0 obserwujących
Zamknięte
Aktualizacja: 4 maja 2016
Otwarte wyciągi
0 / 0
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 5,6 km
Trasy
narciarskie
Godziny otwarcia:
09:00 - 16:00
Trasy narciarskie: 5,6 km
1,5 km
(27%)
Łatwy
3,6 km
(64%)
Średni
0,5 km
(9%)
Trudny

Informacje

Valčianska Dolina to dość niewielka stacja narciarska o profilu raczej turystycznym i familijnym, niż sportowym, choć jedna z tras posiada homologację FIS. W Valčianskiej Dolinie każdy znajdzie coś dla siebie. Ośrodek posiada bardzo dobrze rozwinięte zaplecze narciarskie i dobry poziom atrakcji dodatkowych. Miejsce może pochwalić się dobrą lokalizacją i funkcjonalną architekturą.

Położenie

Valčianska Dolina położona jest u stóp Małej Fatry, a dokładnie jej części zwanej Lúčanská. Trasy leżą na północno-wschodniej stronie, co zapewnia doskonałe warunki narciarskie od grudnia do marca. Stacja oddalona jest 2,5 km od miejscowości Valča i 14 km od miasta Martin.

Wyciągi narciarskie

Chlubą ośrodka jest nowoczesna 4-osobowa kolej krzesełkowa z ruchomym pasem umożliwiającym bezpieczne wsiadanie. Jej długości to 1320 metrów, na przewyższeniu 330 metrów. Kolej może zabrać nawet 2000 osób na godzinę. Dodatkowo na terenie obiektu działa 6 wyciągów orczykowych o łącznej przepustowości 5700 osób na godzinę. To daje zdolność przewozową ośrodka w okolicach 7700 osób/godz.

Trasy narciarskie

Trasy znajdują się na przewyższeniu 510-830 metrów. Jest ich osiem. Łączna długość wszystkich, zróżnicowanych pod względem trudności, wariantów tras zajzdowych wynosi 5600 metrów. Najdłuższą trasą jest trasa czerwona mierząca 1650 metrów i posiadająca homologację FIS.
Dla najmłodszych przygotowano centrum "YETI" z wyciągiem taśmowym i wieloma atrakcjami.
Wszystkie trasy są przygotowywane ratrakiem oraz posiadają sztuczne naśnieżanie. Tylko jedna trasa jest oświetlona - na niej odbywa się jazda wieczorna.

Infrastruktura

Do rozbudowanego zaplecza narciarskiego należy zaliczyć wypożyczalnię sprzętu narciarskiego, ski-serwis, zaplecze gastonomiczne (stylowa restauracja, fast-food, bar z kominkiem, bufety), bazę noclegowa, szkołę narciarsko-snowboardową oraz sklep ze sprzętem zimowym.
Istnieje możliwość jazdy wieczornej.
Na narciarzy biegowych czeka ponad 12 km przygotowanych tras.
Dodatkową atrakcją około-zimową jest snowpark "Boardedland", natomiast do atrakcji poza-stokowych należy zaliczyć korty tenisowe, akademię golfa, park zabaw dla dzieci, tenis stołowy i salę do bilardu.

Parking

Darmowe parkingi są ​​przygotowane na przyjęcie 1000 samochodów osobowych i 10 autobusów.

Dojazd

Jadąc z miasta Martin drogą numer 65, mijamy Košťany nad Turcom, jedziemy dalej wzdłuż torów, aż do rozwidlenia z drogą 519. gdzie skręcamy w prawo na Piriewidza/Pribovce. Mijamy miejscowość Valca i po chwili jesteśmy na miejscu. Dojazd z centrum Martin zajmuje około 20 minut. Więcej odnośnie dojazdu znajdziesz tutaj: http://www.snowland.sk/sk/pristup-do-strediska

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)