Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Warunki na stokach - zima 2008/...2015/16

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
872 odpowiedzi w tym temacie

#21 pies

pies

Użytkownik

• PipPip
  • 132 postów
  • Na forum od: 08.2008
19
  • Umiejętności: 6
  • Wrocław

Napisano 10 grudzień 2008 - 22:12

Jak wygląda w tej chwili sprawa w Zieleńcu ? Ich strona jest dawno nie aktualizowana, a ja jestem zainteresowany...

Ewentualnie, gdzie indziej można w miarę komfortowo pojeździć w okolicach Wrocławia (w promieniu nie większym niż odległość do Zieleńca, no być troszkę dalej ;-)) ?

Do Zielenca trasa na Klodzko jest dokladnie tyle samo co do przejscia w Lubawce, jadac A4 i zjazdem na Jelenia. A z Lubawki masz masz Pec i Janske w zasiegu 20-30 km. Zieleniec sobie odpusc bo bedziesz tylko zalowal, ze nie chcialo Ci sie pojechac 15 min dluzej i miec dobre warunki i fajne trasy zamiast kamieni i brei na stoku.

pozdrawiam.

#22 kkrupa

kkrupa

Nowy użytkownik

• 1 postów
  • Na forum od: 12.2008
0

Napisano 11 grudzień 2008 - 14:47

gdzie w weekend 13/14 grudnia? jestem z Opola. chcialem do zielenca ale slyszalem ze slabe warunki jeszzce. co polecacie? wyjazd na 1 dzien, wiec najlepiej gdyby do 150km bylo..

#23 okienkowy

okienkowy

Nowy użytkownik

• 9 postów
  • Na forum od: 10.2008
0
  • Umiejętności: 5
  • norge

Napisano 11 grudzień 2008 - 15:00

czechy bylem tydzien temu w harachovie bylo super:) za tydzien jade tez do czech taniej i lepsze warunki

#24 michal31

michal31

Nowy użytkownik

• 2 postów
0

Napisano 13 grudzień 2008 - 13:47

Witam!
Czy ktoś orientuje się, jak wygląda sprawa śniegu w Zieleńcu? W zeszłym roku zaczynałem tam naukę, niestety tylko 1 dzień bo później już była breja. A jeśli nie Zieleniec to może coś w Czechach? Proszę o opinie osób które ostatnio gdzieś były i widziały czynne nietrudne stoki dla początkujących.

pozdrawiam
Michal

#25 jurasek15

jurasek15

Użytkownik

• PipPipPip
  • 450 postów
  • Na forum od: 11.2008
93
  • Umiejętności: 1
  • Zieleniec

Napisano 13 grudzień 2008 - 15:21

Właśnie wróciłem ze stoku. Może warunki nie za specjalne, ale... Można pośmigać. No nie wiem czy dla początkującego bo śnieg twardy i częściowo zlodowaciały. Na pewno nie chodzą wyciągi na oślich łączkach.

#26 ŁukaszZ

ŁukaszZ

Użytkownik

• Pip
  • 62 postów
  • Na forum od: 10.2008
5
  • Umiejętności: 5
  • Wrocław

Napisano 13 grudzień 2008 - 16:50

Które wyciągi działają? Chciał bym się jutro gdzieś wybrać, ale tak jak patrzę to wszędzie wczesna jesień. Może ktoś z was wie gdzie w przyzwoitej odległości od Wrocławia znajdą się przyzwoite warunki???

#27 skiborys

skiborys

Użytkownik

• PipPipPip
  • 310 postów
  • Na forum od: 02.2008
36
  • Umiejętności: 7
  • Lubuskie

Napisano 13 grudzień 2008 - 17:38

Witam!
Czy ktoś orientuje się, jak wygląda sprawa śniegu w Zieleńcu? W zeszłym roku zaczynałem tam naukę, niestety tylko 1 dzień bo później już była breja. A jeśli nie Zieleniec to może coś w Czechach? Proszę o opinie osób które ostatnio gdzieś były i widziały czynne nietrudne stoki dla początkujących.

pozdrawiam
Michal

Jesli dla poczatkujacych i nie trudne gorki w Czechach to moze Bedrichov k.Liberca blisko naszej granicy-nie wiem skad jedziesz.Bylem tam tydzien temu i warunki byly przyzwoite

#28 mody

mody

Użytkownik

• Pip
  • 42 postów
  • Na forum od: 10.2006
3
  • Siemianowice Śląskie

Napisano 13 grudzień 2008 - 18:13

chce sie jutro wybrac na narty blisko gdzies jestem z katowic..Czy ktos dzis byl np na pilsku czy np w szczyrku?? jakie warunki ??czy duzo ludzi???czy da sie pojezdzic??? i jakie ceny karnetu ???
PROSZE O SZYBKA ODPOWIEDZ Z GÓRY DZIEKI:)

#29 krisaz

krisaz

Stały bywalec forum

• PipPipPip
  • 860 postów
  • Na forum od: 09.2006
241
  • Umiejętności: 1
  • Górny Śląsk (SBL)

Napisano 13 grudzień 2008 - 18:37

chce sie jutro wybrac na narty blisko gdzies jestem z katowic..Czy ktos dzis byl np na pilsku czy np w szczyrku?? jakie warunki ??czy duzo ludzi???czy da sie pojezdzic??? i jakie ceny karnetu ???

Bylem dzisiaj na Pilsku, warunki jak na ta pogodę naprawdę dobre. Jedynie na 5 do Szczawin lekkie przetracia i troche kamieni. Rano snieg zmrożony, dośc twardo. Kolejki znośne, do kilku minut.
  • mody podziękował za tę wiadomość

#30 mody

mody

Użytkownik

• Pip
  • 42 postów
  • Na forum od: 10.2006
3
  • Siemianowice Śląskie

Napisano 13 grudzień 2008 - 18:48

dzieki wielkie to jutro jestem na pilsku :)

#31 przemo_1

przemo_1

Nowy użytkownik

• 14 postów
0
  • Oława

Napisano 13 grudzień 2008 - 20:15

Witam
Jestem z Wroclawia i chcialbym jutro tj.14-12-2008 wybrac sie na narty. Slyszalem ze w Zielencu warunki sa slabe. Myslalem o Pec , Janske Lazne lub ew. Spindleruv Mlyn. Czy ktos wie jakie sa tam rzeczywiscie aktualnie warunki? Prosze orowniez o jeszcze jakies inne pewne propozycje. Chcialbym zmiescic sie aby nie bylo to jednak za daleko max. 150km. Z gory dziekuje

#32 olecki

olecki

Użytkownik

• PipPip
  • 203 postów
  • Na forum od: 01.2008
29
  • Umiejętności: 6
  • Komorów koło Warszawy

Napisano 13 grudzień 2008 - 20:50

A jak tam w Szczyrku, wie ktoś?
[COLOR="YellowGreen"]Chętny do pomocy, otwarty na rozmowy. Olecki[/COLOR]
24-31 Bukowina Tatrzańska - Było super ;)

#33 SkI-mAn

SkI-mAn

Użytkownik

• PipPipPip
  • 355 postów
  • Na forum od: 11.2006
94
  • Umiejętności: 8
  • Zabrze

Napisano 13 grudzień 2008 - 20:53

Chodzi tylko White Cross.
Reszta stoi!!
"Nie przegrywa ten kto upada - lecz ten kto nie wstaje"

#34 ArcziFNW

ArcziFNW

Użytkownik

• Pip
  • 98 postów
6
  • Nowa Sól

Napisano 13 grudzień 2008 - 21:37

Witam
Jestem z Wroclawia i chcialbym jutro tj.14-12-2008 wybrac sie na narty. Slyszalem ze w Zielencu warunki sa slabe. Myslalem o Pec , Janske Lazne lub ew. Spindleruv Mlyn. Czy ktos wie jakie sa tam rzeczywiscie aktualnie warunki? Prosze orowniez o jeszcze jakies inne pewne propozycje. Chcialbym zmiescic sie aby nie bylo to jednak za daleko max. 150km. Z gory dziekuje

Przyłączam się do pytania ...
Fischer RX8 + FX 12 Railflex System model 07

#35 przemo_1

przemo_1

Nowy użytkownik

• 14 postów
0
  • Oława

Napisano 13 grudzień 2008 - 22:22

Witam

Chcialbym dowiedziec sie czy jest ktos na forum mogacy odpowiedziec na powyzsze pytanie ?

#36 _tomek

_tomek

Użytkownik

• PipPipPip
  • 622 postów
170
  • Legnica / Złoty Stok

Napisano 13 grudzień 2008 - 22:36

Zobacz wątek Jańskie Laźne w katalogu, tam opisałem co dzisiaj było.

W Zieleńcu może jutro będą jakieś warunki, bo dzisiaj tam się utrzymywały ujemne temperatury i padało coś niecoś (jechałem ósemką z Kłodzka do Jańskich to widziałem co było na skręcie do Zieleńca)
Jańskich i Zieleńca obecnie nie sposób porównywać.

#37 Lutek

Lutek

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 3156 postów
  • Na forum od: 05.2006
360
  • Poznań / Bydgoszcz

Napisano 14 grudzień 2008 - 00:57

AKTUALNE WARUNKI ( 13 grudnia 2008 ).. Uwaga na większości stoków trwa nocne śnieżenie!

Szymoszkowa:

- Pokrywa śnieżna- 30 cm
- Temperatura- +5`C
- Warunki- dobre
- Uwagi- *NAŚNIEŻANIE*

Nosal:

- Pokrywa śnieżna- około 30 cm
- Temperatura- +3`C
- Warunki- dobre
- Uwagi- - -

Małe Ciche:

- Pokrywa śnieżna- 20-30 cm
- Temperatura- +2`C
- Warunki- dostateczne
- Uwagi- PRZETARCIA, *NAŚNIEŻANIE*

Harenda:

- Pokrywa śnieżna- 30-50 cm
- Temperatura- +2`C
- Warunki- dobre
- Uwagi- *NAŚNIEŻANIE*

Białka Tatrzańska:

- Pokrywa śnieżna- 50 cm
- Temperatura- +5`C
- Warunki- bardzo dobre
- Uwagi- *NAŚNIEŻANIE*

Kluszkowce:

- Pokrywa śnieżna- 25-30 cm
- Temperatura- 0`C
- Warunki- dobre
- Uwagi- - -

Wisła- Stożek:

- Pokrywa śnieżna- 10-20 cm
- Temperatura- +2`C
- Warunki- *OŚRODEK NIECZYNNY*
- Uwagi- - -

Wisła- Soszów:

- Pokrywa śnieżna- b/d
- Temperatura- -2`C
- Uwagi- 20.12.2008 otwarcie kolei

Szczyrk - Czyrna Solisko:

- Pokrywa śnieżna- *brak*
- Temperatura- +3`C
- Uwagi- - -

Korbielów - Pilsko

- Pokrywa śnieżna- 40-50 cm
- Temperatura- +1`C
- Warunki- dobre
- Uwagi- - -

Świeradów Zdrój:

- Pokrywa śnieżna- 20 cm
- Temperatura- +2`C
- Uwagi- - -

Jaworzyna:

- Pokrywa śnieżna- 10-50 cm
- Temperatura- +1`C
- Warunki- dobre
- Uwagi- *NAŚNIEŻANIE*

Zieleniec:

- Pokrywa śnieżna- 30 cm
- Temperatura- +2`C
- Warunki- dostateczne
- Uwagi- czynna połowa stoku

------------------------

Kasprowy Wierch:

- Pokrywa śnieżna -

* Trasa Gąsienicowa: do 30 cm
* Trasa Goryczkowa: do 30 cm
- Temperatura- 0`C
- Warunki- *brak*
- Uwagi- -

P.S. Jeżeli ktoś jest zainteresowany jakimś ośrodkiem i warunkami na nim panującymi to proszę pisać.

Użytkownik Lutek edytował ten post 14 grudzień 2008 - 00:58

Stowarzyszenie Miłośników Kolei w Żninie
-> ZAPRASZAM <- :)

#38 RysiekVR

RysiekVR

Użytkownik

• PipPipPip
  • 667 postów
131
  • Jastrzębie Zdrój

Napisano 14 grudzień 2008 - 15:24

Moje trzy grosze...

Na Szymoszkowej jeździłem (uczyłem żonę :) ) półtora tygodnia i dzisiaj wróciłem. Cały czas chodzi tylko małe krzesło. Od paru dni stok NIE jest naśnieżany (mieszkałem 50m od stoku) i specjalnie być nie musi bo mają tam grubą warstwę (i na pewno nie jest to 30cm). Śnieżyli chyba z cztery dni temu (+-). Swoją drogą bardzo fajny, szeroki stoczek szczególnie od 9 tak do 12 kiedy pokrywa jest konkretnie zmrożona, trasa równiutka a ludzi mało.

W sobotę byłem zlustrować Małe Ciche ale ta trasa jest tak zawężona że nie nadaje się ani do nauki ani do szybszego śmigania bo za wiele ludków i nie ma jak ich mijać :). Dla lubiących się zsuwać - ujdzie. Jak cały stok będzie otwarty to z całą pewnością zawitam tam na dłużej – urocze miejsce.

Odwiedziłem też Białkę – MASAKRA, mój pierwszy i ostatni wypad do tego przybytku. Przyznam się, że od 20 lat odwiedzam głównie zagraniczne kurorty więc trudno mi zrozumieć to co tam się w sobotę działo :(. Dzicz. Przybyłem po 18:00, zjechałem cztery razy z Kotelnicy i tylko się zdenerwowałem… jak „takie coś” można nazwać przyjemnością ?. Na odchodne o 19 zapuścili armatki tak że schodziłem cały w zmarzlinie…

Nosal… chodzi tylko „przedszkole”, mały, króciutki i bardzo leniwy kawałeczek poletka, który faktycznie nadaje się jedynie dla małych dzieci, na pozostałych trasach trawa na wierzchu.

Pozdrawiam.

#39 rafaltdi

rafaltdi

Użytkownik

• PipPip
  • 264 postów
47
  • Sosnowiec

Napisano 14 grudzień 2008 - 15:45

RysiekVR,co masz na myśli--dzicz--pisąc o białce...ilość ludzi czy warunki do niczego,bo z powodu braku śniegu w beskidach muszę się tam wybrać w tygodniu na 1 dzień aby zaspokoić bula pirwszego kontaktu....
pozdrawiam
Pozdrawiam,Rafał

#40 RysiekVR

RysiekVR

Użytkownik

• PipPipPip
  • 667 postów
131
  • Jastrzębie Zdrój

Napisano 14 grudzień 2008 - 19:50

dzicz w Białce... tłumaczę i objasniam :)

Luuuudzi od groma. Na jednym stoku poruszają się tacy co bardzo dobrze jeżdżą, takim co się zdaje że też dobrze im idzie (ale to tylko IM się tak wydaje), średniaki, początkujący i totalni kamikadze w efekcie panuje kompletny nieład a prędkości zjazdu oscylują od 1km/h do „ile fabryka dała”. Jakby tego było mało to co chwilę ktoś sobie stanie na środku i czeka na kolegę, robi zdjęcia,…. W czasie tylko CZTERECH zjazdów jeden gość przejechał mi po tyłach a jak się zbliżałem do kolejki (prędkość minimalna) dwa bajtle po przodach :( a i tak ten wynik „niecodziennych sytuacji” bardzo znacznie zaniżyłem odpowiednio manewrując na stoku (co jednak przełożyło się na zerową przyjemność ze zjazdu).
Ludzi na stoku jak śledzi w puszce a klienci odczyniają carving na całej szerokości =8-( Należy też wspomnieć iż chyba zwyczajem w Białce jest to iż stojąc w kolejce do kanapy ludziom się zdaje że nikt nie ma nart na nogach bo standardem jest przejeżdżanie i deptanie po nich.
W knajpie „Bania” poziom decybeli skutecznie uniemożliwił jakąkolwiek rozmowę, krzyk, wrzask, śpiewy, płacz dzieci,… masakra.
Mnie ta cała wizyta przypomniała taki jeden obrazek: ‘Bitwa pod Grunwaldem” albo hasło „rzucili towar” w kolejce z lat 80-tych.

To są jedynie moje subiektywne odczucia po półtoratygodniowym siedzeniu na Szymoszkowej, gdzie wszystko wygląda ZUPEŁNIE inaczej i gdzie faktycznie wypoczywałem.
Wielce prawdopodobnym jest, iż młodym, narwanym ludziom taka wrzawa, tępo i swoiste prawa buszu będą odpowiadać. Ja już tam nigdy nie zawitam.
  • rafaltdi podziękował za tę wiadomość