Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

ortopeda w okolicach bielska-katowic

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 tompom

tompom

Nowy użytkownik

• 22 postów
  • Na forum od: 09.2006
1
  • ślask

Napisano 09 październik 2006 - 17:17

witam
mam taki problem poszukuję jakiegoś specjalisty od kolan-chyba ortopedy - w rejonie bielsko-białej katowic, mieszkam w czechowicach a ci co tam są niewiele mi pomogą wiem bo chodziłem ze skręconym stawem skokowym i złamanym obojczykiem:) - no chyba że ktoś zdiagnozuje mój przypadek w ten sposób że narty należy powiesić na kołku i włączyć tv, tylko boję się żebym zwariował
a było to tak, dwa lata temu pod koniec sezonu przy przejeżdżaniu górnego peronu orczyka złapał mnie sznurek od wyciągu na soszowie- moja głupota+ beznadziejnie zorganizowany peron górny, no i przytarmosiło mnie dobry kawałek wyginając w paskudny sposób nogi, bolało jedno kolano, ale dało się jeździć, z zeszłym sezonie początek to była tragedia, kolano bolało i bałem się, ale w końcu się rozjeździłem i nic się nie działo, jeżdżę dużo, czasami gdzieś skoczę-ale ostrożnie i specjalnie się nie szanowałem, w lecie kolano od czasu do czasu dawało znać o sobie ale nic strasznego, byłem parę razy w górach-raz nawet na ostrej wspinaczce- 14 h wycieczki, bolało mnie wszystko ale nie kolano,
a wczoraj skoczyłem na pilsko i... nie wiem co się stało bo ani się nie glebnąłem, ani nie stanąłem źle i tak mnie zaczęło napier... że myślałem ze nie zejdę z góry, ale w końcu zszedłem, jak wychodziłem z auta to kulałem, ale rozchodziłem, jedyne co w tym było dziwnego to to że w dotyku kości - przy dolnym ścięgnie bolały, dziś juz nie bolą ale czuję że jest coś nie tak, i zastanawiam się czy w listopadzie jechać na lodowiec czy iść do lekarza, może ktoś coś akurat wie i mi pomoże, z góry dziękuję i pozdrawiam

#2 Wojto

Wojto

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1273 postów
  • Na forum od: 03.2006
335
  • Umiejętności: 8
  • Katowice/Warszawa

Napisano 09 październik 2006 - 17:37

http://www.rynekmedy...edia/katowice,0
Tu masz link do wszystkich placówek ortopedycznych w województwie.
Są nawet rankingi, tak więc znajdziesz coć najlepszego.
Jest też szpital MSW na Głowackiego w Katowicach - mnie tam zawsze przyjmują z otwartymi rękami:)
Sam też narzekam na bóle nogi od kolana do stopy - a jest to efekt urazu z marca zeszłego roku, tylko jakoś nie mam czasu się wybrać do lekarza.
Hm, jeżeli jest naprawdę źle, to idź do lekarza jeszcze przed zimą. Jeżeli się okaże, że sprawa jest bardzo poważna, to powinieneś się zdecydować na leczenie, a jeżeli może poczekać, to zdecyduj się na leczenie, ale dopiero na wiosne. Szkoda sezonu, ja mam ten sam problem, ale będe jeździł z kontuzją, już zdecydowałem! Mam również znajomego instruktora, który doznał kontuzji kolana w zeszłym sezonie na nartach i teraz ma założoną szyne (nie może założyć desek do czerwca następnego roku) z tym, że jego przypadek był bardzo ciężki.
Apropo Twojego przypadku, to, że czasem boli, a czasem nie może być uzależnione również od pogody - wilgotność, ciśnienie - dawne urazy tak właśnie dają o sobie znać. Może to być również stopień wysiłku, nacisku na kontuzjowane miejsce w danym czasie.
Na Twoim miejscu jechałbym na lodowiec, jeżeli masz taką możliwość i jeżeli ból nogi aż tak bardzo nie przeszkadza.
Życze szybkiego powrotu do zdrowia!
pozdrawiam
CIERPLIWOŚĆ JEST CNOTĄ

#3 taki_sobie_narciarz

taki_sobie_narciarz

Użytkownik

• PipPip
  • 129 postów
  • Na forum od: 06.2006
20
  • Umiejętności: 7
  • Gùrny Ślùnsk/Górny Śląsk

Napisano 10 październik 2006 - 15:08

Ja miałem robione kolano w Piekarach Śl. w Wojewódzkim Szpitalu Chirurgii Urazowej http://www.urazowka....pl/oddzial2.htm Widzę,że mojego lekarza już nie ma, ale naprawdę polecam ten szpital. Naprawili mi kolanko pierwsza klasa.

#4 tompom

tompom

Nowy użytkownik

• 22 postów
1
  • ślask

Napisano 11 październik 2006 - 16:34

dzięki za informacje, teraz jeszcze muszę znaleźć motywacje do tego zeby pójść do lekarza,na szczęście(albo niestety zmalała) bo kolano przestało boleć- no prawie przestało cały czas cos tam czuję, a co do lodowca to cos nei mogę się zdecydować dość ciepło jest jak na razie, ale za miesiac moze być zupełnie inaczej
pozdrav

#5 kmusial

kmusial

Użytkownik

• PipPipPip
  • 544 postów
63
  • Umiejętności: 6
  • Dąbrowa Górnicza

Napisano 11 październik 2006 - 17:58

Ja Ci nie polecam szpitala górniczego w Sosnowcu. Bardzo szybko i chętnie chcieli pokroić kolano mojej żony żeby sprawdzić co się dzieje z jej łękotką, na szczęście inny ortopeda-traumatolog zabrał się za leczenie i obyło się bez zabiegu.
Pozdrawiam, Krzysiek.

#6 Fka77

Fka77

Użytkownik

• PipPip
  • 137 postów
  • Na forum od: 10.2006
6
  • Kraków/w-wa/żywiec

Napisano 14 październik 2006 - 06:54

Hej tompom
Jeżeli jesteś poważnie zainteresowany tym lekarzem na śląsku to mogę dać ci namiar na naprawdę dobrego ortopede zapalonego narciarza generalnie znającego się na rzeczy. Sama się wybieram do niego niebawem spr jak tam z noga, i w ogóle po wskazówki. Także jak coś odezwij się a podam ci nr tel.
Co prawda koleś w prywatnej klinice pracuje aczkolwiek NFZ refunduje wizyty i ewentualne leczenia
NarTa!

#7 tompom

tompom

Nowy użytkownik

• 22 postów
1
  • ślask

Napisano 16 październik 2006 - 16:44

chętnie skorzystam ,dzisiaj już nawet próbowałem sie do piekar dodzwonic i umówić ale to nie takie proste tylko pomiedzy 7.30.-8.30 , tak więc jak dasz rady to bym był bardzo wdzięczny za tel . zima zbliza sie szybko i boję się zebym sie nie uszkodził zaraz na początku, choc w zeszłym roku początek był ciężki ale potem było dobrze i dużo,
pozdrawiam serdecznie

#8 FactorX

FactorX

Administrator SkiForum.pl

• 205 postów
  • Na forum od: 10.2005
857

Napisano 16 październik 2006 - 16:53

Fka77,

jak nazywa się ta klinika?

#9 Fka77

Fka77

Użytkownik

• PipPip
  • 137 postów
6
  • Kraków/w-wa/żywiec

Napisano 16 październik 2006 - 17:58

Hej
Jak się dokładnie nazywa nie pamiętam. Jest na ul Garbarskiej jedna taka w Żywcu jest także łatwo trafić zwłaszcza idąc od dworca pks czy pkp w stronę rynku ok 5 min na nogach - nawet ne całe. Jest tam lekarz-ortopeda dr Faber. Nr do niego mogę podać na prive.
A i jeszce jedno przyjmuje on zarówno w Żywcu jak i Suchej Beskidzkiej.
NarTa!

#10 Fka77

Fka77

Użytkownik

• PipPip
  • 137 postów
6
  • Kraków/w-wa/żywiec

Napisano 16 październik 2006 - 18:05

Mam znalazłam :) http://www.medicus.z....pl/kontakt.htm
NarTa!

#11 FactorX

FactorX

Administrator SkiForum.pl

• 205 postów
  • Na forum od: 10.2005
857

Napisano 16 październik 2006 - 19:05

Hej
Jest na ul Garbarskiej jedna taka w Żywcu jest także łatwo trafić

OK, dzięki.

(Ano, wiem gdzie to, ulica za budynkiem, w którym kiedyś była futrzarnia/garbarnia....w prawo zaraz przed mostem kolejowym nad Dworcową) :)

#12 Fka77

Fka77

Użytkownik

• PipPip
  • 137 postów
6
  • Kraków/w-wa/żywiec

Napisano 16 październik 2006 - 19:45

EGZAKLI! I polecam szczerze p.dr Fabera:)
NarTa!