Skocz do zawartości

Zdjęcie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Mardag

Mardag

Nowy użytkownik

• 17 postów
  • Na forum od: 11.2008
0
  • Umiejętności: 6
  • Warszawa

Napisano 10 listopad 2008 - 18:31

Witam,

Chciałbym kupić sobie narty przed tym sezonem. Mam 17 lat, 184 cm wzrostu i nieco ponad 70 wagi. Właściwie nie wiem jak teraz będę jeździł, bo miałem 2 lata przerwy. Wcześniej radziłem sobie raczej bez problemów na czerwonych trasach, ale na czarnych z muldami modliłem się, aby dojechać szczęśliwie do końca. Na narty mogę wydać około 1500 zł (z wiązaniami). Jeśli chodzi o mój styl jazdy, to lubię zarówno częste i dość ostre skręty, jaki i spokojne i długie zmiany kierunku jazdy. Chciałbym teraz poćwiczyć trochę krótkie skręty, bo na moich starych nartach nie mogłem "kłaść się na stoku". Jeżdżę głównie w Polsce i na Słowacji. Jakie narty możecie mi polecić?

Pozdrawiam

Użytkownik Mardag edytował ten post 10 listopad 2008 - 18:37

#2 LAWINA

LAWINA

Użytkownik

• PipPipPip
  • 930 postów
  • Na forum od: 06.2008
256
  • Umiejętności: 1
  • Lublin

Napisano 10 listopad 2008 - 21:39

Jeżeli chcesz doskonalić swoje umiejetnosci a dokładniej krótkiego skrętu to musisz celować w narty o charakterystyce slalomowej.Myslę że wystarczą "te drugie" chyba że ambitnie chcesz podejsc do tematu to wtedy te "pierwsze".
Konkretna firma to już bardzo indywidualne podejscie.Na tym poziomie każda jest dobra a różnice są minimalne .
  • Mardag podziękował za tę wiadomość

#3 Mardag

Mardag

Nowy użytkownik

• 17 postów
0
  • Warszawa

Napisano 10 listopad 2008 - 21:55

Nie rozumiem :) Jak to "te pierwsze" lub "te drugie"? Jaki promień skrętu będzie dobry i czy narty muszą być raczej miękkie, czy twarde?

#4 vittek

vittek

Użytkownik

• PipPip
  • 292 postów
  • Na forum od: 11.2006
35
  • Umiejętności: 8
  • krakow

Napisano 10 listopad 2008 - 22:01

jesli chcesz sie "klasc na stoku" najpierw podnies swoj poziom. jesli chcesz jezdzic krotkim skretem to narty o charakterystyce slalomowej czyli z malym promieniem skretu. "Druga" slalomka jak na poziom 5 moize byc za duzo. Proponuje fischer rx 8 dl. 170
  • Mardag podziękował za tę wiadomość

#5 Mardag

Mardag

Nowy użytkownik

• 17 postów
0
  • Warszawa

Napisano 10 listopad 2008 - 22:24

Wciąż właściwie nie wiem, jakie narty chcę. Myślałem, żeby kupić takie "uniwersalne" z promieniem około 15m. Z tego typu najbardziej do gustu przypadły mi Blizzardy CMX 12 171cm - myślicie, że to dobry wybór? Obawiam się, że narty z promieniem 11m będą dla mnie za trudne.

#6 vittek

vittek

Użytkownik

• PipPip
  • 292 postów
  • Na forum od: 11.2006
35
  • Umiejętności: 8
  • krakow

Napisano 10 listopad 2008 - 22:40

Wciąż właściwie nie wiem, jakie narty chcę. Myślałem, żeby kupić takie "uniwersalne" z promieniem około 15m. Z tego typu najbardziej do gustu przypadły mi Blizzardy CMX 12 171cm - myślicie, że to dobry wybór? Obawiam się, że narty z promieniem 11m będą dla mnie za trudne.

to kup sobie mutixy http://www.skiforum....read.php?t=4696

dla nie zdecydowanych

#7 Gerius

Gerius

FreeRiders

• PipPipPipPipPip
  • 3255 postów
  • Na forum od: 01.2006
764
  • Umiejętności: 9
  • Vilnius, Litwa

Napisano 11 listopad 2008 - 08:50

Obawiam się, że narty z promieniem 11m będą dla mnie za trudne.

Jesli chcesz doskonalic skręty krotkie na krawędziach, to na nartach o charakterystyce slalomowej i promieniu skrętu 11m będzie latwiej to zrobic niz na narcie o promieniu 15m.;):)

#8 Mardag

Mardag

Nowy użytkownik

• 17 postów
0
  • Warszawa

Napisano 11 listopad 2008 - 10:46

Ale czy na narcie o promieniu 11 da się swobodnie długo skręcać i się na niej nie zabije? :)

Ok, biorę Fischer RX 8 - czytałem, że dla tak kapryśnych ludzi, jak ja powinna być dobra :) Jak się podszkolę, to najwyżej kupię sobie lepsze.

Dzięki wszystkim za pomoc.

Użytkownik jark edytował ten post 11 listopad 2008 - 16:02
scalone posty