Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Jurgów-Ski

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
173 odpowiedzi w tym temacie

#161 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2389 postów
  • Na forum od: 01.2017
885
  • Umiejętności: 5
  • Łódź/Wrocław

Napisano 29 grudzień 2017 - 17:24

Ktoś był ostatnio? Na co można liczyć? Jak czarna? Wybiera się ktoś może jutro?

#162 Veteran

Veteran

Veteran

• PipPipPipPip
  • 1355 postów
  • Na forum od: 01.2015
1493
  • Umiejętności: 1

Napisano 29 grudzień 2017 - 18:04

Ktoś był ostatnio? Na co można liczyć? Jak czarna? Wybiera się ktoś może jutro?

Witam

Byłem wczoraj. Od dwunastej do czwartej. Czarna była całkowicie trawiasta, śladu śniegu, to jest wystawione na południe.  Nawet nie było najgorzej, tak mniej więcej w środku stoku widać było miejscami zabrudzony glebą śnieg. Dół, od połowy szczególnie przy lasku(po prawej stronie pierwszego krzesła) bardzo dobry. Wyjeżdżając drugim krzesłem miało się z góry jeszcze dodatkowy kawałek płaskiego, w stronę talerza.

Warunki całkiem niezłe, jak na pogodę w ostatnich dniach. Dzisiaj powinny były być znacznie lepsze, bo mogło napadać ok. 20 cm świeżego. W Konikach od połowy nocy nasypało w ciągu 12 g prawie 15-20 cm. Tam powinno nieco więcej. Jutro będą warunki optymalne, słońce wiatr z południa, ale nie za silny. No i ten świeży śnieg. W niedzielę i poniedziałek załamanie pogody,  Możliwy nawet deszcz w Jurgowie.

Parking absolutnie pełny, ale na stoku jakiejś ciżby nie było. Niestety odczekiwałem swoje na pewne rozluźnienie. Inaczej nie jadąc absolutnie prosto w dół była mała szansa, by nie być trafionym. Jak to mówią-normalka.

Pozdrawiam

• bubol podziękował za tę wiadomość

#163 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2389 postów
885
  • Łódź/Wrocław

Napisano 29 grudzień 2017 - 18:57

Witam

Byłem wczoraj. Od dwunastej do czwartej. Czarna była całkowicie trawiasta, śladu śniegu, to jest wystawione na południe.  Nawet nie było najgorzej, tak mniej więcej w środku stoku widać było miejscami zabrudzony glebą śnieg. Dół, od połowy szczególnie przy lasku(po prawej stronie pierwszego krzesła) bardzo dobry. Wyjeżdżając drugim krzesłem miało się z góry jeszcze dodatkowy kawałek płaskiego, w stronę talerza.

Warunki całkiem niezłe, jak na pogodę w ostatnich dniach. Dzisiaj powinny były być znacznie lepsze, bo mogło napadać ok. 20 cm świeżego. W Konikach od połowy nocy nasypało w ciągu 12 g prawie 15-20 cm. Tam powinno nieco więcej. Jutro będą warunki optymalne, słońce wiatr z południa, ale nie za silny. No i ten świeży śnieg. W niedzielę i poniedziałek załamanie pogody,  Możliwy nawet deszcz w Jurgowie.

Parking absolutnie pełny, ale na stoku jakiejś ciżby nie było. Niestety odczekiwałem swoje na pewne rozluźnienie. Inaczej nie jadąc absolutnie prosto w dół była mała szansa, by nie być trafionym. Jak to mówią-normalka.

Pozdrawiam

Przypomnij gdzie pisałeś o jakichś slalomkach, że wymagające? Dzięki za info. Zapytam o logistykę w Jurgowie, gdzie się zatrzymać i gdzie jeździć?

#164 Veteran

Veteran

Veteran

• PipPipPipPip
  • 1355 postów
  • Na forum od: 01.2015
1493

Napisano 29 grudzień 2017 - 20:17

Przypomnij gdzie pisałeś o jakichś slalomkach, że wymagające? Dzięki za info. Zapytam o logistykę w Jurgowie, gdzie się zatrzymać i gdzie jeździć?

Witam

Pierwszego zdania nie bardzo rozumiem. Ja o slalomkach pisałem wiele razy, w różnym kontekście. Można nocować w Jurgowie. Tuż obok Jurgowa jest wieś Brzegi. Z Jurgowa przekraczając most na Białce jedzie się przez Brzegi(miejscami b stromo) do szosy Bukowina, Głodówka, Łysa Polana. Dwukrotnie wczoraj jechałem tamtędy po syna, który się pluskał Bukowinie. Po opadach dobrze  tu mieć łańcuchy, lub jadąc do Bukowiny, cofnąć się do ronda, za Białką Tatrzańską. Piękne pejzaże na Wysokie Tatry. Jeździ się w Jurgowie, Białce Tatrzańskiej(wiele różnych stoków, stoki w Bukowinie i okolicy,  Małe Ciche, okolice Poronina, Zakopane.. To wszystko jest blisko. Tylko niestety korki. Bo zdaje się, że pół Polski  tu  przyjechało. Lekki horror na drogach.

Pozdrawiam

Pozdrawiam

#165 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2389 postów
885
  • Łódź/Wrocław

Napisano 29 grudzień 2017 - 21:20

Witam

Pierwszego zdania nie bardzo rozumiem. Ja o slalomkach pisałem wiele razy, w różnym kontekście. Można nocować w Jurgowie. Tuż obok Jurgowa jest wieś Brzegi. Z Jurgowa przekraczając most na Białce jedzie się przez Brzegi(miejscami b stromo) do szosy Bukowina, Głodówka, Łysa Polana. Dwukrotnie wczoraj jechałem tamtędy po syna, który się pluskał Bukowinie. Po opadach dobrze  tu mieć łańcuchy, lub jadąc do Bukowiny, cofnąć się do ronda, za Białką Tatrzańską. Piękne pejzaże na Wysokie Tatry. Jeździ się w Jurgowie, Białce Tatrzańskiej(wiele różnych stoków, stoki w Bukowinie i okolicy,  Małe Ciche, okolice Poronina, Zakopane.. To wszystko jest blisko. Tylko niestety korki. Bo zdaje się, że pół Polski  tu  przyjechało. Lekki horror na drogach.

Pozdrawiam

Pozdrawiam

Kontekst był taki, że nie chce się już ostro jeździć. To były chyba Heady SL.

Dziś warunki trudne. Przez Brzegi się nie wybrałem, Gliczarów Dolny zamknięty. Jechałem na Słowację w koło przez Białkę z rana spoko, wracałem do Szaflar przez Bukowinę i Gliczarów Górny.

#166 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2389 postów
885
  • Łódź/Wrocław

Napisano 30 grudzień 2017 - 23:17

Dziś ideał. Lampa, twardo. Obok jakaś laska w pazdzierzach. Dopiero jak pomknela obok to się zreflektowalem. I tak jeździliśmy razem. Nartki też mimo pozorów nie najgorsze. Ambicje na instruktora jak się okazało. A trasa czerwona z lewej. Czerwona z prawej nasniezaja, zamknięta, ale się puściłem, free. Czarna nie rokuje. Trawa przysypana lekkim sniezkiem, ciekawe jak odwilż. Mega widoki.

Załączone miniatury

• DSC_9508.JPG
  • DSC_9518.JPG
  • DSC_9510.JPG

#167 luśka

luśka

Użytkownik

• PipPipPip
  • 489 postów
  • Na forum od: 01.2012
123
  • Wałbrzych

Napisano 06 styczeń 2018 - 21:49

20-27.01 kwateruję w Jurgowie. Okoliczne stoki też będę zwiedzać, (w tym Bachledova), lecz nie codziennie, bo pieszo po górach też trzeba pochodzić.

Czasem sama ambitniej, czasem z rodziną na niebieskich. Chętnie się do kogoś podczepię, w grupie raźniej.

#168 moruniek

moruniek

Użytkownik

• PipPipPip
  • 878 postów
  • Na forum od: 03.2016
1086
  • Umiejętności: 6
  • Rajszew

Napisano 14 styczeń 2018 - 16:42

JURGÓW i KANIÓWKA

Od rana Jurgów, równo, dobrze przygotowany stok, dobrze naśnieżony, piękne widoki. Pomimo początku ferii, bardzo mało ludzi. Czego można chcieć od życia więcej.

Jurgów rano.

Jurg_w_z_rana.jpg

Jurgów warunki.

Jurg_w_warunki.jpg

Jurgów warunki cd.

Jurg_w_warunki_2.jpg

Jurgów około 12:00 (dalej twardo).

Jurg_w_oko_o_12.jpg

Czarna niestety jeszcze nie jest gotowa (i raczej prędko nie będzie). 

Jurg_w_czarna.jpg

A jakie widoki.

Jurg_w_widoki.jpg

Widoki cd.

Jurg_w_widoki_cd.jpg

Widoki jeszcze, a co tam.

Jurg_w_widokowo.jpg

Później powrót po córkę i Kaniówka (stok przygotowany zdecydowanie gorzej, wyłażą połacie lodu).

Kani_wka.jpg

I córka na nartach  (przyprószona śniegiem z armatki).

Kani_wka_z_c_rk.jpg

Podsumowując, naturalnego śniegu bardzo mało, wszystko praktycznie z armatek. W Jurgowie ma w przyszłym sezonie powstać nowa trasa narciarska (papiery są praktycznie załatwione).

#169 moruniek

moruniek

Użytkownik

• PipPipPip
  • 878 postów
1086
  • Rajszew

Napisano 14 styczeń 2018 - 16:44

I jeszcze wspomniane kolejki do wyciągów (przypominam to jest początek ferii) - kolejek brak, jazda na bieżąco. 

Kanapa nr 1.

Jurg_w_kolejki.jpg

Kanapa nr 2.

Jurg_w_kolejki_cd.jpg

#170 Harpia

Harpia

Coś tam jeżdzę.

• PipPipPipPipPipPip
  • 5072 postów
  • Na forum od: 02.2009
4204
  • KRK

Napisano 14 styczeń 2018 - 17:41

Tymczasem Wisła Klepki :)

Załączone miniatury

• WK.jpg

• Wujot podziękował za tę wiadomość

#171 se7

se7

Użytkownik

• PipPip
  • 154 postów
  • Na forum od: 03.2017
73

Napisano 14 styczeń 2018 - 19:03

Ośla łączka i chyba dlatego tyle ludzi. Ja byłem na Soszowie od 8-12 i jazda na okrągło a warunki i pogoda bardzo dobre

#172 Przemekc1

Przemekc1

Nowy użytkownik

• Pip
  • 43 postów
  • Na forum od: 01.2010
13

Napisano 14 styczeń 2018 - 20:26

Podsumowując, naturalnego śniegu bardzo mało, wszystko praktycznie z armatek. W Jurgowie ma w przyszłym sezonie powstać nowa trasa narciarska (papiery są praktycznie załatwione).

Dzięki za relację, czy wiesz coś więcej odnośnie tego gdzie będzie ta nowa trasa?

#173 moruniek

moruniek

Użytkownik

• PipPipPip
  • 878 postów
1086
  • Rajszew

Napisano 18 styczeń 2018 - 16:22

Jeszcze taka panorama. Jurgów SKI widziany z Litwinki.

Jurg_w_widziany_z_Litwinki.jpg

#174 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2389 postów
885
  • Łódź/Wrocław

Napisano 30 grudzień 2018 - 16:31

Ktoś może jutro z rana wybiera się do Jurgowa. Bo ja tak. Ew. Suche.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych