Skocz do zawartości

łomnica tatrzanska,kto był???


x22xe

Rekomendowane odpowiedzi

hej!mam zamiar wybrac sie od 15.04 na słowacje a konkretnie kierunek ŁOMNICA TATRZANSKA,prosze o jakies wskazówki czy warto w to miejsce czy moze gdzies indziej na SŁOWACJI ?moze ktos ma jakies namiary na jakie niedrogie kwatery? może ktoś tam był ostatnio. Jade tam pierwszy raz i ciekawy jestem jak ten teren wygląda niestety jako porównanie mam tylko jańskie łażnie. Ciekawią mnie te trasy czarne czy są takie straszne czy to ześlizgiwanie się na tamtejszej trasie jest wynikiem przecenienia własnych umiejętności narciarzy.Z góry dziękuje za odpowiedzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki serdeczne za info znasz może jeszcze powód jej zamknięcia lub jakieś wiadomości na ten temat.Która kolejka? ta z skalnne pleso na łomnicki szczyt ? czy cały ciąg łącznie ze stacją początkową i stacje pośrednie? i jeśli niesprawi Ci kłopotu gdzie warto się wybrać konkretnie w w tym okresie.(poziom jazdy 8 i 6). jeszcze raz dziękuje za info i jeśli nie sprawi Ci to kłopotu proszę o odpowiedz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki serdeczne za info znasz może jeszcze powód jej zamknięcia lub jakieś wiadomości na ten temat.Która kolejka? ta z skalnne pleso na łomnicki szczyt ? czy cały ciąg łącznie ze stacją początkową i stacje pośrednie? i jeśli niesprawi Ci kłopotu gdzie warto się wybrać konkretnie w w tym okresie.(poziom jazdy 8 i 6). jeszcze raz dziękuje za info i jeśli nie sprawi Ci to kłopotu proszę o odpowiedz.

kolejka ze Skalnatego Pleca na Łomnickie Siodło będzie nieczynna z powodu przeglądu technicznego = koniec sezonu na Łomnicy http://www.tldtatry....DocumentID=1321 trochę szkoda bo w tym terminie można by spokojnie pojeździć - śniegu jest opór !!!! może zmienią terminy ??? ;):) z Legnicy masz blisko do SkiAmade w Austrii - warunki będą doskonałe, w razie pytań pisz .... pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne musze sprawe przemyśleć. Jak zobaczyłem wysokość tras to namiastkka alp a bynajmniej tak je sobie wyobrażam(być może błędnie). a córke wysyłam na zieloną szkołę w tym terminie 14-18 .04,więc z żoną na stok i hulaj dusza piekła niema. (jeśli po 16,30 niemożna wcisnąć sprzęgła ani gazu dzień niebył stracony) Tu była przyzwoita oferta karnetowa i w miare blisko. a jeżdził ktoś może do rokietnicy lub harachowa.Ja ciągle tłukłem tą cerną hore ale ostatnio było tyle ludzi że nieszło jeżdzić.tak więc brakuje mi porównania odnośnie stoków a tatrzańska łomnica wyglądała imponująco (szeroko , ostro i bezludnie)jeszcze raz dzięki fotki niedzielne super aż mi się łezka zakręciła. musze znależdz jakąś alternatywe na ten stok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Legnicy masz równie blisko do położonej na wschodzie - najbardziej wysuniętej na wschód czeskiej części Sudetów - czyli Jeseników - ze swoim sztandarowym szczytem Pradziadem 1491, ( gdzie jest umieszczona - mało kto o tym wie - najwyżej położona stacja narciarska w całej Republice Czeskiej !) Ja tam byłem w ostatni piątek - ludzi zero, śnieg walił cały dzień (wtedy było go 190 cm -> 04.04.08 !!!) no i mrozik też był niewąski, więc - jakby co - to masz bliską alternatywę dla swoich narciarskich "ciągotek" ... Zdravim :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na chopoku masz teraz karnety za 42pln hotele np ten http://www.druzbahot...ia-besenova.php 70pln w porownaniu do sezonu karnety przez pol a hotel 1/3 ceny dodam jeszcze ze t. lomnica wg. mnie nie nadaje sie na dluzszy pobyt "1 trasa 1200m. " mi jeszcze sie udalo w niedziele zjechac do startu ok. 3km ale ten tydzien to niestety uniemozliwi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie fotki są z chopoka? czy to jest ten kompleks że chopok jest z jednej strony a jasna z drugiej? tak jak pec i cerna hora? ze 2 godziny tego na mapach szukałem. Bo na map 24 to mnie zawlekło do portugali. Ze zdjęć wynik- szerokie trasy mało ludzi. zapewne czadu sobie nie żałowałeś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie fotki są z chopoka? czy to jest ten kompleks że chopok jest z jednej strony a jasna z drugiej? tak jak pec i cerna hora? ze 2 godziny tego na mapach szukałem. Bo na map 24 to mnie zawlekło do portugali. Ze zdjęć wynik- szerokie trasy mało ludzi. zapewne czadu sobie nie żałowałeś.

tak - z jednej strony jest Jasna a z drugiej Kosodrevina (Srdiećko) i całość wchodzi w skład ośrodka Chopok http://www.jasna.sk/page02.php
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniaq

na weekand majowy jest przerwa w przeglądzie

dokładnie byłem wczoraj i potwierdzam na majowy weekend ruszą jeszcze ostatni raz :D mam pytanie czy ma ktoś fotki tej ścianki co jak jedziemy krzesłem na górę jest po prawej stronie?? tylko nie chodzi mi o tą po drugiej stronie dolinki gdzie jest staw tylko ta co słupki dla krzesła stoją :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniaq dokładnie byłem wczoraj i potwierdzam na majowy weekend ruszą jeszcze ostatni raz :D mam pytanie czy ma ktoś fotki tej ścianki co jak jedziemy krzesłem na górę jest po prawej stronie?? tylko nie chodzi mi o tą po drugiej stronie dolinki gdzie jest staw tylko ta co słupki dla krzesła stoją :D

nie wiem o którą ściankę Ci chodzi -na prawo od krzesła jest strome pole śnieżne podcięte uskokami - jeśli Ci chodzi o możliwości zjazdu to jest Kartarikov Zlab np.

Załączone miniatury

  • Lomnicke-sedlo.jpg
  • skalnatepleso.jpg
  • 6303020070725085105.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dzięki Jawy 88 za linki na hotel drużba jest super. w internecie na stronach słowackich NIE PODAJĄ że w tygodniu czynny jest tylko jeden wyciąg "A"(6kanapa) i trasy:11a i 1a.byłem tam od 14.04-17.04.2008.czarne trasy i inne wyciągi uruchamiane są tylko od piątku do niedzieli.I tak jak inni troche się zdziwiłem. Powód za mało narciarzy w tygodniu aby uruchamiać wyciągi jak w wekend.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...