Skocz do zawartości

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Wybór i kupno butów narciarskich - porady i uwagi .

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
723 odpowiedzi w tym temacie

#21 lobo

lobo

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1921 postów
  • Na forum od: 11.2007
1090
  • Umiejętności: 1
  • Trójmiasto

Napisano 28 październik 2008 - 19:51

dobrze ... ja w kwestii formalnej, gdzie moge oddac kupione poprzedniego dnia buty / polska / z tlumaczeniem, ze po 15 godzinach "przyzwyczajania sie " sa niewygodne...?! jak wpadniecie na jakis pomysl co i jak i gdzie dajcie znac :) Viva Technica !!!

Oddaj w sklepie w którym kupiłeś :)
Co masz na myśli pisząc że " są niewygodne " ?

Pozdrawiam

Początek sezonu 09.01.2019 20 dni na nartach. 

Nie ma to jak w Gardenie! Moja jazda https://youtu.be/0rRTc2geWOI  

#22 alook

alook

Użytkownik

• PipPipPip
  • 792 postów
  • Na forum od: 04.2008
160
  • Ko, Wro

Napisano 28 październik 2008 - 19:54

oddaj w sklepie ? na jakiej planecie zyjesz ? reklamacji nie przyjmujemy .... kupilas pozatym :)) , ja technica butow nigdy nie oddalam nie bylo takiej opcji, nawet 15 godzin nie trzeba bylo sie przechadzac.Nie rozumiesz pojecia " niewygodne " ? ...sorry nie jestem w stanie wytlumaczyc dokladniej - to jest ski forum........i bynajmniej nie chodzi tutaj o wysokosc obcasow i wygladu szpilek :)...

#23 lobo

lobo

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1921 postów
1090
  • Trójmiasto

Napisano 28 październik 2008 - 20:19

oddaj w sklepie ? na jakiej planecie zyjesz ? reklamacji nie przyjmujemy .... kupilas pozatym :)) , ja technica butow nigdy nie oddalam nie bylo takiej opcji, nawet 15 godzin nie trzeba bylo sie przechadzac.Nie rozumiesz pojecia " niewygodne " ? ...sorry nie jestem w stanie wytlumaczyc dokladniej - to jest ski forum........i bynajmniej nie chodzi tutaj o wysokosc obcasow i wygladu szpilek :)...

Nic o Tobie nie wiem :( Wiek , umiejętności , ile lat już jeżdzisz na nartach , jaki to model Tecnici sprawia Ci kłopot ? Pozwól sobie pomóc i podaj te dane , napisz na czym polega dyskomfort oraz jaki numer buta nosisz na codzień a jaki rozmiar mają kupione Tecnici .
Wbrew supozycji , rozumiem pojęcie " niewygodne buty narciarskie " na przestrzeni kilkudziesięciu lat miałem takich " nietrafionych " inwestycji sporo :D W większości sklepów można umówić się ze sprzedawcą w ten sposób że , jeśli buty okażą się niedobre to następnego dnia można je zwrócić lub wymienić . Możesz napisać gdzie , w jakim sklepie te buty kupiłaś ?

Pozdrawiam

#24 alook

alook

Użytkownik

• PipPipPip
  • 792 postów
160
  • Ko, Wro

Napisano 28 październik 2008 - 20:24

halo... ja nie mam problemu z technica wrecz przeciwnie, niewygodne ,albo raczej zle dobrane byly nordica ...dlatego 7 lat temu " przeszlam " do obozu firmy technica. waska stopa - stad wybor technica - moge polecic.
rozmiar 26 ..ostatnio meskie buty diablo / damskie zbyt krotkie / teraz sprawdze dragon 110 i dragon attiva 100 .pozdrawiam

#25 lobo

lobo

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1921 postów
1090
  • Trójmiasto

Napisano 28 październik 2008 - 20:40

halo... ja nie mam problemu z technica wrecz przeciwnie, niewygodne ,albo raczej zle dobrane byly nordica ...dlatego 7 lat temu " przeszlam " do obozu firmy technica. waska stopa - stad wybor technica - moge polecic.
rozmiar 26 ..ostatnio meskie buty diablo / damskie zbyt krotkie / teraz sprawdze dragon 110 i dragon attiva 100 .pozdrawiam

Wybacz , trochę to wszystko chaotyczne :o
PS. tez jestem z " obozu Tecnica " , :cool:

Pozdrawiam

#26 alook

alook

Użytkownik

• PipPipPip
  • 792 postów
160
  • Ko, Wro

Napisano 28 październik 2008 - 20:43

no ..to sie dogadalismy :))) ski heil ! ;)

#27 Mitek

Mitek

uprzywilejowany cwaniaczek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 12901 postów
7734
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 28 październik 2008 - 23:39

Witam
Tecnica to złom totalny. :D:D
Musialem bo tak się podniecacie.
Alook a jak z coolancją?:)
Mitek

#28 jan koval

jan koval

FreeRiders

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 9275 postów
  • Na forum od: 09.2006
3538
  • Umiejętności: 9
  • oryginalnie z p-nia

Napisano 29 październik 2008 - 01:18

Witam
Tecnica to złom totalny. :D:D
Musialem bo tak się podniecacie.
Alook a jak z coolancją?:)
Mitek

dobrze powiedziane
ale i tak.........smok jest smokiem (dragon'em)
  • alook podziękował za tę wiadomość

#29 alook

alook

Użytkownik

• PipPipPip
  • 792 postów
160
  • Ko, Wro

Napisano 29 październik 2008 - 10:26

z coolancja ....jest tak jak napisales Mitek... sa cool. To co widze w sklepach w PL, to napis / po odejsciu od kasy reklamacji nie przyjmujemy, zwrotow nie przyjmujemy, chyba ze taniec niewinnosci wykonasz przed sprzedawca, zamrugasz rzesami, ze to wyjatkowa sytuacja i od tego zwrotu zalezy twoje dalsze zycie i bezpieczenstwo, pokoj na ziemi, obrot cial niebieskich. Wtedy moze... powtarzam moze uda sie wymienic but. Viva Technica :)) jak z wiersza --- strzyzone, golone.....
  • kospi01 podziękował za tę wiadomość

#30 czerwony kapturek

czerwony kapturek

Konto usunięte

• PipPip
  • 131 postów
  • Na forum od: 10.2008
4
  • Umiejętności: 5
  • Warszawa

Napisano 29 październik 2008 - 10:34

2 lata temu kupilam SOBIE SAMA pierwsze butki. Przy wyborze kierowalam się tylko rozmiarem, a przed chwila ustaliłam, ze były to Rossignol. Wybralam rozmiar 26,5 (normalnie kupuję buty 25). W poprzednim sezonie stwierdzilam, ze moja stopa "lata" mi po całym bucie. 2 miesiace temu kupilam SOBIE SAMA butki 25,5 "firmy" Tecnica MICRD. Oczywiscie nie mam pojęcia co kupilam. Martwię się tylko, czy teraz nie kupilam za małych:(
Żałuję, że nie odkryłam Was trochę wcześniej. Jedno wiem na pewno, trzecie butki kupię z Wami:D

pozdr.
i.

#31 czerwony kapturek

czerwony kapturek

Konto usunięte

• PipPip
  • 131 postów
4
  • Warszawa

Napisano 29 październik 2008 - 10:39

na moim butach znalazlam tez napis 295 mm oraz ski walk - czy to oznacza, ze są wygodne do chodzenia?

#32 alook

alook

Użytkownik

• PipPipPip
  • 792 postów
160
  • Ko, Wro

Napisano 29 październik 2008 - 10:39

nie kupilas za malych, nozka w bucie troszke pracuje, powinna byc dobrze stabilnie osadzona, nie "latac " nie mozesz miec wrazenia " luznej " piety, bo nie przelozysz docisku z buta na narte, but nie ma prawa byc za duzy ! nie panujesz wtedy nad jazda , meczysz sie i efekt fun na nartach jest zaden, nie mowiac juz o optyce jazdy :)..

#33 Mitek

Mitek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 12901 postów
7734
  • Warszawa

Napisano 29 październik 2008 - 10:41

cześć

2 lata temu kupilam SOBIE SAMA pierwsze butki. Przy wyborze kierowalam się tylko rozmiarem, a przed chwila ustaliłam, ze były to Rossignol. Wybralam rozmiar 26,5 (normalnie kupuję buty 25). W poprzednim sezonie stwierdzilam, ze moja stopa "lata" mi po całym bucie. 2 miesiace temu kupilam SOBIE SAMA butki 25,5 "firmy" Tecnica MICRD. Oczywiscie nie mam pojęcia co kupilam. Martwię się tylko, czy teraz nie kupilam za małych:(
Żałuję, że nie odkryłam Was trochę wcześniej. Jedno wiem na pewno, trzecie butki kupię z Wami:D

pozdr.
i.

ja normalnie nosze 29 - 29,5 a buty narciarskie mam 28,5 i takie rówież zamierzam kupić.But powinien byc dopasowany. Połóweczka to jest szerokośc nieco wieksza a dłudośc ta sama, może masz po prostu szersza stópke.
Pozdrawiam

#34 czerwony kapturek

czerwony kapturek

Konto usunięte

• PipPip
  • 131 postów
4
  • Warszawa

Napisano 29 październik 2008 - 10:49

cześć

ja normalnie nosze 29 - 29,5 a buty narciarskie mam 28,5 i takie rówież zamierzam kupić.But powinien byc dopasowany. Połóweczka to jest szerokośc nieco wieksza a dłudośc ta sama, może masz po prostu szersza stópke.
Pozdrawiam

Mitku,
stopę mam wąską. Miałam wrażenie, że stopa "latała" mi właśnie na boki. Czyli niepotrzebnie kupiłam z połówką:(

#35 Mitek

Mitek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 12901 postów
7734
  • Warszawa

Napisano 29 październik 2008 - 11:40

Witam

na moim butach znalazlam tez napis 295 mm oraz ski walk - czy to oznacza, ze są wygodne do chodzenia?

295cm to długośc skorupy - ważne nap do montazu wiązań. A ski walk - nie wiem. W częśc zazwyczaj dośc przecietnych modeli butów montowane są takie zamki odblokowujące cholewke i mające ułatwic chodzenie.
But narciarski słuzy do jeżdzenia a nie do chodzenia więc z założenia jest to głupi pomysł. W bucie narciarskim stoimy zawsze na ugietych nogach i tak chodzimy. Wierz Mi - po tym jak ktoś stoi czy chodzi w butach narciarskich mozna okreslic jak jeździ ze 100% skutecznością.
Pozdrawiam

#36 Gerius

Gerius

FreeRiders

• PipPipPipPipPip
  • 3253 postów
  • Na forum od: 01.2006
774
  • Umiejętności: 9
  • Vilnius, Litwa

Napisano 29 październik 2008 - 11:54

Ten napis 295mm będzie tez potrzebny do ustawienia wypięcia wiązania. Ski Walk tez mam w butach Tecnica, powiem ze naprawdę ulatwia chodzenie z nartami na plecach, albo po knajpie:D. To jakbys odpiąl(albo nie dopiąl) gorne dwie klamry na bucie.:)

#37 Mitek

Mitek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 12901 postów
7734
  • Warszawa

Napisano 29 październik 2008 - 12:21

Witam

Mitku,
stopę mam wąską. Miałam wrażenie, że stopa "latała" mi właśnie na boki. Czyli niepotrzebnie kupiłam z połówką:(

Być może niestety ale niekoniecznie. Może jest mozliwośc wymiany. Dobry but jak go pierwszy raz załozysz w sklepie i jest jeszcze nie zapiety to pierwsze odczucie jest takie, że jest zdecydowanie za mały. Dopiero po przymierzeniu wiekszego i powrocie zapieciu i poczekaniu chwile okazuje sie, że to może byc to. Oczywiście pozycja narciarska żeby mozna było mówic o sensie przymierzania.
Pozdrawiam

#38 lobo

lobo

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1921 postów
1090
  • Trójmiasto

Napisano 29 październik 2008 - 13:10

pozdr.
i.

Hm , te Tecnici nie będą za małe ale... staną się za duże . Ja też buty cywilne kupuję w rozmiarze 25 ale narciarskie już 23.5 . Dlaczego ? Po kilku już dniach na nartach botki wewnętrzne ulegają skompresowaniu , w bucie robi się wyrażnie lużniej , cały szkopuł w tym aby nie zrobiło się zbyt lużno .
Wiedzę o tym jakie sobie kupić buty nabywa się najczęściej metodą prób i błędów czyli ...płać frajerze i wynocha , niestety :(Na szczęście są nasze kochane fora narciarskie:)gdzie ... mamy szansę czegoś się nauczyć za darmo ,
pod warunkiem że będziemy uważnie czytać i zadawać dużo pytań nawet tych niezbyt mądrych !
PS Myślę że dla Ciebie a raczej Twoich stóp odpowiednią długością skorupy buta będzie 287 mm ( max ! ) . Ja kupuję buty o długości skorupy 275 mm , mam stopę długości 24.5 mm . Oczywiście ten " przepis " dotyczy butów nazwijmy to " nierekreacyjnych " i proces dopasowywania się wkładek - botków trwa długo , ok. 2 tygodni oraz jest dosyć bolesny , niemniej zapewnia w moim przypadku idealne dopasowanie .

Pozdrawiam

#39 lobo

lobo

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1921 postów
1090
  • Trójmiasto

Napisano 29 październik 2008 - 13:20

pozdr.
i.

cześć

Pozdrawiam

Pozwolisz Mitku że nieco sprostuję ? Buty np.29.0 i 29.5 nie różnią się niczym jeśli chodzi o skorupy , są identyczne , tej samej szerokości i długości . Cała " różnica " to grubość wkładki w botku pod stopą , w 29.0 wkładka będzie grubsza i stąd odczucie że bucik jest mniejszy . Kiedyś parę wytwórni robiło botki co pół numeru teraz chyba nikt w to się nie bawi , być może Tecnica w niektórych modelach . Sorry za wcinkę ;)

Pozdrawiam

#40 Mitek

Mitek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 12901 postów
7734
  • Warszawa

Napisano 29 październik 2008 - 13:24

Pozwolisz Mitku że nieco sprostuję ? Buty np.29.0 i 29.5 nie różnią się niczym jeśli chodzi o skorupy , są identyczne , tej samej szerokości i długości . Cała " różnica " to grubość wkładki w botku pod stopą , w 29.0 wkładka będzie grubsza i stąd odczucie że bucik jest mniejszy . Kiedyś parę wytwórni robiło botki co pół numeru teraz chyba nikt w to się nie bawi , być może Tecnica w niektórych modelach . Sorry za wcinkę ;)

Mniej więcej to miałem na mysli ale nie chiałem komplikować.
Pozdrawiam i Dzieki