Skocz do zawartości

Otwarcie Muzeum Narciarstwa


Mitek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Przytaczam za informatorem Sitn: W dniu 10 kwietnia 2008 r. w Cieklinie k/Jasła o godz. 12:30 odbędzie się uroczystość otwarcia MUZEUM NARCIARSTWA im. Stanisława Barabasza, polskiego pioniera narciarstwa. Kolekcję sprzętu narciarskiego gromadził przez całe swe życie kol. Józef Kusiba, instruktor wykladowca PZN, a jego marzenie życia zrealizowala córka, pani Barbara Prinke-Kusiba wraz z władzami gminy Dębowiec w ramach Programu Sąsiedztwa Polska-Bialoruś-Ukraina współfinansowanego ze środkow Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Serdecznie zapraszamy do zwiedzania tego obiektu zbudowanego obok pierwszego stoku na górze Cieklinka. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwabiony artykułami w mediach lokalnych, min. w TV Reg. Rzeszów, Tyg.Nowe Podkarpacie, GC Nowiny Rzeszowskie oraz informacjami na portalach regionalnych, pojechałem zobaczyć eksponaty wystawione w opisanym muzeum. Po dotarciu pod budynek Wiejskiego Domu Kultury w Cieklinie który prezentuje się okazale i jeszcze pachnie farbami:), udałem sie do drzwi tegoż budynku i tu zaskoczenie:rolleyes:, wszystkie drzwi pozamykane, a o muzeum i jego zbiorach żadnej informacji:confused:. Nie rezygnując ze zwiedzenia tak rozreklamowanego przedsięwzięcia, pojechałem do pobliskiego sklepu, gdzie dowiedziałem się że klucze od muzem dzierży sołtys i do niego trzeba się się udać po informacje i ewentualne zwiedzenie muzeum. Jadę więc do sołtysa, udało mi sie go zastać w domu. W rozmowie z sołtysem ( bardzo miły człowiek:) ) dowiaduję się że faktycznie w dniu 10 IV br. celebrowano otwarcie Muzem Narciarstwa, ale tak faktycznie to będzie ono dostepne dla zwiedzających może końcem maja, albo jeszcze pózniej. Na pytanie - to po co tak medialne otwarcie tegoż muzeum , słyszę ".. a bo naciskali.." . Po chwili rozmowy Pan sołtys zgodził sie podjechać z nami ( byłem z siostrzeńcem) do muzeum i pokazał nam zgromadzone i opisane w mediach eksponaty. Ale tu:eek: zabronił nam robić fotki. Po zwiedzeniu, dumny że chyba jako pierwszemu z tegoż Forum udało mi się zwiedzić Muzeum Narciarstwa w Cieklinie, wróciłem do domu. Pozdr. Adam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...