0 obserwujących
Otwarte
Aktualizacja: 11 lutego 2016
Otwarte wyciągi
0 / 0
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 0 km
Trasy
narciarskie
Godziny otwarcia:
08:00 - 21:00
Trasy narciarskie: 0 km
0 km
(0%)
Łatwy
0 km
(0%)
Średni
0 km
(0%)
Trudny

Informacje

Złoty Groń jest jednym z dwóch ośrodków narciarskich położonych w Istebnej. Świetnie przygotowane trasy, długi sezon i od niedawna wspólny karnet dla obu kompleksów sprawiają, iż jest to miejsce coraz chętniej wybierane przez miłośników narciarstwa w Beskidzie Śląskim.

Wyciągi narciarskie

W ośrodku narciarskim funkcjonuje jedyna w Beskidzie Śląskim 6-osobowa kolej krzesełkowa o długości 800 metrów i przepustowości aż 2800 os./h. Podobno kanapa jest najszybsza w Beskidzie. Dodatkowo do dyspozycji narciarzy jest wyciąg orczykowy o długości 650 m i przepustowości 800 os/h oraz krótszy, talerzyk (290 metrów długości). Ponadto w Parku Śnieżnym Białego Misia dla najmłodszych przygotowano bezpłatny wyciąg Nartusek (50 metrów długości). Od ostatniego sezonu ośrodek Złoty Groń połączony jest wspólnym karnetem z wyciągiem orczykowym Chichot o długości 570 metrów, który znajduje się całkiem z lewej strony patrząc na kompleks od dołu. Jednak trasa przy Chichocie jest całkowicie uzależniona od warunków atmosferycznych, ponieważ jeszcze nie posiada systemu sztucznego naśnieżania.

Trasy narciarskie

Złoty Groń dysponuje czterema trasami zjazdowymi o łącznej długości 1,6 kilometra i przeciętnym stopniu trudności. Wzdłuż wyciągu krzesełkowego biegnie czerwona trasa nr 1 o długości 850 metrów. Trasa ta na swym początkowym odcinku jest dosyć stroma, później ulega wypłaszczeniu. Mniej doświadczeni narciarze mogą skorzystać z jej łagodniejszego wariantu (oznaczonego na mapie ośrodka jako trasa 1A), który omija zakosem wspomnianą stromiznę, co wydłuża zjazd o 140 metrów. Trasa nr 2 (czerwono-niebieska) o długości 500 metrów biegnie obok wyciągu Chichot. Trasa nr 4 jest nieco krótsza (ma niecałe 300 metrów), prowadzi wzdłuż wyciągu orczykowego po prawej stronie stoku. Uzupełnieniem oferty kompleksu jest trasa nr 5 (40 metrów) obok bezpłatnego wyciągu taśmowego Nartusek, na której prowadzone są zajęcia dla najmłodszych dzieci. Dodatkowym urozmaiceniem obok tras zjazdowych jest snowtubing oraz Park Śnieżny Białego Misia.

Położenie

Złoty Groń (710 m n.p.m) to najwyższy szczyt krótkiego grzbietu położonego w Istebnej w Beskidzie Śląskim. Istebna w sposób konsekwentny umacnia swoją pozycję wśród ośrodków narciarskich w Beskidzie Śląskim, poprzez inwestycje w nowoczesną infrastrukturę i zaplecze gastronomiczne i noclegowe. Choć stoki nie są tak liczne i zróżnicowane jak choćby w pobliskim Szczyrku czy Wiśle, to jednak ich przygotowanie, ustronna lokalizacja, rozwijająca się infrastruktura i liczne atrakcje czekające na turystów skutecznie przyciągają coraz większe rzesze odwiedzających.

Infrastruktura

Ośrodek dysponuje nowoczesną infrastrukturą i zapleczem gastronomiczno-hotelarskim. W niedalekim sąsiedztwie kompleksu narciarskiego znajduje się hotel wraz z parkiem wodnym. Do dyspozycji odwiedzających jest wypożyczalnia sprzętu, sklep sportowy, szkoła narciarska i snowboardowa oraz bawialnia dla dzieci.
Istnieje również możliwość organizacji zawodów, treningów oraz różnych ciekawych eventów związanych z narciarstwem i nie tylko.

Atrakcją dla najmłodszych narciarzy jest tor snowtubingowy oraz Park Śnieżny Białego Misia, gdzie zawsze gra muzyka, a dzieci mogą poszaleć między specjalnymi przeszkodami i zabawkami śnieżnymi. Wyciąg Nartusek jest bezpłatny.

Dojazd

Ośrodek Narciarski Złoty Groń mieści się w dolinie rzeki Olzy w Istebnej (drugi wyciąg po prawej jadąc od strony Istebnej). Mijamy kompleks narciarski Zagroń i jedziemy dalej dosyć wąską ścieżką przez las.
Więcej informacji odnośnie dojazdu znajdziesz tutaj: http://zlotygron.pl/strona-8-21-informacje_o_osrodku

Parking

Przy dolnej stacji wyciągów zlokalizowane są bezpłatne parkingi. 150 metrów dalej przygotowany jest bezpłatny parking dla autobusów.

Kontakt

Address: Ośrodek Narciarski Złoty Groń Istebna 1628 43-470 Istebna

http://zlotygron.pl/

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)