Alpejski PŚ: Zima znów atakuje. Sobotnie zjazdy kobiet i mężczyzn zostały odwołane.

SkiForum
14 stycznia 2017

To była pechowa sobota. Jedne z najbardziej oczekiwanych zawodów, zjazd kobiet w Altenmarkt-Zauchensee oraz zjazd mężczyzn w Wengen, odwołano z powodu złych warunków pogodowych.

Dzisiaj w Altenmarkt-Zauchensee miał odbyć się zjazd kobiet. Największym wydarzeniem był powrót wielkiej gwiazdy narciarstwa alpejskiego - Lindsey Vonn. Na stok miała zawitać również druga utytułowana Amerykanka, Julia Mancuso. Obie panie będą musiały jeszcze poczekać.

Niestety pogoda od samego rana nie rozpieszczała organizatorów. Nie udało się przeprowadzić treningu, a jak wiadomo, bez treningu zjazd nie może się odbyć.

Zawody zostają przełożone na jutro. Zostaną rozegrane zamiast zaplanowanej superkombinacji. Trening odbędzie się o 9:30. Kobiety wystartują o 12:15. 

Podobnie było w Wengen. To miał być historyczny wyścig. 14 stycznia 1967, czyli dokładnie 50 lat temu odbył się tam pierwszy w historii zjazd w Pucharze Świata. 

Niestety, śnieżyca i bardzo mocny wiatr, uniemożliwiły rozegranie zawodów na najdłuższej trasie w alpejskim PŚ. Na Lauberhorn spadło bowiem prawie pół metra śniegu! Przygotowanie stoku było niemożliwe. 

Na razie brak decyzji w sprawie przełożenia zawodów na inny termin. Jutro panowie pojadą planowo. Pierwszy przejazd slalomu rozpocznie się o 10:30, drugi- o 12:15.

Komentarze (0)