Skocz do zawartości

Jurgów-Ski


luceks

Rekomendowane odpowiedzi

To może i ja tam będę,bo wybieram się i w tym roku na jakiś weekend.Tylko co z tym piwem jak karczmy nie zdążą wybudowac?:)

Nie bój nic kolego czego jak czego ale piwa to tam nie zabraknie , choćby mieli prowizorkę postawić to będzie , a jak nie to u góry herbatka z rumem i oscypkiem jest :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziemy mieć takiego pecha jak Gąska to może nas będą musieli zwieść helikopterem :D hihihihihihihi ..... Gąska JOKE ... Ale tak poważnie Ladys & Panowie pasuje się zmówić któregoś pięknego dnia w Jurgowie , ja to wolałbym gdzieś w tygodniu jeśli możecie , w tedy jest dopiero jazda !!!

Użytkownik Struś pędziwiatr edytował ten post 10 listopad 2010 - 19:49

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja myślę , że można by było ustalić jakiś termin i spotkać się większą ekipą na kilka dni , znam tam dokładnie w Rzepiskach świetny pensjonacik ,nie drogi milusiński i super żarełko 3km do stoku ....moge załatwić rezerwację tylko muszę mieć potwierdzenie co do ilości osób ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kolego to masz wypasik , że tak powiem ! około 1.5-2/h od Krakowa i luzik na maxa , pozazdrościć - wszędzie blisko Jurgów , Czarna Góra , Białka , Kluszkowce aż milutko pomarzyć , z wieczorka na baseny termalne do Szaflar lub ciut za drogiej Bukowiny , cholera wszędzie blisko umiałeś się kolego zagospodarować :). Pozdrawiam i liczę na spotkanie ..... P.s A ten sklep o którym pisałeś , to jest ten w centrum samoobsługowy ? .

Użytkownik Struś pędziwiatr edytował ten post 11 listopad 2010 - 11:29

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ja tylko dziadek kiedyś kupił jak ceny w Jurgowie były śmieszne nie to co teraz Z Krakowa jak jest dobra godzina to 1h na miejsce 2 pasy robią swoje a baseny to lubię do Popradu a jak wersja ekonomik to szaflary też fajnie Jurgów też pewnie doczeka się term ale na razie to wolą stok rozwijać i kredyt trzeba spłacać do tego sklepu samoobsługowego masz 30 metrów Spotkanie jak najbardziej jestem za i czekam na propozycje Ale odbiegnę od tematu Jurgowa I powiem że domek mażenie mają znajomi w korbielowie przy pilsku na nartach pod same drzwi do domu bajka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To napisz kaj chcesz mieszkać w Jurgowie czy na Słowacji ? misiekkrk nie chcę Korbielowa , ja lubię Jurgów i tą jego atmosferę . Aha pozdrowienia dla dziadka - mądry człowiek z niego wiedział jak zrobić dobry interes . Musimy się zmówić nie ma co , ja tylko czekam na pierwsze śniegi i otwarcie stoku , być może jakiś pierwszy wyjazd skombinujemy razem u Ciebie ..... reszta na PW .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jeszcze nad kwaterą. Macie jakieś pozytywne doświadczenia w tej kwestii? Jadę z żonką i 2 dzieci (3 i 6 lat).

Ja w zeszłym roku spałem w Bukowinie w willi Znana do Jurgowa 5 km do Zdiaru i Bachledowej doliny na Słowację też blisko,bliziutko na baseny termalne w Bukowinie i na miejscowe stoki do Bukowiny z kwatery w butach narciarskich ,ale tam nie jeździłem,bo króciutkie.Jeśli chodzi o wyjazd z dziećmi to polecam ten nocleg,ze śniadaniem płaciliśmy 45 zł warunki super i jedzenie też,to taki pensjonat ,jest sala z kominkiem dzieci mają gdzie pobiegać i się pobawić,oczywiście pokój z TV i łazienką ale to już chyba standard http://www.willaznana.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziemy mieć takiego pecha jak Gąska to może nas będą musieli zwieść helikopterem :D hihihihihihihi .....

Wiesz to musiał być wyjątkowy pech ;), bo mieszkam dwie wsie obok i był moment, że zaglądałem tam dość często (nie licząc moich znajomych i gości):). Co nie oznacza oczywiście, że zawsze tak jest. Moim zdaniem trzeba bombardować takimi informacjami po to żeby zarządcy wzięli się do roboty i żeby stacja w tak pięknym miejscu nie stała (ileż razy tam byłem wieczorem i z powodu braku frekwencji skracali godziny działania):).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co już męczyć tematu czy dobrze czy zle przygotowują stok,każdy ma swój punkt odniesienia,byłem tam z 4/5 razy w zeszłym sezonie i wg. mnie było ok. Fajnie jest że można wybrać kilka opcji zjazdu,a jak będzie jeszcze więcej to już super:) Na zdjęciu widoczek zrobiony z kolejki w zeszłym sezonie,myślę że fajny,dla takich widoków też warto się tam wybrać:)

Załączone miniatury

  • IMG_0065.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jeszcze nad kwaterą. Macie jakieś pozytywne doświadczenia w tej kwestii? Jadę z żonką i 2 dzieci (3 i 6 lat). Z góry dziękuję za pomoc. ;)

Przyłączam się do prośby kolegi, jeśli jesteście tam tak często (Jurgów), to dajcie namiary na fajny nocleg w rozsądnej cenie. Planuję się tam wybrać na jakiś weekendzik zimowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz to musiał być wyjątkowy pech ;), bo mieszkam dwie wsie obok i był moment, że zaglądałem tam dość często (nie licząc moich znajomych i gości):). Co nie oznacza oczywiście, że zawsze tak jest. Moim zdaniem trzeba bombardować takimi informacjami po to żeby zarządcy wzięli się do roboty i żeby stacja w tak pięknym miejscu nie stała (ileż razy tam byłem wieczorem i z powodu braku frekwencji skracali godziny działania):).

Gąska chłopie jak ty mi teraz zaimponowałeś ! brawo nareszcie coś z sensem napisałeś , jest rzeczą jasną , że czasami się przytrafią lekkie muldy zwłaszcza na wyhamowaniu przy krzesełku , ale nie jest to nic dziwnego i nie są jakieś okropne , Ty to przedstawiłeś jakoby to był standard i w dodatku to wyolbrzymiłeś , teraz to jesteś dla mnie prawdziwy górol z JAJAMI . Brawo tak trzymaj bombarduj ich najlepiej na miejscu ... co do braku frekwencji wieczorem w cale mnie to nie martwi a nawet cieszy, mogę w tedy dopiero wydobyć to co najlepsze w moich nartach i nikt nie widzi jaki ze mnie krzok okropny hihihihihih ....... Pozdrawiam .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gąska chłopie jak ty mi teraz zaimponowałeś ! brawo nareszcie coś z sensem napisałeś , jest rzeczą jasną , że czasami się przytrafią lekkie muldy zwłaszcza na wyhamowaniu przy krzesełku , ale nie jest to nic dziwnego i nie są jakieś okropne , Ty to przedstawiłeś jakoby to był standard i w dodatku to wyolbrzymiłeś , teraz to jesteś dla mnie prawdziwy górol z JAJAMI .

Ja bym jednak prosił żebyś publiczne osobiste oceny wobec mnie sobie darował. I nie pisałem o żadnych lekkich muldach na dojeździe nie dezinformuj ludzi. Gdyby coś takiego było nie robiłbym problemu. I nie miałem na myśli tego, że to jest standard - jeśli tak to odebrałeś to cóż .... pewnie mea culpa - nie napisałem wyraźnie, że chodziło mi o kilkanaście konkretnych sytuacji kiedy przygotowanie stoku było fatalne. Dziwne że moi znajomi też mieli takiego pecha, a szczęście o ile pamiętam chyba raz - no ale podobno mieszkasz tam niemal i masz pełną wiedzę jakie warunki panują o każdej godzinie na tym stoku i zawsze jest super ;):).

Brawo tak trzymaj bombarduj ich najlepiej na miejscu ... co do braku frekwencji wieczorem w cale mnie to nie martwi a nawet cieszy, mogę w tedy dopiero wydobyć to co najlepsze w moich nartach i nikt nie widzi jaki ze mnie krzok okropny hihihihihih ....... Pozdrawiam .

Mnie nie cieszy, bo bardzo nie lubię jechać wieczorem na stok żeby się przekonać, że albo są muldy i lód bo nie chciało się puścić ratraka albo nie ma ludzi i zamknęli przed czasem, bo nie było chętnych na taki wypas ;).

Użytkownik Gąska edytował ten post 12 listopad 2010 - 03:16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gąska nigdy ale to przenigdy nie dezinformuje ludzi , nie znoszę i brzydzę się kłamstwem , moje oceny stoków są zawsze poparte faktami z autopsji, a zwiedzam w sezonie praktycznie całe Podhale i nie tylko . W zeszłym sezonie miałem okazję 1-2 razy trafić na zjawisko opisane przez Ciebie , ale nie były to muldy , naprawdę nie ( mylcie pojęcia muld ) .... Pozdrawiam i do pierwszych śniegów. http://pl.wikipedia....=20080617064907 <<<=== To są muldy :)

Użytkownik Struś pędziwiatr edytował ten post 12 listopad 2010 - 09:20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy interlokutorzy! :) Obaj macie sporo racji. Podobnie jak Jark i Struś lubię od czasu do czasu pojeździć po muldach. I prawie jak w banku znajdę je w kilku miejscach na Kasprowym. Ale Struś słusznie pisze, że od rana do 16 na takim stoku jak Jurgów (niestety jeszcze nie jeździłem, ale kilka razy oglądałem w czasie jazdy do Bachledowej) to jeszcze nie są prawdziwe muldy. To "coś" bardzo przeszkadza mniej wprawnym, a daje słabą satysfakcję tym co chcą pojeździć po muldach. Myślę podobnie jak Gąska, że przed wieczorną jazdą jednak niezbędne jest ratrakowanie, przynajmniej jednej trasy. W Szczyrku zawsze przed wieczorną jazdą ratrakują Golgotę i trasę 7. Ten wieczorny sztruksik na prawie pustym stoku to jest niesamowita przyjemność... :P. Z tego co pamiętam, w Jurgowie wieczorem były czynne wszystkie lub prawie wszystkie trasy, czyli mogło by być dla każdego coś miłego... Część tras nierówna, na części tras sztruksik... :cool: Pozdrawiam. Tadek

Użytkownik Tadeusz T edytował ten post 12 listopad 2010 - 12:36

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do noclegów to jak pisałem ja mam domek w centrum ale żeby go wynająć i się opłacało to musi być min 5 osób a ceny różne zależy od terminów od razu napisze ze święta sylwester i ferie małopolski są zajęte Dużo ogłoszeń jest na allegro lub normalnie w sieci jak ktoś potrzebuje pokoi to niedługo będe w Jurgowie to wezmę od sąsiada nr kom bo ma pod wynajem naprzeciw sklepu samoobsługowego Co do wieczornej jazdy to raz jeżdziłem sam na orczyku bo na krzesło było za zimno i nikt nie zamykał z tego powodu dopiero jak skończyłem o po 21 to chłopaki sięzabrały
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
tą cząrną widziałem jak robili i zapowiada się fajnie jutro jadę do Jurgowa jak do jadę i zobaczę czy ta karczma stoi bo przecież początek sezonu już za tydzień a tak było pisane w co wątpiłem ale na narty dopiero za tydzień napisze jak wruce Byłem i tak karczma nie ma nawet dachu a same gołe ściany więc na pewno w tym roku nie będzie otwarta. Nowa trasa wygląda super z dołu nachylenie wygląda na strome no ale podobno to czarna trasa ale to się okaże po jeżdzie

Użytkownik misiekkrk edytował ten post 02 grudzień 2010 - 18:35

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...