Skocz do zawartości

Internet bezprzewodowy w Austrii


Pawel_PS

Rekomendowane odpowiedzi

Zapewne wiele osób z wyjeżdżających za granicę na narty (w moim przypadku Austria) potrzebuje mieć dostęp do internetu i poczty. Dla mnie jest to obowiązkowe przy kilku tygodniowych wyjazdach w sezonie i trochę poszukałem, poczytałem i znalazłem ciekawe rozwiązanie. Są w Austrii dostępne karty SIM prepaidowe, gdzie za 15-20 Euro otrzymujemy bezprzewodowy dostęp do internetu z limitem 1GB. Jak na kilka wyjazdów taka ilość danych spokojnie wystarczy, chyba że ktoś planuje ściąganie płyt i filmów nudząc się wieczorami po nartach :-) Takie rozwiązanie proponuje kilka sieci, m.in. YESSS www.yesss.at czy A1 www.a1.net . Kontaktowałem się zarówno z jedną, jak i drugą firmą i mogę podzielić się następującymi informacjami: 1) YESSS jest operatorem virtualnym i działa na bazie innej sieci, ale TYLKO tam gdzie jest dostępny system 3G (UMTS, HSDPA). W wielu miejscach, a w szczególności w górach nie ma pokrycia (np. w Dolinie Stubai nie ma 3G) 2) A1 - to duży operator, który zapewnia dostęp w znacznie większej ilości miejsc i obsługuje zarówno połączenia szybkie 3G (UMTS, HSDPA), jak również dostęp do internetu wolniejszym kanałem GPRS, EDGE. Jednak pokrycie przy szybkim internecie jest bardzo duże - załączam link do mapy http://www.a1.net/bu...ap/business.php W przypadku A1 usługa nazywa się "B.FREE BREITBAND WELCOME PACKAGE" i kosztuje 14,90 Euro (koszt karty SIM i 1GB transferu danych, ważne przez 12 m-cy lub do wyczerpania limitu). Doładowanie można kupić za kwotę 20 Euro/1GB danych. Przy pierwszym zakupie możliwe jest zaopatrzenie się w pakiet razem z modemem HSDPA 7.2Mb w cenie 129,90 (modem USB, sim, 1GB danych). Oczywiście jeśli ktoś posiada ODBLOKOWANY modem (zdjęty simlock, podobnie jak w przypadku telefonów komórkowych) spokojnie kupi kartę za 14,95 Euro. To na tyle :-) Ja na pewno kupię taką kartę i za jakiś czas podzielę się uwagami jak to działa, czy rzeczywiście nie ma problemu z zasięgiem, itd. A może ktoś korzystał już z dostępu bezprzewodowego za pośrenictwem sieci A1? Pozdrawiam, Paweł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

A może ktoś korzystał już z dostępu bezprzewodowego za pośrenictwem sieci A1?

Właśnie korzystamy :) Dzięki Twojemu postowi i... z tych kwaterek które nam pomogłeś zarezerwować. Przy okazji pozdrowienia od Sylvii i Christiana :P A teraz do rzeczy. Net działa - nie ma się czego czepiać. Jedynym problemem pozostaje zakup karty A1 - mimo najszczerszych chęci nie udało nam się zakupić simkarty w najbliższej okolicy- potrzebna była wyprawa do Innsbruck`a. Tam już poszło znacznie łatwiej-choć tureccy sprzedawcy telefonów komórkowych (chyba ta nacja opanowała tutaj komórkowy biznes) nie bardzo mają pojęcie o tej ofercie. Trzeba trafić do salonu firmowego A1. Samo doładowanie nie sprawia kłopotu - bankomat, poczta, i on-line (strona operatora ładuje się default`owo). Pozdrowienia z Stubaital, PiVi & Nera

Użytkownik PiVi edytował ten post 28 listopad 2008 - 15:51

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie korzystamy :) Dzięki Twojemu postowi A teraz do rzeczy. Net działa - nie ma się czego czepiać. Jedynym problemem pozostaje zakup karty A1 - mimo najszczerszych chęci nie udało nam się zakupić simkarty w najbliższej okolicy- potrzebna była wyprawa do Innsbruck`a. Tam już poszło znacznie łatwiej-choć tureccy sprzedawcy telefonów komórkowych (chyba ta nacja opanowała tutaj komórkowy biznes) nie bardzo mają pojęcie o tej ofercie. Trzeba trafić do salonu firmowego A1. Samo doładowanie nie sprawia kłopotu - bankomat, poczta, i on-line (strona operatora ładuje się default`owo). Pozdrowienia z Stubaital, PiVi & Nera

Świetnie! Bardzo się cieszę. Ja kupiłem swój pakiet startowy na poczcie w Neustift, ale musieli specjalnie zamawiać bo na miejscu nie mieli. Przy okazji była mała pomyłka, bo sprzedano mi od ręki pakiet startowy o nazwie "B.FREE" w cenie 14,90 Eur. Załadowałem do komputera i nic.... Okazało się, że przegapiłem i wziąłem zwykły pakiet startowy do telefonu. Do internetu nazywa się "B.FREE BREITBAND" i kosztuje tak samo 14,90 E. Czy łączysz się bezproblemowo, czy musiałeś coś konfigurować w swoim modemie? Ja nie uruchomiłem internetu w Austrii mimo posiadania karty :( Nie mogłem przejść autoryzacji (prawdopodobnie potrzebne hasło i login), przy standardowych ustawieniach nie działa. Nie miałem czasu jeździć do sklepu A1, a na poczcie nic nie wiedzieli, więc jakoś sobie poradziłem korzystając awaryjnie z roamingu Ery (0,80 zł za 100 kB przesłanych danych...) Czy możesz coś podpowiedzieć jak masz to skonfigurowane? Pozdrawiam i zazdroszczę :-) Pozdrówcie proszę Sylvię i Christiana. Paweł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy łączysz się bezproblemowo, czy musiałeś coś konfigurować w swoim modemie? Ja nie uruchomiłem internetu w Austrii mimo posiadania karty :( Nie mogłem przejść autoryzacji (prawdopodobnie potrzebne hasło i login), przy standardowych ustawieniach nie działa. Nie miałem czasu jeździć do sklepu A1, a na poczcie nic nie wiedzieli, więc jakoś sobie poradziłem korzystając awaryjnie z roamingu Ery (0,80 zł za 100 kB przesłanych danych...) Czy możesz coś podpowiedzieć jak masz to skonfigurowane? Paweł

Po kolei.. Użyłem telefonu jako modemu (zamiast USB czy PCIMCI) - łatwiej o telefon bez simlock`a niż modem :) Tutaj oczywiście mała rada - używamy kabla USB który nie ograniczy nam transferu (w przeciwieństwie do Bluetooth`a)- czyli połączenie "pójdzie" na tyle na ile pociągnie je telefon. Czyli jeżeli mamy telefon EDGE to EDGE, jeżeli 3G to 3G itd. Same ustawienia są proste - zresztą Samsung (o ile się nie mylę także Nokia) w swoich programach dostarczają wizarda który robi wszystko za usera. Czyli IdiotenMetoden - wskazujesz operatora, a on sam ci dobierze DNS`y, userlogin, pass no i numer. W moim programie nie było A1 a Mobilkom - pewnie tak się to kiedyś nazywało. Ale dla tych którzy nie mają zainstalowanych programów z konfiguratorem konfiguracja dla A1: Numer: *99***1# DNS1: 194.48.124.200 DNS1: 194.48.139.254 Login: [email protected] Pass: ppp Modem-Init String: at+cgdcont=1,"IP","A1.net" (czasem potrzebny) Przy pierwszym połączeniu odpali nam jedynie stronę A1 ( http://www.a1.net/bfree/breitband/# ) gdzie aktywuje kartę (tam też można sprawdzić pozostałą ilość transferu oraz czas, no i oczywiście dokupić kolejne GB). Należy się rozłączyć, połączyć jeszcze raz... i już hula. PiVi

Użytkownik PiVi edytował ten post 28 listopad 2008 - 17:13

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pivi, Ależ mi pomogłeś swoją odpowiedzią (tak sądzę ;) )

Użyłem telefonu jako modemu (zamiast USB czy PCIMCI) - łatwiej o telefon bez simlock`a niż modem :)

Ja mam modem na "pcimci" i z niego chciałem skorzystać. Szczególnie że jest to urządzenie HSDPA, więc liczyłem na szybki transfer.

Ale dla tych którzy nie mają zainstalowanych programów z konfiguratorem konfiguracja dla A1: Numer: *99***1# DNS1: 194.48.124.200 DNS1: 194.48.139.254 Login: [email protected] Pass: ppp Modem-Init String: at+cgdcont=1,"IP","A1.net" (czasem potrzebny)

Tego mi było trzeba, a właściwie brakowało jedynie "login" i "password". Wszystko inne było skonfigurowane na automatyczne ustawienia (DNS-y), a numer prawdopodobnie można wpisać *99# i też powinno działać. Swoją drogą to dziwne, że operator A1 nigdzie nie umieścił tej informacji. Ani na stronie ani w książeczce z pakietem startowym. Już nie mogę się doczekać następnego wyjazdu do Austrii, aby sprawdzić czy teraz będzie działać internet :) A przy okazji sprawdzania i testowania internetu jeszcze sobie troche pojeżdżę na nartach ;) Pozdrawiam Stubaiowców Paweł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
internet owszem potwierdzam, korzystam z yess od jakiś dwóch lat i wydałem na to jakieś 60€, a w Austrii jestem przynajmniej dwa razy w miesiącu, non stop on-line ale z tym telefonem, to zdecydowanie odradzam. do podanych cen doliczane są jeszcze kwoty za "inicjację połączenia" i tu w zależności od operatora jest to od kilkunastu do kilkudziesięciu eurocentów za każde połączenie, więc całość miałaby sens tylko w przypadku kilkunastominutowych rozmów dodatkowo taryfikacja jest minutowa, a to następne koszty. poza tym znalazłem ciekawy artykuł na ten temat http://telepolis.pl/...pic.php?t=50087 za to ta opcja kolejowa, to niezły pomysł na objazdowy urlop po europie damek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...