Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Szklarska Poręba

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
51 odpowiedzi w tym temacie

#21 lukas63

lukas63

Użytkownik

• PipPipPip
  • 703 postów
  • Na forum od: 08.2006
100
  • Umiejętności: 7
  • Oława

Napisano 28 styczeń 2007 - 17:27

Nie ma po co jechać - chodzi tylko puchatek - oczywiście godzinowe kolejki - czynne są także małe wyciągi w mieście

#22 SpitFajer

SpitFajer

Nowy użytkownik

• 5 postów
  • Na forum od: 01.2007
0
  • Dolny Śląsk

Napisano 28 styczeń 2007 - 20:46

O Nie! :( :( :(
To teraz mnie załamałeś! Widze ze nie mam co liczyc na narty ..chyba trzeba bedzie sie na bary przerzucić

#23 heniek08

heniek08

Użytkownik

• PipPip
  • 152 postów
  • Na forum od: 01.2007
9
  • Umiejętności: 6
  • Kalisz

Napisano 01 luty 2007 - 15:34

znajomy byl ostatni i zeczywiscie tylko chodzi puchatek na pytanie dlaczego nie nasniezaja wszystkich tras odpowiedzieli mu ze im wszystko zdmuchuje co nasnieza i czekaj na opady sniegu... cos czuje ze w ta zime to sie nie doczekaja tych opadow:D :D :D

#24 lukas63

lukas63

Użytkownik

• PipPipPip
  • 703 postów
100
  • Oława

Napisano 01 luty 2007 - 16:02

No i dobrze - może wreszcie ludzie przestaną jeździć do tego ośrodka gdzie infrastruktura pochodzi z głębokiej komuny

#25 JULA

JULA

Użytkownik

• Pip
  • 97 postów
  • Na forum od: 11.2006
16
  • Umiejętności: 5
  • Nowa Sól

Napisano 02 luty 2007 - 12:11

Wyjazd na narty do Szklarskiej w czasie ferii - pomyłka.Byłam przez tydzień w zeszłym roku. Jeśli na górze złe warunki (przeraźliwe zimno i wiatr), co niestety jest częstym zjawiskiem to na dole na wjazd czeka się ok. 45-50 minut. Dokładnie to się nie czeka tylko się przez te 50 minut walczy - wszyscy się delikatnie przepychają.Potem zjazd 2,5 minuty i znowu stanie. Były dni że przez cztery godziny udało nam sie zjechać cztery razy. Bałam sie jechać do Czech bo były złe warunki drogowe i część wiary zawracała z drogi. Zdesperowane zdecydowałyśmy się jeździć wieczorami, ale czlowiek nie po to jedzie na urlop, żeby jeździć w nocy: zimno-szczególnie na wyciągu i nieprzyjemnie. Kosztowo wyjazd wyszedł nas porównywalnie z wyjazdem do Włoch, a nawet drożej (z nudów pałętałyśmy się sklepach i wiadomo zawsze coś fajnego wpadło w oko). Właściciel pensjonatu dodatkowo tresował nas jak w wojsku - buty należało zostawiać ustawione pod sznurek, ubrań nie można suszyć w pokojach (o innej możliwości nie wspominał),łazienka okazała się wspólna z gospodarzem - dobrze że rzadko z niej korzystał. Jedyna zaleta że blisko do Wyciągu, dlatego tam prztrwałyśmy.W sumie urlop do bani.Nie pojeździłyśmy ,a kasa wydana.Wydawało mi się że jest to dobre rozwiązanie bo sama do Włoch nie dam rady dojechać - za dużo kilometrów, jak na jednego kierowcę, ale gdy ze względu na fatalne warunki w czasie drogi powrotnej dojazd zabrał mi prawie 7 godzin to zaczęłam się zastanawiać ,że to chyba jednak nie był dobry pomysł. W tym czasie znajomi wracali z Włoch i podróż zajęła im 10 godzin (z Zielonej Góry do Kronplatz).Reasumując.jeżeli zastanawiasz się nad wyjazdem do Szklarskiej - zarzuć ten pomysł, a na pewno nie pożałujesz!!!!!!!!!!!!
Pozdrawiam
Julita

#26 ruda_kaśka

ruda_kaśka

Użytkownik

• PipPip
  • 135 postów
  • Na forum od: 10.2006
11
  • pod wrocławiem

Napisano 02 luty 2007 - 14:15

Szklarska
hmmmm,
plusy: jak jest pogoda to widoki sa przecudne. Najwyższy odcinek tzw. ściana, jest niezłym wyzwaniem, tym bardziej ze zawsze zawiana i oblodzona
minusy; tabuny ludzi,dramatyczne kolejki,drogo, stare wyciągi,
reasumujac- generalnie nie da sie tam pojezdzic, ale jak ktos lubi poprzebywac w srodowisku pseudo narciarzy, z wypasionym sprzetem a dużo mniejszymi umiejetnościmi- co z reszta nie ma znaczenia jak i tak wieksząsc czasu spedza sie w kolejkach,to polecam!!! hihi
pośmigałam i jeszcze pośmigam:D

#27 lukas63

lukas63

Użytkownik

• PipPipPip
  • 703 postów
100
  • Oława

Napisano 02 luty 2007 - 14:41

i tak wieksząsc czasu spedza sie w kolejkach,to polecam!!!

Byłem i potwierdzam - wystarczy zobaczyć teraz na kamerke interenetową -tłok jak za czasów komuny do jakiegoś sklepu

#28 pawel_lesny

pawel_lesny

Stały bywalec forum

• PipPipPip
  • 896 postów
  • Na forum od: 03.2006
97
  • Umiejętności: 8
  • pomorskie - Paraszyno

Napisano 02 luty 2007 - 15:23

Potem zjazd 2,5 minuty i znowu stanie.

julia to nieźle musisz pędzić żeby w 2.5 minuty zjechać ze Szrenicy:D
Z co do kolejek to się zgadzam, po 11.00 to lepiej nie zjeżdzać do dolnej stacji. Sama góra jest o.k.
Salomon 3V 3D Lab + Atomic GS 12 pb... :D [COLOR="Red"]przepraszam za błędy!!![/COLOR]

#29 JULA

JULA

Użytkownik

• Pip
  • 97 postów
  • Na forum od: 11.2006
16
  • Umiejętności: 5
  • Nowa Sól

Napisano 02 luty 2007 - 21:40

przepraszam ale niestety tak nie zasuwam.2,5minuty to z Puchatka. Na górę przez sześć dni pobytu udało się wjechać tylko raz i choć na dole było fajnie to na górze dramat: mgła,przejmująco zimny wiatr, i trasa chwilami bez śniegu, a chwilami lodowa rynna. Moja córka potem na samo wspomnienie dostawała drgawek, mimo iż lubi wyzwania.
Ach, żeby tak w 2,5 minuty ze Szrenicy!!!!!!!!Chyba już nie w tym wcieleniu -za stara jestem.
pozdrawiam

#30 lukas63

lukas63

Użytkownik

• PipPipPip
  • 703 postów
100
  • Oława

Napisano 02 luty 2007 - 22:13

po 11.00 to lepiej nie zjeżdzać do dolnej stacji.

Teraz czynny tylko puchatek więc nie ma innej możliwości

#31 pawel_lesny

pawel_lesny

Stały bywalec forum

• PipPipPip
  • 896 postów
97
  • pomorskie - Paraszyno

Napisano 03 luty 2007 - 01:30

Tak wiem:mad: teraz jest kicha ze śniegiem w Karkonoszach.
Salomon 3V 3D Lab + Atomic GS 12 pb... :D [COLOR="Red"]przepraszam za błędy!!![/COLOR]

#32 Siurpo

Siurpo

Użytkownik

• PipPip
  • 263 postów
30
  • Rzeszów

Napisano 03 luty 2007 - 11:14

Dzisiaj w trojce (radio) rano byla transmisja ze szklarskiej i rozmowa z obsluga wyciagu powiedzieli ze chodzi tylko puchatek, a co do tego drugiego dluzszego wyciagu (nie wiiem jak sie nazywa) powiedzieli ze w tym sezonie raczej w ogole nie bedzie czynny bo nie zanosci sie na spore opady a tam potrzeba naprawde duuuuuuuuuuuzo sniegu

#33 lukas63

lukas63

Użytkownik

• PipPipPip
  • 703 postów
100
  • Oława

Napisano 03 luty 2007 - 13:26

czyli nie zaleca się jazdy do Szklarskiej - jeżeli ktoś jedzie tam - to chyba jest samobójcą :)

#34 krzycho55

krzycho55

Użytkownik

• Pip
  • 73 postów
  • Na forum od: 12.2006
7
  • Koszalin

Napisano 03 luty 2007 - 20:57

Witam. Byłem 28 - 31 w Jeleniej Górze. Zarówno Dziwiszów, jak Karpacz i Szklarska to stanie w kolejkach. Ostatnie dwa dni byłem w Rokitnicach (Czechy) - 25 km od Szklarskiej. Trasy b. dobre, karnet całodniowy 500 kcs, i najważniejsze to całkowity brak kolejek do wyciągów. Puenta - następnym razem Szklarską i Karpacz mijam szerokim łukiem. Pozdrawiam

#35 pawel_lesny

pawel_lesny

Stały bywalec forum

• PipPipPip
  • 896 postów
97
  • pomorskie - Paraszyno

Napisano 04 luty 2007 - 14:29

Ja mam miłe wspomnienia ze Szklarskiej i Karpacza ale w tym sezonie to trzeba bedzie sobie darować Karkonosze z powodu braku Śniegu:mad: Wybiore sie gdzieś indziej.

#36 piglap

piglap

Użytkownik

• Pip
  • 78 postów
9
  • Fredrikstad/Norwegia

Napisano 04 luty 2007 - 18:48

Ja tez mam mile wspomnienia ze Szklarskiej,gdyż stawiałem tam swoje pierwsze kroki na nartkach,tam juz w drugi dzień w życiu na nartach zjechałem ze Szrenicy :) było to dawnooo temu... Moja ocena tego ośrodka jest taka: jak jest pogoda i dużo śniegu not o nie ma lepszego w karkonoszach po stronie polskiej, ale właśnie muszą być spełnione te warunki, wspaniała pogoda i kupa śniegu, jak jest inaczej to do bani, ludzi cała masa, stanie godzinne w kolejc e w której ludzie zachowuja sie jak zwierzęta i zapominają o jakiejkolwiek kulturze!!! według mnie powinni w końcu zrealizować plan budowy 8osobowej kanapy która rozładuje te potworne kolejki na dolnej stacji. Najlepsza alternatywa na szklarska to Rokytnica SUPER OŚRODEK!!! bez konkurencyjny dla Szklarskiej i wcale nie jest aż tak daleko, warto sie tam przejechać

#37 pawel_lesny

pawel_lesny

Stały bywalec forum

• PipPipPip
  • 896 postów
97
  • pomorskie - Paraszyno

Napisano 04 luty 2007 - 19:47

A ja w tym miesiącu zdradzam Szrenicę dla Jaworzyny krynickiej. Jeszcze tam nie bylem.

#38 eismann

eismann

Völkl Nation

• PipPip
  • 201 postów
119

Napisano 05 luty 2007 - 13:47

Witam. Byłem 28 - 31 w Jeleniej Górze. Zarówno Dziwiszów, jak Karpacz i Szklarska to stanie w kolejkach. Ostatnie dwa dni byłem w Rokitnicach (Czechy) - 25 km od Szklarskiej. Trasy b. dobre, karnet całodniowy 500 kcs, i najważniejsze to całkowity brak kolejek do wyciągów. Puenta - następnym razem Szklarską i Karpacz mijam szerokim łukiem. Pozdrawiam

ja rowniez zakosztowalem czech i nie predko mnie w szklarskiej zobacza :/ nie wspomne juz nawet dziwiszowa. "gorka" 600m i 250 m kolejka. jedyne co tam mozna to zmarznac w kolejce. no coz czlowiek uczy sie na bledach :)

www.wlodarski.org

#39 Guliver

Guliver

Użytkownik

• Pip
  • 46 postów
1
  • Umiejętności: 9
  • k.Poznania

Napisano 05 luty 2007 - 22:09

Ten sezon obnażył słabości właścicieli ośrodka Ski-Arena w Szklarskiej, a właściwie zarządców w całych Polskich Sudetach. Nie chce im sie nasnieżać bo wiatr zwiewa ?? Cha Cha, uwieżyłbym gdyby Czesi mieli ten sam problem, ale to nie jest prawda. Zobacznie sami co sie dzieje zaraz po drugiej stronie pasma Karkonoszy, u naszych zaradnych południowych sąsiadów:
http://www.holidayin...main.php?lang=7
Tam jakoś śniegu nie zwiewa, od grudnia działało kilka wyciągów, a od drugiej dekady stycznia prawie wszystkie ośrodki. Co sezon mają jakieś nowości: np. w tym sezonie krzesełko w Rickach. A u nas ostatnia inwestycja w Karkonoszach to była chyba na 1000-lecie PP.

Niech ta Ski-Arena zbankrutuje, sorry może jestem brutalny, ale to jest jedyny środek na kiepskie zarządzanie. Może jak zostanie kupiona przez prywatnego inwestora to zacznie działać jak trzeba.
pozdrawiam
guliver

#40 suertes

suertes

Nowy użytkownik

• 2 postów
  • Na forum od: 02.2007
0

Napisano 12 luty 2007 - 23:17

Orientuje się ktoś czy orczyk na Łabskim Szczycie jest jeszcze kiedykolwiek uruchamiany? Czy już go zlikwidowali całkowicie?

Wiadomo może czy minister ochrony środowiska podpisał już zmianę planu, tak żeby można rozpocząć pracę nad budową kanapy do Świątecznego Kamienia? Może ktoś ze Szklarskiej wie, dlaczego sprawa znowu utknęłą w martwym punkcie?

Pozdrawiam.