Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Gdzie na narty w woj. lubelskim ?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
237 odpowiedzi w tym temacie

#1 mario_fun

mario_fun

Hochkar Gruppen

• PipPipPip
  • 883 postów
  • Na forum od: 09.2006
208
  • Umiejętności: 7
  • Chełm, Lubelskie

Napisano 01 październik 2006 - 12:29

Jest kilka stoków:
1) Rąblów koło Lublina
2) Bobliwo koło Izbicy( miedzy Krasnymstawem a Zamościem)
3) Parchatka
jeszcz kilka innych. Z tych wszystkich najbardziej odpowiada mi Rąblów i to pod każdym względem, oczywiście chodzi mi o stoki w lubelskim . Jakie zdanie macie na ten temat ?:rolleyes:

#2 pyton

pyton

Użytkownik

• PipPipPip
  • 433 postów
56
  • Umiejętności: 9
  • Warszawa

Napisano 01 październik 2006 - 18:15

W Kazimierzu będzie PIĘKNY stok!!! :)

#3 nera

nera

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1164 postów
75
  • Umiejętności: 1
  • warszawa

Napisano 01 październik 2006 - 19:41

Jest kilka stoków:
1) Rąblów koło Lublina
2) Bobliwo koło Izbicy( miedzy Krasnymstawem a Zamościem)
3) Parchatka
jeszcz kilka innych. Z tych wszystkich najbardziej odpowiada mi Rąblów i to pod każdym względem, oczywiście chodzi mi o stoki w lubelskim . Jakie zdanie macie na ten temat ?:rolleyes:

jest coś takiego jaj wąwolnica, łączna długość tras narciarskich 640km żart chodzi oczywiście o metry, 3 orczyki.

#4 mario_fun

mario_fun

Hochkar Gruppen

• PipPipPip
  • 883 postów
208
  • Chełm, Lubelskie

Napisano 02 październik 2006 - 22:02

W Kazimierzu będzie PIĘKNY stok!!! :)

Coś konkretniej proszę, kiedy, ile metrów i gdzie ?:)

#5 mario_fun

mario_fun

Hochkar Gruppen

• PipPipPip
  • 883 postów
208
  • Chełm, Lubelskie

Napisano 02 październik 2006 - 22:04

jest coś takiego jaj wąwolnica, łączna długość tras narciarskich 640km żart chodzi oczywiście o metry, 3 orczyki.

Pierwszy raz słyszę, podaj jakieś namiary na ten stok, chyba, że to są 3 orczykia każdy po 200 m:)

#6 g3rman

g3rman

Użytkownik

• Pip
  • 37 postów
  • Na forum od: 10.2006
0
  • Umiejętności: 5
  • Lublin

Napisano 03 październik 2006 - 22:11

możecie wymienić stoki narciarskie na lubelszczyźnie i mniej wiećej co o nich powiedzieć?? Bo ja to tylko byłem w rąblowie a w innych nie byłem i nawet nie wiem gdzie są?? I mniej wiecej odległosci od lublina jesli znacie. Z góry dzieki

#7 Grzelas

Grzelas

Użytkownik

• PipPip
  • 119 postów
27
  • Zamość

Napisano 16 październik 2006 - 19:02

Tutaj widzę jakiś ranking stoków z okolic Zamojszczyzny.
http://www.zamojszcz...e=ankiety&id=11
A tu opis większości z Lubelszczyzny:
http://roztocze.net/newsroom.php/20321

#8 iw_mar

iw_mar

Nowy użytkownik

• 5 postów
1
  • Umiejętności: 3
  • Lublin

Napisano 23 październik 2006 - 19:22

... to chodzi właśnie o Rąblów, położony jakieś 5 km od Wąwolnicy. W okolicy Rąblowa nie ma nic innego - chodzi oczywiście o stoki z wyciągami.
Sam Rąblów w sezonie najlepszy jest w dzień powszedni (nawet popołudniami) i w sobotę gdzieś do 13-14. Potem zagęszczenie jest już duże i kolejka do wyciągu to do 15-20 min.

Od zeszłego roku jest jeszcze stok w Batorzu k. Kraśnika, podobno fajny.

Marek

#9 rysiekochucki

rysiekochucki

Nowy użytkownik

• 1 postów
0
  • KS Tęcza

Napisano 24 październik 2006 - 07:00

Rąblów informacje na www.nartsport.pl
Jest jeszcze podobno wyciąg w Parchatce niedlaeko Puław.Podobno bardziej wymagający niż w Rąblowie,ale niestety bez żadnej infrastruktury (wypożyczalnia itp.) Wyciąg jest - orczykowy.
Miał powstać też w Celejowie gm. Wąwolnica dosłownie rzut beretem od Rąblowa
Pozdrawiam

#10 iw_mar

iw_mar

Nowy użytkownik

• 5 postów
1
  • Umiejętności: 3
  • Lublin

Napisano 24 październik 2006 - 21:21

słyszałem też od paru znajomych, że w zeszłym roku stok w Bobliwie k. Izbicy straszecznie się ponoć reklamował m.in. w radio ZET co skutkowało tłokiem i wielką ciżbą ludzisków.

Marek

#11 mario_fun

mario_fun

Hochkar Gruppen

• PipPipPip
  • 883 postów
208
  • Chełm, Lubelskie

Napisano 24 październik 2006 - 22:32

słyszałem też od paru znajomych, że w zeszłym roku stok w Bobliwie k. Izbicy straszecznie się ponoć reklamował m.in. w radio ZET co skutkowało tłokiem i wielką ciżbą ludzisków.

Marek

Dla mnie Bobliwo to kicha, taki stoczek dla początkujących. Wolę Rąblów. Najchętniej jeżdzę do Krynicy i Biełki tatrzańskiej
Pozdrawiam:)
[COLOR=blue]Pozdrawiam, mario_fun [/COLOR]:):cool::D

#12 DeepHeet

DeepHeet

Użytkownik

• Pip
  • 95 postów
0

Napisano 25 październik 2006 - 17:18

Stoki w woj.lubelskim o jakich mi wiadomo i o ktrych syszałem to:
1.Romblów(nie byem)
2.Bobliwo(byłem na cały dzień na szczęcie trafiem na szybki śnieg i dało sie zjechać,pojechałem 2 raz i kompletna klapa stawało sie co 10m bez kijków ani rusz no chyba że ktoś umie śmiga na nartach bez kijków po paskim-tam sie tego nuczyem co w stylu jazdy na rolkach:D ) http://www.cyper-des...pl/stokbobliwo/
3.Krasobród (fajna gróka ale tak zaniedbana że szok waściciele chcą zarobic jak najwięcej jak najmniejszym kosztem)
4.Sabałdia(k.Tomaszowa Lub.) byłem kilka lat temu i tylko przejazdem bo stok by zamknięty,była to do stroma gróa)
5.Jacnia koło Krasnobrodu mały stoczek ale mają w tym roku otworzyć 2cz. jaka była palnowana na zime 06/07 zresztą: www.jacnia.pl (pokładam w tym duże nadzieje bo mam blisko)
To tyle ile pamitam:o
[COLOR="Red"]Zima jest zawsze... Tylko nie zawsze u nas...[/COLOR]

#13 Grzelas

Grzelas

Użytkownik

• PipPip
  • 119 postów
27
  • Zamość

Napisano 25 październik 2006 - 20:12

Widziałem gdzieś w gazecie ogłoszenie o przetargu na dzierżawę Białej Góry. Mowa tu o potocznie zwanej Sabaudii czy Justynówce (to to samo) koło Tomaszowa Lub. O ile ktoś się podejmie i mądrze poprowadzi to będzie to chyba najlepsze do jazdy miejsce w okolicy. Stok krótki ale ciekawy.
Obiecywanych prac związanych z otwarciem stoku nr w Jacni jakoś nie widziałem tego lata... Ale kto wie. Nie jezdziłem. Raz pojechałem zobaczyć co i jak ale było zamknięte (godz 19 w sobotę).
Krasnobród - warunki prawdziwie spartańskie. Czasami można poćwiczyć jazdę po lodzie, błocie, kamieniach, krzakach. Zdaża sie że orczyk stanie w połowie góry i radź sobie dalej sam;). Odpychanie kijami nie jest wymagane - da sie zjechać. Możliwość wyboru trasy: "rynną";), szerszym stokiem, po polu za trasą, w bok góry;). No i kombinacje w/w:)
Bobliwo - fakt jak sie jest na górze to nie wiadomo w którą stronę ten stok. i kije sie przydają. ale jest to idealne miejsce do nauki jazdy, stok szeroki, przygotowany niezle, oswietlony i co ważne czyny do późnych godzin wieczornych. Dojazd fatalny. Podkreślam: dobrze że takie mejsce jest - znam sporo osób które dopiero dzieki tej górce poczuło narty i chyba o to chodzi. Nauka jazdy - blisko, tanio i bezpiecznie.
Generalnie jednak najweselej jest w Krasnobrodzie chyba;)

#14 mario_fun

mario_fun

Hochkar Gruppen

• PipPipPip
  • 883 postów
208
  • Chełm, Lubelskie

Napisano 25 październik 2006 - 20:46

Słyszałem w tym roku, w marcu, że stok w Bobliwie ma być bardziej stromy i dłuższy, zobaczymy w tym sezonie co zrobili.
W Rąblowie też czekają nas niespodzianki w tym sezonie (szczegółów nie znam), myśle, że będą dłuższe stoki i dodatkowy orczyk będzie.
Konkurencja w regionie coraz większa i muszą coś robić, oczywiście z korzyścią dla narciarzy.
Czytałem w "Chełmskiej" gazecie, że w Rejowcu Fabrycznym w planach jest stok narciarski - szukają prywatnego inwestora. Kiedy ten stok będzie ?...
pozdrawiam:)

#15 PRAXA

PRAXA

Użytkownik

• PipPip
  • 200 postów
33
  • Świdnik k/LUBLINA

Napisano 25 październik 2006 - 21:11

przepraszam mabyć BAŁTÓW

#16 PRAXA

PRAXA

Użytkownik

• PipPip
  • 200 postów
33
  • Świdnik k/LUBLINA

Napisano 25 październik 2006 - 21:55

odnośnie budowanego wyciągu w BAŁTOWIE info. www.parkjurajski.pl

#17 Grzelas

Grzelas

Użytkownik

• PipPip
  • 119 postów
27
  • Zamość

Napisano 25 październik 2006 - 22:17

Słyszałem w tym roku, w marcu, że stok w Bobliwie ma być bardziej stromy i dłuższy, zobaczymy w tym sezonie co zrobili.

Też tak słyszałem ale patrząc na warunki terenowe tam panujące trudno mi to sobie wyobrazić. Poczekamy, zobaczymy.

#18 mario_fun

mario_fun

Hochkar Gruppen

• PipPipPip
  • 883 postów
208
  • Chełm, Lubelskie

Napisano 27 październik 2006 - 23:37

Pewne na 99 procent, w Bobliwie w tym sezonie będzie 3 wyciągi orczykowe, a był tylko 1
Więcej informacjj nie mam
Pozdrawiam:)

#19 _mAcIek_

_mAcIek_

Nowy użytkownik

• 4 postów
  • Na forum od: 11.2006
0
  • ZKIW

Napisano 05 listopad 2006 - 13:23

Albo nie przeczytałem albo nie wiem. :) Nikt nie był na Batorzu ?? :eek: Batorz znajduje sie w ''okolicach'' kraśnika. Jeżeli mam mu dać ocene to na zeszły sezon jest to około 3/10 jeżeli nie przesadzam. :P Jak chcecie więcej info to piszcie to sie odezwe.
Pozdro!

#20 Jurek

Jurek

Nowy użytkownik

• 28 postów
0
  • Tomaszów Lub.

Napisano 05 listopad 2006 - 16:36

Biała Góra k. Tomaszowa jest ciekawym stokiem tylko trochę zaniedbanym. Wyciąg orczykowy , stok dość stromy - taka krótsza Laworta, szkoda że nie posiada żadnego zaplecza. Krasnobrod jest przy nim płaski jak stół !