Skocz do zawartości

Jurgów-Ski


luceks

Rekomendowane odpowiedzi

Jurgów - Hawrań Stacja Narciarska Jurgów - Centrum Rekreacji i Wypoczynku HAWRAŃ to aktualnie trzy wyciągi: 4-osobowa Kolej Krzesełkowa o długości 756m i różnicy poziomów 197m, wyciąg talerzykowy o długości 640m i różnicy poziomów 142m oraz wyciąg dla początkujących o długości 210m różnica poziomów 60m. Wszystkie usytuowane na stoku Górkowego Wierchu (1028 m.n.p.m) Przy dolnej stacji wyciągu znajduje się mała gastronomia. Wszystkie trasy posiadają system sztucznego naśnieżania oraz oświetlenie. Planowana jest budowa kolejnych wyciągów i restauracji. Dołączona grafika Strona ośrodka: http://www.hawran.pl Położenie Spisz, Jurgów - przy drodze krajowej nr. 49 w pobliżu granicy ze Słowacją Parking Darmowy - przy dolnej stacji wyciągu Miejscowość Jurgów - wieś spiska w województwie małopolskim, powiat tatrzański w gminie Bukowina Tatrzańska. Jest to niewielka miejscowość na południu Polski, na Spiszu (w regionie Zamagurze), położona w dolinie rzeki Białki. Noclegi -Gospodarstwa Agroturystyczne w Jurgowie i okolicach. Trasy Trasa nr 1 czerwona, długość 750m, różnica poziomów 142m Trasa nr 2 niebieska/czerwona, długość 1150m, różnica poziomów 197m Trasa nr 3 czerwona (Homologacja FIS), 950m, różnica poziomów 197m Trasa nr 4 zielona, 210m, różnica poziomów 30m Wszystkie trasy są oświetlane, naśnieżane i ratrakowane. Ceny Pojedyncze wyjazdy: Krzesło: 50 pkt. - 5,00 PLN Orczyk: 30 pkt - 3,00 PLN Mały orczyk: 20 pkt - 2,00 PLN Karnety Czasowe: http://www.hawran.pl/cennik.html Kamery online http://www.hawran.pl/kamery.html Aktualne warunki O aktualne warunki na stokach można sprawdzic na stronie: http://www.hawran.pl/warunki.html lub zapytać pod numerem telefonu: +48182082102 Serwis narciarski Wypożyczalnia sprzętu narciarskiego i snowboardowego obok wyciągu. Wypożyczalnia w centrum Jurgowa. Instruktorzy / Opieka nad dziećmi Szkoła narciarska na stoku Wyżywienie Mała gastronomia przy dolnej stacji wyciągu. Galeria zdjęć http://www.hawran.pl/galeria.html Krótki filmik z wyciągów

Użytkownik luceks edytował ten post 22 grudzień 2009 - 14:33

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Jeździłem w tym roku w marcu. Ośrodek nowiutki, widać ze nie wszystko jest jeszcze do końca przygotowane, szczególnie baza żywieniowa i parking, ale ośrodek wart polecenia. - znajduje się w pobliżu Białki (ok. 10 min). - trasy o większym nachyleniu niż w Kotelnicy, więc coś dla bardziej wymagających (2 trasy). - w ośrodku znajduje się talerzyk i krzesełko, wyciągi nowiutkie, chyba identyczne jak na Kotelnicy. - ceny identyczne jak na Kotelnicy. - trasy codziennie ratrakowane, a ludzi malutko, więc można było mieć cały stok dla siebie :). W tym samym czasie w Białce było stania na około 20 min. - cudowny widok na Tatry. Słyszałem, że podobno Jurgów i Czarna Góra (również nowy ośrodek w okolicy Białki) ma być objęty wspólnym karnetem z Kotelnicą i mają jeździć busy, ale czy to prawda nie mam pewności. Byłoby super.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem w tym roku w marcu. Ośrodek nowiutki, widać ze nie wszystko jest jeszcze do końca przygotowane, szczególnie baza żywieniowa i parking, ale ośrodek wart polecenia. - znajduje się w pobliżu Białki (ok. 10 min). - trasy o większym nachyleniu niż w Kotelnicy, więc coś dla bardziej wymagających (2 trasy). - w ośrodku znajduje się talerzyk i krzesełko, wyciągi nowiutkie, chyba identyczne jak na Kotelnicy. - ceny identyczne jak na Kotelnicy. - trasy codziennie ratrakowane, a ludzi malutko, więc można było mieć cały stok dla siebie :). W tym samym czasie w Białce było stania na około 20 min. - cudowny widok na Tatry. Słyszałem, że podobno Jurgów i Czarna Góra (również nowy ośrodek w okolicy Białki) ma być objęty wspólnym karnetem z Kotelnicą i mają jeździć busy, ale czy to prawda nie mam pewności. Byłoby super.

Rzeczywiście, pod względem infrastruktury to Jurgów jest słabiutki... Byłam i widziałam :D Cieszę się z tego, że powstaje w obrębie Białki coś nowego, bo ilość ludzi w Kotelnicy przechodzi ludzkie pojęcie... Może trochę się ruch rozładuje...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze było to że ludzie którzy doznali kontuzji na stoku bardzo długo czekali na pomoc,byłem świadkiem dwóch takich przypadków i to w okresie feryjnym gdzie powinni być na to przygotowani,kolegi syn leżał na stoku prawie 50 minut ze złamaną nogą,po tym czasie zwieźli go skuterem,miejmy nadzieję że to się zmieni bo górka jest całkiem fajna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Z krzesełka dojeżdża się płaskim odcinkiem do trasy orczyka,z ciekawości warto się przejechać,jedyna wada to bardzo wolny bieg krzesła.

Jeśli aura pozwoli to od krzesełka będzie uruchomiona nowa trasa, na razie brakuje na niej śniegu. Jest ona trochę krótsza od poprzedniej ale za to bardziej stroma, momentami nawet bardziej od tej obok orczyka :) Tylko coś z ta pogoda nie tak tej "zimy"...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.hawran.pl...warcie2008.html Patrząc na te zdjęcia to jest SUPER ?? Ciekawe tylko z którego roku to są zdjęcia ??

Zdjęcia są jak najbardziej robione w tym sezonie Przed następnym weekendem wrócą kamery, będzie można sprawdzić na bieżąco: http://www.hawran.pl/kamery.html Dwie kamerki już działają jak powinny. Kolejne dwie wkrótce się pojawią.

Użytkownik luceks edytował ten post 16 grudzień 2008 - 22:09

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Byłem, widziałem, śmigałem :) Stok zaskoczył in plus bardziej niż się spodziewałem, mnie i moją narciareczkę :) Szybki orczyk, 4os kanapa, wszystko oświetlone do 22, karnety czasowe, punktowe, barek, toalety, parking za free, 8km od Bukowiny Tatrzańskiej i co najważniejsze brak tłumów (w zasadzie tak może zostać jak się tam za jakiś czas pojawie znowu :D ) jak w niedalekiej Białce Kilka fotek: http://www.skiforum.....php?albumid=94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje zdjęcia muszę pokazać bratu. My w Jurgowie śmigaliśmy w drugim tygodniu stycznia przez dwa dni. Pierwszego dnia była super pogoda i piękne widoki. Drugiego dnia dojechał mój brat, a to zawsze oznacza gorszą pogodę. Takie jego szczęście ;). Cały dzień była maksymalna mgła i piękne widoczki można było sobie tylko wyobrazić :P. Teraz kilka słów o ośrodku: W porównaniu z zeszłym rokiem nie ma zbyt wiele zmian: - ośrodek dalej mi się podoba ;); - otworzono nową trasę – trasa nr 3 (czerwona); - jest zdecydowanie więcej ludzi, ale jeszcze w normie; - karnety o 5 zł tańsze niż w Białce :D. Ta informacja o połączeniu jednym karnetem Białkę, Czarną Górę i Jurgów to była chyba tylko plotka. W tym roku nic takiego nie ma miejsca.

Użytkownik zenonzenon15 edytował ten post 27 styczeń 2009 - 12:41

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dziś pierwszy raz odwiedziłem ten ośrodek. Warunki narciarskie dobre i bardzo dobre, trasy wyratrakowane, ogólnie wrażenia pozytywne. Do godziny 10:30 jazda prawie non stop, później niestety sporo ludzi, najwięcej czekania do orczyka, raz tam zjechałem i koło 11:30 czekałem z 10 minut minimum:( Fajnie zwłaszcza rano, bo powoli odwilż nadchodzi!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
bylem tam raz na jezdzie wieczornej.Do tras zadnych zastrzezen,osrodek nieduzy jak dla mnie lepszy od bialki na 1 dzien w sam raz.Ogolnie co mnie na podchalu zaskoczylo to darmowe kible i parkingi nie tylko zreszta w Jurgowie. Jak na Polskie realia duzy pozytyw dla tego osrodka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Jeśli właściciele wywiążą się w obietnicy i zobaczymy prawdziwą restaurację spędzę tam cały tydzień od 30.01.2010 r.

Byłem tam ze 2 godziny, nie było kolejek bo w tygodniu. Da się pojeździć, nie powiem, ale tydzień?! Na dwóch trasach?! A właściwie jednej bo łącznik od krzesła to bardziej dla biegówek się nadaje. Sory, ale kompletnie nie kumam jak można mieć tak małe wymagania, chociaż w sumie to Ci zazdroszczę. Pozdrawiam marioo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w Jurgowie przy okazji pobytu w Białce,w poszukiwaniu stoku bez białczańskich kolejek udaliśmy się również na Hawrań i spędziliśmy tam raptem ze 2 godziny.Jak dla mnie prawie same minusy - mały parking,brak pożądnej gastronomii,krótka,słabiutka trasa,kolejki do ławki nieadekwatnie długie do długości zjazdu,słabe przygotowanie trasy.Z dwojga złego wolę sąsiednią Czarną Górę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...