"Ona wie jak zrobić show. Ja jestem nieśmiała" - Shiffrin z ulgą o powrocie Lindsey Vonn.

SkiForum
11 stycznia 2017

Reprezentantka Ameryki w Narciarstwie alpejskim, Mikaela Shiffrin, z ulgą przyjęła wieść o powrocie jej utytułowanej koleżanki z drużyny, Lindsey Vonn, która prawie cały rok spędziła na leczeniu poważnych kontuzji. ''Kiedy jest w pobliżu, czuję, że w końcu nie jestem na językach - to ulga, ponieważ z natury jestem nieśmiałą osobą" - skomentowała sytuację 22-letnia Shiffrin po wtorkowych zawodach we Flachau, gdzie zdobyła trzecie miejsce.

"Lindsey powróciła i z pewnością chce wygrać"

''(Lindsey) czuje się świetnie w blaskach fleszy, muszę jej to przyznać. Ona wie jak zrobić show. Myślę, że nawet się o to specjalnie nie stara, po prostu lubi jeździć szybko, robi to na czym się zna, a przy okazji wszyscy chcą to oglądać." - tak na temat Lindsey Vonn, mówiła Mikaela Shiffrin, pytana przez dziennikarzy z amerykańskiej agencji prasowej Associated Press. 

Lindsey Vonn nie rywalizowała w Pucharze Świata od lutego 2016 roku, kiedy podczas supergiganta w Andorze kontuzjowała lewe kolano. Rekonwalescencja trwała długo, ale Vonn znana jest z dużej determinacji i samozaparcia, a Amerykanie włożyli mnóstwo pieniędzy, żeby wyleczyć ich, jak by nie było, najlepszą zawodniczkę.

Pech chciał, że na dwa tygodnie przed planowanym powrotem na stok, alpejka zaliczyła upadek podczas treningu i złamała prawe ramię. Po 8 tygodniach leczenia i rehabilitacji wróciła do treningów. Obecnie znajduje się w Europie, gdzie wraz z zawodnikami z drużyny, przygotowuje się do występów w Pucharze Świata. 

Prawdopodobnie weźmie udział w czwartkowych i piątkowych treningach w Altenmartk-Zauchensee. Już wiadomo, że wystartuje w najbliższy weekend. 

"Słowa nie są w stanie oddać tego, co przeżywam, wracając na stok w ten weekend" - mówi Amerykana według snowalps.com. "To były trzy ciężkie miesiące i ponad 300 godzin rehabilitacji, ale to wszystko wynagradza fakt, że znowu mogę jeździć szybko i stanąć do rywalizacji. Jestem wzruszona, że powracam właśnie tutaj w Altenmarkt-Zauchensee."

Warto przypomnieć, że dwa z 76 zwycięstw, które ma na swoim koncie, Amerykanka zaliczyła właśnie w tym austriackim ośrodku.

Dobry moment

Kibice, media i sponsorzy interesują się również spodziewanym powrotem innej Amerykanki, Julii Mancuso. Czterokrotna medalistka olimpijska przesiedziała cały poprzedni sezon ze względu na operację, którą musiała przejść z powodu nieustających problemów z biodrem. Alpejka również powinna wziąć udział w treningach pod koniec tygodnia. W zależności od zaprezentowanej formy, zostanie podjęta decyzji o powrocie do rywalizacji. 

Mówiąc o Vonn i Mancuso, młodsza koleżanka z drużyny - Mikaela Shiffrin, nie kryła podziwu - "Obie są niesamowitymi sportowcami. To wielkie nazwiska w U.S.A. Trzymam kciuki, żeby udało im się jak najszybciej stanąć w bramkach startowych, ponieważ wszyscy uwielbiamy na nie patrzeć."

Nadchodząca część Pucharu Świata w głównie imprezy szybkościowe (supergigant i zjazd), które odbywają się na najbardziej legendarnych trasach w historii (m.in. Streif w Kitzbuehel). Dlatego powrót własnie w tym momencie, jednych z najlepszych zawodniczek na świecie, to wspaniała wiadomość dla miłośników narciarstwa.  

Najbardziej trafny komentarz do tej sytuacji znów pochodzi z ust Mikaeli Shiffrin: ''Lindsey powróciła i z pewnością chce wygrać - jeśli o mnie chodzi, to proszę bardzo."

Komentarze (0)