Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Szczyrk - Centralny Ośrodek Sportu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#21 kubat2

kubat2

Nowy użytkownik

• 23 postów
  • Na forum od: 02.2007
0

Napisano 07 luty 2007 - 17:11

Wiecie co wam powiem na temat Szczyrku? Nie jedźcie tam. Kompletnie nic tam się nie zmienia od kilku sezonów.. a mianowicie co? Kamienie, kamienie i jeszcze raz kamienie, ziemia, lód, brak ratraków, ciągle psujące się wyciągi, tak jest na każdym stoku w Szczyrku. Wszystkie trasy Prowadzące ze Szkrzycznego, wyciągi GAT np. Golgota. To jest poprostu szczyt wszystkiego. Jak pojedziesz do Szczyrku znajdź od razu dobry serwis do renowacji ślizgu, bo naprawdę, naprawdę choćbym nie wiem jak by uważać i tak władujesz się w jakiś wystający kamulec!!!! Jedyne co w Szczyrku jest w miarę bezpieczne to ośle łączki dla uczących się jeździć. Nie polecam tego miejsca....

#22 HOLT

HOLT

Nowy użytkownik

• 13 postów
  • Na forum od: 01.2007
0
  • Umiejętności: 6
  • Nowy Sącz

Napisano 13 luty 2007 - 09:21

Byłem tam wczoraj. Udało mi sie zjechać raz, a potem pojechaliśmy na Pilsko.
SPOSTRZEŻENIA:
1. Kolejka do kasy na 20-30 minut stania. Jedna kasa czynna, ale za to krzesełko, Przepraszam: KOLEJ LINOWA, jeździ pusta;
2. Pani w kasie na dole nieuprzejma, na pytanie gdzie można pojeździć, które wyciągi są czynne i czy da sie zjechać do samego dołu, oburzona odpowiedziała: JA nie wiem, co się pan mnie pyta. Za to pani w kasie na Hali Jaworzyna też powiedziała: Ja nie wiem, ja tu tylko sprzedaję bilety.
Niby racja, ale odrobina uprzejmości sprawia, że człowiekowi buzia się uśmiecha i jest pozytywnie nastawiony do życia;
3. Krzesełko, przepraszam: KOLEJ LINOWA porusza się z prędkością średno żwawego żółwia na emeryturze;
4. Zjazd na sam dół niemożliwy, trzeba dojść ze 200 m do dolnej stacji KOLEJI LINOWEJ. To jednak nie wina COS-u, ale braku śniegu;
5. Czynna była tylko górna część Ondraszka i dolna część Widokowej;

WNIOSKI:
PRL. Wolę jechać na Jaworzynę do Krynicy. Przynajmniej nie zmarznę jadąc gondolką na szczyt. Poza tym do Krynicy mam bliżej. W Szczyrku dwa razy: PIERWSZY I OSTATNI.
Pozdrawiam.
Jak mawiał Dzielny Wojak Szwejk: Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było!!!

#23 EFIX

EFIX

Użytkownik

• PipPipPip
  • 333 postów
  • Na forum od: 03.2006
174
  • Kraków

Napisano 20 luty 2007 - 10:57

co do wygody ławek to się zgodze,natomiast nie jestem za zwiększeniem przepustowości ,będzie za ciasno:)

Szczyrk jest swoisty...
Ja bedac tam pierwszy raz, troszke sie zszokowalem ze te niebieskie drogi szerokosci czasem 3-4 m. to nartostrady :D

Zupelni inna jazda, niz na szerokich stokach...
Zwiekszenie przepustowosci traciloby tam zdecydowanie wieksza wypadkowoscia.
Rano 2 godz. zanim ludzie wjechali na gore... to bylo nawet ok. Potem jak na tych 3-4 m stali sobie na srodku ludzie i gaworzyli, albo lezala grupa 8 snowbordzistow.. to byl niezly hardcore:D
Jakby troche poorali te gore.. to by bylo rzeczywiscie gdzie sie rozjezdzic. Tyle ze z drugiej strony jak ma wygladac w lecie jak Jaworzyna to troche mnie boli taka dewastacja...Wiem za pare lat sie moze cos zagoi ... ale jednak. Widzialem Jaworzyne przed gondola... i bylo to zgola co innego.
KOMPROMIS by sie zawsze przydal... wiekszy.

No a wracajac do COS, nie ma tam czasowych karnatow i chyba dobrze... bo nie daloby sie ich wyjezdzic..:P w tych zwlaszcza weekendowych kolejkach.

Ostatnio niezle jaja mieli z nowym kolem zamachowym Slyszeliscie?;)
pewnie robota konkurencji...

COS na Skrzycznem jest dosyć drogim ośrodkiem-9zł za wjazd z dołu na samą górę. Trasy ciekawe ale żle przygotowane. A te skansenowe krzesełka którymi sie jedzie na górę ponad 20 min trzeba zastąpić 8 miejscoą kabiną i trzeba tez poprowadzić 4 os. krzesełka.Cały ośrodek moznaby polączyć z ośrodkiem czyrna solisko ( oczywiście w tym ośrodku tez trzebaby zrobić wielkie zmiany).
POZDRO

ZMIANY ZMIANY ZMIANY,
Nie wiem czy to ze Bielsko zostalo w Katowicach w czasie reformy samorzadowej - wyszlo im na dobre... Sa teraz jednym z wielu miast tego wojewodztwa w tej skali. W malopolskim byliby praktycznie 2gim miastem...
Pewnie kasy byloby wiecej a co za tym idzie moze ROZBUDOWALIBY a raczej ZMODERNIZOWALI infrastrukture wyciagow w WISLE, ZAWOJI SZCZYRKU...
Wiem wiem regionalizm zawsze tych miejscowosci byl zwiazany ze Slaskiem... ale Patrzcie: W malopolsce w tym roku powstalo chyba ok 7-8 wyciagow kanapowych...a tam ? WRESZCIE na CZANTORIE zrobili 4 os krzeslo.

Wielu ludzi jezdzi tam z przyzwyczajenia...jak sami powiadaja, ale wielu tez WIDZI tam SZEROKIE zmiany... GAT/ COS...
Rezcywiscie drogo i malo jakosciowo w stosunku do juz innych osrodkow.
[FONT="Garamond"][COLOR="DarkRed"]Dragonisch lustige Sache...:D [/COLOR][/FONT]

#24 Krzych30

Krzych30

Nowy użytkownik

• 18 postów
  • Na forum od: 12.2006
0
  • Umiejętności: 4
  • Bielsko Biała

Napisano 27 luty 2007 - 16:23

Moze trochę niemądre pytanie, ale co tam;)
W końcu po jazdach na deskach z wypożyczalni kupiłem swoje własne:) Blizzardy XO IQ "Stratos" (to model dla Intersportu). Mysle, że w dobrej cenie, dokładnie 599 zł. Jako, że warunki narciarskie kiepskie, a ja chce jeszcze wypróbować swoje własne narty wybieram sie w sobotę na Skrzyczne. Po piierwsze mam blisko z Bielska, a po drugie mam darmowe karnety :) To mój pierwszy sezon na nartach od dawna (jeździłem dawno, więc nie było tak teraz źle) Teraz cztery razy na Pośrednim i w Czyrnej, pokonałem trasy niebieskie i nawet czerwone. Myslę, że moge sie ocenic w sali forum na 4+ z tendencja do 5-. Skręcac potrafię, pewnie jeszcze koslawię, ale są postepy. No i tak, wybieram sie na skrzyczne i zastanawiam sie czy pchac sie na FIS (otwarty pewnie odcinek Skrzyczne-Doliny)? Szczerze, nigdy tam nie jeździłem i mam troche obawy, z kolei "Ondraszek" niebieski to ponoć osla łaczka. Wiem, że ciężko powiedziec wam czy dam radę, ale chodzi o to, czy na tym odcinku FIS jest to trasa baaardzo trudna czy dla średnio jeżdżącego nie sprawi problemu? Jest tam podobno trudny odcinek "grzebień" ale nie wiem w którym miejscu, na poczatku czy niżej. Kumpel twierdzi, że nie wie czemu FIS ma czarne oznaczenie.

Z góry dzięki

#25 Maciek_K

Maciek_K

Użytkownik

• PipPip
  • 159 postów
  • Na forum od: 03.2006
13
  • Umiejętności: 6
  • Wieluń

Napisano 27 luty 2007 - 16:38

fis jest całkiem fajny, tylko jak jedziesz 1-szy raz, to lepiej się nie rozpędzać na maksa - ja popełniłem ten błąd i "trochę" przeleciałem po nagłym załamaniu terenu :D
ogólnie nie polecałbym trasy dla ludzi nie czujących się pewnie na nartach. Stok jest całkiem sporo nachylony, do tego można trafić na oblodzenie (2 tygodnie temu było). Zjechać, zjedziesz, ale przyjemność żadna - grunt, to dobrze dobierać trasę pod swoje umiejętności.
:D

#26 Adi5551

Adi5551

Użytkownik

• PipPip
  • 270 postów
  • Na forum od: 11.2005
20
  • Umiejętności: 8
  • jaworzno

Napisano 27 luty 2007 - 17:30

Ja nie moge pojac tego skrótu co to za cetralny osrodek sporu jedyne co tam zrobili to polozyli kostke brukowa na samym dole i wymienili prawie wszystkie krzeselka ale tylko w drugiej czesci wyciagu ale niestety wyjazd na sama gore zajmuje prawie godzine. Co do tras to moge zrozumiec ze sa waskie ale co do ich przygotowania to szkoda gadac a ceny maja kosmiczne. Bylem w tym roku raz na skrzycznym musialem placic 9 zl zeby wyjechac na gore zjechac do jaworzyny
a zeby sie dostac spowrotem na dół to jeszcze musialem zaplacic 4.50 bo na nartach zjechac sie nie dalo czyli mozna powiedziec ze 9 zl bylo wydane tylko po to zeby mnie przewialo na tym starym krzesle. W szczyrku mozna posmigac tylko na Gat-owskich trasach tam przynajmniej wiedzac co to ratrak i ceny maja nisze . Jezeli szczyrk nie zainwestuje przez najblisze 5 lat w wyciagi to chyba ludzie przestana tam jezdzic ale to jest tylko moja opinia pozdro

#27 snowblade'man

snowblade'man

Użytkownik

• PipPipPip
  • 775 postów
  • Na forum od: 02.2007
198
  • Umiejętności: 1
  • SCI,20min.jazdy do najbliższego wyciągu :)

Napisano 28 luty 2007 - 10:58

Jezeli szczyrk nie zainwestuje przez najblisze 5 lat w wyciagi to chyba ludzie przestana tam jezdzic ale to jest tylko moja opinia pozdro

nie,nie tylko Twoja.....
Ja im dawałem te 5 lat w roku 2000.....Mam 30km do sCyrku ale wole dołożyć 90 i jechać np.na kanapę do Zawoi...

p.s wczoraj znowu na Golgocie utwierdziłem się się w tym,ze na jedno na co tam można zawsze liczyć to lód,lód i kamienie-a nie chciałem wierzyć ludziom którzy z tamtąd pojechali na Salmopol.....