Alpejski Puchar Świata 2017: Hansdotter pierwsza we Flachau. Na podium aż 4 zawodniczki!

SkiForum
10 stycznia 2017

Frida Hansdotter zwyciężyła w slalomie podczas Pucharu Świata we Flachau. Szwedka odniosła 4 zwycięstwo w karierze, które cieszy tym bardziej, że ma na swoim koncie rekordową liczbę drugich miejsc - dokładnie 15. Zawsze za kimś, teraz przed wszystkimi - proszę Państwa - oto Frida Hansdotter. Alpejka ukończyła rywalizację z łącznym czasem 1:51.40., wygrywając oba przejazdy tego wieczoru. Na podium stanęły aż 4 zawodniczki.

Frida Hansdotter stawała na podium we Flachau podczas sześciu ostatnich slalomów. Była pierwsza w 2015 roku. Wydaje się, że to jedno z jej ulubionych miejsc na mapie alpejskiego Pucharu Świata.

“Wszystko dzięki tej wieczornej atmosferze. Nocne slalomy to świetna zabawa, ten tłum, który widać z bramki startowej, to daje tyle radości" - mówiła Szwedka tuż po zakończeniu rywalizacji.

Druga na podium znalazła się reprezentantka Norwegii, Nina Loeseth. Przyjechała ze stratą 0,58 s. To jej 6 podium w Pucharze Świata. W tym sezonie była 2 podczas zawodów gigantowych w Killington.

“Wszystko albo nic. Zabij albo zgiń. To była dość prosta trasa i czułam się na siłach. Czułam tremę, w końcu przede mną jechało tyle mocnych zawodniczek, więc kiedy zobaczyłam zielone światło byłam niezwykle podekscytowana." - powiedziała Loeseth po zawodach we Flachau.

Trasę układał amerykański trener. Jednak to nie pomogło Mikaeli Shiffrin, która ukończyła pierwszy przejazd dopiero na piątej pozycji, 1,38 s. za Hansdotter. Amerykanka zdołała nadrobić stratę świetną jazdą w drugiej rundzie, ale to nie wystarczyło, żeby zwyciężyć.

Ostatecznie uplasowała się na trzeciej pozycji, dzieląc to miejsce na podium z Wendy Holdener, która dołożyła kolejne podium do swojego dorobku (w tym sezonie Szwajcarka stała 5 razy na "pudle" - 2 razy druga i 3 razy trzecia).

“Czułam się o wiele lepiej w drugim przejeździe." - mówiła Shiffrin. "Oczywiście, że byłam zawiedziona pierwszym, ale wyciągnę z tego wnioski. Bardzo dużo radości sprawiło mi oglądanie Fridy tego wieczoru. Jechała niesamowicie, wyglądało na to, że sprawia jej to radość, gratuluję."

Shiffrin prowadzi w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata z 1008 punktami. Druga jest Lara Gut, która nie ukończyła slalomu we Flachau. Jej strata wynosi w tej chwili 365 punktów. Taki wynik wydaje się nie do nadrobienia, jednak teraz zaczyna się cykl konkurencji szybkościowych, w których Szwajcarka powinna powalczyć i zniwelować ogromną różnicę punktową.