"Czuję się dobrze, lecę do Europy" - Lindsey Vonn na stoku po 8 tygodniach przerwy!

SkiForum
10 stycznia 2017

Samozaparcie to drugie imię najbardziej utytułowanej amerykańskiej narciarki, Lindsey Vonn. Po 8 tygodniach przerwy spowodowanej urazem ramienia, alpejka wraca do treningów ku uciesze kibiców. Zawodniczka przyznaje, że jest prawie gotowa wrócić do rywalizacji w alpejskim Pucharze Świata. 

Na początku listopada, podczas treningu w Copper Mountain, w stanie Kolorado,  Vonn zaliczyła upadek i złamała kość w prawym ramieniu. Teraz wraca po przerwie spowodowanej leczeniem i rehabilitacją. 

Gwiazda wrzuciła zdjęcia na FB, na których widać jak spędza czas na stoku z nowym partnerem na terenie amerykańskiego ośrodka Vail.

"Tak się cieszę z powrotu właśnie tutaj w Vail po 8 tygodniach od złamania. Jak widzicie, narty przywróciły uśmiech na twarzy. Będę robić postępy z dnia na dzień i zobaczymy jak będę się czuła. Jesteśmy w kontakcie, ale póki co jest dobrze." - pisze Vonn na swoim profilu. 

Amerykanka Informuje również o tym, że robi coraz większe postępy w treningach supergigantowych, a jej ramię jest w coraz lepszej kondycji. 

Wiadomością o powrocie do Europy i zbliżających się występach w Pucharze Świata spowodowała prawdziwą burzę komentarzy i polubień. 

"Trening idzie dobrze, ramię jest w porządku - dlatego lecę do Europy! Wciąż jestem ostrożna, ale mam nadzieję, że wkrótce będę się ścigać"

Wciąż nie jest pewne czy najlepsza alpejka na świecie, jeśli chodzi o zjazd (DH), wystąpi już podczas serii styczniowych zawodów PŚ. Raczej należy się spodziewać jej występu podczas Mistrzostw Świata w St.Moritz, które odbędą się 9-16 lutego 2017 roku. 

Tak czy inaczej, drodzy państwo, Lindsey Vonn powraca. Ilka Stuhec, Sofia Goggia i Lara Gut mają się czego obawiać. W końcu autorka książki "Strong Is the New Beautiful" wie, co to znaczy siła i determinacja w dążeniu do celu.

Komentarze (0)