Sezon rozpoczęty? W Szczyrku jest już pierwszy śnieg.

SkiForum
21 lipca 2017

To jedyne miejsce w Polsce, gdzie w środku lata pada śnieg, a sezon rozpoczyna się jeszcze w lipcu. Beskid Sport Arena w Szczyrku zaprasza wszystkich miłośników białego szaleństwa od 20 lipca od 9.00 do 16.30.

Z tym padaniem to przesada. Tutaj śnieg się produkuje. Dzięki technologii produkcji śniegu AWS (All Weather Snow), opatentowanej przez firmę SuperSnow, możemy cieszyć się białym puchem nawet przy 40-stopniowych upałach. 

Dobrze się składa - w Szczyrku zapowiadają 27 stopni –  bierz bikini, filtr UV i ruszaj na stok! Nie musisz mieć własnego sprzętu - na górnej stacji BSA możesz wypożyczyć narty albo snowboard.


6-osobowa kolej linowa Beskid transportuje odwiedzających na wysokość 840 metrów n.p.m. Na górze znajdziesz tor grawitacyjny TATRABOB, letni wyciągi narciarski, taras widokowy (z leżakami!) oraz restaurację. Kolej posiada specjalne pojazdy do transportu rowerów, gdyby ktoś dla odmiany chciał latem pojeździć na jednośladzie, a nie na dwóch deskach.

Trasa ma długość 200 metrów i leży na różnicy wzniesień 20 metrów, co daje nachylenie około 12%. To nie dużo? Naszym zdaniem to wystarczająco, aby dobrze się bawić na śniegu w środku lata. Letni wyciąg WN2 będzie czynny od 9.00 do 16.30.

Coś dla najmłodszych? Nową atrakcją jest basen z łódeczkami. Podczas najbliższego weekendu 22-23 lipca będzie można również ulepić bałwana i porzucać się śnieżkami razem z Ignacym z Beskidu. Ignacy – tylko nie w głowę!

Komentarze (0)