Skocz do zawartości

Val di sole czy val di fiemme/fassa


tomal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie .jade pierwszy raz i mam problem co wybrac tak jak w tytule w val di sole marelliva i folgarida hotel dolomiti w dimaro moze ktos zna ten hotelik prosze o i info natomiast val di fiemme alpe cermis i cawaleze PREDAZZO hotel italia prosze o rade i ewentualne opinie na tamat hoteli dzieki i pozdr:

Użytkownik tomal edytował ten post 31 sierpień 2008 - 21:38 tytul

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, właśnie chciałem założyć podobny temat:) Ostatnio byłem w Val Di Sole i teraz zastanawiam się nad Val Di Fassa czy Val Di Femme? Co polecacie? Co do Val Di Sole to byłem tam pierwszy raz i bardzo polecam ten region. Nie mam porównania z innymi ale było naprawdę super. Trasy świetnie przygotowane i duża ilość, słoneczko, ludzi niewiele (styczeń). Pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Choć nie lubię Austrii z całego serca życzę Ci żeby było super. Mitek

mitek to ze nie lubisz austrii i austryjakow to czytalem w twoich postach i b. dobze ze ich nie lubisz bo to prawie niemcy ktorych ja naprawde nie cierpie a swoja droga jeszcze nie wiem czy tam pojade moj znajomy chce jechac samochodem a tam jest chyba najblizej ja znow wole samoltem ewentualnie autokarem i do wloch jutro sie wszystko rozstrzygnie pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Tomal jedź samochodem z kolegą/ami i taniej wyjdzie i szybciej bedzie i pewnie przyjemniej. Samolot drogi będzie zwłaszcza do Austrii chyba nie ma sensu, lepirj zachowac kaske i pomysł na Francję np. A autokar, cóż ja zawsze z konieczności jeżdżę autokarem i mówię Ci jedno bez sporej dawki napojów powszechnie uznawanych za od lat 18 bym nie wytrzymał. Pozdrawiam Swoją drogą może czas przmysleć to i owo.:rolleyes: Co to za polski narciarz, który nie był Kaprun?:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Tomal jedź samochodem z kolegą/ami i taniej wyjdzie i szybciej bedzie i pewnie przyjemniej. Samolot drogi będzie zwłaszcza do Austrii chyba nie ma sensu, lepirj zachowac kaske i pomysł na Francję np. A autokar, cóż ja zawsze z konieczności jeżdżę autokarem i mówię Ci jedno bez sporej dawki napojów powszechnie uznawanych za od lat 18 bym nie wytrzymał. Pozdrawiam Swoją drogą może czas przmysleć to i owo.:rolleyes: Co to za polski narciarz, który nie był Kaprun?:)

mitek tragedi niema samolotem np hotel italia w molina di fiemme to za 3 osoby 6300 zobacz oferte rainbowtours do 12 09 08 maja 18 procent rabatu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mitek tragedi niema samolotem np hotel italia w molina di fiemme to za 3 osoby 6300 zobacz oferte rainbowtours do 12 09 08 maja 18 procent rabatu

Witam 6300 to 6300 dla mnie kupa kasy. Wole dojechać samochodem po 250-300 na osobę + wynając sobie studio za drugie tyle i ski pas za 600 -700 w zależności od wersji. W sumie 1200- 1300 PLN + żarcie i picie na miejscu (same przyjemności). Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Co do Val di Fiemme/Cavalese to w styczniu je przerabiałem, mieszkaliśmy w Ega, rzut kamieniem od Obereggen. Do tego mieliśmy auto wiec problem poruszania się po okolicy odpadał, ale po raz drugi w ten region kierowałbym się bardziej niż do Cavalese właśnie w okolice Predazzo,np: Ziano, albo nawet samo Predazzo, z którego łatwo można się dostać na Latemar, od jego IMHO ciekawszej strony. Do tego blisko do Moeny, do Bellamonte na Alpe Lusie czy właśnie do Cavalese, które IMHO jest dobre na rozruch, później może być już "nudnawe". W tym roku nie zamierzamy używać auta w celu przemieszczania się miedzy stacjami i w związku z tym celujemy w Val di Fassa (Campitello ew Canazei) albo Val Gardena (Selva ew St. Christina). Tydzień temu miałem okazje porozmawiać z rodowitymi makronami i od razu zapytali czy interesuje mnie hiking czy skiing, bo jeżeli skiing to bardziej polecali VDF niż VG, z kolei odwrotnie jeśli chodzi o hiking. Z chęcią poczytałbym inne opinie co wybrać Fassa czy Gardena.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, zastanawiamy sie nad tymi trzema ofertami, co byście wybrali? Cenowo fassa i Fiemme podobnie, Alta troche drożej. Niestety nie mamy własnego transportu i jesteśmy zdani na autokar. W Alta jest o tyle fajniej że autokar dowozi rowniez do stoków za każdym razem w inne miejsce, a w Fiemme i Fassa trzeba jeździć skibusami. Czy ktoś sie orientuje jak kursują, z jaką czestotliwością i czy warto brac je pod uwage w ogóle? Proszę o poradę która miejscowośc lepsza i która oferta bedzie ciekawsza dla ludzi młodych w miare dobrze i dobrze jeżdzących? Pozdr. http://dolomity.net....fiemme/plejadi/ http://dolomity.net....fassa/myosotis/ http://dolomity.net....apusteria/iris/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skibusy zazwyczaj są dopasowane do potrzeb narciarzy, wiekszego problemu nie powinno być


poza tym wtedy będziecie bardziej niezależni - będziecie mogli wyjść lub wrócić z nart wtedy, kiedy będziecie mieli na to ochotę, a nie wtedy kiedy podstawią autokar...
a skibusy jeżdżą często i regularnie

Witam
Ja wybrałbym Fassa. Jak kuopicie dlomiti superski to nie przejeździcie wszystkiego za nic. No i nocny stok w Pozza di Fassa dla mnie byłby decydujący.
Pozdrawiam


A ilość tras w pobliżu i ich atrakcyjność (również widokowa) zapiera dech w płucach :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, przekonaliście mnie do fassa, tylko boję sie czy oby napewno z Mazzin di Fassa dojadę wszedzie tymi skibusami?


Witam
Dojedziesz dojedziesz a jak nawet sie spóźnisz to narty na nogi i trasa biegową zresztą słynną (marcialonga bodajże się ten bieg nazywa) pieknie na wet na zjadówkach i z Canzei i z Campitello do Mazzin dojedziesz.
Ćwiczyłem to pare lat temu na obozie z dziecmi zabawa wspaniała i zakwasów rano nie ma.
Miłego pobytu
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...