Skocz do zawartości

Zdjęcie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
257 odpowiedzi w tym temacie

#221 kordiankw

kordiankw

W życiu nie ma stopklatki.

• PipPipPipPipPip
  • 3041 postów
  • Na forum od: 10.2011
8914
  • Umiejętności: 7

Napisano 27 kwiecień 2016 - 15:11

nie wiem, skad takie parcie na te box'y - nie lepiej kupic wiekszy samochod )

Najlepiej ciężarówkę :). Wy tam w tej Ameryce to kochacie tylko duże rzeczy ;). Wszystko u was musi być największe, najszybsze, najlepsze ;).
Lubię ludzi ale nie wszystkich. Wiele wybaczam ale nie wszystko. Szybko zapominam, ale nie zawsze. Ci których lubię już o tym wiedzą. Ci, których nie lubię, to zauważą. Dla prawdziwych przyjaciół mogę przejść przez piekło. Wrogom wskażę tam drogę .....

#222 mig12345

mig12345

Stary maruda

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 6577 postów
  • Na forum od: 02.2008
4777
  • Umiejętności: 2
  • Rybnik, Ustroń

Napisano 27 kwiecień 2016 - 19:07

Niekoniecznie.... wystarczy jedno rozkładane siedzenie

#223 Iven

Iven

użytkownik

• PipPipPipPip
  • 1281 postów
  • Na forum od: 12.2007
335
  • Chełmża

Napisano 27 kwiecień 2016 - 19:12

Najlepiej ciężarówkę :). Wy tam w tej Ameryce to kochacie tylko duże rzeczy ;). Wszystko u was musi być największe, najszybsze, najlepsze ;).

....bo mają śmiesznie tanie paliwo ,stąd te Fordy 350 i Dodge RAM,a dlaczego mają tanie paliwo bo pół świata bije się o ropę dla USA ;)

#224 kordiankw

kordiankw

• PipPipPipPipPip
  • 3041 postów
8914

Napisano 27 kwiecień 2016 - 19:21

....bo mają śmiesznie tanie paliwo ,stąd te Fordy 350 i Dodge RAM,a dlaczego mają tanie paliwo bo pół świata bije się o ropę dla USA ;)

I dlatego, że my w tej Europie mamy wąskie drogi, gdzie występuje problem z parkowaniem. Nie kupujemy specjalnie samochodu na wyjazd narciarski tylko samochód do jazdy codziennej używany zwykle na dojazdy do pracy, staramy się dostosować do wypadu na narty, na który większość może sobie pozwolić zwykle raz w sezonie. A także dlatego żeby nie wozić powietrza luzem :).
Lubię ludzi ale nie wszystkich. Wiele wybaczam ale nie wszystko. Szybko zapominam, ale nie zawsze. Ci których lubię już o tym wiedzą. Ci, których nie lubię, to zauważą. Dla prawdziwych przyjaciół mogę przejść przez piekło. Wrogom wskażę tam drogę .....

#225 Mitek

Mitek

uprzywilejowany cwaniaczek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 13005 postów
  • Na forum od: 11.2007
7918
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 27 kwiecień 2016 - 20:01

I dlatego, że my w tej Europie mamy wąskie drogi, gdzie występuje problem z parkowaniem. Nie kupujemy specjalnie samochodu na wyjazd narciarski tylko samochód do jazdy codziennej używany zwykle na dojazdy do pracy, staramy się dostosować do wypadu na narty, na który większość może sobie pozwolić zwykle raz w sezonie. A także dlatego żeby nie wozić powietrza luzem :).

Cześć

Mam dość duży samochód. Ani nie był drogi, ani nie był kupiony specjalnie na wyjazd, używam go do jazdy codziennej i nie mam najmniejszego kłopotu z parkowaniem.

Pozdrowienia

#226 kordiankw

kordiankw

• PipPipPipPipPip
  • 3041 postów
8914

Napisano 27 kwiecień 2016 - 20:07

Twój duży samochód (Nissan Nawara o ile dobrze pamiętam) to maleństwo przy takim Dodge Ram 6500 heavy duty na przykład.
Nie pisałem o braku umiejętności parkowania tylko niewystarczającej ilości miejsc parkingowych. Mniejszych aut uda się wcisnąć trochę więcej na zatłoczonych ulicach.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#227 Mitek

Mitek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 13005 postów
7918
  • Warszawa

Napisano 28 kwiecień 2016 - 06:04

Twój duży samochód (Nissan Nawara o ile dobrze pamiętam) to maleństwo przy takim Dodge Ram 6500 heavy duty na przykład.
Nie pisałem o braku umiejętności parkowania tylko niewystarczającej ilości miejsc parkingowych. Mniejszych aut uda się wcisnąć trochę więcej na zatłoczonych ulicach.

Dodge Ram 6500 heavy duty - a co to jest, ciężarowy trolejbus?

Pozdrowienia

#228 kordiankw

kordiankw

• PipPipPipPipPip
  • 3041 postów
8914

Napisano 28 kwiecień 2016 - 06:08

Dodge Ram 6500 heavy duty - a co to jest, ciężarowy trolejbus?

Pozdrowienia

dodge-ram-bft.jpg

• Mitek podziękował za tę wiadomość

#229 Mitek

Mitek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 13005 postów
7918
  • Warszawa

Napisano 28 kwiecień 2016 - 06:36

dodge-ram-bft.jpg

Cześć

Ten jest podniesiony i nie ma pantografu ale faktem jest, że na pakę narty 210 wejdą a do mojego nie.

Pozdro

#230 kordiankw

kordiankw

• PipPipPipPipPip
  • 3041 postów
8914

Napisano 28 kwiecień 2016 - 06:41

Cześć
Ten jest podniesiony i nie ma pantografu ale faktem jest, że na pakę narty 210 wejdą a do mojego nie.
Pozdro

I dwie europalety z cementem. Sprawdzone empirycznie. A pantograf dałoby się zamontować, kończyłem technikum kolejowe, nawet przez rok byłem maszynistą, dałbym radę :).

#231 izou

izou

Użytkownik

• Pip
  • 40 postów
  • Na forum od: 02.2016
3

Napisano 28 kwiecień 2016 - 07:20

A ja jestem przeciwnikiem dużych aut do jeżdżenai na co dzień. Mówię tutaj o tych wszystkich VW Sharanach, Xarach Piccasio itd. Strasznie dużo miejsca zajmują na parkingach czy drogach.

Auto do jazdy po mieście powinno być małe i zwinne.

A jeżeli chodzi o box-y dachowe, to używam takiego jak ten tutaj: https://jx.pl/produk...arny-karbon.htm

400 litrów. Wszystko co niezbędne się w nim mieści.

#232 jan koval

jan koval

FreeRiders

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 9352 postów
  • Na forum od: 09.2006
3619
  • Umiejętności: 9
  • oryginalnie z p-nia

Napisano 30 kwiecień 2016 - 00:28

najwieksze mamy …gory i opady sniegu - reszta mnie nie obchodzi - uzywam

Niekoniecznie.... wystarczy jedno rozkładane siedzenie

niekoniecznie - normalnej dlugosci narty sie nie mieszcza…….chyba , ze wjezdzaja na centralna konsole

teoria spiskowa…….. :)  :)  :)

A ja jestem przeciwnikiem dużych aut do jeżdżenai na co dzień. Mówię tutaj o tych wszystkich VW Sharanach, Xarach Piccasio itd. Strasznie dużo miejsca zajmują na parkingach czy drogach.

Auto do jazdy po mieście powinno być małe i zwinne.

A jeżeli chodzi o box-y dachowe, to używam takiego jak ten tutaj: https://jx.pl/produk...arny-karbon.htm

400 litrów. Wszystko co niezbędne się w nim mieści.

tez  tak mysle, wiec na co dzien jezdza RDX

ale np na wakacje wypozyczam  full size pick-up truck z quad cab i wtedy mozna wladowac wszytsko , co sie chce - w gorach czasami tez wypozyczma pick-up - walnie sie narty na pake i po krzyku….

pozdrawiam JK "...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

Plecak z ABS Mammut ProProtection 35l na sprzedaz - contact priv

http://blistergearre...pas-airbag-pack

#233 kordiankw

kordiankw

• PipPipPipPipPip
  • 3041 postów
8914

Napisano 30 kwiecień 2016 - 06:18

wiec na co dzien jezdza RDX
ale np na wakacje wypozyczam  full size pick-up truck z quad cab i wtedy mozna wladowac wszytsko , co sie chce - w gorach czasami tez wypozyczma pick-up - walnie sie narty na pake i po krzyku….

Kuba jest tu taki wątek w którym ludzie przez kilka stron doradzają sobie jaką trasę wybrać i gdzie tankować LPG żeby wyszło parę groszy taniej. Chyba już bardzo długo mieszkasz w tej Ameryce :). Dla części tu piszących dodatkowe koszty związane z potrzebą wypożyczenia dużego auta skutkowałyby rezygnacją z wyjazdu.

#234 Mitek

Mitek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 13005 postów
7918
  • Warszawa

Napisano 30 kwiecień 2016 - 08:36

Kuba jest tu taki wątek w którym ludzie przez kilka stron doradzają sobie jaka trasę wybrać i gdzie tankować LPG żeby wyszło pare groszy taniej. Chyba juz bardzo długo mieszkasz w tej Ameryce :). Dla czesci tu piszących dodatkowe koszty związane z potrzeba wypożyczenia dużego auta skutkowałoby rezygnacja z wyjazdu.

Cześć

Takie zachowania są w większości objawem pewnych przyzwyczajeń ale oszczędnością są zazwyczaj pozorną lub minimalną. Przypomina mi to zachowania ludzi, którzy jeżdżą godzinami po sklepach, żeby kupić tańsze towary.

Nigdy nie miałem za dużo kasy ale tez nigdy nie robiłem z tego problemu typu "oszczędzam na wszystkim" tylko starałem się ją aktywnie zdobyć. Myślę, że to fajniejsze podejście a trochę myślenia z cyklu - jakoś to będzie - wprowadza w życiu element niewiadomej - chyba niezbędny, żeby było po prostu ciekawie i fajnie.

Pozdrowienia

#235 kordiankw

kordiankw

• PipPipPipPipPip
  • 3041 postów
8914

Napisano 30 kwiecień 2016 - 08:47

Mitek, ale ja to wiem. Jak wejdziesz w wątek o stacjach LPG na trasie do Włoch to znajdziesz mój wpis o tym że często zjazd z autostrady nieraz kilkanaście kilometrów, by znaleźć tańszy gaz powoduje że oszczędności są tylko pozorne. Niestety ciągle jeszcze jesteśmy społeczeństwem na dorobku i zwyczajnie nie stać nas na wynajęcie auta. Bywam w USA i tam jest to norma. Mam rodzinę i znajomych którzy mieszkają w NY i nawet nie posiadają własnego auta, bo do codziennego życia nie jest im ono potrzebne, a dodatkowo jego utrzymanie kosztuje. Gdy jadą na urlop po prostu wypożyczają auto z wypożyczalni, bo po przeliczeniu wychodzi taniej niż posiadanie własnego auta.

#236 Mitek

Mitek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 13005 postów
7918
  • Warszawa

Napisano 30 kwiecień 2016 - 10:19

Mitek, ale ja to wiem. Jak wejdziesz w wątek o stacjach LPG na trasie do Włoch to znajdziesz mój wpis o tym ze często zjazd z autostrady nieraz kilkanaście kilometrów by znaleźć tańszy gaz powoduje ze oszczędności są tylko pozorne. Niestety ciagle jeszcze jesteśmy społeczeństwem na dorobku i zwyczajnie nie stać nas na wynajęcie auta. Bywam w USA i tam jest to norma. Mam rodzine i znajomych którzy mieszkają w NY i nawet nie posiadają własnego auta, bo do codziennego życia nie jest im ono potrzebne, a dodatkowo jego utrzymanie kosztuje. Gdy jadą na urlop po prostu wypożyczają auto z wypożyczalni, bo po przeliczeniu wychodzi taniej niż posiadanie własnego auta.

Cześć

Ja mam wrażenie, że "tego nie wiem" to znaczy nie myślę o tym często. Decyzję bardzo często podejmujemy w ostatniej chwili a droga pozostaje niewiadomą nawet w jej trakcie.

W USA nigdy nie byłem ale jest tam bardzo wiele fantastycznych przyrodniczych ciekawostek, które chciałbym zobaczyć. Wtedy tylko pick-up taki jak wstawiłeś.

Pozdrowienia

#237 jan koval

jan koval

FreeRiders

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 9352 postów
  • Na forum od: 09.2006
3619
  • Umiejętności: 9
  • oryginalnie z p-nia

Napisano 30 kwiecień 2016 - 14:22

Cześć

Ja mam wrażenie, że "tego nie wiem" to znaczy nie myślę o tym często. Decyzję bardzo często podejmujemy w ostatniej chwili a droga pozostaje niewiadomą nawet w jej trakcie.

W USA nigdy nie byłem ale jest tam bardzo wiele fantastycznych przyrodniczych ciekawostek, które chciałbym zobaczyć. Wtedy tylko pick-up taki jak wstawiłeś.

Pozdrowienia

zgadza sie - przyroda jest wprost wspaniala i ogromna

co do pick-up na wakacje …… amortyzacja mojego samochodu wychodzi ok 40 centow za mile. wypozyczenie full size pick up with max cab (F-150)  to ok 600 dol na 9 dni (piatek do pon).  zwykle w czasie tego czasu przejezdzamy ok 1,5 tys mil. wiec ………… w  perspektywie wychodzi to na zero……...

a jazda nowoczesnym pick-up np po p autostradzie  to czysta przyjemnosc…..

na mieejscu np wsadza sie kajaki czy padle boards, czy sprzet do kite'ingu, namoty, czy rowery i  nie ma sie o co martwic……….

jasne, ze nalezy koszta ciac, ale do pewnej granicy…...

W tym przypadku jedyna roznica bedzie niewielka roznica w zuzyciu benzyny - za to np , nie bede sie glowil,kto usunie piasek z kabiny po jezdzie i obozowanoiu na plazy, nogi mozna swobodnie trzymac wyprostowane  na desce rozdzielczej itp itd drobnostki

• Mitek podziękował za tę wiadomość

pozdrawiam JK "...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

Plecak z ABS Mammut ProProtection 35l na sprzedaz - contact priv

http://blistergearre...pas-airbag-pack

#238 Mitek

Mitek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 13005 postów
7918
  • Warszawa

Napisano 30 kwiecień 2016 - 15:42

zgadza sie - przyroda jest wprost wspaniala i ogromna

co do pick-up na wakacje …… amortyzacja mojego samochodu wychodzi ok 40 centow za mile. wypozyczenie full size pick up with max cab (F-150)  to ok 600 dol na 9 dni (piatek do pon).  zwykle w czasie tego czasu przejezdzamy ok 1,5 tys mil. wiec ………… w  perspektywie wychodzi to na zero……...

a jazda nowoczesnym pick-up np po p autostradzie  to czysta przyjemnosc…..

na mieejscu np wsadza sie kajaki czy padle boards, czy sprzet do kite'ingu, namoty, czy rowery i  nie ma sie o co martwic……….

jasne, ze nalezy koszta ciac, ale do pewnej granicy…...

W tym przypadku jedyna roznica bedzie niewielka roznica w zuzyciu benzyny - za to np , nie bede sie glowil,kto usunie piasek z kabiny po jezdzie i obozowanoiu na plazy, nogi mozna swobodnie trzymac wyprostowane  na desce rozdzielczej itp itd drobnostki

Cześć

Mam malutkiego pickupika ale zalety nawet takiego gówienka nauczyłem się doceniać.

Pozdrowienia

#239 mig12345

mig12345

Stary maruda

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 6577 postów
  • Na forum od: 02.2008
4777
  • Rybnik, Ustroń

Napisano 30 kwiecień 2016 - 19:09

niekoniecznie - normalnej dlugosci narty sie nie mieszcza…….chyba , ze wjezdzaja na centralna konsole

Az zmierzyłem. .. od klapy bagaznika do oparcia ok. 2.0 m. Nue przewiduje kupna dłuższych nart. Doceniam wygodę dużych aut ale 95% czasu jeżdżę sam i bez 'ladunku'. Obecne auto na to aż za duże.
Pozdrawiam M

#240 Marek Mareczek

Marek Mareczek

Nowy użytkownik

• 4 postów
  • Na forum od: 09.2017
1

Napisano 22 wrzesień 2017 - 14:05

Witam,

Ja mam box Hakr https://adamot.pl/bo...rebrny-22.html i nie mogę złego słowa powiedzieć.. wchodzą 3 pary nart, w lecie jeszcze uchwyt na rower zmieści się obok spokojnie.. 

Załączone miniatury

• IMG_3201.png