0 obserwujących
Otwarte
Aktualizacja: 11 lutego 2016
Otwarte wyciągi
0 / 0
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 3,5 km
Trasy
narciarskie
Godziny otwarcia:
09:00 - 21:00
Trasy narciarskie: 3,5 km
1,4 km
(40%)
Łatwy
1,2 km
(34%)
Średni
0,9 km
(26%)
Trudny

Informacje

Szelment to jeden z największych ośrodków narciarskich w nizinnej części Polski. Trasy co prawda nie są tu długie, ale za to możemy liczyć na spore urozmaicenie pod względem trudności zjazdów.

Wyciągi narciarskie

Na terenie stacji działa pięć wyciągów talerzykowych o długości od 300 do 400 metrów i różnicach poziomów od 45 do 60 metrów, dwa 200-metrowe orczyki bezpodporowe oraz jeden 80-metrowy przenośnik taśmowy dla dzieci. 

Trasy narciarskie

Do dyspozycji gości przygotowanych jest 9 oświetlonych, ratrakowanych i sztucznie naśnieżanych tras o łącznej długości przekraczającej 3 km: cztery trasy niebieskie (w tym jedna szkolna) o długości od 90 do 500 metrów, trzy 300-metrowe trasy czerwone, a nawet dwie trasy czarne (400m i 500m), choć w rzeczywistości tylko miejscami są one dość strome.

Położenie

Stacja narciarska znajduje się na zachodnich i północnych stokach Jasionowej Góry (251 m n.p.m.) na brzegu jeziora Szelment w województwie podlaskim. Od Suwałk dzieli ją zaledwie 15 km. Ze względu na specyficzny mikroklimat w tej części Polski, ośrodek cieszy się stosunkowo dużymi opadami śniegu i długim sezonem narciarskim.

Infrastruktura

WOSIR dysponuje 33 miejscami noclegowymi. W ośrodku funkcjonuje dobrze wyposażona wypożyczalnia sprzętu, serwis, szkółka oraz przedszkole narciarskie. Przy dolnej stacji działa pizzeria oraz restauracja Marysieńka, w sezonie zimowym czynna w formie baru szybkiej obsługi. Ciekawostką jest wystawa „Od Marusarza do Małysza i Kowalczyk”, poświęcona sportom zimowym i objęta honorowym patronatem Wojciecha Fortuny.
Na terenie ośrodka przygotowano również trasy biegowe, naturalne lodowisko oraz snowpark.
Dodatkowymi atrakcjami są przygotowane przez kompleks wspólne promocje z pobliskim kinem oraz torem kartingowym.

Dojazd

Jadąc z południa Polski krajową trasą nr 8, dojeżdżamy do miejscowości Prudziszki, a później do Jeleniewa. W Jeleniewie skręcamy w prawo kierując się do miejscowości Wołownia. W Wołowni skręcamy w prawo na Leszczewek i w Leszczewku w lewo, prosto do ośrodka.
W okresie ferii zimowych uruchamiana jest specjalna linia autobusowa na trasie z Parku M. Konopnickiej w Suwałkach, z przystankiem na ul. M. Reja (przy ul. A. Lityńskiego) do ośrodka narciarskiego w Szelmencie i z powrotem.
Więcej informacji odnośnie dojazdu znajdziesz tutaj: http://www.wosir-szelment.pl/firma/dojazd

Parking

Parking przy wyciągu jest darmowy.

Kontakt

Address: Szelment 2 16-404 Jeleniewo

http://www.wosir-szelment.pl/

biuro@wosir-szelment.pl

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)