Gdzie na narty latem z Pomorza? Zdziwisz się!

SkiForum
12 lipca 2017

Zimą jedziemy na narty, latem jedziemy nad morze. Są jednak tacy, którzy robią odwrotnie. Jeśli się do nich zaliczasz, właśnie to czytasz.

Z północy Polski najszybciej i być może najtaniej będzie wybrać się samolotem do Bergen, a stamtąd wypożyczonym samochodem do ośrodka narciarskiego... 

Fonna Glacier

Kompleks Fonna Glacier oddalony jest ok. 2 godz. 40 min. od portu lotniczego Bergen-Flesland i jest jednym z najbardziej popularnych letnich ośrodków narciarskich w Europie. Ośrodek może pochwalić się niesamowitymi widokami. Trasy położone są na wysokościach pomiędzy 1 200 a 1 460 metrów n.p.m. Szusując po pokrywie lodowca Folgefonna, możesz podziwiać region Hardangerfjord z czwartym najdłuższym fiordem na świecie. Przy dobrej przejrzystości powietrza zobaczysz nawet Morze Północne!

Hamburg – Wittenburg

Szczecinianie i inni mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego mogą zastanowić się nad wyjazdem do krytego ośrodka narciarskiego Hamburg – Wittenburg. Na miejscu znajdziesz 300-metrową trasę, snowpark, strefę szkoleniową z 5 wyciągami taśmowymi, wyciąg orczykowy, a nawet 4-osobową kolej krzesełkową. To wszystko tylko 3 godziny od centrum Szczecina. Aby tam dotrzeć, musisz wybrać kolejno autostradę A6, potem A11 do Berlina i stamtąd A24 prosto do Hamburga.

Snow Dome Bispingen

Godzinę dłużej pojedziesz do stacji narciarskiej Snow Dome Bispingen. Hala o wielkości 23 tysięcy metrów kwadratowych, 300-metrowy stok, areał do jazdy na sankach, 6-osobowa kolej krzesełkowa z osłonami przeciwwietrznymi (żart), strefa freestyle'owa oraz restauracja z widokiem na... halę.

Podczas gdy jazda na nartach w krytej hali wciąż nie należy do najczęściej wybieranych przez polaków atrakcji, warto wziąć pod uwagę fakt, że wspomniane ośrodki oferują lepszą infrastrukturę niż większość stacji narciarskich na Pomorzu. Nie bez znaczenia jest również fakt, że stacje narciarskie na północy Polski są latem po prostu zamknięte.

Komentarze (0)