Slalom mężczyzn w Wengen: Hirscher w końcu dokopie Kristoffersenowi? Moelgg zaciera ręce.

SkiForum
12 stycznia 2017

Gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta. Światła fleszy skupiają się na rywalizacji Marcela Hirschera, z Henrikiem Kristoffersenem. Austriak i Norweg stoją na tej samej pozycji w klasyfikacji slalomowej Pucharu Świata. Nikt nie zauważa, że jeden z Włochów depcze im po piętach. Manfred Moelgg (na zdjęciu) był 3 w Levi, 1 w Zagrzebiu i 2 w Adelboden. Czy 34-latek jest w stanie utrzymać tak wysoką formę i w Wengen znów pokazać małolatom gdzie ich miejsce? Nie, jeśli Kristoffersen utrzyma swoją niezwykłą formę.

Uczeń przerósł mistrza?

Marcel Hirscher ma szansę na 20-ste zwycięstwo slalomowe w Pucharze Świata. W poprzednim tygodniu zaliczył trzecie miejsce w Adelboden. To było jego 101 podium w karierze, wliczając wszystkie konkurencje. 

Austriak przeskoczył wynik Marca Girardelli i aktualnie znajduje się za legendą legend - Ingemarem Stenmarkiem, który stał na "pudle" aż 155 razy. Przed 27-latkiem jeszcze długa kariera. Historyczny rekord wciąż można pobić.

Przeszkadza mu tylko 22-letni Henrik Kristoffersen, który mimo nieobecności w Levi, wyszedł na prowadzenie w klasyfikacji slalomowej (360 punktow ex equo z Hirscherem) i ma wielkie ambicje na kolejną Małą Kryształową Kulę. 

Henrik Kristoffersen wygrał w tym sezonie aż trzy razy. Na najwyższym miejscu podium stał w Val d'Isère, Madonna di Campiglio i niedawno w Adelboden. Norweg 12 razy zaliczył top 3, podczas 14 ostatnich zawodów slalomowych, w których startował. Jeśli obroni tytuł w Wengen (zwyciężył w zeszłym sezonie), zdobędzie 13 triumf w karierze.

Ostatnio Kristoffersen zdołał wyprzedzić towarzystwo o 1,83 s! To naprawdę spora różnica, która nie zdarza się za często w rywalizacji na tym poziomie. Ostatni raz taka sytuacja miała miejsce 15 lat temu, kiedy Bode Miller "dołożył" w zjeździe 1,92 s. Ivicy Kostelic. 

Co prawda Hirscher nie musi już nikomu nic udowadniać - tak czy owak swoją naszpikowaną medalami karierą, zapisał się w historii narciarstwa alpejskiego. Jednak ciekawi mnie, czy jego dominacja w slalomie się kończy...?

Włoski temperament

Hirscherowi na pewno nie pomaga Manfred Moelgg, który radzi sobie doskonale w tym sezonie. Włoch ostatnio wyrzucił Austriaka z drugiego miejsca podium w Adelboden. W tegorocznym Pucharze Świata Moelgg był 3. w Levi, 1. w Zagrzebiu i 2. w Adelboden. Na swoim koncie ma w sumie 3 zwycięstwa, 7 drugich miejsc i 10 trzecich. 

W klasyfikacji slalomowej depcze po piętach liderom. Jego strata do Hirschera i Kristoffersena (360) wynosi tylko 34 punkty. To dokładnie tyle, ile ma lat. Jest jednym z najstarszych zawodników, którzy wciąż utrzymują się w pierwszej trójce Pucharu Świata. Bravissimo!

Slalom mężczyzn w Wengen odbędzie się w niedzielę, 15 stycznia. Pierwszy przejazd rozpocznie się o 10:30, drugi - o 13:30. Nie możemy się doczekać!

Zdjęcie tytułowe: www.romanski.photography/CC BY 2.0/Flickr.com

Komentarze (0)