). Apartament dla 4 osób blisko dolnej stacji Areny. Ładny, czysty, właścicielka przemiła, angielskojęzyczna więc można bez problemu się porozumieć. Korki na wjeździe owszem - sobota jest tragiczna i nie ma co ukrywać. W tym roku wyjeżdżam w niedzielę w nocy, a wracam do Polski w poniedziałek więc liczę na uniknięcie korków. Przejeździłem większość ośrodków w dolinie, trasy świetne, dobrze przygotowane, wyciągi o dużej 'mocy przerobowej'. Na zabawy apresowe nie narzekałem. Fajna zabawa w międzynarodowym gronie. Jeśli chodzi o ceny to nie są tragiczne. Obiad na tuxie czy na innym stoku około 12 E z piwkiem. Gdzie w Polsce za 12 zł zjem obiad na stoku?! Uważam, że jeśli jedzie się na wakacje za granicę trzeba liczyć się z tym, że miejscowi zarabiają właśnie w tej walucie i ceny obiektywnie rzecz biorąc nie są wygórowane. Dla nas po przeliczeniu z pewnością takie są, ale po co przeliczać i się stresować... Trzeba się cieszyć wczasami. Generalnie z czystym sumieniem mogę polecić Zillertal i to bardziej niż beskidzkie czy zakopiańskie stoki. Pozdrawiam

Wiesz, my to wszystko wiemy:), gorzej,że wiedzą to tez inni i jest ich coraz więcej w Zillertalu:eek:, więc nie chwalic tylko narzekać, narzekać na Zillertal:p Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...