Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Wierchomla na" gorąco"

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
61 odpowiedzi w tym temacie

#1 jureczek160

jureczek160

Użytkownik

• Pip
  • 33 postów
  • Na forum od: 11.2007
6
  • Umiejętności: 6
  • Warszawa

Napisano 19 styczeń 2008 - 09:57

Właśnie wróciłem z Wierchomli i postanowiłem podzielić się wrażeniami.Ośrodek jest bardzo ładny,widok oświetlonego stoku(był wieczór)sprowokował mnie do jazdy (pomimo zmęczenia podróżą)stoki bardzo ładne,było trochę muld na niektórych odcinkach więc puszczono ratraki(niektórzy malkontenci narzekają że to niebezpieczne-ale co lepsze?)Jest to tzw.miejsce rodzinne(czyli dla każdego coś miłego-stopień trudności tras) słyszałem przed wyjazdem narzekanie że ostatni odcinek trasy(są niebieskie)jest bardzo stromy(trasa czerwona) i niestety często oblodzony(prawda!)ale wystarczy pojechać troszkę prawą stroną i bez problemu Bardzo dobre warunki śniegowe,gospodarz myśli na "wyrost"padał śnieg a stoki były dośnieżane i dzięki temu kiedy powiał ciepły wiaterek tu się jeżdziło znakomicie a w pobliskiej Krynicy(Jaworzyna)niekoniecznie(13,01,br.)Ratraki chodzą calą noc i jak trzeba w dzień,czyli stoki są naprawdę przygotowane.Obsluga miła(mogli by tylko przy opadach odśnieżać krzesełka)Przez tydzień pobytu działały tylko dwa,trzy orczyki(różnie)oraz krzesło.jak uruchomią wszystko to naprawdę będzie super.Knajpki w połowie stoku i(jest też "palenisko "gdzie można się ogrzać przy ogniu i upiec własny albo zakupiony na miejscu prowiant)przy orczyku.Jest też minus,sprzedaje się piwo - ok.ale np.Red bull z wódką czy inne mocne alkohole?!Byłem świadkiem takiego obrazka przy krześle na dole(facet w belę pijany przewracał się,żona próbująca go uspokoić i syn ściągający tatuśkowi buty narciarskie)był to przypadek odosobniony ale był.Na dole wypożyczalnie do wyboru ,instruktorzy.Rzecz bardzo ważna -kwatery.Jest ich dużo ,ceny od 55 do 35 za łóżko w pobliżu wyciągu bez wyżywienia(standard?różnie)jest to Wierchomla mała,natomiast na dole w Wierchomli ceny bardzo miłe od 20 zł.(my płaciliśmy 45zł z dwoma posiłkami,czyściutko.przemili gospodarze i instruktor na miejscu)Wrażenia ogólne bardzo pozytywne,oby wszystkie nasze ośrodki miały takich gospodarzy!tego nam wszystkim życzę

#2 Carriage

Carriage

Nowy użytkownik

• 1 postów
  • Na forum od: 01.2008
0

Napisano 19 styczeń 2008 - 12:04

Cześć jureczek 160.
Podaj namiary na kwaterę,
Carriage

#3 Iwcia261

Iwcia261

Użytkownik

• Pip
  • 33 postów
  • Na forum od: 02.2007
1
  • Umiejętności: 5
  • Stalowa Wola

Napisano 19 styczeń 2008 - 12:17

jureczek160 mam pytanko jak myslisz mam zarezerwowany na Wierchomli nocleg w terminie 23-26 czy bedzie jeszcze ok, czy lepiej przełozyc na 28-31, no bo niby jakis sniezek ma być ale nikt tego na 100 % nie jest pewny:/???

#4 Bastek333

Bastek333

Nowy użytkownik

• 14 postów
1
  • Umiejętności: 7

Napisano 19 styczeń 2008 - 12:29

Podzielam opinię kolegi o Wierchomli - stok na którym mozna naprawde przyjemnie spedzic czas i jak ktos lubi :D zamęczyc kolanka :D Na dodatek ceny są dużo niższe niz na Jaworzynie a ludzi mniej. Spedzilem tam parę dni w okolicy sylwestra i super wspominam ten wyjazd (tez z powodu nowego sprzetu :D Fischer RC4 Worldcup SL 05/06 - doskonałe dechy !! szkoda tylko ze kolan stalowych nie mam :D)
Mam nadzieje ze jak otworzą drugą stronę - czyli Szczawnik to bedzie jeszcze lepiej :cool:
Pozdrawiam
Gdy brak śniegu można i TAK :D

#5 jureczek160

jureczek160

Użytkownik

• Pip
  • 33 postów
6
  • Warszawa

Napisano 19 styczeń 2008 - 13:53

odpowiedż pierwsza,kwatera"Gardoniówka"Wierchomla 122,tel.0184468285,jest to około 3km.od wyciągu,ale przy bezpłatnych parkingach opłaca się.Odpowiedż druga,jak wspomniałem stoki są dośnieżane w miarę możliwości i wedlug obsługi nie boją się znacznego pogorszenia warunków.Na dzień12,01było naprawdę ok.życzę udanego pobytu:)

#6 Marzenka

Marzenka

Nowy użytkownik

• 2 postów
0

Napisano 19 styczeń 2008 - 18:20

Właśnie wybieram sie do Wierchomli. Czy tam jest tylko jedna wypozyczalnia?

#7 SrJotec

SrJotec

Nowy użytkownik

• 16 postów
0
  • Łask Pabianice

Napisano 19 styczeń 2008 - 18:21

Ja rownież sie wybieram jak co roku do wierchomli tylko ze ok 11 lutego... Stok jest elegancki, oswietlony ładnie , nasnieżany ogolnie jest gdzie sie wyszalec
Pozdrawiam

Odpowiedz na pyt. "Marzenka" jest tam kilka wypozyczalni conajmniej 3 ktore wiem gdzie sa;)

#8 jureczek160

jureczek160

Użytkownik

• Pip
  • 33 postów
6
  • Warszawa

Napisano 19 styczeń 2008 - 18:27

Tak,jest sporo wypożyczalni,nie ma problemu i to tuż przy kasach(m.in)

#9 SrJotec

SrJotec

Nowy użytkownik

• 16 postów
0
  • Łask Pabianice

Napisano 19 styczeń 2008 - 18:46

ta przy kasach slyszalem ze jest droga;) ja tam zawsze jezdze na swoim sprzecie

#10 fankaSDM

fankaSDM

Użytkownik

• PipPipPip
  • 544 postów
  • Na forum od: 12.2007
133
  • Szczecin / Warszawa

Napisano 19 styczeń 2008 - 20:37

wypozyczalnie tuz przy kasach rzeczywiscie jest droga. rok temu bylam w Wierchonli i kolezanka wypozyczala sprzet-poszlysmy rozejrzec sie po 3 wypozyczalniach i ta przy kasach byla zdecydowania najdrozsza.Ale tez pewnie zalezy jak jezdzisz i co chcesz wypozyczyc -bo w tej najdrozszej mieli jednak zdaje sie lepszy sprzet.

#11 MarekL

MarekL

Nowy użytkownik

• 1 postów
0

Napisano 20 styczeń 2008 - 08:51

Miejmy nadzieję, że jeszcze pojeździmy w tym roku.

#12 SrJotec

SrJotec

Nowy użytkownik

• 16 postów
0
  • Łask Pabianice

Napisano 20 styczeń 2008 - 17:29

no ja mysle ze pojezdze w tym roku... jedzie ktos do wierchomli ok. 11 lutego ??:)

#13 CryOfLove

CryOfLove

Nowy użytkownik

• 3 postów
0
  • Umiejętności: 5
  • Tarnów

Napisano 21 styczeń 2008 - 09:27

Heyka:)interesuje nocleg jednodniowy na Słowacji w miejscowości Strbskie Pleso...
Orientujecie się może czy sa tam jakies przytulne i tanie noclegi??
:)CryOfLove:)

#14 cegreg

cegreg

Użytkownik

• PipPip
  • 107 postów
  • Na forum od: 10.2007
9
  • wawa

Napisano 21 styczeń 2008 - 13:21

Właśnie wybieram sie do Wierchomli. Czy tam jest tylko jedna wypozyczalnia?

W Wierchomli jest pewnie z 5 wypożyczalni. Przy samym parkingu jest taka mała wypożyczalnia z napisem Elan. Znajoma wypożyczała u nich cały komplet za 25zł, ale brała na kilka dni. W tej przy kasach było po 35zł. W pobliżu wyciągu Stonoga są co najmniej dwie wypożyczalnie - warto się zapytać.

Pozdrawiam

#15 [Volant]

[Volant]

Nowy użytkownik

• 16 postów
  • Na forum od: 10.2006
1
  • Białystok

Napisano 22 styczeń 2008 - 00:07

Byłem w Wierchomli juz 4 razy. W tym roku od 2 do 8 stycznia, trafiłem n a idealne warunki wspaniale przygotowane trasy, piekna słoneczna pogoda i zupełny brak kolejek.
Ta stacja jest naprawde godna polecenia. Tanie kwatery, mili ludzie. Dodatkowo 15 km na Słowacje i mozna zrobic wycieczke na zakupy. Albo około 100 km do Popradu wspaniał\y Aqua park. Tak trzymać

#16 piower1

piower1

Użytkownik

• Pip
  • 74 postów
3
  • Warszawa

Napisano 22 styczeń 2008 - 10:52

Qurcze, tak bym chciał pojechać do Wierchomli, ale... właśnie chodzi o ten dolny odcinek i tu proszę o informację. Ja dam sobie radę, mój syn też, córkę ostatecznie mogę zwieźć na rękach, ale z żoną? Jeździ w Białce i tam nie mam problemu, ale górny odcinek na Szymoszkowej to było dla niej ogromne wyzwanie (poprostu się zsunęła) a nóżki do końca dnia odmawiały posłuszeństwa, no i nastrój jeż nie ten co przed zjazdem. Powiedzcie proszę, czy tosoba da sobie radę na dolnym odcinku w Wierchomli (tylko szczerze) i co ewntualnie można robić w Wierchomli po nartach (poza siedzeniem w knajpkach i w dyskotekach) - myślę tu raczej o jakichś rodzinnych przechadzkach (deptak, sklepy, coś w stylu Krupówek).

#17 cegreg

cegreg

Użytkownik

• PipPip
  • 107 postów
  • Na forum od: 10.2007
9
  • wawa

Napisano 22 styczeń 2008 - 13:57

Qurcze, tak bym chciał pojechać do Wierchomli, ale... właśnie chodzi o ten dolny odcinek i tu proszę o informację. Ja dam sobie radę, mój syn też, córkę ostatecznie mogę zwieźć na rękach, ale z żoną? Jeździ w Białce i tam nie mam problemu, ale górny odcinek na Szymoszkowej to było dla niej ogromne wyzwanie (poprostu się zsunęła) a nóżki do końca dnia odmawiały posłuszeństwa, no i nastrój jeż nie ten co przed zjazdem. Powiedzcie proszę, czy tosoba da sobie radę na dolnym odcinku w Wierchomli (tylko szczerze) i co ewntualnie można robić w Wierchomli po nartach (poza siedzeniem w knajpkach i w dyskotekach) - myślę tu raczej o jakichś rodzinnych przechadzkach (deptak, sklepy, coś w stylu Krupówek).

Ten dolny stromszy odcinek można ominąć większym łukiem. Przy wyciagu Polanki jest taka w miare łagodna i przyjemna trasa, ale nie jest oświetlona.

W Wierchomli po nartach nie ma co robić. To jest typowa wioska, także nie ma tam żadnych deptaków itp. Jest tam hotel ze spa i basenem, ale nigdy tam nie byłem więc się nie wypowiem. Jeżeli chodzi o knajpy itp to też poza tymi przy wyciągach nie ma nic ciekawego.
Jeżeli interesuje Cię coś o klimacie Zakopanego to może Krynica??

#18 piower1

piower1

Użytkownik

• Pip
  • 74 postów
3
  • Warszawa

Napisano 22 styczeń 2008 - 20:31

Dzięki cegreg. Ale spróbuję dalej - może ktoś ma jakieś zdjęcia tej dolnej części? To najlepij zobrazowałoby problem. Chętnie się z nimi zapoznam, nawet jeśli nie będą zbyt ostre. Aby było dużo śniegu. pozdrawiam

#19 [Volant]

[Volant]

Nowy użytkownik

• 16 postów
  • Na forum od: 10.2006
1
  • Białystok

Napisano 22 styczeń 2008 - 20:48

W samej wierchomli rzeczywiście nie ma nic do roboty. Ale 15 km do Piwnicznej i mamy przejscie graniczne, bna Słowacje - a jest to piekny kraj. Tanie piwko, knedliki, gulasz. 30 km dalej małe miasteczko albo 50 km w strone Popradu i mamy pierwsze baseny termalme, może nie najwyszszych lotów ale sa,. Prawdzxiwy Aqua park mamy w Popradzie około 80 km od piwnicznej. Nie narzekajmy bo deptak to jest na Krupówkach...
Pozdrawoaim

#20 piower1

piower1

Użytkownik

• Pip
  • 74 postów
3
  • Warszawa

Napisano 23 styczeń 2008 - 09:40

"...Nie narzekajmy bo deptak to jest na Krupówkach..."

Nie narzekam, tylko grzecznie pytam o informację, bo nigdy tam nie byłem. Ale swoją drogą wielkie dzięki za informację. Pytałem o taki deptak , bo małe 4 letnie dziecko na nartach cały dzień nie wytrzyma i coś trzeba z nim zrobić. A tak jak w Zakopcu to na sankach po Krupówkach przeciągnąć można - to tylko przykład. pozdrawiam