10 najbardziej popularnych destynacji narciarskich na świecie... według Instagrama!

SkiForum
28 listopada 2017

Majestatyczne szczyty i złoto-pomarańczowy zachód słońca, którego promienie odbijają się na świeżej pokrywie śniegu... to brzmi jakby w social mediach zaczął się sezon na wrzucanie zdjęć zimowych widoków, które przyprawiają o złe samopoczucie. Choć niektórych z nas mogą zachęcić do przygotowywania ślizgów!

Instagram staje się w Polsce coraz bardziej popularnym medium społecznościowym (3 mln użytkowników). Jeśli masz tam konto, pewnie wiesz ile samozaparcia trzeba mieć, żeby nie rzucić telefonem o ścianę, kiedy przed wyjściem do pracy natrafiasz na kolejny zapierający dech w piersiach widok zalanej słońcem górskiej doliny.

Platforma Focus Clinic stworzyła ranking 20 najbardziej fotografowanych zimowych widoków na Instagramie. Pytasz dlaczego taki ranking?

Celem Focus Clinic było podniesienie świadomości użytkowników Internetu odnośnie dbania o zdrowie oczu i zachęcania młodych ludzi do poddawania się testom wzroku.

Metodologia badania była dość prosta – wykorzystano do tego liczbę hashtagów, które były użyte do opisania zdjęć, a następnie ułożono je od najbardziej do najmniej popularnych.

Sprawą oczywistą jest, że połowa z tych widoków została uwieczniona na terenie albo w pobliżu ośrodków narciarskich. Co pozwala nam wyłonić 10 najbardziej popularnych destynacji narciarskich na świecie wg użytkowników Instagrama (których jest w tej chwili bagatela 800 milionów!).

Oto jak się sprawy mają:

1. Berno, Szwajcaria (okoliczne ośrodki to Adelboden czy Wengen). #Bern użyto 1.082.440 razy.

2. Aspen w stanie Kolorado, Stany Zjednoczone. #Aspen użyto 935.040 razy.

3. Tromso, Norwegia – znalazł się w rankingu ze względu na dość popularny hasthtag, z którym często występuje w parze #NorthernLights, użyty 768.516 razy.

4. Chamonix, Francja. #Chamonix użyto 611.675 razy.

5. Mammoth Mountain, Kanada. - znalazł się w rankgingu dzięki temu, że znajduje się na terenie Parku Narodowego Yosemite. #YosemiteNationalPark został użyty 596.214 razy.

6. Zermatt, Szwajcaria. #Zermatt użyto 400,215 razy.

7. Region Parku Narodowego Yellowstone czyli ośrodki Jackson Hole, Alta, Snowbird i Big Sky. #YellowstoneNationalPark został użyty 314.870 razy.

8. Bled, Słowenia. Region tego malowniczego jeziora obejmuje takie ośrodki jak Krjanska Góra, Vogel, Krvavec. #Bled został użyty 306.285 razy.

9. Grindelwald, Szwajcaria. #Grindelwald użyto 149.836 razy.

10. Shirakawa-go, Japonia. #Shirakawago użyto 100.335 razy.

Zdjęcie wpisu autorstwa Dennis Jarvis, CC BY-SA 2.0


Komentarze (9)