Kierunek: Flachau! Nocny slalom kończy żeńską serię 6. eventów technicznych alpejskiego PŚ 2017.

SkiForum
9 stycznia 2017

Wieczorny slalom kobiet w austriackim ośrodku Flachau zamyka serię 6 technicznych zawodów alpejskiego Pucharu Świata, które rozegrane zostały pod koniec 2016 i na początku 2017 roku. Zawody rozpoczną się 10 stycznia o godzinie 17:45. Drugi przejazd zobaczymy o 20:45. Obie rundy warto obejrzeć na żywo na antenie Eurosport 1.

Flachau to miasto w dystrykcie St. Johann im Pongau, w Salzburgu. Górujący nad nim Snow Space Flachau to jeden z najbardziej rozpoznawalnych ośrodków narciarskich w Austrii. Wchodzi w skład Ski Amadé – największego stowarzyszenia narciarskiego w Austrii, obejmującego 860 km tras i 270 wyciągów narciarskich. Do huśtawki narciarskiej Trzech Dolin: Flachau – Wagrain - St.Johann im Pangau, należy aż 177 km terenów narciarskich.

Nowoczesna infrastruktura, warunki śniegowe i standardy bezpieczeństwa sprawiają, że ośrodek jest doceniany na całym świecie i co jakiś czas staje się laureatem wielu prestiżowych nagród.

Ilość i różnorodność tras spełniają wymagania każdego miłośnika szusowania. Obok łagodnych, szerokich stoków oraz przepięknych terenów do uprawiania freeride'u, znajdują się trasy trudne technicznie, w tym trasa, na której, od 1993 roku, odbywa się Puchar Świata w Narciarstwie alpejskim.

Ciekawostką jest fakt, że Flachau to rodzinne strony Hermanna Maiera oraz miejsce treningów wielu kadr narodowych i najlepszych zawodników alpejskiego Pucharu Świata.

Od 2010 roku rozgrywany jest tutaj również nocny slalom kobiet. Od tego czasu zorganizowano we Flachau aż 9 tego typu zawodów. 

Trzy kobiety, które wygrywały tutaj podwójnie to Marlies Shild (2010 i 2011), Mikaela Shiffrin (2013 i 2014) oraz Veronika Velez-Zuzulova (dwa razy w 2016 roku). 

Shild się już nie ściga (zakończyła karierę w 2014), więc jutro dowiemy się, która z dwóch pań - Amerykanka czy Słowaczka, zostanie najbardziej utytułowaną zawodniczką Flachau. 

Shiffrin można było zobaczyć dzisiaj podczas rozdawania autografów:

Pretendentką do pierwszego miejsca jest również Frida Hansdotter, która stała na podium w Austrii aż 4 razy (1 wygrana, 3 drugie miejsca, 1 trzecie). 

Nocne slalomy to jedne z najbardziej widowiskowych wydarzeń w pucharowym kalendarzu. Co roku miłośników białego szaleństwa przyciągają pięknie oświetlone stoki, wspaniała atmosfera, emocje na najwyższym poziomie oraz doping kibiców uskrzydlonych grzanym winem. Wiesz, co mam na myśli?

Zdjęcie tytułowe: My Friend (Own work) [GFDL or CC-BY-SA-3.0], via Wikimedia Commons

Komentarze (0)