0 obserwujących
Zamknięte
Otwarte wyciągi
0 / 0
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 0 km
Trasy
narciarskie
Trasy narciarskie: 0 km
0 km
(0%)
Łatwy
0 km
(0%)
Średni
0 km
(0%)
Trudny

Informacje

Valmorel to ośrodek sportów zimowych, będący częścią ogromnego terenu narciarskiego Le Grand Domaine. Pozostałe miejscowości wchodzące w skład kompleksu to Doucy, Celliers i St François-Longchamp.

Grand Domaine oferuje narciarzom i snowboardzistom 165 km tras o różnym poziomie trudności, 7 km szlaków narciarskich/nartostrad, 20 km tras biegowych oraz sieć 52 wyciągów narciarskich na przestrzeni 3 600 hektarów. Skoro jesteśmy przy liczbach, system sztucznego naśnieżania składa się z ponad 300 armatek śnieżnych, a całkowita przepustowość ośrodka wynosi ponad 60 000 osób na godzinę.

Dużą dogodnością jest możliwość zjeżdżania na nartach albo desce prosto pod drzwi hotelu (tzw.ski-in), co we Francji stanowi normę.

Turystów z całej Europy przyciągają tutaj w większości bezdrzewne, szerokie i długie stoki, nowoczesne wydajne wyciągi, przepiękne krajobrazy (przy dobrej widoczności ze stoków można podziwiać najwyższą górę Alp – Mont Blanc (4810 m) oraz stabilna pogoda.

Wyciągi narciarskie

Na terenie Le Gran Domaine działają 52 wyciągi narciarskie o łącznej zdolności transportowej wynoszącej 60248 pasażerów na godzinę. W skład sieci wyciągów wchodzą:
- 3 koleje gondolowe (dziesięcio-, ośmio-, pięcio-osobowa),
- 17 kolei krzesełkowych,
- 27 wyciągów orczykowych różnego typu,
- 5 wyciągów szkoleniowych typu "wyrwirączka",

Najmłodsi oraz początkujący mogą ponadto korzystać z 4 bezpiecznych i komfortowych wyciągów taśmowych.

W planach na sezon 2017/2018 znajduje się uruchomienie dwóch nowoczesnych kolei krzesełkowych z 6-osobowymi kanapami.

Trasy narciarskie

Całkowita długość różnorodnych tras narciarskich wynosi 165 km. W uproszczeniu ich podział przedstawia się następująco:
- trasy łatwe: 115 km (70 %),
- trasy średnio-trudne: 35 km (21 %),
- trasy trudne: 15 km (9 %).

Na terenie kompleksu wyznaczono również 7 km szlaków narciarskich/nartostrad, które jednocześnie są łącznikiami oraz stanowią atrakcję samą w sobie.

System sztucznego naśnieżania składa się z 322 armatek śnieżnych, które obejmują swoim zasięgiem 25% powierzchni terenu narciarskiego.

Szusując w samym Valmorel koniecznie musisz zaliczyć czerwoną zawodniczą trasę Stade Competition, która znajduje się przy krzesełku l’Alti. Jeśli szukasz wyzwań poza trasami, warto również wjechać krzesełkiem Du Gollet na grań Pointe de Grand Nielard (1551 m).

Położenie

Areał narciarski rozciąga się w granicach 4 miejscowości - Valmorel, Doucy, Celliers i St François Longchamp, które znajdują się u podnóża wyniosłych szczytów Le Cheval Noir (2832 m) i Chaine de la Lauzierre (2829 m), w w gminie Tarentaise, w regionie Owernia-Rodan-Alpy, w południowo-zachodniej Francji. Varmorel znajduje się na wysokości 1,320 metrów n.p.m.

Trasy narciarskie położone są na wysokościach od 1 250 do 2 550 metrów n.p.m.

Infrastruktura

Ośrodek Valmorel posiada rozbudowaną infrastrukturę narciarską, na którą składają się:
- wypożyczalnie sprzętu zimowego,
- serwisy narciarskie,
- dwie szkoły narciarsko-snowboardowe,
- sklepy sportowe,
- atrakcyjna baza noclegowa pod samą stacją, jak i w centrum miejscowości,
- kilka punktów gastronomicznych.

Do aktywności poza-narciarskich można zaliczyć jazdę na sankach, Nordic walking oraz wycieczki na rakietach śnieżnych. Niedaleko Valmorel, w pobliżu miejscowości Aigueblanche, znajdziesz centrum termalne La Lechere.

Dojazd

Valmorel znajduje się ok. 2 godziny jazdy z Lyonu albo z Genewy. Najpierw kieruj się do Albertville autostradą A43 z Chambéry albo trasą N 212 aż do Annecy, następnie wybierz drogę ekspresową RN 90 w kierunku Moûtiers.

Jeśli jedziesz przez Albertville, zjedź zjazdem na Aigueblanche / La Lèchère / Doucy Tarentaise / Valmorel, potem kontynuuj w stronę Le Bois, a następnie kieruj się prosto w stronę Valmorel.

Dojazd z lotniska Grenoble-Isere:
Wybierz autostradę A48 w kierunku na Grenoble, następnie wjedź na A480 i zaraz potem na A41 w kierunku Chambery. Następnie skręć na A43 na Albertville, a potem w kierunku na Modane/Włochy. Opuść autostradę zjazdem La Chambre.

Więcej informacji odnośnie dojazdu samochodem oraz wskazówek dotyczących innych środków transportu znajdziesz tutaj: http://www.valmorel.com/en/ete/prepare-your-stay/transport-and-access/access-roadtrainplane.html

Parking

Na terenie miejscowości wszystkie parkingi są płatne. Możesz wybrać pomiędzy podziemnym parkingiem na 530 samochodów albo zewnętrznym parkingiem na 1200 samochodów. Jedyny bezpłatny parking (180 miejsc) znajduje się w Le Crey, 1,5 km od stacji bazowej w Varmorel.

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)