Skocz do zawartości

Zdjęcie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#21 Maxter37

Maxter37

Użytkownik

• PipPip
  • 210 postów
  • Na forum od: 02.2013
49
  • Umiejętności: 7
  • Boguchwała

Napisano 28 marzec 2013 - 18:29

Witam, mam pytanie, może dwa. ;)

Zakupiłem Atomica Hawx 90, rozmiar 26. Długość stopy - 25,5cm. Próbowałem jeszcze Salomona RS 100 26,0 i 26,5 ale w Atomicu czułem się lepiej.

Sprawa nr. 1 Po paru - 3-4 - godzinach w lewej nodze zacząłem odczuwać straszny ból. Brak krążenia, sam nie wiem... No ale, rozpiąłem buta, noga "zaczerpnęła" powietrza, zapiąłem i było git. Moja pierwsza myśl - prawy but od początku był nieco jakby bardziej rozbity, bo był na wystawie i nie jedna noga go mierzyła, a lewy jest prosto z pudła... więc to pewnie przez to. A poza tym, minie jeszcze troche czasu, buty się rozbiją i będzie okej. Pytanie brzmi - czy moje rozumowanie jest prawidłowe? ;)

edycja: aha, zapomniałem dodać, że miałem dość grubą skarpetę na sobie... Może to przez to?

Sprawa nr. 2, mniej ważna. Jak uchronić się przed wilgocią w botku? Wyciąganie "kapcia" co wyjazd jest cholernie kłopotliwe...

Użytkownik Maxter37 edytował ten post 28 marzec 2013 - 18:35

#22 gieraczek

gieraczek

Nowy użytkownik

• 6 postów
  • Na forum od: 11.2011
0
  • Umiejętności: 6
  • Poznań

Napisano 14 grudzień 2017 - 14:17

Ostatnio trafiłem na dobry artykuł dot. doboru rozmiaru butów narciarskich https://www.skitenis...ow-narciarskich mi się bardzo przydał ;) 

#23 mig12345

mig12345

Stary maruda

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 6507 postów
  • Na forum od: 02.2008
4602
  • Umiejętności: 2
  • Rybnik, Ustroń

Napisano 14 grudzień 2017 - 14:52

Witam, mam pytanie, może dwa. ;)

Zakupiłem Atomica Hawx 90, rozmiar 26. Długość stopy - 25,5cm. Próbowałem jeszcze Salomona RS 100 26,0 i 26,5 ale w Atomicu czułem się lepiej.

Sprawa nr. 1 Po paru - 3-4 - godzinach w lewej nodze zacząłem odczuwać straszny ból. Brak krążenia, sam nie wiem... No ale, rozpiąłem buta, noga "zaczerpnęła" powietrza, zapiąłem i było git. Moja pierwsza myśl - prawy but od początku był nieco jakby bardziej rozbity, bo był na wystawie i nie jedna noga go mierzyła, a lewy jest prosto z pudła... więc to pewnie przez to. A poza tym, minie jeszcze troche czasu, buty się rozbiją i będzie okej. Pytanie brzmi - czy moje rozumowanie jest prawidłowe? ;)

edycja: aha, zapomniałem dodać, że miałem dość grubą skarpetę na sobie... Może to przez to?

Sprawa nr. 2, mniej ważna. Jak uchronić się przed wilgocią w botku? Wyciąganie "kapcia" co wyjazd jest cholernie kłopotliwe...

1. Pewnie jak piszesz. Ale ba wszelki wypadek sprawdź czy nie nasz wiekszej/dłuższej lewej stopy. Roznica to dość częsta przypadłość...
2. Grzałki, kaloryfer, piec kaflowy.....

#24 SkiTenis.pl

SkiTenis.pl

Nowy użytkownik

• 18 postów
  • Na forum od: 12.2017
0
  • Umiejętności: 7
  • Poznań, Warszawa

Napisano 21 styczeń 2018 - 23:20

Kiedyś poświęciłem sporo czasu, żeby napisać dobry artykuł na temat doboru butów narciarskich - Jak dobrać rozmiar butów narciarskich? 
Opisałem krok po kroku jak się do tego zabrać ;) Zwróciłem uwagę na najczęstsze błędy w wyborze rozmiaru oraz co zrobić jak kupiło się już buty w nieodpowiednim rozmiarze. 

Mam nadzieję, że artykuł będzie pomocny (y) 

1-single-default.jpg