Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Kolana - jak o nie zadbać

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
127 odpowiedzi w tym temacie

#121 fredowski

fredowski

Umiejetnosci 11

• PipPipPipPipPipPip
  • 4437 postów
  • Na forum od: 03.2006
2365
  • Umiejętności: 1

Napisano 29 kwiecień 2019 - 18:19

Kobiety są jednak złe, baaaardzo złe !

:P

Zartujesz.

Zlosc kobiety maleje wprost proporcjonalnie do odleglosci. Dobrze? albo popraw.

Jak ciezko jest lekko zyc :)  Nie ma gazu nie ma skretu

#122 wkg

wkg

Nowy użytkownik

• PipPipPip
  • 947 postów
  • Na forum od: 02.2009
494
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 29 kwiecień 2019 - 18:23

To nie złość. 

Po prostu słowa "litość" nie ma w ich słowniku :D

#123 Joanna Sm

Joanna Sm

Użytkownik

• PipPip
  • 191 postów
  • Na forum od: 01.2017
322
  • Umiejętności: 6

Napisano 29 kwiecień 2019 - 18:35

Przelecialas juz caly internet? szukaj dalej a znajdziesz wiecej interesujacych wpisow, gwarantuje

Piszę na podstawie własnych doświadczeń z kociołkiem, a nie jakichś internetowych, czy książkowych systematycznych przeleceń.....
tak z dobrego serca, bo mi pomogło.

Nawet inspirujesz:
Oczami wyobraźni widzę nowe życie dla pokrowca na poduszki z owczej wełny- jakiś rękawek kolanowy. Wielbłądzie włosie to wyższa półka - A Królowa szwedzka śpi na materacu Hästens wypełnionym końskim włosiem.

#124 wkg

wkg

Nowy użytkownik

• PipPipPip
  • 947 postów
  • Na forum od: 02.2009
494
  • Warszawa

Napisano 29 kwiecień 2019 - 19:41

Widzisz Fredziu - już jesteś spozycjonowany : ) I to tak życzliwie, od serca, po matczynemu : )

Teraz sobie rumakuj - z wielbłądzim włosiem pod pierzyną i tym, no ... termoforem w garści oraz rękawkiem kolanowym gdzie tam lubisz  :D

#125 jan koval

jan koval

FreeRiders

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 9311 postów
  • Na forum od: 09.2006
3565
  • Umiejętności: 9
  • oryginalnie z p-nia

Napisano 30 kwiecień 2019 - 01:19

Uwielbiam takie "na pewno". Przed Kopernikiem też niektórzy twierdzili, że NA PEWNO słońce kreci się dookoła Ziemi. :) Opisuję fakty, wieloletnie doświadczenia. BTW poparte wiedzą książkową eksperta kanadyjskiego. Nie wiem czy sobie popsułem kolana zimnem. Może mam nietypowe kolana. Wiem, że od kiedy ocieplam kolana, często przesadnie, problemy ustąpiły. 

przyklad pojedynczy nie jest dowodem. oczywiste jest, ze ponizej np 5 stopni (dla mnie) zakladam cos, co przykrywa kolana - nie znaczy to, ze zimno uszkadza kolana. zauwaz tez, ze dla doskonale wytrenowanego kolarza, rozgrzanie wymaga znacznie wiecej czasu i wysilku niz w Twoim przypadku - stad idea, zeby zakladac cos cieplego przyspieszajacego rozgrzanie

BDW : mister A Pruitt nie jest lekarzem……..(nie znaczy, ze bycie lekarzem to glejt na nieomylnosc….

Czy rzeczywiście blokady mają inne skutki ujemne,poza tym,że nie czuje się bólu,który jest sygnałem ostrzegawczym?Myslę o blokadach po urazach a nie wieloletnich zwyrodnieniach.Nie jestem wielkim ich fanem,ale w długim życiu miałem chyba 3 razy,łokieć tenisisty i po urazach staw skokowy i więzadło przyśrodkowe,i efektów negatywnych z tych dawnych nie czuję,a zyskałem kawałek życia w aktywności?

blokada podana do miesnia ma male szanse na zrobienie kuku.Bol, jak zauwazyles , jest pozyteczny - ostrzega przed przeciazeniem. podawanie blokady, zwlaszcza a hydrokortyzonem do stawu lub sciegna/pochewki - to duuuuuuzy blad i nie powinno sietego stosowac…...

pozdrawiam JK "...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

Plecak z ABS Mammut ProProtection 35l na sprzedaz - contact priv

http://blistergearre...pas-airbag-pack

#126 lski@interia.pl

lski@interia.pl

Użytkownik

• PipPipPip
  • 330 postów
  • Na forum od: 03.2014
211
  • Umiejętności: 1
  • Gorlice-okolice Krynicy

Napisano 30 kwiecień 2019 - 09:29

blokada podana do miesnia ma male szanse na zrobienie kuku.Bol, jak zauwazyles , jest pozyteczny - ostrzega przed przeciazeniem. podawanie blokady, zwlaszcza a hydrokortyzonem do stawu lub sciegna/pochewki - to duuuuuuzy blad i nie powinno sietego stosowac…...

Ale dlaczego nie powinno-czy tylko na zaniknięcie ostrzeżenia przed przeciążeniem,czy także jakieś zmiany biochemiczne?

#127 a_senior

a_senior

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Na forum od: 10.2006
1008
  • Krakow

Napisano 30 kwiecień 2019 - 11:55

przyklad pojedynczy nie jest dowodem. oczywiste jest, ze ponizej np 5 stopni (dla mnie) zakladam cos, co przykrywa kolana - nie znaczy to, ze zimno uszkadza kolana.

Może nie uszkadza trwale, mam nadzieję, ale powoduje przewlekły stan zapalny. Nie wiem czego, być może tylko ścięgien. Nie jestem przykładem jednostkowym. Tu na forum ujawniło się już trzech. Ja znam osobiście kolejnych trzech a w grupie rowerowej też było kilku. Wszyscy mają problemy z kolanami z powodu ich częstego i długotrwałego wyziębienia. Przeważnie rower, czasem gonienie w krótkich spodniach po górach, jak sstar. Niestety efekty tego pozostają na zawsze.

#128 jan koval

jan koval

FreeRiders

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 9311 postów
  • Na forum od: 09.2006
3565
  • Umiejętności: 9
  • oryginalnie z p-nia

Napisano 30 kwiecień 2019 - 12:14

HMM zimno zwykle zniejsza stan zapalny.....

Iski: zalezy czego sie uzywa do blokady - zarowno lidocaine (I pochodne) jak I sterydy powoduja zmiany biochemiczne tk chrzestnej - jednorazowe podanie moze nie zaszkodzic, wielokrotne - tak - obrazowo - one rozpulchniaja chrzastke (nastepouje obrzek chrzastki) tkanka ta staje sie podatna na uszkodzenie, zmniejsza sie zdolnosc absorbowania elementow plynu maziowego - po dlugotrwalym uzytkowaniu chrzastka sie "rozpada na kawalki" I tworza sie ubytki.

Sciegna: zwykle lido nie jest  szkodliwa - natomiast podanie sterydow do lub wokolo sciegna zwieksza znacznie prawdopodobienstwo jego zerwania

pozdrawiam JK "...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

Plecak z ABS Mammut ProProtection 35l na sprzedaz - contact priv

http://blistergearre...pas-airbag-pack