Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Otwarcie Muzeum Narciarstwa

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Mitek

Mitek

uprzywilejowany cwaniaczek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 12599 postów
  • Na forum od: 11.2007
7481
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 10 kwiecień 2008 - 08:52

Witam
Przytaczam za informatorem Sitn:
W dniu 10 kwietnia 2008 r. w Cieklinie k/Jasła o godz. 12:30 odbędzie się uroczystość otwarcia MUZEUM NARCIARSTWA im. Stanisława Barabasza, polskiego pioniera narciarstwa.

Kolekcję sprzętu narciarskiego gromadził przez całe swe życie kol. Józef Kusiba, instruktor wykladowca PZN, a jego marzenie życia zrealizowala córka, pani Barbara Prinke-Kusiba wraz z władzami gminy Dębowiec w ramach Programu Sąsiedztwa Polska-Bialoruś-Ukraina współfinansowanego ze środkow Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Serdecznie zapraszamy do zwiedzania tego obiektu zbudowanego obok pierwszego stoku na górze Cieklinka.

Pozdrawiam
  • jark podziękował za tę wiadomość

#2 janusz35

janusz35

Użytkownik

• PipPip
  • 281 postów
  • Na forum od: 02.2008
43
  • Umiejętności: 1
  • Bieszczady

Napisano 11 kwiecień 2008 - 08:36

A nie wiesz przypadkiem w jakich godzinach jest czynne to muzeum - chętnie wybiorę się z dzieciakami (tym bardziej ze to o "rzut beretem" lub jak kto woli kamieniem:) )

#3 Morcin 25

Morcin 25

Użytkownik

• PipPipPip
  • 608 postów
  • Na forum od: 12.2007
246

Napisano 11 kwiecień 2008 - 08:58

Witam !
Warto dodać,iż Stanisław Barabasz,z zawodu architekt,z zamiłowania malarz i myśliwy,przebywając w Cieklinie w 1888 roku,wykonał pierwsze w Polsce narty.Zjeżdżał na nich z okolicznej Cieklinki.

PS. Muzeum mieści się w nowym Domu Kultury w Cieklinie.

#4 Mitek

Mitek

uprzywilejowany cwaniaczek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 12599 postów
  • Na forum od: 11.2007
7481
  • Warszawa

Napisano 15 kwiecień 2008 - 12:27

Witam
http://www.cieklin.r.../kwiecien_8.htm
Tu jest troszke iwęcej i zdjęcia. Niestety nie znalezłem godzin otwarcia ale myslę, że serwis Ciklina pomoże.
Pozdrawiam

#5 Omen07

Omen07

Użytkownik

• PipPip
  • 276 postów
  • Na forum od: 11.2006
39
  • RJS

Napisano 18 kwiecień 2008 - 16:57

Zwabiony artykułami w mediach lokalnych, min. w TV Reg. Rzeszów, Tyg.Nowe Podkarpacie, GC Nowiny Rzeszowskie oraz informacjami na portalach regionalnych, pojechałem zobaczyć eksponaty wystawione w opisanym muzeum. Po dotarciu pod budynek Wiejskiego Domu Kultury w Cieklinie który prezentuje się okazale i jeszcze pachnie farbami:), udałem sie do drzwi tegoż budynku i tu zaskoczenie:rolleyes:, wszystkie drzwi pozamykane, a o muzeum i jego zbiorach żadnej informacji:confused:. Nie rezygnując ze zwiedzenia tak rozreklamowanego przedsięwzięcia, pojechałem do pobliskiego sklepu, gdzie dowiedziałem się że klucze od muzem dzierży sołtys i do niego trzeba się się udać po informacje i ewentualne zwiedzenie muzeum. Jadę więc do sołtysa, udało mi sie go zastać w domu. W rozmowie z sołtysem ( bardzo miły człowiek:) ) dowiaduję się że faktycznie w dniu 10 IV br. celebrowano otwarcie Muzem Narciarstwa, ale tak faktycznie to będzie ono dostepne dla zwiedzających może końcem maja, albo jeszcze pózniej. Na pytanie - to po co tak medialne otwarcie tegoż muzeum , słyszę ".. a bo naciskali.." . Po chwili rozmowy Pan sołtys zgodził sie podjechać z nami ( byłem z siostrzeńcem) do muzeum i pokazał nam zgromadzone i opisane w mediach eksponaty. Ale tu:eek: zabronił nam robić fotki. Po zwiedzeniu, dumny że chyba jako pierwszemu z tegoż Forum udało mi się zwiedzić Muzeum Narciarstwa w Cieklinie, wróciłem do domu.

Pozdr. Adam
"Nie ma dublera dla sapera...."

#6 hatrona

hatrona

Nowy użytkownik

• 1 postów
  • Na forum od: 07.2008
0

Napisano 08 lipiec 2008 - 22:38

"Kolekcję sprzętu narciarskiego gromadził przez całe swe życie kol. Józef Kusiba, instruktor wykladowca PZN, a jego marzenie życia zrealizowala córka, pani Barbara Prinke-Kusiba"

Barbara Prinke-Kusiba była żoną Józefa Kusiby. Córka ma na imię Maria. A czy muzeum było marzeniem jego życia...? Na pewno byłby zadowolony wiedząc, że jego zbiory znalazły swoje miejsce.

#7 Omen07

Omen07

Użytkownik

• PipPip
  • 276 postów
39
  • RJS

Napisano 27 wrzesień 2008 - 19:40

Wreszcie coś zaczęło się dziać w muzeum:rolleyes:
http://www.ejaslo.pl...order=0&thold=0

Pozdr. Adam

#8 Omen07

Omen07

Użytkownik

• PipPip
  • 276 postów
39
  • RJS

Napisano 16 luty 2009 - 21:10

No cóż, nie wiedziałem że tak niedaleko powstały pierwsze narty...;)
http://www.jaslo4u.p...p?readmore=5079

Pozdr. Adam