0 obserwujących
Trasy narciarskie: 0 km
0 km
(0%)
Łatwy
0 km
(0%)
Średni
0 km
(0%)
Trudny

Informacje

Ośrodek narciarski Martinky znany jest ze świetnie przygotowanych tras narciarskich, przepięknych krajobrazów i malowniczych górskich panoram. Dzięki unikalnej lokalizacji, świetnej infrastrukturze oraz bliskości do miasta, Martinky stały się bardzo popularnym ośrodkiem narciarskim i chcą być liczącym się ośrodkiem w swojej kategorii w skali europejskiej. Ambitne Martinky są jednym z wielu "miejskich" kompleksów narciarskich. Do dolnej stacji 8-osobowej kolejki możemy dojechać transportem publicznym z samego centrum Martin.

Poza narciarstwem zjazdowym, ośrodek ma do zaoferowania odwiedzającym inne możliwości wypoczynku zimowego, do których należą piesze wycieczki oraz narciarstwo biegowe.

Wyciągi narciarskie

Na terenie obiektu działa 6 wyciągów narciarskich, w tym 6-osobowa kolej krzesełkowa o długości 1087 metrów i przepustowości 2 600 osób na godzinę. Całkowita zdolność przewozowa ośrodka wynosi ponad 8 000 osób na godzinę, co gwarantuje szusowanie bez konieczności dłuższego stania w kolejkach pod wyciągami.

Trasy narciarskie

Narciarze i snowboardziści mają do dyspozycji 12 wariantów tras zjazdowych o łącznej długości ok. 5 km.
- 2 km (40 %) to trasy niebieskie
- 3 km (60 %) to trasy czerwone.

Położenie

Resort narciarski Winter Park Martinky zlokalizowany jest w regionie Malá Fatra, zarak obok miasteczka Martin.
Trasy rozciągają się na wysokościach od 1,150 do 1,456 metrów n.p.m. Dzięki tak wysokiej lokalizacji, ośrodek słynie z doskonałych warunków śniegowych. Od 2008 roku zainwestowano w system sztucznego naśnieżania, w razie gdyby pokrywa naturalnego śniegu nie wystarczyła. W rekordowym sezonie 2008/2009 naturalny śnieg utrzymywał się tutaj przez 135 dni w roku.

Infrastruktura

Do dyspozycji gości pozostaje wypożyczalnia oraz serwis sprzętu zimowego, szkoła narciarska i snowboardowa, przedszkole narciarskie, darmowy wyciąg dla dzieci, chatki narciarskie z ciepłymi przekąskami, bary apres-ski oraz bezpłatne, zadbane toalety. Na terenie obiektu jest bezpłatny dostęp do sieci bezprzewodowej Wi-Fi (tzw. Hot Spot). Jedną z wielu atrakcji dostępnych w ośrodku jest profesjonalny snowpark.

Dojazd

Do ośrodka można dostać się tylko od strony miasta Vrútky. Vrútky zlokalizowane jest przy głównej drodze No. 1/18 Žilina – Vysoké Tatry – Poprad.

Więcej informacji odnośnie dojazdu samochodem oraz wskazówek dotyczących innych środków transportu znajdziesz tutaj: http://zima.martinky.com/en/doprava/autom

Parking

Bezpłatny parking usytuowany jest bezpośrednio pod stokami.

Kamery

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)