Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Szczyrk - Czyrna-Solisko

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
88 odpowiedzi w tym temacie

#21 metaal

metaal

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1138 postów
  • Na forum od: 02.2006
273
  • Umiejętności: 7
  • Lublin

Napisano 16 marzec 2006 - 21:33

Witam
A dokładnie gdzie czy zastąpi któryś z orczyków może ktoś ma jakieś wieści ?
Pozdrawiam

#22 master ziom

master ziom

Użytkownik

• Pip
  • 33 postów
0

Napisano 17 marzec 2006 - 17:18

Witam
A dokładnie gdzie czy zastąpi któryś z orczyków może ktoś ma jakieś wieści ?
Pozdrawiam

poszukaj w tym dziale albo najlepsze ośrodki narciarskie 2006. taki filmik z televizji. niewiele ale coś zawsze
[FONT="Fixedsys"][FONT="Arial Black"][COLOR="RoyalBlue"]Marzenia zostawmy marzycielą a realie realistą [/COLOR][/FONT][/FONT]:D

#23 Wojto

Wojto

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1273 postów
  • Na forum od: 03.2006
335
  • Umiejętności: 8
  • Katowice/Warszawa

Napisano 19 marzec 2006 - 19:59

Jutro jade do Szczyrku:D . Mam nadzieje, że jeszcze nie będzie bardzo odwilżowo. Po kilku wypadach na COS pora wypróbować trasy w Czyrnej.

#24 master ziom

master ziom

Użytkownik

• Pip
  • 33 postów
0

Napisano 19 marzec 2006 - 21:46

zazdroszcze. jak jest śnieg to trasy powinny być przygotowane
[FONT="Fixedsys"][FONT="Arial Black"][COLOR="RoyalBlue"]Marzenia zostawmy marzycielą a realie realistą [/COLOR][/FONT][/FONT]:D

#25 spyder

spyder

Instruktor SkiForum.pl

• PipPipPip
  • 606 postów
  • Na forum od: 01.2006
42
  • Żywiec

Napisano 20 marzec 2006 - 08:47

Wczoraj w Czyrnej było znakomicie: ciepło, słońce i świetnie przygotowane trasy. Dopiero koło południa rozmiękło i zrobiło się trochę muld, zasp i przetarć ale ogólnie było super:)
Czego szukasz w życiu? Czy miewasz takie pytania?

#26 TT

TT

Użytkownik

• PipPipPip
  • 766 postów
92
  • Śląsk

Napisano 25 marzec 2006 - 16:00

Właśnie wróciłem. Rano idealne warunki. Ok 10:30 już był mokry snieg. Potem porobiły sie jeszcze grudy. Bardzo zatrzymywało.
Ogólnie podobało mi się.

Krzeseł nie będzie. Tzn. będą, ale na golgocie i to 3 osobowe :/

#27 zdanpak

zdanpak

Użytkownik

• PipPipPip
  • 709 postów
  • Na forum od: 11.2006
28
  • Umiejętności: 1
  • Warszawa

Napisano 05 listopad 2006 - 16:30

Przestałem jeździć do Szczyrku kilka lat temu, kiedy zapanował chaos własnościowy, właściciele zaczęli grodzić trasy.
Czy coś się zmieniło? Czy warto jechać do Szczyrku?

[COLOR="Red"]jedź w góry i wysłuchaj dobrych wieści- reszta świata pogrążona jest w chaosie [/COLOR]

#28 TT

TT

Użytkownik

• PipPipPip
  • 766 postów
92
  • Śląsk

Napisano 05 listopad 2006 - 17:23

Zmieniło się to jakieś 2 lata temu. Teraz można już jezdzić normalnie.

#29 Johann

Johann

Użytkownik

• PipPip
  • 230 postów
  • Na forum od: 09.2006
76
  • małopolska

Napisano 05 listopad 2006 - 19:00

Normalnie...... Na starych orczykach. Przez te lata zero:rolleyes: inwestcji. Tylko koszenie KASY !

#30 kodnam

kodnam

Użytkownik

• PipPip
  • 214 postów
  • Na forum od: 01.2006
43
  • Umiejętności: 6
  • Górny Śląsk

Napisano 05 listopad 2006 - 20:36

Johann dobrze pisze. Dla właścicieli (zarządu) GAT-u ważna jest chyba tylko kasa - znikome inwestycje, niesamowite kolejki, dodatkowo t.zw. bramki komercyjne - dla tych, którzy chcą krócej stać w kolejce płacą podwójnie, urywające się orczyki, nie włączanie 2 wyciągów, tylko jednego, bo zdaniem obsługi kolejka jest jeszcze nie aż tak długa, niesamowicie wyboista trasa pod orczykiem w Czyrnej na której już niejeden się wykoleił, dodatkowo po wyjeździe na górę czuć ją niesamowicie w nogach, trasa często słabo przygotowana (wyratrajkowana) nawet rano przy otwarciu. Beznadziejny, zabłocony parking, zawsze przeładowany - trzeba czekać, aż zwolni sie miejsce, dojazd do parkingu fatalny. Jednym słowem infrastruktura i obsługa delikatnie mówiąc do d...:(
Ale i tak tam jeżdżę, gdyż:
1. mam blisko (ok. 75km)
2. jest duża różnorodność tras
3. fajne widoki

A w związku z brakiem konkurencji w tych okolicach podejście do narciarzy przez ogólnie mówiąc GAT skutkuje występowaniem "mankamentów" opisanych powyżej. Podejście bardzo krótkowzroczne i nie profesjonalne. Jeśli tak dalej pójdzie, to prędzej czy później to kompleks GAT-u nie wytrzymując konkurencji np. Białki Tatrzańskiej i innych ośrodków które powstają i zapewne powstaną, pójdzie w zapomnienie.
Ale mam nadzieję, że ktoś się w końcu opamięta, bo szkoda byłoby zmarnować stworzone już trasy, dość dobrze wykorzystujące potencjał tej góry.

P.S. Kilkanaście fotek z Czyrnej-Soliska w Szczyrku można zobaczyć w galerii pod adresem www mieszczącym się pod moim podpisem.
[COLOR="Navy"]Pozdrawiam, Przemek.[/COLOR]:)
www.galerianarciarska.net

#31 krisaz

krisaz

Stały bywalec forum

• PipPipPip
  • 860 postów
241
  • Górny Śląsk (SBL)

Napisano 05 listopad 2006 - 20:47

Dwa lata temu caly osrodek chcieli kupic austriacy, gdyby tak sie stalo pewnie teraz wjezdzalibysmy na krzeslach czy gondolach...

#32 jozio86

jozio86

Użytkownik

• PipPipPip
  • 564 postów
  • Na forum od: 08.2006
129
  • chorzów city...

Napisano 05 listopad 2006 - 21:03

szkoda, ze nie kupili... moze jeszcze kiedys wroca,kupia i pokaza jak powinna wygladac stacja narciarska z prawdziwego zdarzenia...bo potencjal(chodzi o trasy) jest ino checi brak :(

#33 krisaz

krisaz

Stały bywalec forum

• PipPipPip
  • 860 postów
241
  • Górny Śląsk (SBL)

Napisano 05 listopad 2006 - 21:08

Watpie w to, Gat nie sprzeda zyly zlota. Jedyna szansa w tym ze kiedys Gat dostanie sie w prywatne rece, moze wtedy cos by drgnelo. A poki co krzeslo na Golgocie jest obiecywane od 5 lat lat, w tym roku mialo powstac 4 os. krzeslo na Julianach, sa plany polaczenia z Brenna, tylko ze niestety na planach sie konczy. Jedyna znaczaca rzecza, ktora poprawila sie w ubieglym sezonie bylo przygotowanie tras. Rano na trasach zawsze byl sztruksik, nawet trasy pod niektorymi orczykami byly przygotowane.

#34 xed

xed

FreeRiders

• PipPipPip
  • 382 postów
72
  • Kraków

Napisano 05 listopad 2006 - 21:34

Przestałem jeździć do Szczyrku kilka lat temu mimo, że po Kasprowym to najlepsze narciarsko miejsce w Polsce (no może jeszcze Pilsko). Postanowiłem zagłosować nogami i nie dać GAT więcej zarobić (wiem wiem - to jest naiwne i kolejki są mniejsze o moja rodzinę).

GAT zachowuje się jakby od czasów PRL-u nic się nie zmieniło. Opisywane wcześniej sytuacje - coż więcej można dodać ? Żywym eksponatem muzealnym są wcześniej opisywane 'bramki komercyjne' - widzieliście coś podobnego gdzieś w świecie ? I jaka nazwa - pamietam jak słowo 'komercja' pojawiło się w języku polskim gdzieś w połowie lat osiemdziesiątych :D

Zupełnie jak mafia trzymają w łapach potencjalnie najlepszy ośrodek narciarski i niestety wystarcza to aby nie zbankrutowali .... czego życzę GAT z całego serca. Może kiedyś nowi właściciele zadbają o tę kure znoszącą zlote jajka.

A narazie - inne miejsca, Słowacja i jak tylko sie uda Alpy

#35 hollly

hollly

Użytkownik

• PipPip
  • 247 postów
  • Na forum od: 10.2006
19

Napisano 05 listopad 2006 - 23:30

z tego co wiem to GAT jest spółką akcyjnę więc przypuszczam, że jest w prywatnych rękach (no chyba, że akcjonariuszem jest skarb państwa). Mam znajomą w Szczyrku, która nieraz opowiadała mi o podłożu konfliktu GAT kontra właściciele ziem. Sprawa nie jest prosta. Miejscowym agencja płaci grosze (dosłownie) za korzystanie z ziemi pod trasy. Właściciele widząc tłumy narciarzy potrafią bardzo szybko przeliczyć sobie ile to GAT zarabia a ile oddaje właścicielom terenu. Wszyscy pamiętamy zablokowane trasy 2-3 lata temu. Wkurzałem się nieraz ale w gruncie rzeczy przyznaję rację właścielom gruntów. To jest ich własność !!! dlaczego mają oddawać w użytkowanie prawie za darmo ??? czy kotś z nas by się na to zgodził ? Kwestia to ustalenie odpowiednich stawek. W szczyrku występuje ponadto drugi problem.
Przecież tak jak np w białce, górale mogliby się dogadać. Tylko tam, spółka która powstała liczyła bodajże 40-50 właścieli. Tyle osób jest w stanie się dogadać. Ale w szczyrku ich jest kilka razy więcej !!! a im więcej tym trudniej się dogadać. Inwestycji brak ponieważ GAT aby zainwestować i być pewnym zwrotu nakładów musiałby mieć podpisaną dzierżawą na przynakniej10-15 lat. A na to właściele się nie zgodzą przy proponowanym podziale zysków. Ktoś w końcu musi zmądrzeć ! Albo obowiązkowa ustawa o zimowym wywłaszczeniu terenów.
Wychowałem się w niedalekich okolicach szczyrku (34 km) zaczynałem tam jeźdźic ponad 20 lat temu jako 5 latek i aż żal mi dupę ściska, że takie możliwośći nie zostają wykorzystane.

#36 tomformat

tomformat

Stały bywalec forum

• PipPipPip
  • 733 postów
  • Na forum od: 10.2006
164
  • Zgierz

Napisano 05 listopad 2006 - 23:53

No ja znam inną wersję nieporozumień w Szczyrku. Część ziemi która znajduje się pod wyciągami wykupili ludzie którzy kiedyś tym ośrodkiem kierowali, i teraz chcą go od Gat-u odkupić w "promocyjnej" cenie. Gat- nie, no to oni płot, i po jeździe.
To że w tamtym roku dało się jeździć to w/g "źródeł" ze Szczyrku nie zasługa porozumienia stron, a zasługa trzeciej strony która drugiej stronie sprawiła "oklep" i ta strona "zmiękła"

#37 turim

turim

Użytkownik

• PipPipPip
  • 530 postów
  • Na forum od: 12.2005
42
  • Umiejętności: 2
  • Będzin

Napisano 06 listopad 2006 - 06:53

No ja znam inną wersję nieporozumień w Szczyrku. Część ziemi która znajduje się pod wyciągami wykupili ludzie którzy kiedyś tym ośrodkiem kierowali, i teraz chcą go od Gat-u odkupić w "promocyjnej" cenie. Gat- nie, no to oni płot, i po jeździe.
To że w tamtym roku dało się jeździć to w/g "źródeł" ze Szczyrku nie zasługa porozumienia stron, a zasługa trzeciej strony która drugiej stronie sprawiła "oklep" i ta strona "zmiękła"

coś w tym jest, też o tym słyszałem.

#38 xed

xed

FreeRiders

• PipPipPip
  • 382 postów
72
  • Kraków

Napisano 06 listopad 2006 - 11:27

"pod wyciągami wykupili ludzie którzy kiedyś tym ośrodkiem kierowali, i teraz chcą go od Gat-u odkupić w "promocyjnej" cenie"

Nie znam szczegółów jednak pamiętam artykuły w lokalnej prasie i rzeczywiście była tam mowa o "samouwłaszczeniu" byłej (??) ekipy zarządzającej GAT-em. Mam wrażenie, że byłe kierownictwo GAT będącego jeszcze własnością skarbu państwa (??) ogłosiło zamknięty, cichy przetarg i sami wykupili teren pod wyciągami po promocyjnych cenach. Ziemi w takim miejscu nie kupuje się bez powodu. Teraz słyszę historie o Austriakach. A to Polska własnie .....

Tutaj dalekie echa tych wydarzeń
http://narty.onet.pl...23,0,forum.html
http://rmf.com.pl/fakty/?id=64079

I cytat z bielskiego portalu bielsko.com.pl

"2004-12-11 14:09:07
.......Można zjeżdżać do Hali Buczyna, a od Soliska transport do parkingów zapewni wyciąg krzesełkowy. Na Hali Miziowej i powyżej niej leży od 20 do 50 cm dobrze ubitego, twardego śniegu. W Szczyrku działają wyciągi na Julianie i Hali Pośredniej. W sobotę ma ruszyć także sztucznie dośnieżona Golgota. Czynny jest też wyciąg krzesełkowy na Skrzyczne, ale zjazd możliwy jest tylko do Jaworzyny. Jak zwykle nieczynny jest ośrodek narciarski Czyrne, a to przez spór goroli z GAT. Nie mam słów na postawę tych kilku posiadaczy gruntów, którym szefuje były szef GATu, nie chcę tu klnąć. ....."

W cywilizacji są to często spółki komunalne z udziałem właścicieli gruntów ... i biznes kręci się w dobrze pojętym interesie lokalnej społeczności. GAT to post-prl społka skarbu państwa ...

#39 kuba235

kuba235

Nowy użytkownik

• 7 postów
  • Na forum od: 11.2006
0

Napisano 14 listopad 2006 - 17:02

doszly mnie sluchy ze w tym roku maja wprowadzic wspolne karnety na COS i GAT. Slyszal ktos moze cos na ten temat?
Sadzac po braku info na necie, sa to chyba nastepne "plany na przyszlosc"...

pozdr
kuba
www.narty24.com - narty i snowboard

#40 qaz

qaz

Instruktor SkiForum.pl

• PipPipPipPipPip
  • 3951 postów
713
  • Konstantynów Łódzki

Napisano 14 listopad 2006 - 17:13

To na 100% plotka,to tak jakby Samoobrone chcieć połączyć z PO:)
moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia.. .. ;)
Darek