Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Szczyrk - Centralny Ośrodek Sportu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#1 SkiForum

SkiForum

Administrator SkiForum.pl

• 789 postów
  • Na forum od: 10.2005
258
  • Umiejętności: 1
  • Bielsko-Biała

Napisano 23 listopad 2005 - 14:41

Szczyrk - Centralny Ośrodek Sportu

#2 spyder

spyder

Instruktor SkiForum.pl

• PipPipPip
  • 606 postów
  • Na forum od: 01.2006
42
  • Umiejętności: 8
  • Żywiec

Napisano 10 styczeń 2006 - 17:52

To perła w koronie. Ze szczytu Skrzycznego przy dobrej pogodzie widać piękną panoramę Tatr, Małej Fatry, Kotliny Żywieckiej czy Śląska Cieszyńskiego. To trzeba zobaczyć. Trasy niełatwe, wąskie i nie zawsze idealnie przygotowane, mające jednak rzesze swoich wielbicieli. Z pewnością jeden z lepszych ośrodków w tym rejonie.

#3 chemik

chemik

Instruktor SkiForum.pl

• PipPipPipPipPip
  • 3957 postów
  • Na forum od: 01.2006
678
  • Umiejętności: 7
  • Wrocław

Napisano 29 styczeń 2006 - 08:09

Czytalem gdzies w necie, ze na parkingu pod COS buduja fontanne... Czy ktos moze to potwierdzic lub zanegowac?
Jazda na nartach to najprzyjemniejsza rzecz jaką można robić w ubraniu...

#4 KRIS

KRIS

Użytkownik

• Pip
  • 48 postów
  • Na forum od: 02.2006
4
  • Dąbrowa Górnicza

Napisano 12 luty 2006 - 22:28

To największy ośrodek w Polsce i przez to najbardziej oblegany przez miłośników białego szaleństwa (zawsze są tłumy ludzi, a w weekendy ogromne kolejki).

Jest tu onad 30 wyciągów i 60km łącznej długości tras narciarskich (tak podają). Na pewno jest tu dużo zróżnicowanych tras, każdy znajdzie coś dla siebie.

Na początku i na końcu sezonu praktycznie nie da się jedżić w dolnych partiach (przatarte szlaki, lód i ziemia), pozostają wtedy tylko górne odcinki tras ze Skrzycznego do Hali Jaworzyna.

Zastrzeżenia można mieć do archaicznego już na te czasy wyciągu krzesełkowego na Skrzyczne - niestety tylko 2-osobowy. Ciekawe kiedy będzie jakaś modernizacja... (mniej znane ośrodki mogą się pochwalić lepszymi i nowocześniejszymi kolejkami linowymi).

Poza tym polecam!
[COLOR="Blue"]Nie żałować niczego - to początek wszelkiej wiedzy.[/COLOR]

#5 qaz

qaz

Instruktor SkiForum.pl

• PipPipPipPipPip
  • 3951 postów
714
  • Konstantynów Łódzki

Napisano 12 luty 2006 - 22:54

co do wygody ławek to się zgodze,natomiast nie jestem za zwiększeniem przepustowości ,będzie za ciasno:)
moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia.. .. ;)
Darek

#6 KRIS

KRIS

Użytkownik

• Pip
  • 48 postów
4
  • Dąbrowa Górnicza

Napisano 13 luty 2006 - 08:34

co do wygody ławek to się zgodze,natomiast nie jestem za zwiększeniem przepustowości ,będzie za ciasno:)

Co ty wogóle mówisz, jak za ciasno?
Zwiększenie przepustowości jest jak najbardziej porządane.
Pojedź sobie do Słowacji na Jasną lub Vielką Race, to zrozumiesz.

#7 qaz

qaz

Instruktor SkiForum.pl

• PipPipPipPipPip
  • 3951 postów
714
  • Konstantynów Łódzki

Napisano 16 luty 2006 - 22:00

kris,co ty sciemniasz,połączyleś GAT z COS, nic mi o tym nie wiadomo:confused:
Darek

#8 KRIS

KRIS

Użytkownik

• Pip
  • 48 postów
4
  • Dąbrowa Górnicza

Napisano 16 luty 2006 - 22:22

Jeśli chodzi ci o wypowiedź "Jest tu onad 30 wyciągów i 60km łącznej długości tras narciarskich " to rzeczywiscie zagalopowałem się. Tyle byłoby łącznie w GAT i COS.

nie wiem o czym innym moge tu ściemniać...

#9 qaz

qaz

Instruktor SkiForum.pl

• PipPipPipPipPip
  • 3951 postów
714
  • Konstantynów Łódzki

Napisano 17 luty 2006 - 09:28

i wszystkie okoliczne w promieniu kilku kilometrów łącznie z białym krzyżem,a tak wogóle o nic mi nie chodzi;)
Darek

#10 master ziom

master ziom

Użytkownik

• Pip
  • 33 postów
0

Napisano 18 luty 2006 - 07:55

COS na Skrzycznem jest dosyć drogim ośrodkiem-9zł za wjazd z dołu na samą górę. Trasy ciekawe ale żle przygotowane. A te skansenowe krzesełka którymi sie jedzie na górę ponad 20 min trzeba zastąpić 8 miejscoą kabiną i trzeba tez poprowadzić 4 os. krzesełka.Cały ośrodek moznaby polączyć z ośrodkiem czyrna solisko ( oczywiście w tym ośrodku tez trzebaby zrobić wielkie zmiany).
POZDRO
[FONT="Fixedsys"][FONT="Arial Black"][COLOR="RoyalBlue"]Marzenia zostawmy marzycielą a realie realistą [/COLOR][/FONT][/FONT]:D

#11 qaz

qaz

Instruktor SkiForum.pl

• PipPipPipPipPip
  • 3951 postów
714
  • Konstantynów Łódzki

Napisano 19 luty 2006 - 18:18

COS na Skrzycznem jest dosyć drogim ośrodkiem-9zł za wjazd z dołu na samą górę. Trasy ciekawe ale żle przygotowane. A te skansenowe krzesełka którymi sie jedzie na górę ponad 20 min trzeba zastąpić 8 miejscoą kabiną i trzeba tez poprowadzić 4 os. krzesełka.Cały ośrodek moznaby polączyć z ośrodkiem czyrna solisko ( oczywiście w tym ośrodku tez trzebaby zrobić wielkie zmiany).
POZDRO

czy tobie w ogóle coś pasuje?

stoki w fatalnym stanie,beznadzieja,wiadomość z 7 i 8 marca.
Darek

#12 kity

kity

Nowy użytkownik

• 19 postów
  • Na forum od: 03.2006
0

Napisano 13 marzec 2006 - 16:57

Byłam 12.03. Trasy powyżej Hali Jaworzynka są w bardzo dobrym stanie, jest dużo ubitego śniegu, natomiast to co jest poniżej, to tragedia, zresztą wiszą ogłoszenia o trudnych (Ondraszek) i bardzo trudnych (Widokowa) warunkach na trasach. Jednak zjechać jakoś trzeba na sam dół, po kamieniach, szyszkach, ziemi i dużej ilości lodu, chyba że krzesłem.

#13 wojtekk

wojtekk

Nowy użytkownik

• 6 postów
  • Na forum od: 12.2005
0

Napisano 13 marzec 2006 - 23:12

Skrzyczne to po Kasprowym, Pilsku i Szrenicy najlepsza góra do uprawiania narciarstwa w Polsce. Rewelacyjna jest zwłaszcza trasa FIS (w całości a nie tylko do Dolin). Fis to trasa bardzo urozmaicona i miejscami wymagająca, o wspaniałych możliwościach terenowych i pięknych widokach. Trasa urywa się jednak bezwyciągowo i narciarze zmuszeni są podchodzić, a następnie długo trawersować do dolnej stacji krzesełek. Podstawowe wady Skrzycznego i całego Szczyrku to: problem z dojazdem do Szczyrku, brak bezpłatnego parkingu, monstrualne kolejki do kolejki, brak skutecznego transportu na szczyt Skrzycznego (archaiczne, wlokące się krzesło musiałoby być zastąpione 8 - osobową szybszą gondolką), brak możliwości jazdy w górę od końca trasy FIS (oczywiste jest, że powinno z tamtąd startować nowoczesne krzesło do Dolin i dalej na szczyt Skrzycznego), brak połączenia wyciągiem, z trasami ośrodka Czyrna - Solisko, no i jak zwykle kosmiczne ceny. Wiadomo co zrobić ale jak to zwykle w Polsce realizacja jest zbyt trudna...najprawdopodobniej niemożliwa. Pewnie więc dalej będziemy jeżdić w tym skansenie PRLu, bo Skrzyczne to wspaniała góra.

#14 Wojto

Wojto

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1273 postów
  • Na forum od: 03.2006
335
  • Katowice/Warszawa

Napisano 14 marzec 2006 - 13:50

Byłem w tym roku w Szczyrku 2 razy. Ciągnie mnie tam, bo trasy są długie i mam blisko. Jest dobrze, ale czarna Fis-owska prawie zawsze jest nie za dobrze przygotowana(da się przeboleć:) ). Ogólnie jest naprawdę OK, choć słyszałem, że już się tam tak o wszystko nie dba jak kiedyś i coś w tym prawdy jest.
Teraz chce się wybrać do Czyrnej. Pora sprawdzić jak wygląda druga strona Skrzycznego.
Pozdrawiam

#15 Skyflyer

Skyflyer

Użytkownik

• PipPipPip
  • 503 postów
  • Na forum od: 11.2006
216
  • Gliwice

Napisano 11 grudzień 2006 - 18:40

Tej zimy będą nowe krzesełka na Skrzyczne (info: www.cos.szczyrk.pl), niestety to wymiana samych krzesełek i pewnie znów na 2-osobowe. Ale miło słyszeć że Szczyrk zdecydował się na jakąś zmianię (choć wymuszoną przez awarię). Swoją drogą to ciekawe, że np. Białkę czy Wielką Raczę stać co roku na budowę nowych kolejek, a w Szczyrku od 50 lat istnieje ten sam złom

#16 lukas63

lukas63

Użytkownik

• PipPipPip
  • 703 postów
  • Na forum od: 08.2006
100
  • Oława

Napisano 11 grudzień 2006 - 20:45

Swoją drogą to ciekawe, że np. Białkę czy Wielką Raczę stać co roku na budowę nowych kolejek, a w Szczyrku od 50 lat istnieje ten sam złom

Gat = państwowa spółka = czyli nikogo = po co inwestować

#17 SkI-mAn

SkI-mAn

Użytkownik

• PipPipPip
  • 355 postów
94
  • Zabrze

Napisano 11 grudzień 2006 - 21:02

Bywalcem w Szczyrku jestem od ponad 30 lat. Fakt że wyciągi to złom. To co zmienili to jedynie czytniki kart..
Marzy sie kanapa 4 osobowa z dolnej stacji solisko aż na małe skrzyczne z możliwością wyskoku na hali skrzyczyńskiej.
Ale to chyba marzenie..
(GAT)- Woli brać niż dawać, i raczej to sie szybko nie zmieni :D
"Nie przegrywa ten kto upada - lecz ten kto nie wstaje"

#18 tomformat

tomformat

Stały bywalec forum

• PipPipPip
  • 733 postów
  • Na forum od: 10.2006
164
  • Zgierz

Napisano 12 grudzień 2006 - 00:33

Trochę mieszacie
COS- Skrzyczne
Gat- Małe Skrzyczne
Dwa różne ośrodki, no ale polityka podobna

#19 Skyflyer

Skyflyer

Użytkownik

• PipPipPip
  • 503 postów
216
  • Gliwice

Napisano 12 grudzień 2006 - 10:30

GAT też ogłosił budowę kolejki krzesełkowej na wiosnę (na Hali Pośredniej) jeśli wierzyć doniesieniom prasowym. Ale dla mnie i tak trasy ze Skrzycznego są dużo ciekawsze, zwłaszcza w górnej części.

#20 baski

baski

Nowy użytkownik

• 7 postów
  • Na forum od: 02.2007
0
  • Umiejętności: 5
  • Chorzów

Napisano 06 luty 2007 - 15:28

witam, był ktoś niedawno na Skrzycznym? działa krzesełko na całej długości oraz jak tam warunki?