0 obserwujących
Trasy narciarskie: 2,8 km
0,4 km
(14%)
Łatwy
2 km
(71%)
Średni
0,4 km
(14%)
Trudny

Informacje

Alpy w miniaturze - tak często mówi się o tym przepięknym ośrodku narciarskim, którego infrastruktura oraz świetne przygotowanie tras, a także nowoczesny system sztucznego naśnieżania, potrafią zadowolić nawet największych malkontentów. Specjalnie wyszkolony personel przykłada wielką wagę do naśnieżania i utrzymywanie stoków na najwyższym poziomie. Nowe technologie i systemy gwarantują komfortowe, emocjonujące i bezpieczne szusowanie dla rodzin z dziećmi, dla początkujących narciarzy lub snowboardzistów, a nawet dla osób zaawansowanych, które z pewnością zechcą spróbować swoich sił na trasie z homologacją FIS do rozgrywania zawodów w slalomie o randze międzynarodowej.

Wyciągi narciarskie

Do dyspozycji odwiedzających pozostaje 6 wyciągów narciarskich (orczyki) o łącznej zdolności przewozowej 4 280 osób na godzinę.

Trasy narciarskie

Łączna długość tras wynosi 2,8 km.:
- trasy łatwe: 0.4 km (14 %)
- trasy średnio-trudne: 2 km (72 %)
- trasy trudne: 0.4 km (14 %)

100% powierzchni stoków objętych jest systemem sztucznego naśnieżania.

3 wyciągi narciarskie oraz 1,5 km. wariantów zjazdowych posiada oświetlenie, dzięki któremu możliwa jest jazda wieczorna.

Najdłuższa trasa ma długość ok. 0.87 km i leży na różnicy poziomów 210 metrów.

Przygotowano również osobny stok dla najmłodszych, przy którym działa szkółka narciarsko-snowboardowa.

Amatorom narciarstwa biegowego Tále oferuje 6,5 kilometrową pętlę biegową, położoną na zaśnieżonych terenach malowniczo usytuowanego pola golfowego.

Położenie

Tále położona jest w południowej części Parku Narodowego Niskie Tatry, nad potokiem Bystrzanka, w regionie Bańskiej Bytrzycy, w otoczoniu górskich szczytów: Chopok (2023 m n.p.m.), Ďumbier (2043 m n.p.m.), Baba (1617 m n.p.m.), Dereše (2003 m n.p.m.) i Velký Gápel (1776 m n.p.m.).

Trasy narciarskie rozciągają się na wysokości od 650 do 870 metrów nad poziomem morza. Mają ekspozycję północną i północno-wschodnią, co zapewnia długie utrzymywanie się pokrywy śnieżnej.

Infrastruktura

Podstawowe zaplecze narciarskie:
- szkoła narciarsko-snowboardowa,
- wypożyczalnia sprzętu zimowego,
- serwis narciarski,
- sklep sportowy.

Do atrakcji na stoku należy najwyższej klasy snowpark z halfpipe'em oraz skoczniami. Przygotowano również specjalny tor do snowtubingu.

Po całym dniu jeżdżenia, goście mają do wyboru różne aktywności poza stokowe. Do dyspozycji pozostają kryty basen, sauna, salka z tenisem stołowym i bilardem oraz klub fitness.

Główną miejscowością w pobliżu ośrodka jest Tále. W centrum znajduje się szeroka baza noclegowa i gastronomiczna oraz kilka miejscowych atrakcji.

Dojazd

Ośrodek znajduje się niecałe 5 minut od zjazdu z głównej drogi numer 72. Dojazd zajmuje ok. 15 od Brezna, 35 minut od Bańskiej Bystrzycy i 50 minut od Liptowskiego Mikulasza.

Parking

Bezpłatny parking znajduje się tuż przy stokach. Do dyspozycji gości pozostaje również drugi parking, oddalony o 500 metrów od ośrodka. Darmowy ski-bus transportuje gości z dalszego parkingu oraz zabiera odwiedzających bezpośrednio z miejsc noclegowych.

Kamery

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)