Skocz do zawartości

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Wybór i kupno butów narciarskich - porady i uwagi .

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
723 odpowiedzi w tym temacie

#41 jan koval

jan koval

FreeRiders

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 9307 postów
  • Na forum od: 09.2006
3557
  • Umiejętności: 9
  • oryginalnie z p-nia

Napisano 29 październik 2008 - 14:06

z coolancja ....jest tak jak napisales Mitek... sa cool. To co widze w sklepach w PL, to napis / po odejsciu od kasy reklamacji nie przyjmujemy, zwrotow nie przyjmujemy, chyba ze taniec niewinnosci wykonasz przed sprzedawca, zamrugasz rzesami, ze to wyjatkowa sytuacja i od tego zwrotu zalezy twoje dalsze zycie i bezpieczenstwo, pokoj na ziemi, obrot cial niebieskich. Wtedy moze... powtarzam moze uda sie wymienic but. Viva Technica :)) jak z wiersza --- strzyzone, golone.....

nie wiem ale mruganie rzesami w polandii nie ruszalo nikogo. ale chyba przepisy sie zmienily czy nie???

chociaz pamietam jak kupowalem 5 lat temu rodzicom telewizor, to najwazniejsze bylo zeby przechowali ......karton, bo bez tego nied o pomyslenia jest wymiana tv. ale, to juz 5 lat minelo i moze sie zmienilo??
  • alook podziękował za tę wiadomość

#42 czerwony kapturek

czerwony kapturek

Konto usunięte

• PipPip
  • 131 postów
  • Na forum od: 10.2008
4
  • Umiejętności: 5
  • Warszawa

Napisano 29 październik 2008 - 16:24

Hm , te Tecnici nie będą za małe ale... staną się za duże

.

Czyli do trzech razy sztuka:( Trzecie buciki będą idealne:). Zbankrutuje!

Użytkownik jark edytował ten post 29 październik 2008 - 20:53
poprawienie oznaczenia cytatu

#43 alook

alook

Użytkownik

• PipPipPip
  • 792 postów
  • Na forum od: 04.2008
160
  • Umiejętności: 1
  • Ko, Wro

Napisano 29 październik 2008 - 18:57

Janie Kovalu.... jest tak nadal trzeba przechowywac wszystko, mysle, ze i karton do dzisiaj- mrugac tez mozna , czasami funkcjonuje:)Iwona oddaj dwie pary butow, to tak jakbys zaczynala od nowa :)

#44 Red72

Red72

Zabanowany!

• PipPip
  • 259 postów
  • Na forum od: 02.2008
84
  • Piaseczno

Napisano 29 październik 2008 - 19:00

Bez kartonu da się żyć.Trzeba tylko mieć dobre mniemanie o swojej osobie,czytaj(stanowczość sklepową).Zresztą,to chyba łatwne w kraju sobotnio, niedzielnych "parkingowców"....
  • alook podziękował za tę wiadomość
"Q" jak barani łeb:D:D i dodatkowo się cieszę że naganiacze dostali w łeb. Oby tak zawsze :):)

#45 alook

alook

Użytkownik

• PipPipPip
  • 792 postów
160
  • Ko, Wro

Napisano 29 październik 2008 - 19:04

w kartonie tez mozna ..szczegolnie w sobote i niedziele, mozna w ten sposob zajac miejsce do parkowania.

#46 eismann

eismann

Völkl Nation

• PipPip
  • 201 postów
  • Na forum od: 10.2006
119
  • Umiejętności: 7

Napisano 29 październik 2008 - 21:12

Bez kartonu da się żyć.

tylko najtrudniej pierwszy raz ten karton zdjąć z głowy :) nawet jeśli to weekend i parking

www.wlodarski.org

#47 jan koval

jan koval

FreeRiders

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 9307 postów
  • Na forum od: 09.2006
3557
  • oryginalnie z p-nia

Napisano 30 październik 2008 - 17:47

tylko najtrudniej pierwszy raz ten karton zdjąć z głowy :) nawet jeśli to weekend i parking

coto za zjawisko; sobotnio/niedzielni parkingowcy????? pytam powaznie

#48 alook

alook

Użytkownik

• PipPipPip
  • 792 postów
160
  • Ko, Wro

Napisano 30 październik 2008 - 17:49

to ped Narodu do zakupow w niedziele ..szczegolnie w niedziele ludzie gremialnie odwiedzaja "nowe " koscioly, jakimi sa centra zakupowe i jest niestrudzony shopping , o to mysle chodzilo.

#49 Tadeusz T

Tadeusz T

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2505 postów
  • Na forum od: 01.2008
2034
  • Łódź

Napisano 30 październik 2008 - 18:07

dobrze ... ja w kwestii formalnej, gdzie moge oddac kupione poprzedniego dnia buty / polska / z tlumaczeniem, ze po 15 godzinach "przyzwyczajania sie " sa niewygodne...?! jak wpadniecie na jakis pomysl co i jak i gdzie dajcie znac :) Viva Technica !!!

Alook!
Gdzie kupiłaś te buty???
W Łodzi w porządnych sklepach narciarskich sprzedawcy informują każdego kupującego, że ma wziąć buty do domu, założyć na kilka godzin i dopiero zadecydować. Następnym razem zapraszam do Łodzi :).
Pozdrawiam.
Tadek.

#50 alook

alook

Użytkownik

• PipPipPip
  • 792 postów
160
  • Ko, Wro

Napisano 30 październik 2008 - 18:10

Dobra Tadzik przyznaje sie bez bicia Wroclaw. Przyjmuje zaproszenie do Lodzi, moze na Ziemiach Zachodnich jest ? bylo ? inaczej ? pzdrw:)

#51 matador

matador

Nowy użytkownik

• 25 postów
  • Na forum od: 12.2007
1
  • Kraków

Napisano 11 listopad 2008 - 02:50

Po 1 chcialbym podziekowac za pomocny i profesjonalny poradnik w doborze butow.
Zawsze jednak zastanawial mnie temat 'cienkich skarpetek' przy doborze obuwia narciarskiego. Czymze sa te cienkie skarpetki? Rozumiem ze cienka pozwala na lepsza kontrole i zwiekszona percepcje, ale badzmy powazni, czy naprawde jezdzimy w 'cienkich' skarpetkach? Ja wybierajac sie na stok zakladam narciarskie podkolanowki, ktorych bynajmniej nie zakwalifikowalbym do 'cienkich', rozumianych jako bawelniane skarpety zakladane na codzien. W moim przekonaniu cienkie bylyby kobiece rajstopy. Idac tym tropem narciarze PŚ winni jeździć bez jakichkolwiek warstw miedzy stopa a butem, a przeciez tak nie jest.
pozdrawiam

#52 Pic

Pic

Użytkownik

• Pip
  • 90 postów
  • Na forum od: 03.2008
10
  • Rzeszów

Napisano 11 listopad 2008 - 20:11

Po 1 chcialbym podziekowac za pomocny i profesjonalny poradnik w doborze butow.
Zawsze jednak zastanawial mnie temat 'cienkich skarpetek' przy doborze obuwia narciarskiego. Czymze sa te cienkie skarpetki? Rozumiem ze cienka pozwala na lepsza kontrole i zwiekszona percepcje, ale badzmy powazni, czy naprawde jezdzimy w 'cienkich' skarpetkach? Ja wybierajac sie na stok zakladam narciarskie podkolanowki, ktorych bynajmniej nie zakwalifikowalbym do 'cienkich', rozumianych jako bawelniane skarpety zakladane na codzien. W moim przekonaniu cienkie bylyby kobiece rajstopy. Idac tym tropem narciarze PŚ winni jeździć bez jakichkolwiek warstw miedzy stopa a butem, a przeciez tak nie jest.
pozdrawiam

Nie jestem pewien, czy takie jest założenie cienkich skarpetek w poradniku, ale mierząc buty w cienkich skarpetkach łatwiej wyczujesz kształt skorupy na swojej stopie. Mierząc buta w grubych skarpetkach ich nie zauważysz, a po parogodzinnej jeździe na stoku gruba skarpetka się ugniecie i może się okazać że but nie do końca leży idealnie.

Nie chciałem zakładać nowego tematu, dlatego zapytam się tutaj: Czy ktoś miał już styczność z nowymi butami Salomona z serii custom shell? Chciałem się dowiedzieć jak ten system się sprawdza w praktyce. Może ktoś czytał jakieś istotne opinie na ten temat na internecie?

Użytkownik Pic edytował ten post 11 listopad 2008 - 20:13

#53 gas

gas

Użytkownik

• Pip
  • 88 postów
  • Na forum od: 09.2008
16
  • Umiejętności: 6
  • Mokotów - m. stołeczne

Napisano 11 listopad 2008 - 21:24

A co sądzicie o takiej naprawie butów:

http://sport.alpinis.../8_19700_0.html
[FONT="Fixedsys"][COLOR="DeepSkyBlue"][COLOR="DarkOrchid"]WOLNY TYBET ![/COLOR][/COLOR][/FONT]

#54 Bianco

Bianco

Użytkownik

• 29 postów
  • Na forum od: 11.2008
1
  • Umiejętności: 4
  • Warszawa

Napisano 12 listopad 2008 - 22:00

A co sądzicie o zakupie jako pierwsze używanych butów? Nie mam zbyt wielkich funduszy, a i do końca nie wiem jak to z tą moją jazdą będzie...:confused:
Na razie chęci są i motywacja (ktoś będzie musiał z dziećmi jeździć więc trzeba się w wieku 40 lat nauczyć:) - dzieci 6 i 8)
Jakich butów poszukiwać? Na 1, 2 czy 3 lub 4 klamry? Jakiej firmy? Na co zwracać przy używanych szczególną uwagę? Normalnie noszę rozmiar 44-45 czyli jakieś 29.
Mierzyłem ostatnio jedne Dallbello w rozm. 29 i niestety musiałem podkurczać palce. Nadmieniam, że moje jeżdżenie będzie tylko w rodzaju toważysko - rekreacyjnym, przynajmniej tak się na razie zanosi nie wiem jak dalej.
Proszę o poradę i odpowiedź na moje pytania.
Tomek

#55 Pic

Pic

Użytkownik

• Pip
  • 90 postów
  • Na forum od: 03.2008
10
  • Rzeszów

Napisano 13 listopad 2008 - 21:44

A co sądzicie o zakupie jako pierwsze używanych butów? Nie mam zbyt wielkich funduszy, a i do końca nie wiem jak to z tą moją jazdą będzie...:confused:
Na razie chęci są i motywacja (ktoś będzie musiał z dziećmi jeździć więc trzeba się w wieku 40 lat nauczyć:) - dzieci 6 i 8)
Jakich butów poszukiwać? Na 1, 2 czy 3 lub 4 klamry? Jakiej firmy? Na co zwracać przy używanych szczególną uwagę? Normalnie noszę rozmiar 44-45 czyli jakieś 29.
Mierzyłem ostatnio jedne Dallbello w rozm. 29 i niestety musiałem podkurczać palce. Nadmieniam, że moje jeżdżenie będzie tylko w rodzaju toważysko - rekreacyjnym, przynajmniej tak się na razie zanosi nie wiem jak dalej.
Proszę o poradę i odpowiedź na moje pytania.
Tomek

Zmierz stopę linijką. Ja mam 28,5cm stopy i but narciarski 28.

#56 van chaypec

van chaypec

Nowy użytkownik

• 21 postów
1
  • Elbląg

Napisano 16 listopad 2008 - 18:31

Witam.
Mam pytanie co do strategii przymierzania i wyboru buta narciarskiego w sklepie, a następnie zakupu przez internet, oczywiście w celu oszczędności.
Czy sądzicie , że jest ryzyko , że inny egzemplarz dobrze dobranego " na żywo " w sklepie modelu buta, nie będzie już taki idaelny. Jakie macie doświadczenia w tej kwestii?

#57 Bianco

Bianco

Użytkownik

• 29 postów
1
  • Umiejętności: 4
  • Warszawa

Napisano 16 listopad 2008 - 19:32

Nie mam doświadczenia, ale na zdrowy rozum jest takie prawdopodobieństwo. Nic nie jest identyczne, buty również. Mogą się różnić wykonaniem a co za tym idzie wygodą itd. Stopa też jest każda inna i myślę, że zmierzenie linijką nic nie daje. Rozmiarówka jest różna w butach narciarskich jak w każdych innych. Ja mierzyłem już kilka par "niby" w moim rozmiarze i nic z tego...:(
Stopy też mają wysokie lub niskie podbicie, są szersze lub węższe itd, itd...
Trzeba po prostu mierzyć i trafić w końcu na swój rozmiar.
Tak myślę.:)

#58 Mitek

Mitek

uprzywilejowany cwaniaczek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 12938 postów
  • Na forum od: 11.2007
7788
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 16 listopad 2008 - 20:03

Witam

Witam.
Mam pytanie co do strategii przymierzania i wyboru buta narciarskiego w sklepie, a następnie zakupu przez internet, oczywiście w celu oszczędności.
Czy sądzicie , że jest ryzyko , że inny egzemplarz dobrze dobranego " na żywo " w sklepie modelu buta, nie będzie już taki idaelny. Jakie macie doświadczenia w tej kwestii?

Oczywiście mozna tak zrobić ale:
- musisz dobrać w sklepie dokładnie ten model buta który chcesz kupić
- nie dotyczy to butów używanych
Pozdrawiam

#59 olecki

olecki

Użytkownik

• PipPip
  • 203 postów
  • Na forum od: 01.2008
29
  • Komorów koło Warszawy

Napisano 20 listopad 2008 - 16:41

Witam

Oczywiście mozna tak zrobić ale:
- musisz dobrać w sklepie dokładnie ten model buta który chcesz kupić
- nie dotyczy to butów używanych
Pozdrawiam

Można tak zrobić ale musisz kupić dokładnie ten sam model(co do rocznika też, wszystko takie same). Tak więc musisz zapamiętać kilka szczegółów, najlepiej zapisać dokładną numerację modelu.

#60 rafaltdi

rafaltdi

Użytkownik

• PipPip
  • 264 postów
  • Na forum od: 11.2006
47
  • Sosnowiec

Napisano 20 listopad 2008 - 18:17

przekichane,koledzy i koleżanki.......
właśnie wróciłem ze sklepu ,2 godziny przierzałem.przymierzałem,noga mnie boli a w głowie mam większą pustkę niż przed przymiarkami...
najbaredziej do gustu przypadły mi...
nordica speedmachine 10
rossignol zenith sensor 3
tecnica dragon ultrafit 110
ale dalej nie mam pojęcia które,wiem że nikt za mnie nie zdecyduje ale muszę się wyżalić....
cena nie gra roli,muszą być wygodne ale jak stwierdzić czy wygodne w sklepie będą wygodne na stoku????
pozdrawiam wszystkich
rafał
Pozdrawiam,Rafał