Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

trasy biegowe

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#1 biegówka

biegówka

Nowy użytkownik

• 2 postów
  • Na forum od: 11.2008
0

Napisano 25 listopad 2008 - 13:02

Czy w Bieszczadach można pojeździć na biegówkach? Gdzie najlepiej?
A może znacie jakieś fajne trasy w Tatrach lub Pieninach?
Będę miała tylko 3 dni i nie chcę jechać daleko w Sudety. Polećcie mi coś.

#2 karat10

karat10

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1500 postów
319
  • Umiejętności: 10
  • Mazowsze

Napisano 25 listopad 2008 - 13:30

Tatry (kilka przykładów)
-droga pod Reglami
-Kalatówki - Dolina Kondratowa i z powrotem
-Wierch Poroniec - Gęsia Szyja - Polana Waksmundzka - Toporowa Cyrhla
-Dolina Chochołowska
-Dolina Kościeliska

Podhale (kilka przykładów):
- Bukowina Tatrzańska (Wierch Olczański) - Wierch Rusiński - Kotelnica Białczańska
- Gubałówka - Palenica Kościeliska - Witów
- Bukowina Tatrzańska (Klin) - Polana Szymkówka (dołem) - Głodówka - Brzegi - Bukowina Tatrzańska (Wysoki Wierch)
Jak nie znasz to szczegóły mogę podać na priv.
Życzę udanych wycieczek. :)

#3 AdamSlask

AdamSlask

Użytkownik

• PipPip
  • 158 postów
  • Na forum od: 10.2007
25
  • Umiejętności: 7
  • Pawłowice Śląskie

Napisano 25 listopad 2008 - 19:34

Witam, niestety już nie jeżdżę na biegówkach ale bardzo ciekawe trasy swego czasu były na Kubaloncy - przełęcz niedaleko Wisły - Beskid Śląski

#4 karat10

karat10

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1500 postów
319
  • Mazowsze

Napisano 25 listopad 2008 - 21:07

Jest też sporo interesujących tras w Pieninach.:) Wszystkie są ciekawe, tylko niektóre karkołomne jak na biegówki.:) Chcesz spróbować?:D

#5 biegówka

biegówka

Nowy użytkownik

• 2 postów
0

Napisano 27 listopad 2008 - 12:37

Zdecydowałam się na Tatry. Dolinkami powinnam pociągnąć.

#6 karat10

karat10

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1500 postów
319
  • Mazowsze

Napisano 27 listopad 2008 - 19:06

Zdecydowałam się na Tatry. Dolinkami powinnam pociągnąć.

Przyjedź w Tatry, to pokażę Ci kilka fajnych tras pod biegówki.:) Uwielbiam łażenie na biegówkach, tam gdzie nie używam ski-turów.:) W wielu miejscach są zdecydowanie wygodniejsze od tych drugich.:)
Pozdrawiam :)

#7 darkos11

darkos11

Nowy użytkownik

• 1 postów
  • Na forum od: 12.2008
0

Napisano 14 grudzień 2008 - 18:55

Tatry (kilka przykładów)
-droga pod Reglami
-Kalatówki - Dolina Kondratowa i z powrotem
-Wierch Poroniec - Gęsia Szyja - Polana Waksmundzka - Toporowa Cyrhla
-Dolina Chochołowska
-Dolina Kościeliska

Podhale (kilka przykładów):
- Bukowina Tatrzańska (Wierch Olczański) - Wierch Rusiński - Kotelnica Białczańska
- Gubałówka - Palenica Kościeliska - Witów
- Bukowina Tatrzańska (Klin) - Polana Szymkówka (dołem) - Głodówka - Brzegi - Bukowina Tatrzańska (Wysoki Wierch)
Jak nie znasz to szczegóły mogę podać na priv.
Życzę udanych wycieczek. :)

Wybieram się na święta do Bukowiny T. Czy mógłbyś podać szczegóły odnośnie tych tras. :)
Z góry dziękuję i pozdrawiam

#8 turysta01

turysta01

Użytkownik

• Pip
  • 36 postów
0
  • PR

Napisano 16 grudzień 2008 - 15:01

Wybieram się na święta do Bukowiny T. Czy mógłbyś podać szczegóły odnośnie tych tras. :)

Znam te trasy. Fajne spacery po lesie.:)

#9 troszku2001

troszku2001

Nowy użytkownik

• 18 postów
4

Napisano 29 grudzień 2008 - 19:11

bardzo przyjemna jest trasa w Nowym Targu- wzdłuż Dunajca od strony lotniska, byłam w ostatnią niedzielę, zrobione są ślady i bardzo dużo ludzi tamtędy biega
trasa generalnie łatwa- mało podjazdów, raczej płasko. polecam

#10 staw

staw

Nowy użytkownik

• 1 postów
  • Na forum od: 03.2009
0

Napisano 19 marzec 2009 - 18:16

W Pieninach sa fajne miejsca ale raczej do chodzenia na nartach(cross country)
slad trzeba zrobic wlasnonoznie.Pozdrawiam

#11 karat10

karat10

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1500 postów
319
  • Mazowsze

Napisano 31 marzec 2009 - 23:00

Na Podtatrzu jest mnóstwo tras dla amatorów śladówek i biegówek. Większość trzeba samemu przedeptać, ale każdy znajdzie tu coś dla siebie.:)

#12 Dziadek Kuby

Dziadek Kuby

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1003 postów
  • Na forum od: 12.2007
850
  • Umiejętności: 9
  • Wadowice

Napisano 01 kwiecień 2009 - 10:33

To chyba nie jest problem, znalezienie trasy, jeśli ktoś chce sobie tak pobiegać dla rozruszania mięśni. Można w dowolnym miejscu w Polsce, gdzie jest śnieg, zrobić samemu(przetrzeć) taką kilometrową pętlę i biegać. Tak robiłem czasami na początku zimy w Konikach. W Gorcach teren do biegania to w rejonie Turbacza, po halach i do Obidowej, Tobołowa.

Zadanie pytanie by sugerowało jakieś przygotowane trasy, dłuższe i przetarte. Może karat10 zna takie w rejonie Tatr. Tylko, kto by to miał przecierać, z wyjątkiem innych biegających. W Alpach w każdej miejscowości chwalą się takimi trasami(nazywa się to loipe). Najtańsza metoda spędzenia urlopu, bo nie trzeba płacić za karnety.

Pozdrawiam

#13 karat10

karat10

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1500 postów
319
  • Mazowsze

Napisano 01 kwiecień 2009 - 18:50

To chyba nie jest problem, znalezienie trasy, jeśli ktoś chce sobie tak pobiegać dla rozruszania mięśni. Można w dowolnym miejscu w Polsce, gdzie jest śnieg, zrobić samemu(przetrzeć) taką kilometrową pętlę i biegać. Tak robiłem czasami na początku zimy w Konikach. W Gorcach teren do biegania to w rejonie Turbacza, po halach i do Obidowej, Tobołowa.

Zadanie pytanie by sugerowało jakieś przygotowane trasy, dłuższe i przetarte. Może karat10 zna takie w rejonie Tatr. Tylko, kto by to miał przecierać, z wyjątkiem innych biegających. W Alpach w każdej miejscowości chwalą się takimi trasami(nazywa się to loipe). Najtańsza metoda spędzenia urlopu, bo nie trzeba płacić za karnety.

Pozdrawiam

W rejonie Tatr przygotowywana jest tylko jedna trasa biegowa.:)
Niemniej równie tanią formą spędzania wolnego czasu jest narciarstwo ski-tour'owe (też nie płaci się za karnety na wyciągi), tyle że sprzęt jest do tego droższy, aczkolwiek ciągle tańszy od tzw. zjazdowego na wyciąg.:) Narty można już dostać za 250pln,- (nowe), buty za ok. 300-400pln,-, wiązania są droższe bo ok. 600-700pln,- i do zestawu dochodzą jeszcze foki (ok. 300pln,-). Jak ktoś zamierza zapuszczać się w wyższe partie gór to jeszcze ABC lawinowe.:) Ale za karnety się nie płaci, a zabawa jest o niebo lepsza od ślizgania się po stoku przy wyciągu.:) Człowiek nie ma smyczy w postaci wyciągów i kolejek.:)

#14 semo

semo

Nowy użytkownik

• 1 postów
  • Na forum od: 11.2009
0

Napisano 12 listopad 2009 - 20:12

W Bieszczadach również jest trochę miejsc do jeżdżenia:
www.bieszczady-biegowki.pl
albo trochę pomysłów z forum biegówkowego:
www.biegowki.pl/forum/viewtopic.php?f=30&t=438

#15 Raski

Raski

Nowy użytkownik

• Pip
  • 36 postów
10
  • Umiejętności: 7
  • Poznań/Swarzędz

Napisano 06 styczeń 2010 - 16:48

Witam, niestety już nie jeżdżę na biegówkach ale bardzo ciekawe trasy swego czasu były na Kubaloncy - przełęcz niedaleko Wisły - Beskid Śląski

Ktoś może wie coś więcej na temat tych w/w tras lub w okolicy? Będę niedługo w Zwardoniu służbowo to pomyślałem, że bym sobie tam pobiegał.

#16 fotoms.pl

fotoms.pl

Nowy użytkownik

• 1 postów
  • Na forum od: 01.2012
0

Napisano 21 styczeń 2012 - 20:21

O trasie biegowej w Dolinie Chochołowskiej można tylko pomarzyć. Przy wjeździe do doliny zachęca duży baner z napisem "TRASA BIEGOWA". Na tym koniec. Żadnych oznaczeń, drogowskazów. Parkingowy poinformował mnie, że trasa zaczyna się na skraju parkingu, tam, gdzie zielony szlak turystyczny. Po ratraku, czy założonym śladzie biegówkowym nawet nie ma śladu. Za to od razu widać ślady skuterów śnieżnych, na które nie trzeba długo czekać. Co chwila trzeba ustępować z drogi, smród spalin unosi się w powietrzu przez kilka minut. Jeżdżący tam, to klienci pobliskiej wypożyczalni skuterów. Na czele jedzie zawsze przewodnik. Zatrzymywałem dwóch - jeden stwierdził, że tu żadnej trasy biegowej nie ma i że to my "biegacze" jeździmy po trasie dla skuterów, natomiast drugi poinformował mnie, że wypożyczalnia ustaliła trasę przejazdu skuterów z władzami Wspólnoty Leśnej 8 Wsi w Witowie. Zapytałem zatem, dlaczego wjeżdżają na zielony szlak turystyczny, gdzie jest wyraźny znak zakazu wjazdu skuterom, quadom i pojazdom terenowym - tylko wzruszył ramionami.
Pytam zatem - co z tymi trasami biegowymi w rejonie Doliny Chochołowskiej, które zapowiadano, co z planami rozpowszechniania tego sportu w tym rejonie? Czy interes jakiegoś przedsiębiorcy jest ważniejszy od tych planów? Przecież u podnóża Tatr są wspaniałe tereny do uprawiania biegów narciarskich. Póki co pod Tatrami nie ma gdzie poszaleć na biegówkach. Szkoda.

#17 karat10

karat10

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1500 postów
319
  • Mazowsze

Napisano 23 styczeń 2012 - 11:14

O trasie biegowej w Dolinie Chochołowskiej można tylko pomarzyć. Przy wjeździe do doliny zachęca duży baner z napisem "TRASA BIEGOWA". Na tym koniec. Żadnych oznaczeń, drogowskazów. Parkingowy poinformował mnie, że trasa zaczyna się na skraju parkingu, tam, gdzie zielony szlak turystyczny. Po ratraku, czy założonym śladzie biegówkowym nawet nie ma śladu. Za to od razu widać ślady skuterów śnieżnych, na które nie trzeba długo czekać. Co chwila trzeba ustępować z drogi, smród spalin unosi się w powietrzu przez kilka minut. Jeżdżący tam, to klienci pobliskiej wypożyczalni skuterów. Na czele jedzie zawsze przewodnik. Zatrzymywałem dwóch - jeden stwierdził, że tu żadnej trasy biegowej nie ma i że to my "biegacze" jeździmy po trasie dla skuterów, natomiast drugi poinformował mnie, że wypożyczalnia ustaliła trasę przejazdu skuterów z władzami Wspólnoty Leśnej 8 Wsi w Witowie. Zapytałem zatem, dlaczego wjeżdżają na zielony szlak turystyczny, gdzie jest wyraźny znak zakazu wjazdu skuterom, quadom i pojazdom terenowym - tylko wzruszył ramionami.
Pytam zatem - co z tymi trasami biegowymi w rejonie Doliny Chochołowskiej, które zapowiadano, co z planami rozpowszechniania tego sportu w tym rejonie? Czy interes jakiegoś przedsiębiorcy jest ważniejszy od tych planów? Przecież u podnóża Tatr są wspaniałe tereny do uprawiania biegów narciarskich. Póki co pod Tatrami nie ma gdzie poszaleć na biegówkach. Szkoda.

Co do ostatniego to nie masz racji. Pod Tatrami na Podhalu są dwie przygotowane trasy dla biegaczy (jedna w Kościelisku, druga w Zakopanem). Poza tym jest całe mnóstwo tras tyle, że nie przygotowywanych. Jeśli ktoś lubi "dziewiczy teren" to z pewnością nie będzie się nudził na śladówkach/biegówkach. Niewątpliwą bolączką Podhala jest brak oznakowanych tras poza kilkoma wyjątkami. Ci co chcą biegać mogą wprawdzie wynająć przewodnika by się nie zgubić w podhalańskich lasach, ale faktem jest, że oznakowania przydałyby się dla tych, którzy przewodnika-instruktora nie chcą wynajmować.
Co do pierwszej części to tak niestety jest z przytoczoną przez Ciebie Wspólnotą. Robią co chcą i formalnie na terenie TPN bezkarnie mogą jeździć quady, skutery, mogą smrodzić, hałasować, a narciarz (biegacz, ski-tour'owiec) nadal jest tym złym, który tylko zawadza. Może chodzi o kasę?
Co do biegania w Tatrach to polecam trasę na Rusinową Polanę z Wierch Porońca, z Kuźnic do Doliny Kondratowej (schronisko) i dalej do Niżniej Goryczkowej Równi (zjazd nartostradą do Kuźnic jest łatwy).
Pozdrawiam,

#18 zico1ksz

zico1ksz

Użytkownik

• Pip
  • 60 postów
  • Na forum od: 01.2009
5

Napisano 05 luty 2012 - 09:21

Magurka Wilkowicka-koło Bielska-Białej woj.sląskie
W okresie zimowym w szczytowych partiach Magurki Wilkowickiej Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wilkowicach utrzymuje trasy biegowe do narciarstwa
klasycznego.
Dojazd na szczyt Magurki:

z Wilkowic z pętli autobusowej drogą – pieszo ok. 1 godz.,
z Przegibka trasą PTTK – pieszo ok. 40 min.
Całkowita długość tras to ok. 4 km.

#19 pak

pak

Nowy użytkownik

• 7 postów
0

Napisano 15 luty 2012 - 20:54

Zapytałem zatem, dlaczego wjeżdżają na zielony szlak turystyczny, gdzie jest wyraźny znak zakazu wjazdu skuterom, quadom i pojazdom terenowym - tylko wzruszył ramionami.

Smutne to co piszesz. Plaga z tymi skuterami. A może dogadują się w Witowie na mocy pierwszego prawa, a znaki rozwiesza TPN na mocy drugiego prawa ? Nie wiem.

#20 FamilijnyNarciarz

FamilijnyNarciarz

Nowy użytkownik

• 2 postów
  • Na forum od: 12.2012
0

Napisano 03 grudzień 2012 - 10:46

W NIEDZICY JEST 8 KM TRASA BIEGOWA
biegnie z wyciagu narcairskiego Polana Sosny w stronę Kacwina - ze szczytu przepiękny widok na jezioro, zamek, zaporę i góry ----- bajecznie, polecam

http://www.niedzica....agi-narciarskie

Użytkownik FamilijnyNarciarz edytował ten post 03 grudzień 2012 - 10:52