Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Zieleniec

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
125 odpowiedzi w tym temacie

#1 SkiForum

SkiForum

Administrator SkiForum.pl

• 789 postów
  • Na forum od: 10.2005
258
  • Umiejętności: 1
  • Bielsko-Biała

Napisano 23 listopad 2005 - 14:46

Zieleniec
Więcej informacji o wyciągach: http://www.skiforum....splay.php?f=246

#2 Drażetka

Drażetka

Nowy użytkownik

• 6 postów
  • Na forum od: 12.2005
0
  • Wrocław

Napisano 06 grudzień 2005 - 20:35

W Zieleńcu zazwyczaj długo można cieszyć się śniegiem, ale można również zazwyczaj cieszyć się "nadmiernym" towarzystwem. Stoi się w kolejkach, a stoki niestety krótkie. Może w tym roku będzie lepiej, bo otwierają kolej krzesełkową na najdłuższym wyciągu (5), mostek też niby maja poszerzyć. Pożyjemy, zobaczymy.
Jak jest wiela stonki albo weekend to będąc w tatmych okolicach wolę uderzyć do Podgórza koło Dusznik. Jak jest porządna zima, to stan przygotowania stoków podobny, a choć są tylko dwa, to kolejki i ceny mniejsze. Ewentualnie wchodzą w grę Łężyce - ceny również umiarkowane, ale ja trafiałam na średnio przygotowany stok. Natomiast wyciągu w Szczytnej nie sprawdzałam jeszcze nigdy.
Miłego szusowania!!!:)
pidpis mi nawiał :eek:

#3 Gosiaczek

Gosiaczek

Nowy użytkownik

• 7 postów
  • Na forum od: 11.2005
0
  • Umiejętności: 7
  • Szczytna

Napisano 07 grudzień 2005 - 09:44

Gdzie w Szczytnej jest wyciag??? Mieszkam w Szczytnej od urodzenia. Slyszalam ze facet ktory zbudowal pole golfowe przy wjezdzie do Szczytnej ma plany budowy wyciagu ale napewno nie tej zimy.

#4 Drażetka

Drażetka

Nowy użytkownik

• 6 postów
0
  • Wrocław

Napisano 07 grudzień 2005 - 11:22

Hm... i tu mnie zagiełaś...
Po pierwsze - witaj krajanko, też pochodzę ze Szczytnej:)
W sumie to mogłam narobić troszkę fermentu - o wyciągu w Szczytnej sama dowiedziałam się z Internetu, prawdopodobnie jest gdzieś coś za hotelem "Relax" (dawna "Rydułtowianka"). Nic więcej na ten temat nie wiem, miałam nadzieję, że ktoś coś na ten temat napisze...
Pozdrawiam!!:D

#5 Drażetka

Drażetka

Nowy użytkownik

• 6 postów
0
  • Wrocław

Napisano 07 grudzień 2005 - 11:41

No więc informacje, które otrzymałam: "Wyciąg jest do dyspozycji gosci hotelowych. Oczywiście gdy jest czynny goście z zewnątrz moga z niego korzystać, lecz w praktyce wyciąg jest czynny jedynie w przypadku dużej ilości śniegu oraz gdy na ośrodku jest duże obłożenie.W praktyce jest to najcześciej okres ferii zimowych.Wyciąg jest czynny w godz. 10-13.00. Czy wyciąg jest czynny należy się pytać telefonicznie."
Kiedyś sprawdzę:D

#6 Gosiaczek

Gosiaczek

Nowy użytkownik

• 7 postów
  • Na forum od: 11.2005
0
  • Szczytna

Napisano 07 grudzień 2005 - 13:38

No popatrz, zagielas mnie!!
Zagne meza, hehe. Codziennie jezdzi do Dusznik, wiemy ze basen w Rydyltowiance mozna wynajac na noc, ale wyciag...no no!!
Pozdrawiam
Gosia

#7 chemik

chemik

Instruktor SkiForum.pl

• PipPipPipPipPip
  • 3957 postów
  • Na forum od: 01.2006
678
  • Wrocław

Napisano 17 marzec 2006 - 21:20

Z ostatniej chwili:

Podobno w Zielencu planowana na przyszly rok jest nowa inwestycja - czteroosobowa kanapa do samej Polanicy... Okolo 3 km dlugosci... A obok niej trasa zjazdowa...
Mysle, ze to plotka... Wydaje mi sie, ze przy tym uksztaltowaniu terenu to kawalek tej trasy bylby pod gore...
Ale moze znajda jakies "przejscie"... W koncu w kazdej plotce jest troche prawdy...
Jazda na nartach to najprzyjemniejsza rzecz jaką można robić w ubraniu...

#8 master ziom

master ziom

Użytkownik

• Pip
  • 33 postów
  • Na forum od: 02.2006
0

Napisano 17 marzec 2006 - 22:54

krzesełka 4 os. na 3 km. weług mnie to też plotka. kolejka na kasprowy ma ok 2 km na 1 odcinek.

#9 Guliver

Guliver

Użytkownik

• Pip
  • 46 postów
  • Na forum od: 10.2006
1
  • Umiejętności: 9
  • k.Poznania

Napisano 20 październik 2006 - 22:42

Oceniam Zieleniec na 4 w skali 1-5
Plusy są za : dłuuuuugi sezon, dobry dojazd (nowa, dwukierunkowa droga), kanapa od 2006r, plany rozwojowe o których wspominał Chemik, a które też sam widziałem w jakimś prospekcie.
Minusy daję za: krótkie trasy, kolejki przy wyciągach i kiepski dojazd od strony Międzylesia/Bystrzycy (sam utknąłem w zeszlym sezonie w jakiejś zaspie).

#10 jezdzesobie

jezdzesobie

Nowy użytkownik

• 3 postów
0
  • Góry Sowie

Napisano 21 październik 2006 - 14:15

Kanapa już jest jesli ktoś by pytał a na jeżdize nocnej nie spotkałem się z kolejkami
Jestem innym narciarzem ;-)

#11 rob74

rob74

Użytkownik

• Pip
  • 81 postów
  • Na forum od: 09.2006
14
  • Umiejętności: 6
  • Wrocław

Napisano 27 październik 2006 - 14:50

W ostatnim sezonie 2005/2006 zmieniło się na pozytywne. Utworzono strefę z jednym karnetem na ok 10 wyciągów - 60% terenów, niestety nie obejmuje kanapy, ale kolejnym plusem jest fakt postawienia kanapy. Przebudowano mostki, są teraz szersze. Dużym minusem są ... parkingi, zbyt mało miejsc postojowych. Jak dla mnie to jedyny minusy... no może jeszcze jeden, góry mogłyby być troche wyższe. Ciekawe czy coś z tym zrobią...;)
Rob

#12 chemik

chemik

Instruktor SkiForum.pl

• PipPipPipPipPip
  • 3957 postów
678
  • Wrocław

Napisano 27 październik 2006 - 15:05

no może jeszcze jeden, góry mogłyby być troche wyższe. Ciekawe czy coś z tym zrobią...

Rob...
Jakby przeciagneli stoki az do Dusznik to bylby prawdziwy wypas - kilka kilometrow zjazdu... Uksztaltowanie terenu na to podobno pozwala... Ale wtedy wszyscy przyjezdni zatrzymaja sie w Dusznikach... Tam zostawia pieniadze w knajpach obok wyciagow wiec tym z Zielenca niezbyt sie to oplaca...

A wspomniane mostki nad droga to porazka... Robia sie tam zatory... Pedzisz pol trasy w dol, musisz wyhamowac, grzecznie niemalze gesiego zjechac po mostku na druga strone i dopiero tam mozesz grzac w dol dalej...

#13 Guliver

Guliver

Użytkownik

• Pip
  • 46 postów
1
  • k.Poznania

Napisano 27 październik 2006 - 20:01

Rob...

A wspomniane mostki nad droga to porazka... Robia sie tam zatory... Pedzisz pol trasy w dol, musisz wyhamowac, grzecznie niemalze gesiego zjechac po mostku na druga strone i dopiero tam mozesz grzac w dol dalej...

Zaraz za mostkiem jest stromy zjazd kilkanaście metrów, gdzie zawsze tworzy się lód, na tym lodzie m.in. właśnie testowałem Fischerki Race SC i się sprawdziły :)

#14 rob74

rob74

Użytkownik

• Pip
  • 81 postów
14
  • Wrocław

Napisano 30 październik 2006 - 08:57

Wczoraj (tj. w niedziele) w tv3 pokazywali nową inwestycję na stokach Zieleńca. Są zrobione fundamenty pod słupy nowego wyciągu, trasa ma mieć ok. 2km. Informacja była ogólna, nie podali bliższych info czy to zupełnie nowa trasa, czy też modernizują jedną z istniejących. Słyszeliście coś o tym?
Rob

#15 chemik

chemik

Instruktor SkiForum.pl

• PipPipPipPipPip
  • 3957 postów
678
  • Wrocław

Napisano 30 październik 2006 - 15:52

A to nowosc...
Jakby trasa miala 2 km to ja zdradze Czarna Gore...

#16 pawel_lesny

pawel_lesny

Stały bywalec forum

• PipPipPip
  • 896 postów
  • Na forum od: 03.2006
97
  • Umiejętności: 8
  • pomorskie - Paraszyno

Napisano 31 październik 2006 - 11:53

Chemik a jak daleko jest z Wrocławia do Zieleńca?
Salomon 3V 3D Lab + Atomic GS 12 pb... :D [COLOR="Red"]przepraszam za błędy!!![/COLOR]

#17 chemik

chemik

Instruktor SkiForum.pl

• PipPipPipPipPip
  • 3957 postów
678
  • Wrocław

Napisano 31 październik 2006 - 15:17

Pawel...
Okolo 120km... Jedziesz na Klodzko, Kudowa-Zdroj i zaraz za Dusznikami skrecasz ostro w lewo pod gore... Jest duza tablica wiec nie da sie przeoczyc...

#18 cichy_no_war

cichy_no_war

Użytkownik

• PipPip
  • 265 postów
  • Na forum od: 11.2006
28
  • Wroclaw

Napisano 06 listopad 2006 - 04:06

Bylem w Zielencu dwa lata temu i w zeszlym roku i troche sobie ponarzekalem na kolejki i na to, ze wolno sie to wszystko rozwija, bo napewno sa tam bardzo duze mozliwosci, ktore nie sa wykorzystane.... A tu niespodzianka. Z tego co piszecie to plany rozbudowy sa bardzo ambitne i zapowiada sie, ze bedzie to swietne miejsce. A ta trasa 2km... ech... brzmi super. Pozyjemy zobaczymy :)
.
www.cichy.foto.p9.pl - zapraszam do mojej galerii fotografii

#19 madzia

madzia

Nowy użytkownik

• 1 postów
  • Na forum od: 11.2006
0

Napisano 12 listopad 2006 - 00:49

hej wszystkim!!! Mam ogromną prośbę- kto z was może mi powiedzieć kiedy w zieleńcu zaczyna się sezon narciarski? Czy na początku grudnia będą już czynne wyciągi narciarskie?????Od kiedy w tamtym roku były czynne wyciągi? bardzo prosze o odpowiedź:) bo mam zamiar się wnet tam wybrać a za bardzo nie wiem jaki termin mam wybrać!! pozdrowionka;-)

#20 krisaz

krisaz

Stały bywalec forum

• PipPipPip
  • 860 postów
241
  • Umiejętności: 1
  • Górny Śląsk (SBL)

Napisano 12 listopad 2006 - 13:38

Zieleniec ma specyficzny mikroklimat, do tego stoki sa tam trawiaste wiec wystarczy 30 cm sniegu i juz mozna jezdzic. Tak wiec jak tylko spadnie troche sniegu i zlapie mroz to zieleniec z pewnoscia ruszy.