Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Zwardoń

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 SkiForum

SkiForum

Administrator SkiForum.pl

• 789 postów
  • Na forum od: 10.2005
258
  • Umiejętności: 1
  • Bielsko-Biała

Napisano 23 listopad 2005 - 14:46

Zwardoń
Zwardoń

#2 FactorX

FactorX

Administrator SkiForum.pl

• 205 postów
  • Na forum od: 10.2005
857

Napisano 24 listopad 2005 - 11:18

Raczej słabo przygotowane trasy, ukształtowanie terenu pod stoki niestety nie jest idealne (miejscami duże boczne nachylenia), ale można pojeździć, kiedy gdzie indziej jest dużo więcej ludzi.

#3 spyder

spyder

Instruktor SkiForum.pl

• PipPipPip
  • 606 postów
  • Na forum od: 01.2006
42
  • Umiejętności: 8
  • Żywiec

Napisano 10 styczeń 2006 - 08:23

można pojeździć, kiedy gdzie indziej jest dużo więcej ludzi
To prawda luz na stokach nawet w okresach kiedy w innych miejscach straszne tłoki. Wybór tras jednak skromny.
Duży i Mały Rachowiec to takie główne wyciągi na początku Zwardonia.

#4 qbus

qbus

Nowy użytkownik

• 7 postów
  • Na forum od: 02.2006
0

Napisano 04 luty 2006 - 23:34

jeździłem tam, co prawda 2 czy 3 lata temu, ale dobrze sie jeździło. Jeździłem na stoku tuż przy granicy. Ostatnio jak tamtędy przejeżdżałem nie było już wyciągów tylko terminale przejścia granicznego :( szkoda bo darzyłem ten stok dużym sentymentem :)

Pozdrawiam

#5 kmusial

kmusial

Użytkownik

• PipPipPip
  • 544 postów
  • Na forum od: 09.2006
63
  • Umiejętności: 6
  • Dąbrowa Górnicza

Napisano 08 październik 2006 - 18:31

Duży Rachowiec - początek fajny ale od połowy bardzo płasko i trzeba się odpychać kijami żeby dojechać do orczyka. Śnieg się tam długo trzyma, kolejki do przyjęcia.
Pozdrawiam, Krzysiek.

#6 Przemek_boc

Przemek_boc

Użytkownik

• PipPip
  • 117 postów
  • Na forum od: 11.2006
24
  • Bełchatów

Napisano 23 listopad 2006 - 20:45

zwardon, z tego co pamietam z moich 2 wyjazdow tam to tak... bardzo blisko na slowacje gdzie jazda caly dzien praktycznie za darmo za caly dzien placi sie jakies 20 zl! :eek: ( isc jak do kosciola droga od rachowca wzdluz torow pozniej w lewo i kolo przejscia granicznego zjechac sobie w prawo kawalek) . Po drugie w zwardoniu jest sporo wyciagow, wystarczy poszukac ;) trasy byly niezle przygotowane. Nie ma duzych kolejek co jest ogromnym plusem. i co do duzego rachowca to zgadzam sie, ale wystarczy kawalek pojechac na kreche przed wyplaszczeniem i napewno do kasy sie dojedzie

#7 zdanpak

zdanpak

Użytkownik

• PipPipPip
  • 709 postów
  • Na forum od: 11.2006
28
  • Umiejętności: 1
  • Warszawa

Napisano 28 listopad 2006 - 22:27

Co sądzicie na temat Zwardonia.? Czy warto tam jechać?
Słyszałem ,że jest to też dobra baza wypadowa na Vielka Race,ale ciężko jest
tam przejechać samochodem .

[COLOR="Red"]jedź w góry i wysłuchaj dobrych wieści- reszta świata pogrążona jest w chaosie [/COLOR]

#8 tommer91

tommer91

Użytkownik

• PipPip
  • 114 postów
  • Na forum od: 12.2006
11
  • Umiejętności: 6

Napisano 20 grudzień 2006 - 11:01

Duży Rachowiec jest dobry do połowy stoku. Później płasko, ale kolejek nie ma wcale.

#9 milka1

milka1

Nowy użytkownik

• 3 postów
0

Napisano 20 grudzień 2006 - 18:19

Czy ktoś się orientuje czy w Zwardoniu lub w okolicy będzie można pojeżdzić na nartach w okresie 27.12-2.01 ??

#10 dvkarol69

dvkarol69

Nowy użytkownik

• 1 postów
1

Napisano 24 grudzień 2006 - 00:34

Zgadzam się, że na Dużym Rachowcu do połowy super, choć dla słabiej sobie radzących narciarzy sam początek będzie za stromy, później płaaaassskoooo, ale sporą zaletą tych okolic jest śnieg. 2 lata temu byłem w Rycerce na Sylwestra. Ze śniegiem był problem. W Szczyrku na COSie tylko dało się jeździć na drugim odcinku, w mieście śniegu brak, a w Zwardoniu Duży Mały Rachowiec i przypuszczam, że większość innych wyciągów na chodzie i poza tym tak jak już ktoś napisał, dobre miejsce na wypad na Słowację choćby i tylko na zakupy:)

#11 adee80

adee80

Nowy użytkownik

• 23 postów
1
  • Umiejętności: 7
  • Łódź

Napisano 26 grudzień 2006 - 10:57

Witam. Zwardoń bardzo polecam. Z wyciagami nie ma problemu. Najpolularniejsze to oczywiście tak jak napisaliście Duży i Mały Rachowiec ale i Skalanka. Jest ona chyba najtrudniejszym stokiem w Zwardoniu. CEny są bardzo małe dlatego sporo ludzi jak na tą miejscowość przyjeżdża. Ja tam jeżdże od 5 lat i darze to miejsce duzym sentymentem. Zwardoń jest super miejscem wypadowym na Velka Race. Dojazd jest trudny jak sie pojedzie skrutami. Trzeba sie udac w strone skalite i tam bedzie znak na skret w lewo ( dojazd jest ok). Qbus ten stok o ktorym piszesz ze darzysz go sentymentem to jest. nazywa sie jawornik i jest on przesuniety troszke do goty a skrocony własnie o trase (przejscie) Mianowicie jak sie przejdzie granice to jest tani sklepik :D Dalej (jakis 1km) jest wiadukt. Za nim nalezy skrecic w lewo i okolo 1-2 ki\m jechac i sie dojedzie do 3 wyciagow. Bardzo przyzwoite sa. Trasy sa zawsze dobrze przygotowane. Cena za caly dzien to jezeli dobrze pamietam to ok 25zl. Wyciagi nazywaja sie Skalite Ski Areal. Z tego co słyszalem ale nie wiem czy to prawda ma 6tam kolo wyciagu powstac kapielisko termalne. Pzodrawiam wszystkich milosnikow nart!!!

#12 adee80

adee80

Nowy użytkownik

• 23 postów
1
  • Łódź

Napisano 05 styczeń 2007 - 15:33

Witam
Słuchajcie co do noclegów to są one w granicach 25 zł bez wyżywienia oczywiście. Są pewnie i droższe ale w tej cenie warunki naprawdę spoko. Fajnie można zjeść po stronie słowackiej. 2km od przejścia jest fajna restauracja gdzie zje się ciekawy obiad w cenie 15zł. Są tam również tzw. dania dnia gdzie można super obiadzik wciągnąć za 8zł !!! Z ciekawszych wyciągów to: Duży Rachowiec - całodniowy karnet 50zł (bardzo małe kolejki), Skalanka - 40zł, Mały Rachowiec - - cena tez coś około 40zł. Jest również ciekawie usytułowany bardzo mało znany wyciąg Cuplik. Ceny nie znam ale na pewno mnie w odróznieniu od tych co napisałem. Przy przejściu granicznym jest mały ale sympatyczny stok (raczej dla początkujących) wyciąg Jawornik. Cena około 25-30 zł całodniowy oczywiście. 3km za przejściem granicznym są 3 wyciagi Ski Areal. Są to bardzo dobrze przygotowane trasy 3 trasy zjazdowe. Kolejki są bardzo małe. Karnet całodniowy na te 3 wyciągi to 300sk czyli około 32 zł. Polecam te wyciągi. Jest tam mały bar w , którym można wypić tanio ZŁotego Bażancika;) Wszystkie te wyciągi to talerzyki bądź orczyki. Zwardoń jest również doskonałą bazą wypadową na Velką Race. Od przejścia granicznego do stacji narciarskiej ok.10km
Co do mojego wyjazdu to ja z trójką kumpli startuje 28 stycznia (niedziela) o 4 rano
Pozdrawiam

#13 krzysiek_krk

krzysiek_krk

Nowy użytkownik

• 4 postów
  • Na forum od: 01.2007
0
  • Kraków

Napisano 14 styczeń 2007 - 21:02

To mój pierwszy post, dlatego witam wszystkich na forum. Do Zwardonia na narty jeżdżę bardzo często i muszę powiedzieć, że miejsce to jest znakomitą alternatywą dla zatłoczonych śląskich ośrodków (Szczyrk, Wisła, Pilsko). W Zwardoniu jest około 15 wyciągów, ale godne polecenia są wspomniane już Duży Rachowiec i Skalanka. Skalanka jest super, zwłaszcza dla tych, którzy lubią odpocząć w ciszy i spokoju. Miejsce jest dość "ukryte", ale jazda na Skalance to prawdziwa przyjemność. Jest to także ciekawa opcja dla dobrze jeżdzących, gdyż górka jest naprawdę stroma, tylko dosyć krótka. Poza tym na Skalance jest bardzo tanio. W porównaniu ze Skalanką, Duży Rachowiec jest trochę bardziej "skomercjalizowany", ale w ładną pogodę jeździ się również bardzo przyjemnie. Stoki z reguły są bardzo dobrze przygotowane. A jak się już wyjeździ w Zwardoniu to zawsze można wyskoczyć na Wielką Raczę. Polecam:)

#14 mtkfan

mtkfan

Nowy użytkownik

• 7 postów
  • Na forum od: 01.2007
0

Napisano 14 styczeń 2007 - 22:06

Orientuje sie ktos jakie sa ceny wypozyczenia nart w Zwardoniu za dobe?;] z góry dziekuje

#15 adee80

adee80

Nowy użytkownik

• 23 postów
1
  • Łódź

Napisano 14 styczeń 2007 - 22:52

Za komplet okolo 20zl moze taniej pozdro
  • mtkfan podziękował za tę wiadomość

#16 kulikowski

kulikowski

Użytkownik

• PipPip
  • 104 postów
  • Na forum od: 04.2007
1
  • Warszawa

Napisano 12 kwiecień 2007 - 12:41

Najgorszy ośrodek w Polsce ... Krzaki, dolny wyciąg spod cmentarza, brr ...