Skocz do zawartości

Zdjęcie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
257 odpowiedzi w tym temacie

#1 dzemik4

dzemik4

Nowy użytkownik

• 21 postów
  • Na forum od: 01.2008
0

Napisano 02 luty 2008 - 14:07

Witam
Mam pytanie dotyczące boxa. Chcialbym się zaopatrzyc w boxik na narty, co polecacie, dlugosci nart do 170 cm. Przede wszystkim zalezy mi na szybkim i wygodnym mocowaniu oraz na tym zeby byl w miare cichy. Duzo sie nasluchalem o thule, wiec kolejne pytanie, czy warto faktycznie wydawac znacznie wiecej pieniedzy na thule czy moze inne packi sa rownie dobrze wyciszone i wykonane?

#2 cosi

cosi

Użytkownik

• Pip
  • 77 postów
  • Na forum od: 11.2006
12
  • Umiejętności: 1
  • Warszawa

Napisano 02 luty 2008 - 15:29

Ja mam Hapro Carver 8.4. Sprzedawany w Interpack pod ich nazwa. Ostatnio był u nich w promocji. Tańsza alternatywa dla thule. I jestem bardzo zadowolony z zakupu. Wzmacniany spód listwami stalowymi, szybki montaż, ooooooooogromna przestrzeń. Nie gwiżdże. W miarę lekki (mimo gabarytów sam go montuje (na SUV'ie !).
To tyle. :D
[COLOR="Blue"]zima? :D [/COLOR]

#3 Sencei

Sencei

GRUPA SKI Podkarpacie

• PipPipPip
  • 699 postów
  • Na forum od: 12.2006
58
  • podkarpackie

Napisano 02 luty 2008 - 15:31

a czy do każdego samochodu podchodzi taki sam?? jak nie to jaki możecie polecić do Audi 80 B4??

#4 dzemik4

dzemik4

Nowy użytkownik

• 21 postów
0

Napisano 02 luty 2008 - 15:57

ktoś jeszcze ma jakies doświadczenie z bagaznikami?

#5 JurekByd

JurekByd

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2002 postów
  • Na forum od: 04.2007
511
  • Umiejętności: 8
  • Bydgoszcz

Napisano 02 luty 2008 - 16:11

Ja mam Thule już 8 lat i jestem bardzo zadowolony,teraz już nie są takie drogie - kupisz go za ok.700 zł a posłuży bardzo długo i jest niezniszczalny (kiedyś na początku "zapomniałem" że go mam na dachu i próbowałem wjechałem do garażu-wgniótł się solidnie-myślałem,że już po nim-po wyjechaniu z garażu wrócił do pierwotnego stanu bez żadnej ryski-w końcu za porządne tworzywo (ABS bodajże się to zwie)się płaci-inny tańszy pewnie by popękał,ten służy mi do dziś

#6 Przemek_boc

Przemek_boc

Użytkownik

• PipPip
  • 117 postów
24
  • Bełchatów

Napisano 02 luty 2008 - 16:24

My mamy thule oceana 500. Mocowanie boxu.. bez narzędzi, jak masz założone pałąki to zapniesz go w 5 minut maksymalnie. Do tego testowany był przy prędkości 150-160 km/h i było w aucie cicho. Moje narty dl 160, ale ojciec ma dłuższe - 178. Mieszczą sie jeszcze buty narciarskie, ciuchy jakieś i inne pierdoły które nie chcą sie już w bagażniku zmieścić :)

jeśli interesuje Cię mocowanie.. to od spodu wkładasz takie coś metalowe w kształcie U a od góry to zatrzaskujesz takim czymś, nie wiem jak to nazwać, są 4 takie mocowanie, po 2 na belkę na dachu. Możesz to ustawić na różnych dachach później, bo jest kilkanaście tych dziur w które można włożyć to "U"

#7 escott

escott

Hochkar Gruppen

• Pip
  • 48 postów
15
  • Częstochowa

Napisano 02 luty 2008 - 17:10

Witam ,

sam od ładnych paru lat zastanawiam się na kupnem takiego boxa. Podzielam zdanie wypowiadających się wcześniej - to MUSI być porządny produkt
i trzeba za niego odpowiednio zapłacić . To jest zakup na lata i do każdego samochodu. Widziałem Thule - zdarzają się wyprzedaże , ale o długości 220 cm . Widziałem taki na przykład w NORAUTO w Bielsku -Białej koło Auchan . Jednak jest to spory wydatek - uważaj narty np. 174 cm prawdopodobnie nie wejdą do boxa o dł. 180 cm. W w/w sieci są niedrogie , takie boxy markowane przez nich - ale o jakości trudno coś powiedzieć . Nie wiem czy są to częste przypadki , ale słyszałem o kilku osobach , którym takie tanie boxy "sfrunęły " z dachu. Dlatego z tymi tanimi lepiej ostrożnie. Sam pożyczyłem od szwagra 10 lat temu taki box - mieszka 200 km. ode mnie i miałem okazję go wypróbować pezed podróżą : tak wył , że zostawiłem go w garażu mając w perspektywie 14 godzinną z nim podróż . Zawsze pozostaje wypożyczalnia - nie zawsze to się jednak opłaca. Ja dalej morduję się ze standardowym bagażnikiem( Thule ) i czekam na jakąś superokazję :)
Jakbyś coś ciekawego znalazł , jestem również zainteresowany ...
najpierw pomyśl , potem zrób ...

#8 Aranaszek

Aranaszek

Nowy użytkownik

• 10 postów
  • Na forum od: 12.2007
2
  • Umiejętności: 7
  • Szczecin

Napisano 04 luty 2008 - 13:59

Sam też jestem zainteresowany kupnem takiego boxu, tylko że przynajmniej o długości 200 cm. Jak przeglądałem różne, rózniaste strony to raczej ciężko trafić na promocje boxu thule o takich gabarytach. Czy znajdzie się jakaś alternatywa dla tej firmy, której produkty również cechują się wysoką jakością ?

#9 jabol

jabol

Konto usunięte

• PipPipPip
  • 413 postów
225

Napisano 04 luty 2008 - 15:21

i pamiętam przy kupnie, sprzedawca chciał mi koniecznie sprzedać Thule, zdecydowałem sie wtedy na o połowę tańszy i do dziś niezniszczalny Jetbag- mam go na aucie 3miesiące w zimie i miesiąc w lecie. 2 lata temu puściły nity przy zawiasach ale zastąpiłem śrubkami i dalej się trzyma, cichy do 180kmh.

#10 dzemik4

dzemik4

Nowy użytkownik

• 21 postów
0

Napisano 05 luty 2008 - 15:43

tylko jetbag to thule produkowany na rynek niemiecki i austriacki :)

#11 jabol

jabol

Konto usunięte

• PipPipPip
  • 413 postów
225

Napisano 05 luty 2008 - 16:00

ale faktycznie kupiłem go wtedy w niemczech w jakimś bałmarkecie, jak to dobrze po 15 latach dowiedzieć się o posiadaniu markowego produktu, pozdrawiam Janusz

#12 Aranaszek

Aranaszek

Nowy użytkownik

• 10 postów
2
  • Szczecin

Napisano 05 luty 2008 - 18:17

A czy miał może ktoś styczność z boxami firmy Junior Xtreme ?
Nie da się ukryć, że są relatywnie tanie, tylko jak wyglądają sprawy związane z jakością ich wyrobów ?

#13 xed

xed

FreeRiders

• PipPipPip
  • 382 postów
  • Na forum od: 09.2006
72
  • Kraków

Napisano 06 luty 2008 - 00:28

Od chyba 4 lat mam Thule Polar 500 - nie był ani najdroższy ani najtańszy z kolekcji, można go kupić za jakieś 750 PLN.

Bardzo solidnie zrobiony jednak wykonany ze zbyt elastycznego (?) (cienkiego) materiału i przy duzych prędkościach i gdy jest pusty (> 140 km/h) pod wpływem naporu wiatru chyba się odkształca i czasmi słychać charakterystyczne "dudnienie". Zamieniełem opisywane wcześnie obejmy do montazu na śruby z duża i płaską główką ktore pasują do belek Thule z taką szczeliną montażową dzieki czemu instalacja na bekach zajmuje moze 4-5 minut.
[FONT=Franklin Gothic Medium][FONT=Verdana]Jazda na nartach nie jest trudna i sprowadza się do nacisku na właściwą nartę w odpowiednim momencie. [/FONT]:)[/FONT]

#14 colargol

colargol

Hochkar Gruppen

• PipPip
  • 136 postów
27
  • Poznań

Napisano 06 luty 2008 - 22:24

Mam

Mont Blanc Triton 450 - powód 2 miejsce w crash teście ADAC, link: http://www.adac.de/T...chboxen/tab.asp
a cena 1/2 porównywalnego Thule.

Poniżej link do info handlowego o CAMEI - też się zastanawiałem nad zakupem, ale dla mnie za wysoki (paliowżerny?)
http://www.hossa.pl/...I/ADAC_test.pdf

Jestem bardzo zadowolony z tego boxu co mam.
PzDr
[FONT="Trebuchet MS"][/FONT][COLOR="Navy"]Każdy problem ma rozwiązanie... a jak nie ma rozwiązania, to nie ma problemu :)[/COLOR]

#15 zygwaz

zygwaz

Użytkownik

• Pip
  • 49 postów
15
  • Umiejętności: 6
  • Lublin

Napisano 07 luty 2008 - 14:37

Witam, przyłączę sie do komentarzy bo "testowałem"=użytkowałem trzy rodzaje box'ów.
Pierwszy kupiony za 450zł - noname made in china rozlecial sie po pierszym sezonie
Drugi Thule Polar 500 - po wyłamaniu (w Polsce) zamka opróżniono go doszczętnie i trwało to tylko chwilę, pozatym był cichszy ;) od poprzednika ale... nie cichszy niż:

Moby Dick XL http://www.relingi.com/ póki co testowałem go na dwóch samochodach . Na sedanie jest zdecydowanie głośniejszy niż na kombiaku. Jest baaardzo pakowny ostatnio wiozłem nim 8 par nart i jeszcze sie dwie pary butów narciarskich zmieściło. Jechałem do Włoch prawie 1900 km i dało się spać. Jedyny mankament to jego cena! No i ma bardzo dobre wyniki testów zderzeniowych (linki są na podanej wcześniej stronce).
długość: 225 cm
szerokość: 90 cm
wysokość: 40 cm
waga: 22 kg
pojemność: 600 litrów

Pozdrawiam
Zygi

#16 glowix

glowix

Nowy użytkownik

• 22 postów
  • Na forum od: 01.2009
0
  • Warszawa

Napisano 28 sierpień 2009 - 09:45

Również rozważam zakup box'a lub uchwytu do nart. Czy ktoś ma praktyczne doświadczenia box vs. uchwyt?

Oczywistym jest to, że box bardziej uniwersalny, mozna dorzucic buty, zapakowac namiot latem itp. Uchwyt z kolei jest mniejszy, mniejszy opor, mniejsze spalanie, mniejszy szum. Chyba, ze sie myle :confused:

Co z uchwytami do nart mocowanymi na magnes? Coś godnego polecenia? Jakie prędkości?

Głowix

#17 berry

berry

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1196 postów
  • Na forum od: 11.2007
376

Napisano 28 sierpień 2009 - 09:59

Również rozważam zakup box'a lub uchwytu do nart. Czy ktoś ma praktyczne doświadczenia box vs. uchwyt?

Oczywistym jest to, że box bardziej uniwersalny, mozna dorzucic buty, zapakowac namiot latem itp. Uchwyt z kolei jest mniejszy, mniejszy opor, mniejsze spalanie, mniejszy szum. Chyba, ze sie myle :confused:

Co z uchwytami do nart mocowanymi na magnes? Coś godnego polecenia? Jakie prędkości?

Głowix

Wszystko co nie jest boxem, a służy do otwartego przewożenia niczym niezabezpieczonych (pokrowiec i inne) nart na dachu powoduje szybsze niszczenie nart (sól, piach, woda), nie wspominając o nartach przewożonych dziobami do przodu :-))))) Nie polecam innego sposobu przewożenia nart niż box... Szczególnie na dłuższych trasach... Kiedyś jeszcze przewoziłem narty w samochodzie... Ale to było kiedyś :-)))

Pozdrawiam

#18 Fun.

Fun.

Użytkownik

• PipPip
  • 211 postów
  • Na forum od: 03.2008
39

Napisano 28 sierpień 2009 - 10:12

tylko box....jesli ma być nie drogi to nasz krajowy bardzo ciekawy stosunek cena/jakość Interpack a jesli zachodni to już Thule,lub Mont Blanc...ale cena niestety wyższa...i tak jak pisze Berry...tylko box...uchwyty na narty to jest prowizorka,pojechać 5-10 km ale nie na dłuższy wypad...

#19 jark

jark

Instruktor SkiForum.pl

• 7891 postów
  • Na forum od: 04.2006
2778
  • Ojczyzna

Napisano 28 sierpień 2009 - 10:13

powiem tak; każdy sposób ma swoje plusy, ale jak zaczniesz używać boxa, przestaną one (te plusy) być dodatnie.:)
...box.

j.

cisza potrafi krzyczeć .... posłuchaj

#20 forestml

forestml

Użytkownik

• Pip
  • 95 postów
  • Na forum od: 02.2009
24
  • Umiejętności: 2
  • Pojezierze Krajeńskie

Napisano 28 sierpień 2009 - 10:25

Witam wszystkich
Posiadam box dachowy dość długi (230 cm) i dość sporo wystaje zarówno z przodu jak i z tyłu poza dach auta (dość długi sedan). Proszę o info jeśli ktoś się orientuje jak wygląda sprawa maksymalnej dopuszczalnej długości montowanego na dachu boxu. Zamierzam się wybrać w tym roku w Alpy francuskie i chciałbym oczywiście uniknąć nieprzyjemnych spotkań z policją ...:)