Skocz do zawartości

Gdzie ruszyły już wyciągi? 2008/....2015/16 :-)


nomios

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co czytam to w Polsce większość ośrodków ma ruszyć 18 lub 19 grudnia :) Za oknem śnieg sypie, mrozy zapowiadają, powinno byc dobrze:p Troche tylko niepokoją zapowiedzi powrotu wyższych temperatur na święta akurat, ale może ta prognoza się nie sprawdzi:D pozdrawiam:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 199
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dzisiaj przejeżdżałem przez Ustroń, Wisłę oraz Szczyrk i zatrzymywałem się gdzie mogłem pytając o warunki i planowanie otwarcie. Ustroń: 1. Czantoria - wyciąg talerzykowy na Solisku czynny od soboty (19.12.), cały czas trwa naśnieżanie trasy nr 1 od góry do dołu (górna i dolna część już do 30 cm śniegu, środkowa cała do pokrycia śniegiem - planowane jej otwarcie przyszły tydzień - okolice wtorku). Wisła: 1. Soszów - od piątku zaczyna chodzić, najlepiej zaśnieżony stok. Może być tylko tłoczno bo dużo osób go lubi. 2. Nowa osada - trwa intensywne naśnieżanie, jest już 30 cm śniegu ubitego przez ratrak :). Naśnieżają cały czas. Start w piątek od godz 14 i uwaga do godziny 17 jazda gratis :). Od 17 do 21 jazda płatna. Szczyrk: 1. Biały krzyż - wyciąg działał już dzisiaj (około 40 narciarzy korzystało i cały czas dojeżdżali nowi), i będzia działał dopóki mróz nie zniknie. Najbardziej białe maisto to Wisła gdzie sniegu jest najwięcej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wie ktos moze cos o adrspach?interesuje mnie dlugosc stokow,poziomy tras czy sa warunki ,ceny karnetow a moze ktos ma jakas stronke?

W bezpośrednich okolicach Adrspachu masz dwa ośrodki: 1. Teplice nad Metuji - http://www.skikamenec.cz1.cz/ - dwie dość łatwe trasy długości ok. 600 metrów każda (może trochę mniej), ceny w granicach 140 koron za 3 godziny, o ile mnie pamięć nie myli. Do tego jakaś mała skocznia i poręcze. Wyciąg talerzykowy, ludzi niezbyt dużo - w kolejce nigdy nie czekałem dłużej niż 2 minuty. Obecnie trwa naśnieżanie i muszę przyznać, że jak na tak nisko położony ośrodek, potrafią tam zrobić naprawdę przyzwoite warunki. Bardzo przyjemne miejsce i do tego chyba najtańsze w okolicy. 2. Petrikovice - http://www.petrikovi...ndex-zimni.html - trasy nieco trudniejsze niż w Teplicach. Drożej, wyciąg orczykowy. Ludzi sporo, w kolejce stałem po 5-10 minut, a przy takim krótkim stoku (też jakieś 600 metrów) to zdecydowanie za dużo, jak na mój gust. Naśnieżają obecnie - widać na stronie. Ogólnie nie polecam - jak już się jest w tej okolicy, lepiej jechać choćby do Zaclerza (Petrikovice są już bliżej Lubawki niż Mezimesti). Do tego ciężki podjazd na parking - jak się umie jeździć, to się wjedzie, ale jeśli ktoś zatarasuje wjazd, to korek na stromym podjeździe murowany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczka także rusza:) Info podane na oficjalnej stronce:D Moim zdaniem dobre miejsce dla początkujących, zwłaszcza z okolic Wrocławia. Sam też stawiałem w Rzeczce "pierwsze kroki". Z tego co mówili znajomi, od tamtego czasu niewiele się zmieniło, ciągle te same wiecznie zacinające się wyciągi:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Dzienniku Zachodnim piszą, że otwierają dziś wyciągi w Wiśle (Nowa Osada, Stożek, Soszów) i Szczyrku (wyciąg Bartuś na Białym Krzyżu, trasa nr VII na odcinku do Soliska) i Istebnej ( ośrodek Zagroń). Jutro podobno też mają otworzyć Centralny Ośrodek Sportu w Szczurku oraz Ośrodek Narciarski Pilsko. W ośrodku Nowa Osada będzie dziś można szusować za darmo od 14.00 do 17.00 :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie COS w Szczyrku podane jest że są dobre warunki na trasie Skrzyczne - grzebień -kaskada - jaworzynka, czyżby już działała wyciąg orczykowy nieczynny ale krzesełko kursuje. Jeżeli ktoś ma info niech da znać. Za tydzień ruszam do Szczyrku pośmigać i rozpocząć sezon.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie COS w Szczyrku podane jest że są dobre warunki na trasie Skrzyczne - grzebień -kaskada - jaworzynka, czyżby już działała wyciąg orczykowy nieczynny ale krzesełko kursuje. Jeżeli ktoś ma info niech da znać. Za tydzień ruszam do Szczyrku pośmigać i rozpocząć sezon.

tez mnie to bardzo interesuje:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK znalazłem czarna trasa ze Skrzycznego jest otwarta do Jaworzyny ale działa tylko kanapa orczyk ma ruszyć jutro lub w niedziele warunki są dobre. W najbliższych dniach ma ruszyć czerwona siódemka z Hali Skrzyczeńskiej do Soliska a następnie Golgota którą teraz naśnieżają. Tyle się na razie dowiedziałem. Następne trasy ruszą jak poprawią się warunki śniegowe. W Szczyrku jest od 7-20 cm naturalnego śniegu. Ale cały czas śniegu przybywa, i gdyby jeszcze spadło około 15 cm. to ma praktycznie ruszyć większość wyciągów w Szczyrku. Widawa to też dla ciebie informacja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj nowa osada dostaje same plusy. Trasa doskonale przygotowana, krzesełko w minute potrafi zabrać 24 narciarzy, przy dzisiejszych 400 osobach na stoku, w kolejce stało się 2 min. na początku. Po 3 zjazdach gdy jedni byli na wyciągu, drudzy na trasie (jak się wszystko rozbiło) zjeżdżało się do krzesełka. Zachęcam aby jutro skorzystać z ośrodka ponieważ nawet przy 1000 osób będziemy stać w kolejce - max 6 min. Trochę za duży mróz dzisiaj był (-17) i na krzesełku zimno, bo wjeżdża około 5 min.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I urywające kotwice, mi została w ręce, oczywiści skończyło się to glebą w połowie wyciągu :mad: A stok rzeczywiście dobry do nauki jazdy.

Tak jest Szakal64, nie pamiętam wyjazdu, zeby się komuś sznurek nie urwał, a już osobiście obowiązkowo musiałem zawsze dostać szpulą w głowę:) Ale przy moim wzroście raczej nie trudno o takie dodatkowe atrakcje. W każdym razie, auto zapakowane z nartami już czeka w garażu, a ja odliczam godziny do rana i wyjazdu do niezmienionej Rzeczki:p Jak wszystko dobrze pójdzie i się spodoba, to możiwe, że dołączy do tego grona kolejna narciarka:) Pozdrawiam z Wrocka! Andrzej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dziś tez właśnie się tam wybieram popołudniu, interesują mnie ceny bo na stronie nie ma nic podane stok ponoć jest super przygotowany tylko miejscami lud bo armatki śnieżą, ale co do pokrywy 50 centów sama prawda wiarygodni są 2 kolegów potwierdziło mi te informacje, dziś przekonam się o tym sam pozdrawiam a co do Soszowa warunki znakomite kolega wczoraj był i strasznie zadowolony bardzo dobrze naśnieżone

Cennik na nowej osadzie jest taki jak rok temu jak jeszcze był orczyk. (gdzieś na forum wyczytałem)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
dzięki, Tadeuszu, może te Pleso Strbskie w takim razie, albo Jaworzyna, bo jak patrzyłam na kamerki, to dość optymistycznie wygląda - na Chopok za daleko, żeby się pchać na 1 dzień, poza tym Chopok jakoś mi się nie kojarzy pozytywnie, chociaż na pewno wiele się tam zmieniło od mojego ostatniego pobytu ;)

Ba, nawet gospodarze ośrodków chyba nie wiedzą, bo się nie chwalą. Pozostaje gdybanie... Prognozy nie przewidują dużych opadów, więc można liczyć tylko na naśnieżanie. W poprzednich latach lepiej to wychodziło w Szczyrbskim, więc pewnie i w tym będzie podobnie. Masz jeszcze prawie 2 tygodnie, więc powinni zdążyć. W Szczyrbskim naśnieżali już ze dwa tygodnie temu. Co prawda usypali tylko parę kupek śniegu, ale przetrwał odwilże i dotrwał do zimy... :D Chyba podobnie jak my, mają duże parcie na śnieg... :D Ośrodek jest wysoko (1400-1800 m.n.p.m.) więc powinni zdążyć. Na Łomnicy najlepsza trasa (z Ramienia Łomnicy do Skalnatego Plesa) nie ma naśnieżania. Ze Skalnatego w dół jechałem ponad 20 lat temu - wtedy to była zupełnie inna trasa, ale nową oglądałem z gondolek. Górna jej część ze Skalnatego do Cucuriedek jest na pewno ciekawa, z Cucuriedek do Łomnicy dużo mniej. Trasy w Starym Smokowcu możesz odpuścić - nic ciekawego. Pozdrawiam serdecznie. :) Tadek PS Kliknij poparcie dla Pilska :) PS 2. 16 grudnia to napewno już Chopok ruszy. Tylko to jakaś godzina jazdy z T. Łomnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...