0 obserwujących
Trasy narciarskie: 0 km
0 km
(0%)
Łatwy
0 km
(0%)
Średni
0 km
(0%)
Trudny

Informacje

Val di Fiemme to 5 terenów narciarskich w jednej dolinie: Skicenter Latemar – Obereggen/Pampeago/Predazzo, Alpe Cermis – Cavalese, Alpe Lusia – Moena/Bellamonte, Passo Rolle i Oclini, oferujących w sumie 101 km tras narciarskich i 50 wyciągów, położonych na wysokościach dochodzących do 2 388 metrów n.p.m.

Val di Fiemme wchodzi w skład regionu Dolomiti Superski, który daje dostęp do 12 terenów narciarskich w północnych Włoszech, dysponujących łącznie ponad 1 200 kilometrami tras narciarskich i przeszło 460 wyciągami.

Wszystkie kompleksy narciarskie należące do Val di Fiemme przykładają niemałą uwagę do infrastruktury rodzinnej. Początkujące maluchy potrzebują wiele przestrzeni do bezstresowej i bezpiecznej nauki jazdy na nartach albo snowboardzie. W związku z tym przygotowano place zabaw, parki tematyczne, łagodne trasy, specjalne wyciągi, strefy szkoleniowe - a wszystko pod okiem 120 instruktorów z 6 szkółek narciarsko-snowbaordowych na terenie Val di Fiemme.

Dzięki wydajnemu systemowi sztucznego naśnieżania oraz specyficznemu położeniu, sezon trwa tutaj dość długo - od listopada do końca kwietnia.

Wyciągi narciarskie

50 nowoczesnych wyciągów narciarskich (maks. 18 w jednym ośrodku)

Trasy narciarskie

101 km tras narciarskich (maks. 48 km w jednym ośrodku)

150 km tras biegowych, cenionych ze względu na różnorodność i walory krajobrazowe. Na niektórych z nich rozgrywano już trzykrotnie Mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym.

Położenie

Val di Fiemme znajduje się w otoczeniu dwóch parków krajobrazowych i zapierających dech w piersiach górskich szczytów Dolomitów, należących do Światowego Dziedzictwa Przyrody UNESCO.

Fiemme nazywana jest często "Doliną Harmonii". Na jej terenie znajdują się bowiem jedne z najbardziej cenionych przez muzyków drzew na świecie. Ich właściwości rezonansowe zostały docenione kiedyś przez Stradivarius'a. Po dziś dzień, słynni muzycy chcą mieć instrumenty zrobione właśnie z tych drzew.

Tereny narciarskie rozciągają się na wysokościach od 860 do 2 388 metrów n.p.m.

Infrastruktura

6 szkół narciarsko-snowboardowych, 120 instruktorów, przedszkola narciarskie, strefy szkoleniowe dla dzieci, parki tematyczne, place zabaw, 22 wypożyczalnie i serwisy sprzętu zimowego, kilkadziesiąt górskich chat, regionalnych restauracji, barów, pubów, dyskotek i klubów nocnych.

Do atrakcji należy m.in.:
- całoroczny tor saneczkowy tzw. Alpine Coaster.
- wycieczki na rakietach śnieżnych,
- skitouring,
- 2 najwyższej klasy snowparki,
- tory do boardercrossu.
- jazda nocna

Dojazd

Dojazd do Val di Fiemme jest zaskakująco łatwy. Niecałe 20 km od zjazdu Ora-Egna z autostrady Brennerskiej A22, znajdujemy się w zupełnie innym świecie, otoczeni przez wyjątkowo malownicze górskie krajobrazy.

Więcej informacji odnośnie dojazdu samochodem oraz wskazówek dotyczących innych środków transportu znajdziesz tutaj: http://www.visitfiemme.it/en/more-info/useful-info/how-to-get-there

Parking

Dobrze przemyślana sieć ski-busów łączy wszystkie tereny narciarskie Val di Fiemme. Podczas pobytu lepiej zapomnieć o samochodzie. Ski-busy są bezpłatne dla posiadaczy kart "FiemmE-motion".

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)