Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Zawoja

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

#21 vittek

vittek

Użytkownik

• PipPip
  • 292 postów
  • Na forum od: 11.2006
35
  • Umiejętności: 8
  • krakow

Napisano 11 luty 2007 - 18:11

w takim sezonie jak ten mozna liczyc na dobre warunki jedynie na kasprowym no i moze jeszcze w bialce

#22 kapitan1982

kapitan1982

Użytkownik

• Pip
  • 50 postów
5
  • Umiejętności: 5
  • Krakow

Napisano 11 luty 2007 - 22:25

w takim sezonie jak ten mozna liczyc na dobre warunki jedynie na kasprowym no i moze jeszcze w bialce

nie zmienia to faktu ze nie maja oni praw oklamywac na swojej stronie potencjalnych narciarzy

#23 snowblade'man

snowblade'man

Użytkownik

• PipPipPip
  • 775 postów
  • Na forum od: 02.2007
198
  • Umiejętności: 1
  • SCI,20min.jazdy do najbliższego wyciągu :)

Napisano 12 luty 2007 - 18:29

nie zmienia to faktu ze nie maja oni praw oklamywac na swojej stronie potencjalnych narciarzy

to zobaczcie,że wszędzie piszą-warunki"dobre"/kamerki internetowe itp./
Od prawie 10 dni wszędzie na południu temperatura ponad 5 na plusie...Więc nie ma bata,żeby nie wyszły kamienie czy przetarcia....
Ja na Mosornym byłem w zeszły week-do 14godziny warunki idealne-a potem muldy,bez "przerwy technicznej"-bo by ściągnęli śnieg ratrakiem.
Generalnie stok fajny-beznadziejne wypłaszczenie w połowie,a ceny bardzo przyzwoite-14 zjazdów za 45 złociszy-3.2 za jeden wyjazd/karnet czasowy/,za kanapę tej długości....

polecam

#24 kapitan1982

kapitan1982

Użytkownik

• Pip
  • 50 postów
5
  • Krakow

Napisano 13 luty 2007 - 12:07

to zobaczcie,że wszędzie piszą-warunki"dobre"/kamerki internetowe itp./
Od prawie 10 dni wszędzie na południu temperatura ponad 5 na plusie...Więc nie ma bata,żeby nie wyszły kamienie czy przetarcia....

no nie masz racji, jesli w Bialce np pisza warunki dobre- to sa to faktycznie warunki dobre a w Zawoi wcale tak ni ejest wiec jest to nic innego niz wprowadzanie klineta w blad swiadomie w mysl zasady -kliant przyjechal do innych osrodkow ma 50 km to pewnie zostanie ---i lasnie nie zostanie i jeszcze napisze o tym na forum zeby przestrzec innych :)

#25 kapitan1982

kapitan1982

Użytkownik

• Pip
  • 50 postów
5
  • Krakow

Napisano 13 luty 2007 - 12:08

podsumowujac-NIE POLECAM

#26 snowblade'man

snowblade'man

Użytkownik

• PipPipPip
  • 775 postów
198
  • SCI,20min.jazdy do najbliższego wyciągu :)

Napisano 13 luty 2007 - 13:50

no nie masz racji, jesli w Bialce np pisza warunki dobre- to sa to faktycznie warunki dobre a w Zawoi wcale tak ni ejest wiec jest to nic innego niz wprowadzanie klineta w blad...

generalnie się zgadzam,ale skoro tu i tu piszą,ze dobre-to już można myśleć,że coś jest nie halo,gdyż różna pokrywa śnieżna a i obie stacje narciarskie leżą na różnych wysokościach,ukształtowaniu terenu etc. ....
Zauważ,że na mosornym kamerka już nie pokazuje dolnej"ścianki"/bo są już przetarcia/lecz wejscie na kszesło.....To też daje domyślenia....W Beskidach niby wszędzie też są "dobre" warunki-ale jak mają być przy pokrywie 20-30cm i ciągłej temp.powyżej zera nawet w nocy....A wiem,bo tu mieszkam.
Trzeba po prostu brać grubą poprawkę na te informacje i przemyśleć czy tak może być.....A jak napiszą,że warunki trudne-to połowa chętnych nie przyjedzie...Kasa,kasa i jeszcze raz kasa-szczególnie w tym mało śnieżnym sezonie

pozdr

p.s co nie zmienia faktu,że ośrodek-mozliwości kanapy są naprawdę jedne z lepszych,a trasa również przyjemna.Ja polecam również ten stok-dla uczących sie/dwa orczyki-lajcik trasy/

#27 Nazwa

Nazwa

Użytkownik

• Pip
  • 83 postów
3
  • Beskid Mały

Napisano 17 luty 2007 - 11:46

Czy z wyciagu nr2 [talezykowy] do trasy 400m niebieskiej mozna zjechac zamiast na niebieska to na trase czerwona ???
Chodzi o to ze na ta chwile nie potrafie powiedziec czy moje umiejetnosci sa wystarczajace zeby zjechac z samej gory "1"
a zawsze to łatwiej przejsc 200m z nartami w rekach niz dylac kilometr ;)

#28 wojtek1234

wojtek1234

Użytkownik

• PipPip
  • 149 postów
  • Na forum od: 12.2006
16
  • Umiejętności: 7
  • Wieliczka

Napisano 17 luty 2007 - 16:36

Czy ktoś był w Zawoi w ostatnich dniach (piątek - sobota)? Jakie są na prawdę warunki?

#29 astald

astald

Nowy użytkownik

• 23 postów
7
  • Kraków

Napisano 17 luty 2007 - 16:43

Efekty jezdzenia dzisiaj na Mosornym Groniu - miesieczne Fishery RX6

Dołączona grafika

Dołączona grafika

OSTRZEGAM WSZYSTKICH !!!

#30 wojtek1234

wojtek1234

Użytkownik

• PipPip
  • 149 postów
16
  • Wieliczka

Napisano 17 luty 2007 - 17:47

OSTRZEGAM WSZYSTKICH !!!

Współczuję szczerze... Zastanawiam się więc czy tam jechać...
Ale jeżeli nie Zawoja to gdzie?? :(

#31 kacziii

kacziii

Użytkownik

• PipPip
  • 246 postów
14
  • zmienna przelotna :)

Napisano 17 luty 2007 - 17:55

OSTRZEGAM WSZYSTKICH !!!

uuuuuu :eek: :( wspolczuje ... proponuje wywiezic je tam gdzie zazwyczaj sa kolejki do wyciagu wraz z szyldem ostrzegajacym :D
Życie się kręci, powyżej czterech tysięcy :D :D :D

#32 maciek.ch

maciek.ch

Użytkownik

• Pip
  • 32 postów
0
  • Umiejętności: 6
  • Warszawa

Napisano 17 luty 2007 - 18:16

Byłem w Zawoi w ferie i działałem następującym rytmem: rozjeżdżałem się dwa dni na Wojtku - ćwiczenia, poprawianie techniki z trenerem itp. Później mosorny ale uwaga! Od dziewiątej do południa. Najtaniej i cudowne warunki. JAk wróciłem do wawy spoglądam na kamerkę, a ona przestawiona tak by przetarć na ściance na dole nie było widać. Środkowa część naprawdę płaska, ale lepiej zjechać tą niebieską bo jest tam minimalny chociaż spadek. Odpowiadając komuś wcześniej - ta czerwona i niebieska przy krzesełku na płaskim to tak naprawdę jedna szeroka trasa i chyba zrobili dwie żeby łądniej brzmiało - mamy trzy trasy narciarskie. Minus wielki - krzesełko się ślimaczy i jak pada deszcz czy śnieg to jest średnio przyjemnie. Blisko kibelki - w suterenie hotelu - i przyjemny barek z widokiem na stok. napoje po 4 złote - mała kola fanta sprite. Najfajniejsze miejsce na stoku to 3/4 górnej części. Jest takie przyjemne miejsce, na którym nigdy nie robią się muldy. Ostatnia część jest kiepska, bo początkujący się tam poprostu zatrzymują. Radzę z lewej i w połowie na prawą zjechać. Całkiem miło się śmigało. Pozdrawiam

#33 wojtek1234

wojtek1234

Użytkownik

• PipPip
  • 149 postów
16
  • Wieliczka

Napisano 17 luty 2007 - 19:43

Czy warunki na stoku rzeczywiście są tak beznadziejne? Wg informacji na stronie w najgorszych miejscach jest 35 cm śniegu (to nie jest tak mało).
Czy te przetarcia są tylko na dole... i czy na całej szerokości (może da się jakoś to ominąć... i warto tam pojechać jeżeli w górnej części warunki są dobre)...

#34 kapitan1982

kapitan1982

Użytkownik

• Pip
  • 50 postów
5
  • Krakow

Napisano 18 luty 2007 - 01:20

tak warunki sa beznadziejne, byl to najgorszy wyjazd na narty w mojej 10 letniej narciarskiej karierze, w dodatku w restauracji nowo otwartej po drugiej stronie wyciagu podali nam niepodgrzane jedzenie i w dodatku pomylili zamowienia i kazali zaplacic za to. jedna z wiekszych porazek a temu koledze ktory tak zniszczyl sobie fischery rx6 to powinni oddac kase bo skoro dopuszczaja stok do uzytku to powinni ponosic odpowiedzialnosc za warunki na trasie...pozdro

#35 wojtek1234

wojtek1234

Użytkownik

• PipPip
  • 149 postów
16
  • Wieliczka

Napisano 18 luty 2007 - 05:35

Dzięki za info. Raczej więc odpuszczam teraz Zawoję. Zaraz się zbieram do Kluszkowców - tam jest bardziej rekraacja, ale trzeba poznawać nowe miejsca.
Byłem w Zawoi 2 razy w 2005 r. i było OK, ale jak widać przy takiej zimie jak ta nie radzą sobie z przygotowaniem trasy.

#36 maciek.ch

maciek.ch

Użytkownik

• Pip
  • 32 postów
0
  • Umiejętności: 6
  • Warszawa

Napisano 19 luty 2007 - 19:40

Nie wiem co tak panikujecie. JEździłęm tam całe ferie (jestem uczniem ;-)) i było super tylko popołudniu się rozjedżało bo było ciepło => śnieg się topił. Nartki się porysowały ale nie oderwała mi się krawędź. Kamienie i ziemia są widoczne ale poprostu lepiej po nich nie jeździć? ;-)

#37 kulikowski

kulikowski

Użytkownik

• PipPip
  • 104 postów
  • Na forum od: 04.2007
1
  • Warszawa

Napisano 12 kwiecień 2007 - 13:04

Kiedy uruchomią zamkniety wyciąg przy OW "Górnik" ?
Są też jeszcze inne pozamykane wyciągi w Składach.