Skocz do zawartości

Narty tylko dla KOBIET ;-)


SYLWIAS

Rekomendowane odpowiedzi

W przeciagu ostatniu kilku miesiecy zauwazylam ,ze coraz wiecej pan pyta o narty przeznaczone tylko dla kobiet.Otrzymalam rowniez kilka wiadomosci na PW z zapytaniem czy jestem zadowolona z moich" kobiecych nartek".A,ze jestem posiadaczka takowych postanowilam napisac pare slow o tym na forum.:) Ponad pol roku temu wahalam sie ktore narty mam kupic-obstawialam dwie firmy-atomic i volkl.swoje umiejetnosci oceniam na 6-7,mam 167cm; waze 50kg, preferuje jazde na raczej przygotowanych terenach-chociaz czasami zdarza mi sie "zboczyc " z terenu:p,skrety szybkie ,ale nie za ostre ani za dlugie. przeczytalam setki recenzji,komentarzy i...pustka w glowie... im wiecej czytalam tym mialam wiekszy mentlik:o-do czasu az zawitalam w jednym ze sklepow narciarskich i dostalam katalog nart firmy "volkl"na 2007/2008.wybor padl na serie attiva -narty przeznaczone tylko dla kobiet.poczatkowo myslalam,ze jest to tylko chwyt reklamowy-poniewaz producent cos chce "wcisnac"nowego dla rosnacej liczbowo klienterii-czyli nas kobitek;) . na czym skupil sie producent po pierwsze-a na co my kobiety zwracamy czesto uwage?-na wyglad musze przyznac ,ze szata graficzna jest inna -bardzo ciekawa.po drugie-nazwe -latwo wpada w ucho-intrygujaca zarazem a brzmi "sila zywiolow" -odpowiada hiszpanskim nazwom: -volkl attiva FUEGO-nieokielznany ogien;ARENA :nieokielznany piasek pustyni,TIERRA -opiekuncza ziemia;SOL-rozgrzewajace slonce;VIENTO-nieposkromiony wiatr;AIRE-krystaliczne powietrze;AQUA-zyciodajna woda;NIEBLA-tajemnicza mgla.Ciekawa kompozycja prawda?w sam raz na podsumowanie "charakterkow kobiet":D ze wzgledu na moje umiejetnosci wybralam Attive Tierra.nie chcialam pisac o tej nartce dopoki ją nie wyprobuje conajmniej 100h na stoku.a z wczorajszym dniem taka liczbe "zaliczylam":cool:.staralam sie jezdzic na roznie przygotowanych stokach ,znakomicie sprawdzila sie oczywiscie na przygotowanej trasie,mozna bylo czuc jej stabilnosc i dynamike- ku mojemu zdziwieniu rowniez na oblodzonych i bardzo twardych terenach ,a takze jezdzac w puchu. nie jestem wielka zwolenniczka jazdy na muldach ,ale i tam z wiekszonym wysilkiem "dala" rade. narta jest w miare lekka -duza zaleta-nie musze nikogo prosic o pomoc w "doczolganiu"sie do samochodu po calodziennym smiganiu na stoku.;) wszystko powyzsze nie byloby mozliwe oczywiscie bez konstrukcji tej narty,w ktorej zastosowano lekki drewniany rdzen XTD(tzw.XTD WOOD CORE-czyli dwa odseperowane drewniane rdzenie polaczone warstwa titanalu -usztywnia to narte na skrecanie i zwieksza sile trzymania krawedzi) -DOUBLE GRIP XTD-jest to dodatkowy drewniany rdzen,ktory znajduje sie na calej dlugoscie narty,na konstrukcji wood core.umozliwia to dynamike narty i trzymanie sie krawedzi,a wiazanie osadzone bezposrednio w rdzeniu daje pewne prowadzenie narty,czyli tzw IPT MOTION. moze jeszcze dodam ,ze mialam mozliwosc testowania nart dla kobiet firmy atomic:SUgar MAMA ORAZ SUPER B... I Jedno co moge na koncu moich rozwazan podsumowac ...nie zaluje ,ze przerzucilam sie z ATOMICA na VOLKL i ze akurat wybralam serie przeznaczona dla kobiet.wiem,ze wiele osob moze sie ze mna nie zgodzic ,ale jest to moja opinia,a chcialam ja tu przedstawic by nie powielac ciagle informacji,ktore wysylam na pw. p.s Mazzocchi swietnie podsumowala akurat nartki volkl dla kobiet :"Dla wymagajacych pan,ktore nie zadowola sie byle czym ":D;) pozdrawiam SYLWIA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oo, super post :D Ja własnie jestem na etapie zmiany nartek i pamiętam, że własnie w którymś sklepie polecono mi Volkle, ale niestety nie pamiętami nazwy. A które z nich mogłyby być dobre dla mnie = umiejętności powiedzmy 5/6, jazda rekreacyjna, ciut asekuracyjna, przygotowane stoki. W tym roku jeździłam trochę z instruktorem, ale jednak moje stawy nie pozwalają mi na zbyt szybką poprawę techniki jazdy, niemniej jednak docelowo chciałabym lepiej jeździć ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yagutka jesli myslisz o zmianie nart,to polecilabym z serii kobiecej -volkl attiva SOL z kolekcji 2007/2008 -moja znajoma posiada ta nartke i jak Ty jest na poziomie 5+ ,a jazde ma troszke utrudniona poniewaz jest po kontuzji kolana...ale nartka ta nie wymaga az tak duzego nakladu sil -gdy jezdzisz po przygotowanych trasach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Sylwias, dzięki za fajny opis Volkl'ek . ja przymierzam się do zakupu, i juz prawie chciałam kupić Rossignol Attraction III , ale Volkl tez mnie kręci. Zależy mi na dobrym trzymaniu w lodzie. Troszkę nie rozumiem twojej wypowiedzi dot. Atomic. uważasz że A. są jednak lepsze niż Volkl? pozdrawiam B. p.s Mazzocchi swietnie podsumowala akurat nartki volkl dla kobiet :"Dla wymagajacych pan,ktore nie zadowola sie byle czym " POdaj link prosze do Mazzocchi- nie moge znaleźć tej użytkowniczki na forum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwias, dzięki za fajny opis Volkl'ek . ja przymierzam się do zakupu, i juz prawie chciałam kupić Rossignol Attraction III , ale Volkl tez mnie kręci. Zależy mi na dobrym trzymaniu w lodzie. Troszkę nie rozumiem twojej wypowiedzi dot. Atomic. uważasz że A. są jednak lepsze niż Volkl?

witaj Bogna;) ciesze sie,ze opis Ci sie spodobal;) jesli chodzi o Volkl -no rzeczywiscie mnie tez zaczal "krecic" jak widac;) napisalam w swoim poscie ,ze przetestowalam 2nartki atomica i nie jestem z nich az tak zadowolona jak z Volkl. zdecydowanie Volkl ma przewage jesli chodzi o tereny bardziej oblodzone -mam nieco problem z lewa noga po powaznej kontuzji sprzed kilku lat i zawsze jest ta obawa, ze na lodzie sobie nie poradze ,ze znow cos sie moze wydarzyc i nie dam rady,a jednak z ta nartka nie ma zadnych obaw lod czy nie lod smigam ile sil w nogach;) w atomicach niestety -pomimo duzej sympatii do tej firmy-moja jazda nie wychodzila mi tak jak w volkach:o (to jest wiadomo moje odczucie ktos moze miec calkiem inne zdanie na ten temat) Yagutka to na ktore Volki sie zdecydowalas? gratuluje zakupu;) Bogna pytanko volkl attiva Nube- to jest odpowiednik prawdopodobnie volkl attiva tierra - tylko inna nazwa nadana dla intersport? troche sie nie orientuje w polskich odpowiednikach..niestety nie mieszkam juz od dluzszego czasu w Polsce:o p.s Mazzocchi na pewno nie spotkasz na naszym forum-chyba ze zna polski;)jest zawodniczka ,ktora akurat przetestowala kilka nartek dla firmy Volkl;) pozdrawiam Sylwia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj Bogna;) ciesze sie,ze opis Ci sie spodobal;) jesli chodzi o Volkl -no rzeczywiscie mnie tez zaczal "krecic" jak widac;) napisalam w swoim poscie ,ze przetestowalam 2nartki atomica i nie jestem z nich az tak zadowolona jak z Volkl. zdecydowanie Volkl ma przewage jesli chodzi o tereny bardziej oblodzone -mam nieco problem z lewa noga po powaznej kontuzji sprzed kilku lat i zawsze jest ta obawa, ze na lodzie sobie nie poradze ,ze znow cos sie moze wydarzyc i nie dam rady,a jednak z ta nartka nie ma zadnych obaw lod czy nie lod smigam ile sil w nogach;) w atomicach niestety -pomimo duzej sympatii do tej firmy-moja jazda nie wychodzila mi tak jak w volkach:o (to jest wiadomo moje odczucie ktos moze miec calkiem inne zdanie na ten temat) Yagutka to na ktore Volki sie zdecydowalas? gratuluje zakupu;) Bogna pytanko volkl attiva Nube- to jest odpowiednik prawdopodobnie volkl attiva tierra - tylko inna nazwa nadana dla intersport? troche sie nie orientuje w polskich odpowiednikach..niestety nie mieszkam juz od dluzszego czasu w Polsce:o p.s Mazzocchi na pewno nie spotkasz na naszym forum-chyba ze zna polski;)jest zawodniczka ,ktora akurat przetestowala kilka nartek dla firmy Volkl;) pozdrawiam Sylwia

trend jest takiz e coraz wiecej jest nart kobiecych.pare lat temu byly to praktycznie narty wyl dla poczatkujacych. obecnie postep jest duzy moze niedlugo komorkowe beda w wersji kobiecej??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..obecnie postep jest duzy moze niedlugo komorkowe beda w wersji kobiecej??

technika idzie ciagle do przodu ..wiec moze nadejdzie kiedys taki dzien i kobitki beda smigac na specjalnie przygotowanych dla nich nartach zawodniczych;) miejmy nadzieje,ze Volkl bedzie w tym pierwszy:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj Bogna;) ciesze sie,ze opis Ci sie spodobal;) jesli chodzi o Volkl -no rzeczywiscie mnie tez zaczal "krecic" jak widac;) Bogna pytanko volkl attiva Nube- to jest odpowiednik prawdopodobnie volkl attiva tierra - tylko inna nazwa nadana dla intersport? troche sie nie orientuje w polskich odpowiednikach..niestety nie mieszkam juz od dluzszego czasu w Polsce:o p.s Mazzocchi na pewno nie spotkasz na naszym forum-chyba ze zna polski;)jest zawodniczka ,ktora akurat przetestowala kilka nartek dla firmy Volkl;) pozdrawiam Sylwia

Sylwio, Tak Attiva Nube (teraz już wiem) został wyprodukowany tylko dla Intersportu więc rezygnuje, bo pewnie gdbybym chciała je sprzedac dostanę gorszą cenę. Mazzocchi... no tak... jeszcze nie jestem na bieżąco, (ale robię postepy) nie jest forumowiczką, ale może jednak jakiś link to jej testów moglabyś wrzucić??? i jeszcze jedno pytanko Jesli juz Volkl (a jestem coraz bardziej skłonna ku nim. :):)to ...hm Attiva Sol czy Tierra? Sol są podobnież bardziej miękkie , tierra twardsze. problem polega na tym że nie wiem jakie dają wrażenia narty twarde a jakie bardzie miekkie. Straszą mnie że jak kupię narty z przeznaczeniem dla osób o wyższym zaawansowaniu niż ja reprezentuję, to sie namęczę. NIE CHCĘ SIĘ MĘCZYĆ!!!:mad: Jadę się relaksować po całym roku pracy.:cool: Mój poziom 6/7.Na przygotowanych czerwonych trasach bawie sie świetnie, potrzebuję wsparcia na lodzie zwłaszcza stromym-(pewnie ten strach to też jest wpływ kontuzji jaką miałam w zeszłym roku no i te upadki na lód :eek:brrr z dwojga złego już wolę w puch:p) pozdrawiam Bogna Temat: Narty tylko dla KOBIET ;-) Odpowiedz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli juz Volkl (a jestem coraz bardziej skłonna ku nim. :):)to ...hm Attiva Sol czy Tierra? ..Mój poziom 6/7.Na przygotowanych czerwonych trasach bawie sie świetnie, potrzebuję wsparcia na lodzie zwłaszcza stromym...

Bogna -smialo mozesz wybrac TIERRE jesli swoj poziom okreslasz na 6/7 ,Sol jest raczej na poziom 5 - przeznaczona dla tych co dopiero doskonala swoje umiejetnosci;) a Ty chyba juz wiesz o co w tym "wszystkim chodzi":p -ale jesli chcesz cos wiecej o SOL poszperalam dla Ciebie w necie i trafilam na dosyc fajny opic tej nartki :http://www.twojenart...mski/attiva_sol wracajac do intersport i tych attiva nube -wydaje mi sie ,ze rzeczywiscie nie ma sensu kupowac tej nartki akurat tam. Chyba ,ze roznica w cenie moze jest b.duza(ale to by tez troche dalo do myslenia czy aby niska cena nie swiadczyla o niskiej jakosc produktu?) za volkl jednak trzeba troche wiecej zaplacic,ale wydaje mi sie,ze jest tego warta ;) Jedno pytanie jakie sie jeszcze mi nasuwa,skoro intersport zmienia nazwy nart,czy zmienia jeszcze inne parametry i czy w intersporcie volkl sprzedaja z wiazaniami marker? bo jesli nie to juz klapa...volkl+marker tworza wspanialy duet;) a volkl bez tych wiazan to jak mercedes z silnikiem fiata:D dziwne moze porownanie ,ale wiadomo o co chodzi;) p.s o Mazzocchi czytalam w magazynie "ntn" pozdrawiam Sylwia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałam kupić Attive Sol, ale w końcu wylądowałam z czerwonymi Tiger Twenty nie dla kobiet ;) Kupowałam we wspomnianym tutaj w linku serwisie TwojeNarty i z obsługi jestem zadowolona. Nartki będę sprawdzać w najbliższy weekend - mam nadzieję, że się sprawdzą :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałam kupić Attive Sol, ale w końcu wylądowałam z czerwonymi Tiger Twenty nie dla kobiet ;) Nartki będę sprawdzać w najbliższy weekend - mam nadzieję, że się sprawdzą :)

Yagutka gratuluje zakupu;) czekamy na relacje :) udanego weekendu;) Sylwia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie wróciłam z testowania nartek i muszę przyznać, że są super. Okazało się, że moje poprzednie nartki nie były dobrze dopasowane i moje bolące nogi i kolana mylnie przypisywałam moim chorym stawom. Po całodniowej jeździe na Volklach (czerwone i czarne trasy + lód) nogi mam w porządku, praktycznie nic mnie nie boli - nowe uczucie :D A nartki świetnie się trzymały lodu - prawie nie czułam, że tam jest ślisko ;) No i robiły to, co chciałam - to też było nowe uczucie ;) Generalnie strasznie żałuję, że nie zmieniłam nart wcześniej, ale nie przypuszczałam, że może być taka różnica.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Po całodniowej jeździe na Volklach (czerwone i czarne trasy + lód) nogi mam w porządku, praktycznie nic mnie nie boli - nowe uczucie :D A nartki świetnie się trzymały lodu - prawie nie czułam, że tam jest ślisko ;) No i robiły to, co chciałam - to też było nowe uczucie ;) Generalnie strasznie żałuję, że nie zmieniłam nart wcześniej, ale nie przypuszczałam, że może być taka różnica.

i wszystko jasne Yagutka;) widze,ze doszla nam kolejna zwolenniczka nart volkl:D i to jest wlasnie jeden z licznych plusow tej nartki ,ze nie boisz sie jezdzic na bardziej oblodzonych stokach... pozdrawiam i zycze udanych zjazdow na nowych nartkach:) Sylwia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja poczuwam się do przekazania informacji o moim zakupie. PO wielokrotnych zmianach decyzji, które nartki kupic, wybrałam: Volk Attiva Sol. Śliczne ( no to może powinnam na końcu napisac:-)), tak więc do rzeczy. Właśnie wróciłam z jazdy testowej. Mój poziom podniósł się ha, ha (bardzo się cieszę) ale najbardziej co mnie cieszy to trzymanie na lodzie. oh, jak o wiele mniej stresowo się śmiga, bo obojętnie czy lód czy puch nartka sunie że aż miło.Po przejechaniu trasy czerwonej oblodzonej wybrałam się na czarną i ... super!!! POlecam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

O ;) Taki artykuł był mi potrzebny. Właśnie przeszukuje net, zeby dowiedzieć sie czegoś o tym Volklu. Nie jest to zbytnio popularna firma jesli chodzi o moich znajomych narciarzy i mialam watpliwosci.. Ale teraz juz wiem - kupuje. Raczej nie zdecyduje sie na nowy model, wezme cos uzywanego :) A przy okazji. Umiejetnosci mam 6-7, 170cm wzrostu, 60kg. Czy nartki: http://www.skiteam.p...l/Unlimited_S2/ 156cm będa dla mnie odpowiednie, czy powinnam poszukać czegoś bardziej zaawansowanego? Chodzi mi o mozliwość rozwijania umiejetności ;)


jezeli piszesz prawde o umiejetnosciach, jezeli jestes w dobrej kondycji fiz, to ta narta moze byc za malo dla ciebie.. proponuje 2 poziomy wyzej "4" byla by lepsza dla ciebie. z kolei S2 bedzie latwa i przyjemna chociaz jezzeli jestes ambitna, jej mozliwoasci moga sie wyczerpac po 2-3 latach.........
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mhm dzięki :) z kondycja u mnie ok, umiejętności tak jak napisałam. Czy chodzi Ci o te narty: http://www.skiteam.p...ersport_4_Star/ ? Opis jednych i drugich, czyli s2 i tych, które teraz pokazuję, jest bardzo podobny.. Jeśli możesz, napisz mi o którym modelu konkretnie mówisz, bo naprawdę daawno nie kupowałam nart i nie orientuje się zbytnio ;)


tak te narty
opis moze byc podobny ale w "gwiazdach" (od 1 do 5) im wieksza cyfra tym narty bardziej wymagajace ale tez dajace wiecej pewnosci w jezdzie, wieksza stabilnosc, zakrawedziowanie i sztywnosc............szczerze mowiac ich jedyna wada byl ciezar. ale to akurat nie jest wada w moich oczach........

sa to narty juz praktycznie nie produkowane ale nadal wielu ludzi na nich jezdzi. moja zona wlasnie podarowala swoje supersports bsie przesiadla na AC4 i w kazdej chwili moze wziac SL albo GS-y od moich corek. supersport to byly pierwsze narty po ktorych, jak sie na nie przesiadla, bylo widac ze jej poziom jazdy natychmiast sie podniosl.

w zasadzie jezeli chcialas kupic stars to obecnie powinnas wyprobowac tigersharks npp 10 feet, najlepiej z power switch............
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...