„Chcę reprezentować ludzi, nie Prezydenta” - Lindsey Vonn przed Pjongczang 2018.

SkiForum
12 grudnia 2017

W wywiadzie dla popularnej stacji telewizyjnej CNN, najbardziej utytułowana Amerykańska narciarka w historii, Lindsey Vonn, skomentowała swoje zaproszenie do Białego Domu i wyznała jak ważne są dla niej Igrzyska Olimpijskie.

Lindsey Vonn patriotycznie

„Podchodzę do Igrzysk bardzo poważnie. Do tego co symbolizują i jakie wartości reprezentują. Co oznacza chodzenie pod naszą flagą podczas ceremonii otwarcia.” - mówiła Vonn podczas wywiadu dla stacji telewizyjnej CNN, prowadzonego przez dziennikarkę Christinę Macfarlane, którego udzieliła w zeszłym tygodniu.

Pytana o kwestie związane z Igrzyskami Olimpijskimi, które odbędą się w 2018 roku w Pjongczang, gwiazda wyraziła otwarcie swoje poglądy polityczne i odniosła się do zaproszenia do Białego Domu, które otrzymują reprezentanci U.S.A.

“Chcę dobrze reprezentować mój kraj - wydaje mi się, że dzisiaj w naszym rządzie mało osób faktycznie chce to robić” - mówiła ze smutkiem zawodniczka i dodała po chwili - „Pragnę reprezentować Amerykanów, nie Prezydenta”.

Zaproszenie od Donalda Trumpa

Macfarlane zapytała również czy w takim wypadku Vonn przyjmie zaproszenie do Białego Domu jako członek amerykańskiej reprezentacji narodowej. Odpowiedź była jednoznaczna - „Oczywiście, że nie. Nie pójdę tam.

To nie byłoby jej pierwsze spotkanie z głową państwa. W 2014 roku słynna narciarka dwukrotnie spotkała się w Białym Domu z ówczesnym Prezydentem Stanów Zjednoczonych - Barackiem Obamą. Teraz, gdy najważniejszą rolę w państwie piastuje Donald Trump, Lindsey Vonn, jak wielu innych sportowców i celebrytów, nie zamierza postawić nogi w Białym Domu.

Ostatnie Igrzyska?

Vonn, która niedawno wróciła do zawodów po poważnej kontuzji, przygotowuje się teraz do rywalizacji podczas Igrzysk Olimpijskich w Pjongczang, które odbędą się już w lutym 2018 roku. To czwarte i być może ostatnie igrzyska w jej karierze.

Przypominamy, że pochodząca z Colorado amerykanka wygrała w swojej karierze 76 zawodów Pucharu Świata. Ma również na koncie olimpijskie złoto.

Kto jak kto, ale Lindsey Vonn ma prawo powiedzieć nie – nawet prezydentowi Stanów Zjednoczonych.

Main photograph by: Stefan Brending / , via Wikimedia Commons

Creative Commons CC-BY-SA-3.0 de

Komentarze (1)