Skocz do zawartości

Wisła - Stożek


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
Ja Stozek odradzam... Chcoby dlatego, ze nie uzywaja tam ratraka zbyt czesto... Niebieska trasa to waska kreta przecinka przez las wogole nie ratrakowana... Latem jest to poprostu gruntowa droga dojazdowa na szczyt... Czerwona/czarna trasa nadaja sie do nauki, ale tylko w gornym i dolnym odcinku... Na srodkowych osoba nie umiejaca jezdzic sobie nie poradzi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Stozek odradzam... Chcoby dlatego, ze nie uzywaja tam ratraka zbyt czesto... Niebieska trasa to waska kreta przecinka przez las wogole nie ratrakowana... Latem jest to poprostu gruntowa droga dojazdowa na szczyt... Czerwona/czarna trasa nadaja sie do nauki, ale tylko w gornym i dolnym odcinku... Na srodkowych osoba nie umiejaca jezdzic sobie nie poradzi...

Widze że dawno nie byłeś na Stożku. To nie prawda że niebieska jest nieratrakowana !!!!!!!!!!!!! byłem tak kilkanaście razy i zawsze jest świetnie przygotowana. Z reszta się zgodze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze że dawno nie byłeś na Stożku. To nie prawda że niebieska jest nieratrakowana !!!!!!!!!!!!! byłem tak kilkanaście razy i zawsze jest świetnie przygotowana. Z reszta się zgodze

Bylem 27 grudnia 2005... Trasa niebieska nie byla przygotowana... Na zakretach byly polmetrowe muldy... Na prostych troche nizsze... Ratrak stal za budynkiem dolnej stacji... Nawet nie wiem, jakiego jest koloru gdyz przykrywalo go chyba z metr sniegu... A tamtego dnia snieg nie padal...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie Stożek nie jest dedykowany dla początkujących - po co mają się zniechęcać od początku. Duże nachylenie stoku w połowie ( wąskiej ) trasy i duże muldy. Zdecydowanie można jednak polecić tzw " Juliany" w okolicy Salmopolu.

Nie znam Wisly ale mysle, ze nawet w tej miejscowosci znalazloby sie kilka stokow dobrych do nauki... W Necie trzeba poszukac... Znalazlem kiedy kilka stron z niezlymi opisami/mapkami tamtejszych tras...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
Stok jest naprawdę fajny jak go przgotują-zdarza się czasem zę są straszne muldy. Mówią że ratrak ma problem przejechac środkową część trasy i robi "syf" ale coś mi się nie chce w to wierzyć... Krzesełko jest przedpotopowe (Używane) ale i tak fajnie że jes postawili:) Na plus trzeba zaliczyć także to że organizują tam fajne zawody-GS I SL. Do nauki jazdy jest tam obok mała wyrwirączka. Problemem jest również dojście na samą góre-no chyba że sanie podjadą:) Wiem o tym, ale mówię co słyszałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa na Stożku jest niesamowita ,może troche mecząca w środkowej części przy złych warunkach,ale reszta the best.Oczywiście nie polecałbym do nauki lub prób doskonalenia techniki, to nie to miejsce.Dla niektórych olbrzymim pozytywem będą praktycznie zawsze roztawione tyczki ,nieraz zmieniane z SL na SG i z powrotem,oraz nie zawsze działający pomiar czasu ,ale jest.Rozpisywanie sie na temat pseudo trasy(niebieska) jest nieporozumieniem bo nie poto się tam jeżdzi by sie nią zsuwać.Zresztą dlatego rzadko tam spotkasz kolejkę bo ludzie poniżej pewnego poziomu tam nie zaglądaja lub zjeżdżają tylko raz.Zresztą sam właściciel jest fascynatem jazdy sportowej .Przed wyjazdem jednak zadzwoń i sprawdz czy jest otwarte bo zamknięte zawody są rozgrywane bardzo często i wtedy wyciąg jest udostepniany tylko startującym.Jeżeli jeżdzisz dobrze to jest na czym posmigać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...