Kto to jest Neil Hintermann?! 22-letni Szwajcar wygrywa superkombinację podczas PŚ w Wengen.

SkiForum
13 stycznia 2017

Wengen, Szwajcaria. To był dzień pełen niespodzianek. Zawody Pucharu Świata w superkombinacji mężczyzn odbyły się, mimo intensywnej śnieżycy. Organizatorzy musieli zamienić kolejność przejazdów z powodu ciężki porannych warunków. Najpierw odbył się slalom, potem zjazd. Do tego najlepszy czas wykręcił mało znany 22-letni reprezentant Szwajcarii, Niels Hintermann, który startował z 51. pozycji. Można? Można.

Mimo, że po pierwszym przejeździe Niels Hintermann miał dość dużą stratę (ponad 3 sek.) do lidera , Justina Murisiera i znajdował się na dalekim, 23 miejscu, młody Szwajcar nadrobił zaległości w drugiej rundzie. Zawodnik trafił na okno pogodowe i maksymalnie wykorzystał swoją szansę, wskakując na pozycję lidera z łącznym czasem 2:56.58 s. 

Podobną sytuację miała pozostała dwójka na podium. Reprezentant Francji, Maxence Muzaton przyjechał drugi ze stratą 0,26 s. (a startował z numerem 32). Najniższe miejsce podium przypadło Austriakowi, Fredericowi Bertholdowi, który stracił do Szwajcara 0,34 s. (startował z 34. numerem startowym). 

Lider dzisiejszych wyścigów, Alexis Pinturault, który wygrał pierwszą superkombinację tego sezonu, znalazł się dopiero na miejscu 20-stym.

Najlepszy dotychczasowy wynik Hintermanna w alpejskim PŚ, to 21 miejsce podczas zawodów zjazdowych w Chamonix, które odbyły się w zeszłym sezonie. Szwajcar był niezwykle ucieszony z dzisiejszego zwycięstwa, ale równocześnie zdawał sobie sprawę ze swojego szczęścia. 

“Nie jestem zbyt doświadczony w wygrywaniu wyścigów, więc nie wiem co dalej" - mówił Hintermann po zawodach. "Czułem się dobrze w dzisiejszym slalomie. Było ciężko, ponieważ jest tu dość stromo, a rollery były dość intensywne. Potem, na moje szczęście, pogoda zaczęła się poprawiać, ale zaraz po mnie znów zaczęło dość poważnie śnieżyć, więc teraz stoję tutaj z moją pierwszą wygraną w Pucharze Świata."

Ivica Kostelic, zdobywca Pucharu Świata z 2011 roku, oświadczył, że dzisiejsze zawody były jego ostatnimi w karierze. Znany Chorwat ostatnimi laty cierpiał z powodu poważnych problemów z kolanem. 

Jutro mężczyźni staną do rywalizacji  w zjeździe na najdłuższej trasie Pucharu Świata, słynnej Lauberhorn. W niedzielę rozegrany zostanie slalom. 

Top 5:

1. Nils Hintermann (SUI) – Atomic/Atomic/Atomic
2.Maxence Muzaton (FRA) – Rossignol/Rossignol/Look
3.Frederic Berthold (AUT) – Head/Head/Head
4.Valentin Giraud Moine (FRA) – Salomon/Salomon/Salomon
5.Nils Mani (SUI) – Stoeckli/Lange/Atomic

Komentarze (0)