Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Sprzęcior turowy... prośba o pomoc/rady

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
344 odpowiedzi w tym temacie

#21 Psychotic

Psychotic

Użytkownik

• Pip
  • 46 postów
  • Na forum od: 03.2008
4
  • Umiejętności: 7
  • Katowice

Napisano 01 sierpień 2008 - 21:50

dzieki za wszelkie opinie i nie ma co się spinac panowie! :)

co do wiązań, to najbardziej mnie przekonują freeride'y Diamira i ciężko mnie będzie już przestawić raczej :D

co do desek to faktycznie 74mm w talii to na dzisiejsze standarty ciut maławo...

@jan_koval -> owszem, nie deklaruje sie jako fr w 100%, a raczej taki mix normalny szeroko rozumiany touring [wychodze z założenia, że każdy skiturowiec jest freeridowcem, ale nie każdy freeridowiec jest skiturowcem ;)] i jazdy na normlanych stokach+ew. freeride'y wokoło.
Nie sugerujcie się zbytnio tym, że w pierwszym poście napisałem 'krótkie podejścia' bo moze to nieco skrzywia obraz.

Po prostu set chciałbym taki, że się nadał i na wyrypę i na boisko. A wg. mnie freeride wyjdzie samoczynnie gdzieś pomiedzy ;)

a co do butów, to faktycznie będzie chyba brakować 4 klamry... ale np. nowe Struktury Pro mają już 4 klamry [te czerwone]

#22 jan koval

jan koval

FreeRiders

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 9312 postów
  • Na forum od: 09.2006
3568
  • Umiejętności: 9
  • oryginalnie z p-nia

Napisano 01 sierpień 2008 - 22:54

dzieki za wszelkie opinie i nie ma co się spinac panowie! :)

co do wiązań, to najbardziej mnie przekonują freeride'y Diamira i ciężko mnie będzie już przestawić raczej :D

co do desek to faktycznie 74mm w talii to na dzisiejsze standarty ciut maławo...

@jan_koval -> owszem, nie deklaruje sie jako fr w 100%, a raczej taki mix normalny szeroko rozumiany touring [wychodze z założenia, że każdy skiturowiec jest freeridowcem, ale nie każdy freeridowiec jest skiturowcem ;)] i jazdy na normlanych stokach+ew. freeride'y wokoło.
Nie sugerujcie się zbytnio tym, że w pierwszym poście napisałem 'krótkie podejścia' bo moze to nieco skrzywia obraz.

Po prostu set chciałbym taki, że się nadał i na wyrypę i na boisko. A wg. mnie freeride wyjdzie samoczynnie gdzieś pomiedzy ;)

a co do butów, to faktycznie będzie chyba brakować 4 klamry... ale np. nowe Struktury Pro mają już 4 klamry [te czerwone]

tymi krotkimi podejsciami wprowadziles mnie w blad: krotkie to dla mnie 15-20 min i dla takich duke nie ma sobie rownych narynku dlatego o nich wspomnialem

#23 Psychotic

Psychotic

Użytkownik

• Pip
  • 46 postów
4
  • Katowice

Napisano 02 sierpień 2008 - 09:48

w takim razie, sorry za wprowadzenie w błąd :)

#24 jan koval

jan koval

FreeRiders

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 9312 postów
3568
  • oryginalnie z p-nia

Napisano 02 sierpień 2008 - 13:13

w takim razie, sorry za wprowadzenie w błąd :)

absolutnie nie masz az co i....zycze udanych fr-ing

#25 Psychotic

Psychotic

Użytkownik

• Pip
  • 46 postów
4
  • Katowice

Napisano 03 sierpień 2008 - 13:23

nie dzięki :)

napierając i trując dalej...

w kwestii formalnej... czy do takich desek można zainstalować wiązania turowe? http://www.k2telemar...asp?ProductID=3
czy te otwory pasują tylko pod wiązania telemarkowe? czy to może w ogóle nie są otwory? :D

co do desek to:

Bierz coś w zakresie 80-90mm w tali i 120-130 w dziobie

to nasuwa mi się na myśl, że lepszym rozwiązaniem od K2 Shuksana [119-78-105] byłby K2 Mt. Baker w wersji zwkłej lub Superlight [121-88-108] dobrze rozumuje? Sorry, że zamykam się w nartach tej firmy, ale najbardziej chciałbym śmigać po raz kolejny w swoim życiu [teraz romansuje z Voelklami] na K2 ;)

Tylko pytanie, jak się to przełoży na jazdę na twardych nawierzchaniach przy np. większych prędkościach? Bo rozumiem, że głównym założeniem szerszej talii jest zwiększenie zdolności noszenia w głębszym śniegu, a jak to się przekłada na betonowe warunki śniegowe?

I jeszcze kwestia techniczna... dość laicka... w jaką długość desek celować przy tym moim wzroście w okolicach 188-190cm przy tego typu nartach, kiedyś coś oglądałem na stronie Hagan na ten temat, ale nie wiem czy to się wprost przekłada na inny deski?

Użytkownik Psychotic edytował ten post 03 sierpień 2008 - 13:45

#26 jan koval

jan koval

FreeRiders

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 9312 postów
3568
  • oryginalnie z p-nia

Napisano 03 sierpień 2008 - 19:24

w kwestii formalnej... czy do takich desek można zainstalować wiązania turowe? http://www.k2telemar...asp?ProductID=3
czy te otwory pasują tylko pod wiązania telemarkowe? czy to może w ogóle nie są otwory? :D

co do desek to:

to nasuwa mi się na myśl, że lepszym rozwiązaniem od K2 Shuksana [119-78-105] byłby K2 Mt. Baker w wersji zwkłej lub Superlight [121-88-108] dobrze rozumuje? Sorry, że zamykam się w nartach tej firmy, ale najbardziej chciałbym śmigać po raz kolejny w swoim życiu [teraz romansuje z Voelklami] na K2 ;)

Tylko pytanie, jak się to przełoży na jazdę na twardych nawierzchaniach przy np. większych prędkościach? Bo rozumiem, że głównym założeniem szerszej talii jest zwiększenie zdolności noszenia w głębszym śniegu, a jak to się przekłada na betonowe warunki śniegowe?

I jeszcze kwestia techniczna... dość laicka... w jaką długość desek celować przy tym moim wzroście w okolicach 188-190cm przy tego typu nartach, kiedyś coś oglądałem na stronie Hagan na ten temat, ale nie wiem czy to się wprost przekłada na inny deski?

to w sumie satle sie przeklada na te sama f-me : volkl jest czescia k2, niestety
dla twojego wzrostu i umiejetnosci ja bym polecam co najmniej 184 i wiecej

#27 maniaq

maniaq

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1669 postów
  • Na forum od: 01.2008
544
  • Kraków

Napisano 03 sierpień 2008 - 22:18

co do desek to:

dziury są do wiązań telemarkowych, do skialpinizmu nie potrzebujesz płyty.....
może nawet przeszkadzałaby na podejściach......
szerokie narty bedą wolniejsze jeśli chodzi o przejście z jednej krawędzi na drugą i mniej poręczne w krótkich skrętach - ważne natomiast aby były dość sztywne............

długość około wzrostu +- 10 cm powinno być ok....

w naszych górach żadko jeździ się w bardzo głębokim śniegu - a sezon turowy to w zasadzie zawsze firn więc przemyśl jeszcze te szerokości pod butem.....

pzdr
"jest ryzyko jest zabawa albo piargi albo sława" -
http://www.facebook....110566852386198

#28 Psychotic

Psychotic

Użytkownik

• Pip
  • 46 postów
4
  • Katowice

Napisano 04 sierpień 2008 - 06:59

więc przemyśl jeszcze te szerokości pod butem.....

czyli w końcu, ze jak? że 80-90 czy może być mniej, 78/76 na przykład?

Wiem, męczę Was :) ale dość sporo niejaśnosci, więc pytam ;)

napierając dalej...
Jakie buty byście mi doradzili, zakładając, że buty spasują na moją stopę [oczywiście będę mierzyć, dobierać etc. ] Chodzi mi o to, żeby nie były to jakieś betony [zniosę sporo, ale bez przegięć], ale też żeby nie były to jakieś mięciutkie rzeczy.... mają dobrze trzymać na zjazdach wszelakich.

Pod uwagę biorę:
Garmont - Adrenaline [ flex ponoć ok. 85]
Lowa - Struktura Pro [80]
Garmont - Mega Ride [75]

Które by sie potencjalnie najlepiej sparowały z Diamirami Freeride oraz deskami prawdopodobnie K2 Shuksan.

#29 tomski

tomski

FreeRiders

• PipPip
  • 181 postów
  • Na forum od: 01.2007
42
  • Warszawa

Napisano 06 sierpień 2008 - 14:09

hej,
ja mam garmonty adrenalin - bardzo polecam. W moim odczuciu bardzo dobrze trzymają stopę i można również przywyciągowo poszaleć :) 4 klamry robią swoje.
używam ich z wiązaniami naxo nx21, coś a la diamir freeride
nartki mam pod butem 78 mm, wg mnie na tatrzańskie tury optymalnie.
Pozdrawiam.
[COLOR="Teal"]-- Puchofil, Sztruksofob -- [/COLOR]

#30 Psychotic

Psychotic

Użytkownik

• Pip
  • 46 postów
4
  • Katowice

Napisano 06 sierpień 2008 - 19:44

@tomski -> dziękówka :) dość pomocnego posta skleiłeś :)
A Adrenaliny nie dają Ci zbytnio w kość przy podejściach?

i z ciekawości... jakie masz deski, jakiej długości i jeśli możesz podac przy jakiej masie/wzroscie. jak skanowanie to na całego :P

#31 tomski

tomski

FreeRiders

• PipPip
  • 181 postów
  • Na forum od: 01.2007
42
  • Warszawa

Napisano 07 sierpień 2008 - 21:06

@tomski -> dziękówka :) dość pomocnego posta skleiłeś :)
A Adrenaliny nie dają Ci zbytnio w kość przy podejściach?
i z ciekawości... jakie masz deski, jakiej długości i jeśli możesz podac przy jakiej masie/wzroscie. jak skanowanie to na całego :P

Jakoś sobie na podejściach radzę ;-) moje pierwsze próby turowe były w butach zjazdowych i ustrojstwie zwanym Alpine Trekker (wpinanym w wiązania zjazdowe) więc i tak odczułem ogromną wagową ulgę ;-)
Mam 191cm wzrostu, 87 kg i narty Movement Flame 179 cm - taliowanie 118-78-108. Bardzo uniwersalne dechy, chwalę je sobie. Może ciut przykrótkie ale nie produkują dłuższych w tym modelu :(
Pozdr.
Tomek
[COLOR="Teal"]-- Puchofil, Sztruksofob -- [/COLOR]

#32 Psychotic

Psychotic

Użytkownik

• Pip
  • 46 postów
4
  • Katowice

Napisano 19 sierpień 2008 - 14:11

aaa... już mam mętlik w głowie ;) to nie był dobry pomysł zaczynać kompletować sprzęt w połowie wakacji, oszaleć można...

Atomic Sweet Daddy... wiem, wafel w środku, ale z rocznika 05/06 mogę ją mieć za rozsądną cenę.

Tylko pytanie czy przy mojej masie i ewentualnych jazdach na boisku spiszą się? czy będą zbyt 'wiotkie' ?

#33 skiman6

skiman6

Użytkownik

• PipPipPip
  • 345 postów
  • Na forum od: 10.2006
202
  • wrocław

Napisano 24 wrzesień 2008 - 21:17

Nieraz chatkę w górach mi zasypie i wtedy chciałbym w te góry jakoś się dostać no i potem ...jeszcze zjechać, a może i w jakimś rzadszym lesie...
...znajomy ma tani taki zestaw nowy:
Dynafit ST 3.0 zestaw skiturowy, wiązania NAXO, foki Tour Sport (dł. 150, 160, 170, 180 cm

...i namawia ,że warto, a ja tego nie wiem, może ktoś wie?

Pozdr.-a.

#34 afeRRRa

afeRRRa

Użytkownik

• PipPipPip
  • 480 postów
  • Na forum od: 11.2007
106
  • hajle silesia

Napisano 24 wrzesień 2008 - 21:19

Napisz dokładniej czego oczekujesz od zestawu i jak miałby on być użytkowany?
There are blue, red and black slopes, but the best ones are white.

#35 skiman6

skiman6

Użytkownik

• PipPipPip
  • 345 postów
  • Na forum od: 10.2006
202
  • wrocław

Napisano 24 wrzesień 2008 - 21:33

Napisz dokładniej czego oczekujesz od zestawu i jak miałby on być użytkowany?

...chciałbym wejść na Śnieżnik i z niego zjechać, trochę lasem, drogą, ale częściej to wybierałbym rejony bliższe, bo bezpośrednio za chatką mam Trzy Kopki i Przednią/300-500m przewyższenia/...raczej chciałbym wchodzić na nartach, niż je wnosić...chciałbym spróbować, bo czuję, że pewnie warto...
Pozdr.-a.

#36 afeRRRa

afeRRRa

Użytkownik

• PipPipPip
  • 480 postów
  • Na forum od: 11.2007
106
  • hajle silesia

Napisano 24 wrzesień 2008 - 21:52

...chciałbym wejść na Śnieżnik i z niego zjechać, trochę lasem, drogą, ale częściej to wybierałbym rejony bliższe, bo bezpośrednio za chatką mam Trzy Kopki i Przednią/300-500m przewyższenia/...raczej chciałbym wchodzić na nartach, niż je wnosić...chciałbym spróbować, bo czuję, że pewnie warto...
Pozdr.-a.

Taki zestaw będzie raczej ok.
There are blue, red and black slopes, but the best ones are white.

#37 karat10

karat10

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1500 postów
  • Na forum od: 11.2008
319
  • Umiejętności: 10
  • Mazowsze

Napisano 20 listopad 2008 - 10:37

Kłaniam,

Na początek zanudzę Was ‘moją historią’, żeby Was urzekła;)
Od kilku ładnych lat ciągnie mnie mocno w kierunku nart turowych, z racji szybkości przemieszczania się, braku zapadania, no i frajdy ze zjazdu :D
Coraz częściej zdarza też mi się szaleć poza boiskiem, trzeba czasem podejść, odejść etc.
Na chwilę obecną będę stać przed w ogóle zakupem sprzętu narciarskiego…

I tu pojawia się nie lada problem, gdyż chciałbym, aby ten sprzęcior był dość uniwersalny… Chodzi o to, żeby nadawał się zarówno na beskidzkie wyrypy czy też tatrzańskie wyczyny [ z początku pewno raczej bardziej spacerowo niż zjazdy srogimi żlebami] oraz na normalne boiskowe przygotowane trasy i żeby narta dobrze trzymała i dało się też rozwinąć prędkość i nie odlecieć ze stoku;) Takie ‘All In One’

Da się takie coś skompletować? Żeby było ‘i do tańca, i do różańca’ czy też żądam niemożliwego?

Jeśli chodzi o wiązania to celuję w Diamiry, ale nie wiem czy ładować się wersję freeride czy też nie.

Problem mam spory z deskami, żeby się na jakieś zdecydować [po głowie chodzi mi K2 Shuksan] Dochodzi też kwestia długości samych desek.

Jeśli chodzi o buty to wiadomo trzeba mierzyć, ale w coś komfortowego, ale też sztywnego i na więcej niż 2 klamry;] żeby na boisku dały radę.

W celach do ew. porad:
Mam 190cm wzrostu oraz mogę ‘poszczycić’ się masą 95kg. Umiejętności to taka 7 chyba ;]

Na Twoim miejscu zapisałbym się na stosowny kurs.:) Zwłaszcza jeśli chcesz bawić się w to w Tatrach, a nie tylko w beskidzkich lasach. Możesz taki kurs znaleźć choćby na stronie http://www.fajnenarty.eu Widziałem, całkiem niezła propozycja i wcale nie jest droga.
Pozdrawiam

#38 jan koval

jan koval

FreeRiders

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 9312 postów
3568
  • oryginalnie z p-nia

Napisano 20 listopad 2008 - 14:22

Na Twoim miejscu zapisałbym się na stosowny kurs.:) Zwłaszcza jeśli chcesz bawić się w to w Tatrach, a nie tylko w beskidzkich lasach. Możesz taki kurs znaleźć choćby na stronie http://www.fajnenarty.eu Widziałem, całkiem niezła propozycja i wcale nie jest droga.
Pozdrawiam

do dobrych zwyczajow nalezy podanie profilu......................

#39 karat10

karat10

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1500 postów
  • Na forum od: 11.2008
319
  • Umiejętności: 10
  • Mazowsze

Napisano 20 listopad 2008 - 20:35

do dobrych zwyczajow nalezy podanie profilu......................

Nie zwróciłem na to uwagi. Żeby Cię tym nie drażnić dodałem pewnie to o co Ci chodziło.:)

#40 Aniouk

Aniouk

Użytkownik

• PipPipPip
  • 402 postów
  • Na forum od: 02.2008
190
  • Umiejętności: 1

Napisano 21 listopad 2008 - 17:17

Pozdrawiam

Czesc:)
Rozumiem, ze jestes Wojciechem J. (nazwisko podales w mejlu w jednym z pierwszych postow)- instruktorem lub/i wlascicielem szkoly narciarskiej, ktorej adres podales w ciagu 3 dni od daty rejestracji 5 razy na tym forum...nawet gdy ktos prosil o pomoc w doborze nart...http://www.skiforum....411&postcount=3
Z tego co sie orientuje udziela sie tutaj na tym forum kilku instruktorow narciarstwa...ale nikt nie promuje swojej szkoly w ten sposob...jesli chcesz rozchwalic dobre imie Twojej szkoly to jest dzial pt. wyjazdy komercyjne lub zamiescic post w ogloszeniach:)
I prosze nie brac tego do siebie...juz raz o to jednego Pana na tym forum prosilam;)
Tak czy siak z pewnoscia wiedze masz ogromna i sie przydasz nam maluczkim (mowa o mnie poczatkujacej) i tym wielkim tego forum!!!
Pozdrawiam
Ania