Skocz do zawartości

Gdzie na narty w woj. lubelskim ?


mario_fun

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 99
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jest kilka stoków: 1) Rąblów koło Lublina 2) Bobliwo koło Izbicy( miedzy Krasnymstawem a Zamościem) 3) Parchatka jeszcz kilka innych. Z tych wszystkich najbardziej odpowiada mi Rąblów i to pod każdym względem, oczywiście chodzi mi o stoki w lubelskim . Jakie zdanie macie na ten temat ?:rolleyes:

jest coś takiego jaj wąwolnica, łączna długość tras narciarskich 640km żart chodzi oczywiście o metry, 3 orczyki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

słyszałem też od paru znajomych, że w zeszłym roku stok w Bobliwie k. Izbicy straszecznie się ponoć reklamował m.in. w radio ZET co skutkowało tłokiem i wielką ciżbą ludzisków. Marek

Dla mnie Bobliwo to kicha, taki stoczek dla początkujących. Wolę Rąblów. Najchętniej jeżdzę do Krynicy i Biełki tatrzańskiej Pozdrawiam:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoki w woj.lubelskim o jakich mi wiadomo i o ktrych syszałem to: 1.Romblów(nie byem) 2.Bobliwo(byłem na cały dzień na szczęcie trafiem na szybki śnieg i dało sie zjechać,pojechałem 2 raz i kompletna klapa stawało sie co 10m bez kijków ani rusz no chyba że ktoś umie śmiga na nartach bez kijków po paskim-tam sie tego nuczyem co w stylu jazdy na rolkach:D ) http://www.cyper-des...pl/stokbobliwo/ 3.Krasobród (fajna gróka ale tak zaniedbana że szok waściciele chcą zarobic jak najwięcej jak najmniejszym kosztem) 4.Sabałdia(k.Tomaszowa Lub.) byłem kilka lat temu i tylko przejazdem bo stok by zamknięty,była to do stroma gróa) 5.Jacnia koło Krasnobrodu mały stoczek ale mają w tym roku otworzyć 2cz. jaka była palnowana na zime 06/07 zresztą: www.jacnia.pl (pokładam w tym duże nadzieje bo mam blisko) To tyle ile pamitam:o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem gdzieś w gazecie ogłoszenie o przetargu na dzierżawę Białej Góry. Mowa tu o potocznie zwanej Sabaudii czy Justynówce (to to samo) koło Tomaszowa Lub. O ile ktoś się podejmie i mądrze poprowadzi to będzie to chyba najlepsze do jazdy miejsce w okolicy. Stok krótki ale ciekawy. Obiecywanych prac związanych z otwarciem stoku nr w Jacni jakoś nie widziałem tego lata... Ale kto wie. Nie jezdziłem. Raz pojechałem zobaczyć co i jak ale było zamknięte (godz 19 w sobotę). Krasnobród - warunki prawdziwie spartańskie. Czasami można poćwiczyć jazdę po lodzie, błocie, kamieniach, krzakach. Zdaża sie że orczyk stanie w połowie góry i radź sobie dalej sam;). Odpychanie kijami nie jest wymagane - da sie zjechać. Możliwość wyboru trasy: "rynną";), szerszym stokiem, po polu za trasą, w bok góry;). No i kombinacje w/w:) Bobliwo - fakt jak sie jest na górze to nie wiadomo w którą stronę ten stok. i kije sie przydają. ale jest to idealne miejsce do nauki jazdy, stok szeroki, przygotowany niezle, oswietlony i co ważne czyny do późnych godzin wieczornych. Dojazd fatalny. Podkreślam: dobrze że takie mejsce jest - znam sporo osób które dopiero dzieki tej górce poczuło narty i chyba o to chodzi. Nauka jazdy - blisko, tanio i bezpiecznie. Generalnie jednak najweselej jest w Krasnobrodzie chyba;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem w tym roku, w marcu, że stok w Bobliwie ma być bardziej stromy i dłuższy, zobaczymy w tym sezonie co zrobili. W Rąblowie też czekają nas niespodzianki w tym sezonie (szczegółów nie znam), myśle, że będą dłuższe stoki i dodatkowy orczyk będzie. Konkurencja w regionie coraz większa i muszą coś robić, oczywiście z korzyścią dla narciarzy. Czytałem w "Chełmskiej" gazecie, że w Rejowcu Fabrycznym w planach jest stok narciarski - szukają prywatnego inwestora. Kiedy ten stok będzie ?... pozdrawiam:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Ciekawe jak oni niby wydłużą stok w Bobliwie skoro wyciąg idzie do samego szczytu/spłaszcznia i trzba uwzać żeby nie pojechać sobie polem z drugiej strony górki:D (żartuje) Mogli by tę górke troche zestromić by było nawet nawet:rolleyes: Jacnia coś tam szykuje na stronie są tylko 2 zdjęcia z października tego roku i piszą że coś tam sie dzieje (ja prawie niczego sie nie mogłem dopatrzeć ale wierze;) jedyne co mi sie rzuciło w oczy to jakiś zbiornik wodny obok tej małej drewnianej chtaki :confused: No miejmy nadzieje że w lubelskim coś ruszy... A widzieliście stok w Przemyślu http://www.przemysl.pl/turist/stok.htm http://www.posir.pl/przemysl-stok/ :rolleyes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobliwo idealne na pierwsze kroki,Rąblów to już lubelska tradycja :),Batorz obecnie rozkopany (wizja lokalna w tę niedzielę) i pewnie będzie nieczynny. Górka w Tomaszowie bardzo fajna szkoda tylko że tak zaniedbana.Podobnie z Parchatką pod Puławami .Kiedyś był stok w Kazimierzu Dolnym ale wątpię czy ktoś zdecyduje się na jego reaktywację. Wyruszając z Lublina dalej niż 100km to już warto wybrać się w góry i nie zawracać sobie glowy małymi górkami jeśli chce sie dobrze pojezdzić. Polecam Ustrzyki Dolne gdzie są dwa fajne stoki, Gromadzyń i Laworta .Nie ma tam kolejek i najbliżej od Lublina.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest fotka skotu w jacni z nowym wyciągiem... http://www.jacnia.pl...WQ9MyZzdHI9MTU= może to wszystko wypali bo w końcu mam tam blisko i moge sobie busem na tygodniu śmignąć żeby troszke śniegu pojeść:D Co do tego Chrzanowa to sie zapowiada super...tylko mam jedno pytanie dotyczące odlełogści od Zamościa tam jest podane 45km to jest rzczywista odległość drogowa czy to jest w lini prostej jak drogą powietrzną?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...